Log In
Pacific Raceways Circuit Series • Jul 6 2021 • Kent, WA
Partly Cloudy, 68 degrees, wind 4 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Noah Anderson Gene Johnson Cycling Team
2 Mack Parshall Audi cycling team
3 Joshua Smith
4 Junqi Ye
5 Jesse Favia
6 Bill White
7 Edward Foyle Apex Racing
8 Artak Sukhudyan Caliber Home Loans/Gerk's
9 Kit Culbert
10 Travis Stadler Fount Cycling Guild
11 Joseph Thomas Taco Time NW Cycling Team
12 Sam Horn Apex Racing
13 Benjamin Hemani Upper Valley Velo / Drummond Custom
14 Ryan Alspaugh
15 David Gambel Liquid Velo Expeditors
16 Michael Bailey Gene Johnson Cycling Team Teammate Win: Noah Anderson
17 Tyrel Lacey
18 James Corcoran Gene Johnson Cycling Team Teammate Win: Noah Anderson
20 Benjamin Krucina Caliber Home Loans/Gerk's
21 Darnell Umagat
22 Elliott Skopin Apex Racing
23 Chris Blanton Audi Cycling Team Teammate Top 5: Mack Parshall
24 Ben Pflaum Fell Swoop Racing
24 Standley Douglas FLO CYCLING
24 James Wright Taco Time NW Cycling Team
24 Joseph Cheng Caliber Home Loans/Gerk's
24 Eric Christensen Gene Johnson Cycling Team Teammate Win: Noah Anderson
24 Anton Urnyshev
24 Jeffrey Boden Apex Racing
24 Benjamin Enbom
Finishers: Cat 4: 14   Cat 5: 5   Cat ?: 11  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Hill Dropbar Racing/Source Endurance
2 Jeffrey Reed Dropbar Racing/Source Endurance Teammate Win: Matthew Hill
3 Matthew Dutton Fell Swoop Racing
4 Shaun Redman
5 Calvin Carter Hagens Berman
6 Sean Phillips Dropbar Racing/Source Endurance Teammate Win: Matthew Hill
7 Gary Lardizabal Gene Johnson Cycling Team
8 David Mullen Hagens Berman Teammate Top 5: Calvin Carter
9 Scott Stout Hagens Berman Teammate Top 5: Calvin Carter
10 Russ Sovde Audi Cycling Team
11 Chris Adolf Fell Swoop Racing Teammate Top 5: Matthew Dutton
12 Warland Wight Gene Johnson Cycling Team
13 Nikos Mills Dropbar Racing/Source Endurance Teammate Win: Matthew Hill
14 Chris Joosse Team 2FIVE3 Racing
15 Jason Ingram Fell Swoop Racing Teammate Top 5: Matthew Dutton
16 Andrew Howell
17 David Hecht Teamsteam
18 Brad Callos Gene Johnson Cycling Team
19 James Griffith
19 Robert Rice Gene Johnson Cycling Team
19 Mark Mirante Garage Racing
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 6   Cat 3: 5   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 5  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joseph Bloodworth Taco Time NW Cycling Team
2 Dustin Van wyck Audi Cycling Team
3 Trenton Starkey Fount Cycling Guild
4 Andrew Martin Tenspeed Hero
5 Aaron Halfaker Apex Racing
6 Jesse Maris Kelly Benefit Strategies Devo
7 Galen Erickson Gene Johnson Cycling Team
8 Greg Talpey Liquid Velo Expeditors
9 William Cucco Tete de la Course
10 Ben Marshall Gene Johnson Cycling Team
11 Johnathan Hsu Fount Cycling Guild Teammate Top 5: Trenton Starkey
12 Sam Frigo Gene Johnson Cycling Team
13 Peter Kim Gene Johnson Cycling Team
14 Christopher Dennis Apex Racing Teammate Top 5: Aaron Halfaker
15 Steve Sonheim Liquid Velo Expeditors
16 Zachary Gudwin Premier Racing
17 Johan Brusa Gerard Cycles
18 Alex Harrison Fount Cycling Guild Teammate Top 5: Trenton Starkey
19 Andrew Austin Hagens Berman
20 Wayne Brown Apex Racing Teammate Top 5: Aaron Halfaker
21 Mike Robson Tenspeed Hero Teammate Top 5: Andrew Martin
22 Jj Anderson Hagens Berman
23 David Iannotti Caliber Home Loans/Gerk's
24 Andrew Lamb Dyna Racing
25 Robby Webster
26 Will Teal Fount Cycling Guild Teammate Top 5: Trenton Starkey
27 Graham Gallagher Apex Racing Teammate Top 5: Aaron Halfaker
28 Rachel Urban Audi Cycling Team Teammate Top 5: Dustin Van wyck
29 Rian Rustvold Hagens Berman
30 Craig Hammond Audi Cycling Team Teammate Top 5: Dustin Van wyck
31 Jeremy Cucco Hagens Berman
32 Margaux Mcbirney Liquid Velo Expeditors
33 Sean Bunce Fount Cycling Guild Teammate Top 5: Trenton Starkey
34 David Richter Fount Cycling Guild Teammate Top 5: Trenton Starkey
35 Ryan Havill Taco Time NW Cycling Team Teammate Win: Joseph Bloodworth
36 Nicholas Zendler Liquid Velo Expeditors
37 Chad Nichols Gene Johnson Cycling Team
38 Michelle Howe Fount Cycling Guild Teammate Top 5: Trenton Starkey
38 Steven Ballinger Northstar Cycling
38 Emily Alexander Liquid Velo Expeditors
38 Robert Velez
38 Chris Wilson Fount Cycling Guild Teammate Top 5: Trenton Starkey
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 12   Cat 3: 13   Cat 4: 5   Cat ?: 4  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Xiaohan Zhang a cycling team
2 Jonathan Vu Audi Cycling Team
3 Wade Schultz Liquid Velo Expeditors
4 Tyrel Lacey
5 Rj Straker
6 Travis Frazier Team 2FIVE3 Racing
7 Andrew Scogin Audi Cycling Team Teammate Top 5: Jonathan Vu
8 Spencer Barclay Audi Cycling Team Teammate Top 5: Jonathan Vu
9 Tyson Danilson Gene Johnson Cycling Team
10 Eugene Chu
11 Joshua Smith
12 Steve Blackwell Audi Cycling Team Teammate Top 5: Jonathan Vu
13 Charles Kao Audi Cycling Team Teammate Top 5: Jonathan Vu
14 Anthony Jung
15 Benjamin Clarke Mtier
16 Evan Lih Gene Johnson Cycling Team
17 Eric Guan Gene Johnson Cycling Team
18 Kit Culbert
19 Francisco Molinares Gene Johnson Cycling Team
20 Jonathan Lafler Audi Cycling Team Teammate Top 5: Jonathan Vu
21 Bryson Huie Gene Johnson Cycling Team
22 Ciaran O'rourke RAD Racing p/b CycleU
23 Truong Nguyen Northstar Cycling
24 Sam Horn Apex Racing
25 Trevon Mitchell Northstar Cycling
26 Elliott Skopin Apex Racing
27 Zachary Simon
28 Daniel Monroy
29 Jj Lee Gene Johnson Cycling Team
30 David Gambel Liquid Velo Expeditors Teammate Top 5: Wade Schultz
31 Jonathon Lee Gene Johnson Cycling Team
31 Phuong Nguyen
31 Sean Kolar Gene Johnson Cycling Team
31 Randy Yao Gene Johnson Cycling Team
Finishers: Cat 4: 11   Cat 5: 2   Cat ?: 21  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Horan Fell Swoop Racing
2 Bradlee Haley Liquid Velo Expeditors
3 Sean Spingelt Hagens Berman
4 Nathan Hakken Apex Racing
5 Stuart Ayling Este Racing
6 Greg Hoglund
7 Alex Aguinaldo Apex Racing Teammate Top 5: Nathan Hakken
8 Ted Buchanan Taco Time NW Cycling Team
9 Steve Bleifuhs Taco Time NW Cycling Team
10 Steven Crane Este Racing Teammate Top 5: Stuart Ayling
11 David Crawford Este Racing Teammate Top 5: Stuart Ayling
12 Jeffrey Reed Dropbar Racing/Source Endurance
13 Josh Adams Este Racing Teammate Top 5: Stuart Ayling
14 Christopher Rippey CoreTechs Cycling
15 Stephane Crepin Taco Time NW Cycling Team
16 Eric Christensen Gene Johnson Cycling Team
17 Gregory Luniewski Caliber Home Loans/Gerk's
18 Peter Kuhn Hagens Berman Teammate Top 5: Sean Spingelt
19 Nick Johnson Este Racing Teammate Top 5: Stuart Ayling
20 Rick Roof Team 2FIVE3 Racing
21 Chris Adolf Fell Swoop Racing Teammate Win: Thomas Horan
22 Matthew Dutton Fell Swoop Racing Teammate Win: Thomas Horan
23 James Corcoran Gene Johnson Cycling Team
24 Ruben Davila
24 Ben Pflaum Fell Swoop Racing Teammate Win: Thomas Horan
24 Paul Mcdonald
24 Pohsiu Lin Fell Swoop Racing Teammate Win: Thomas Horan
24 Stephen Gingrich Apex Racing Teammate Top 5: Nathan Hakken
24 Mike Brown Fell Swoop Racing Teammate Win: Thomas Horan
24 George Wright Este Racing Teammate Top 5: Stuart Ayling
24 Ryan Downey Este Racing Teammate Top 5: Stuart Ayling
24 Dwaine Trummert
24 Jonathan Wagher Caliber Home Loans/Gerk's
24 Zqwan Peterson Fell Swoop Racing Teammate Win: Thomas Horan
24 Doug Stewart Caliber Home Loans/Gerk's
Finishers: Cat 2: 6   Cat 3: 13   Cat 4: 9   Cat 5: 1   Cat ?: 6  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michelle Howe Fount Cycling Guild
2 Margaux Mcbirney Liquid Velo Expeditors
3 Rachel Urban Audi Cycling Team
4 Angela Roberts
5 Ashley Beimert Team Thrive p/b Kaiser Permanente
6 Meghan Henry Fount Cycling Guild Teammate Win: Michelle Howe
7 Kelly Plese Apex Racing
8 Rebecca Kawaoka
9 Kristina Valiunas Fount Cycling Guild Teammate Win: Michelle Howe
10 Laura Okocha Northstar Cycling
11 Monilee Atkinson Audi Cycling Team Teammate Top 5: Rachel Urban
12 Mackenna Lees Breakfast Cycling Club
13 Mary Sterrett Spokeswomen Racing
14 Emily Wing
15 Vivian Luu Breakfast Cycling Club
16 Katrina Go Northstar Cycling
17 Natalie Urban Revolution Racing
18 Claire Law Audi Cycling Team Teammate Top 5: Rachel Urban
19 Eliza Grainger Fount Cycling Guild Teammate Win: Michelle Howe
20 Kelly Brennan Fount Cycling Guild Teammate Win: Michelle Howe
21 Megan Chapin Apex Racing
22 Nadia Gontova Audi Cycling Team Teammate Top 5: Rachel Urban
23 Katrina Laturner Apex Racing
24 Claire Hinman Apex Racing
25 Leah Missik Breakfast Cycling Club
26 Cezanne Lane
26 Maya Wormwood
26 Scarlett Saegebarth
26 Caislin Firth Breakfast Cycling Club
26 Emily Alexander
26 Vanisha Austin
26 Molly Cava Apex Racing
26 Maria Pedroza
26 Rebeca Perez Northstar Cycling
26 Coral Ng Spokeswomen Racing
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 3   Cat ?: 25