Log In

Team Overview: Profile

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

The Profile School Road Race (May 18 2016)

Ayla Crosby girls c 1 / 15
Grace Cisler girls a 2 / 18
Sarah Blampied girls a 3 / 18
Raven Larcom girls a 5 / 18
Tom Oliver boys c 1 / 25
Malachi Gregory boys c 11 / 25
Kyle Pospesil boys c 18 / 25
Juan Vintimila boys c 20 / 25
Ayden Keiler boys c 22 / 25
Logan Brown boys b 4 / 24
Jack Sampo boys b 6 / 24
Robin Roianov boys b 11 / 24
Colm Coyle boys b 22 / 24
Asher Merrill boys a 6 / 19
Trevor Blampied boys a 8 / 19
Jack Greene boys a 15 / 19

The Gould Road Race - Grafton Notch Challenge (May 14 2016)

Ayla Crosby girls c 1 / 15
Sarah Blampied girls a 3 / 13
Raven Larcom girls a 4 / 13
Grace Cisler girls a 5 / 13
Tom Oliver boys c 8 / 22
Kyle Pospesil boys c 14 / 22
Juan Vintimila boys c 16 / 22
Dillon Cortle boys c 19 / 22
Jack Sampo boys b 4 / 16
Asher Merrill boys a 2 / 16
Trevor Blampied boys a 4 / 16
Jack Greene boys a 10 / 16

The Profile School Time Trial (May 11 2016)

Ayla Crosby girls c 2 / 20
Grace Cisler girls a 1 / 19
Raven Larcom girls a 6 / 19
Sarah Blampied girls a 7 / 19
Tom Oliver boys c 2 / 31
Malachi Gregory boys c 11 / 31
Juan Vintimila boys c 21 / 31
Kyle Pospesil boys c 23 / 31
Ayden Keiler boys c 24 / 31
Dillon Cortle boys c 27 / 31
Jack Sampo boys b 5 / 20
Logan Brown boys b 9 / 20
Robin Roianov boys b 11 / 20
Colm Coyle boys b 20 / 20
Jack Greene boys a 7 / 20
Asher Merrill boys a 8 / 20
Trevor Blampied boys a 13 / 20

The Holderness School Road Race (Apr 27 2016)

Ayla Crosby girls c 2 / 20
Grace Cisler girls a 1 / 16
Sarah Blampied girls a 3 / 16
Raven Larcom girls a 4 / 16
Malachi Gregory boys c 13 / 26
Kyle Pospesil boys c 20 / 26
Alex Dow boys c 21 / 26
Dillon Cortle boys c 22 / 26
Juan Vintimila boys c 23 / 26
Ayden Keiler boys c 24 / 26
Jack Sampo boys b 3 / 23
Logan Brown boys b 5 / 23
Robin Roianov boys b 13 / 23
Colm Coyle boys b 23 / 23
Asher Merrill boys a 3 / 19
Trevor Blampied boys a 7 / 19
Jack Greene boys a 9 / 19

Exeter Cup Team Time Trial (Apr 23 2016)

Ayla Crosby girls a 9 / 18
Sarah Blampied girls a 9 / 18
Tom Oliver boys c 8 / 22
Malachi Gregory boys c 8 / 22
Ayla Crosby boys c 10 / 22
Ayden Keiler boys c 10 / 22
Tom Oliver boys b 4 / 17
Jack Sampo boys b 4 / 17
Trevor Blampied boys a 4 / 12
Asher Merrill boys a 4 / 12
Jack Sampo boys a 6 / 12
Jack Greene boys a 6 / 12

KMS Cycling Team Hill Climb Time Trial (Apr 20 2016)

Sarah Blampied girls a 3 / 18
Raven Larcom girls a 4 / 18
Grace Cisler girls a 5 / 18
Tom Oliver boys c 3 / 24
Malachi Gregory boys c 15 / 24
Ayden Keiler boys c 20 / 24
Alex Dow boys c 21 / 24
Jack Sampo boys b 4 / 19
Logan Brown boys b 10 / 19
Asher Merrill boys a 7 / 17
Trevor Blampied boys a 9 / 17

The Proctor Circuit Race (Apr 13 2016)

Ayla Crosby girls c 4 / 22
Grace Cisler girls a 2 / 17
Sarah Blampied girls a 3 / 17
Raven Larcom girls a 8 / 17
Tom Oliver boys c 10 / 35
Malachi Gregory boys c 18 / 35
Dillon Cortle boys c 27 / 35
Ayden Keiler boys c 30 / 35
Alex Dow boys c 31 / 35
Devin Scott boys c 33 / 35
Juan Vintimila boys c 34 / 35
Robin Roianov boys b 5 / 30
Jack Sampo boys b 12 / 30
Logan Brown boys b 13 / 30
Asher Merrill boys a 3 / 16
Trevor Blampied boys a 9 / 16
Jack Greene boys a 10 / 16

Proctor Circuit Race (May 20 2015)

Carter Merrill boys b 2 / 30
Robin Roianov boys b 23 / 30
Trevor Blampied boys a 7 / 16
Jack Greene boys a 11 / 16
Raven Larcom girls a 7 / 13
Grace Cisler girls c 1 / 31
Sarah Blampied girls c 2 / 31
Izzy Holmes girls c 21 / 31
Isa Miller girls c 23 / 31

The Profile School Road Race (May 13 2015)

Sarah Blampied girls c 1 / 27
Grace Cisler girls c 7 / 27
Izzy Holmes girls c 24 / 27
Isa Miller girls c 26 / 27
Jack Sampo boys c 2 / 22
Tom Oliver boys c 6 / 22
Addis Gregory boys c 12 / 22
Colm Coyle boys c 13 / 22
Taylor Fisher boys c 20 / 22
Carter Merrill boys b 2 / 24
Logan Brown boys b 3 / 24
Robin Roianov boys b 11 / 24
Trevor Blampied boys a 7 / 18
Asher Merrill boys a 10 / 18

Gould Road Race - Grafton Notch Challenge (May 9 2015)

Sarah Blampied girls c 1 / 26
Grace Cisler girls c 3 / 26
Izzy Holmes girls c 18 / 26
Isa Miller girls c 25 / 26
Raven Larcom girls a 5 / 9
Jack Sampo boys c 4 / 20
Tom Oliver boys c 7 / 20
Taylor Fisher boys c 13 / 20
Carter Merrill boys b 1 / 24
Logan Brown boys b 15 / 24
Robin Roianov boys b 16 / 24
Trevor Blampied boys a 5 / 16
Asher Merrill boys a 9 / 16
Jack Greene boys a 10 / 16

The Profile Individual Time Trial (May 6 2015)

Sarah Blampied girls c 1 / 34
Grace Cisler girls c 2 / 34
Isa Miller girls c 29 / 34
Izzy Holmes girls c 30 / 34
Raven Larcom girls a 5 / 15
Jack Sampo boys c 5 / 34
Tom Oliver boys c 7 / 34
Addis Gregory boys c 14 / 34
Colm Coyle boys c 16 / 34
Taylor Fisher boys c 25 / 34
Carter Merrill boys b 1 / 30
Logan Brown boys b 8 / 30
Robin Roianov boys b 16 / 30
Jack Greene boys a 6 / 21
Asher Merrill boys a 11 / 21
Trevor Blampied boys a 15 / 21

The Holderness School Road Race (Apr 29 2015)

Sarah Blampied girls c 1 / 29
Grace Cisler girls c 10 / 29
Izzy Holmes girls c 22 / 29
Isa Miller girls c 23 / 29
Raven Larcom girls a 5 / 15
Jack Sampo boys c 11 / 30
Tom Oliver boys c 13 / 30
Addis Gregory boys c 14 / 30
Colm Coyle boys c 23 / 30
Taylor Fisher boys c 24 / 30
Carter Merrill boys b 2 / 19
Robin Roianov boys b 12 / 19
Asher Merrill boys a 4 / 22
Trevor Blampied boys a 9 / 22
Jack Greene boys a 10 / 22

Exeter Team Time Trial (Apr 25 2015)

Carter Merrill boys b 8 / 28
Robin Roianov boys b 8 / 28
Sarah Blampied girls c 1 / 27
Grace Cisler girls c 1 / 27
Isa Miller girls c 12 / 27
Izzy Holmes girls c 12 / 27
Raven Larcom girls a 7 / 16
Tom Oliver boys c 4 / 24
Jack Sampo boys c 4 / 24
Addis Gregory boys c 9 / 24
Taylor Fisher boys c 9 / 24
Trevor Blampied boys a 5 / 14
Carter Merrill boys a 5 / 14
Jack Greene boys a 7 / 14
Asher Merrill boys a 7 / 14

Killington Mountain School Time Trial (Apr 23 2015)

Sarah Blampied girls c 1 / 34
Grace Cisler girls c 5 / 34
Izzy Holmes girls c 23 / 34
Isa Miller girls c 27 / 34
Raven Larcom girls a 13 / 16
Jack Sampo boys c 2 / 31
Tom Oliver boys c 9 / 31
Addis Gregory boys c 16 / 31
Taylor Fisher boys c 20 / 31
Carter Merrill boys b 3 / 33
Robin Roianov boys b 15 / 33
Trevor Blampied boys a 3 / 23
Jack Greene boys a 11 / 23
Asher Merrill boys a 14 / 23

Proctor Circuit Race (Apr 15 2015)

Carter Merrill boys b 3 / 30
Logan Brown boys b 9 / 30
Robin Roianov boys b 21 / 30
Jack Greene boys a 3 / 17
Trevor Blampied boys a 7 / 17
Asher Merrill boys a 9 / 17
Jack Sampo boys c 5 / 31
Tom Oliver boys c 11 / 31
Colm Coyle boys c 14 / 31
Addis Gregory boys c 15 / 31
Taylor Fisher boys c 16 / 31
Sarah Blampied girls c 1 / 29
Izzy Holmes girls c 22 / 29
Isa Miller girls c 25 / 29
Raven Larcom girls a 9 / 15

Proctor Academy Circuit Race (May 21 2014)

Logan Brown boys c 2 / 37
Patrick Christofferson boys c 13 / 37
Robin Roanov boys c 15 / 37
Marshall Doughty boys c 20 / 37
Spencer Shanshala boys c 21 / 37
Jack Sampo boys c 27 / 37
Colm Coyle boys c 29 / 37
Hayden Alden boys c 32 / 37
Taylor Fisher boys c 33 / 37
Carter Merrill boys b 4 / 29
Jack Greene boys b 7 / 29
Preston Jones boys b 11 / 29
Ethan Peters boys b 29 / 29
Trevor Blampied boys a 2 / 19
Asher Merrill boys a 17 / 19
Raven Larcom girls c 2 / 26
Sarah Blampied girls c 9 / 26
Evelyn Moss girls c 18 / 26

The Profile School Road Race (May 14 2014)

Raven Larcom girls c 1 / 25
Sarah Blampied girls c 3 / 25
Logan Brown Boys c 1 / 27
Robin Roanov Boys c 2 / 27
Jack Sampo Boys c 14 / 27
Marshall Doughty Boys c 18 / 27
Patrick Christofferson Boys c 19 / 27
Colm Coyle Boys c 22 / 27
Hayden Alden Boys c 23 / 27
Taylor Fisher Boys c 25 / 27
Jack Greene Boys b 4 / 26
Carter Merrill Boys b 5 / 26
Preston Jones Boys b 9 / 26
Ethan Peters Boys b 16 / 26
Trevor Blampied Boys a 3 / 17
Asher Merrill Boys a 7 / 17

Grafton Notch Road Race (May 10 2014)

Raven Larcom girls c 2 / 26
Sarah Blampied girls c 9 / 26
Logan Brown boys c 1 / 31
Robin Roanov boys c 9 / 31
Hayden Alden boys c 20 / 31
Colm Coyle boys c 22 / 31
Patrick Christofferson boys c 23 / 31
Taylor Fisher boys c 28 / 31
Jack Sampo boys c 31 / 31
Jack Greene boys b 3 / 23
Preston Jones boys b 7 / 23
Ethan Peters boys b 13 / 23
Carter Merrill boys b 14 / 23
Asher Merrill boys a 11 / 15
Trevor Blampied boys a 14 / 15

The Easton Team Time Trial (May 7 2014)

Raven Larcom girls c 1 / 26
Sarah Blampied girls c 1 / 26
Logan Brown boys c 1 / 33
Robin Roanov boys c 1 / 33
Marshall Doughty boys c 11 / 33
Jack Sampo boys c 11 / 33
Patrick Christofferson boys c 12 / 33
Hayden Alden boys c 14 / 33
Colm Coyle boys c 14 / 33
Taylor Fisher boys c 17 / 33
Carter Merrill boys b 3 / 28
Jack Greene boys b 3 / 28
Preston Jones boys b 12 / 28
Ethan Peters boys b 12 / 28
Trevor Blampied boys a 6 / 24
Asher Merrill boys a 6 / 24

The Holderness School Road Race (Apr 30 2014)

Raven Larcom girls c 1 / 29
Sarah Blampied girls c 5 / 29
Robin Roanov boys c 7 / 31
Jack Sampo boys c 16 / 31
Marshall Doughty boys c 17 / 31
Colm Coyle boys c 21 / 31
Hayden Alden boys c 22 / 31
Spencer Shanshala boys c 28 / 31
Jack Greene boys b 1 / 29
Carter Merrill boys b 2 / 29
Preston Jones boys b 5 / 29
Ethan Peters boys b 17 / 29
Trevor Blampied boys a 9 / 19

KMS Time Trial (Apr 23 2014)

Raven Larcom girls c 7 / 21
Sarah Blampied girls c 9 / 21
Evelyn Moss girls c 18 / 21
Logan Brown boys c 2 / 33
Robin Roanov boys c 7 / 33
Jack Sampo boys c 12 / 33
Patrick Christofferson boys c 19 / 33
Hayden Alden boys c 20 / 33
Colm Coyle boys c 22 / 33
Marshall Doughty boys c 23 / 33
Jack Greene boys b 3 / 25
Carter Merrill boys b 5 / 25
Preston Jones boys b 12 / 25
Ethan Peters boys b 23 / 25
Trevor Blampied boys a 6 / 20
Asher Merrill boys a 16 / 20

Proctor Circuit Race (May 22 2013)

Raven Larcom girls c 6 / 33
Sydney Pinard girls c 11 / 33
Sarah Blampied girls c 16 / 33
Evelyn Moss girls c 19 / 33
Asher Merrill boys b 3 / 28
Trevor Blampied boys b 4 / 28
Preston Jones boys b 20 / 28

Profile School Road Race (May 15 2013)

Raven Larcom girls c 4 / 34
Sydney Pinard girls c 8 / 34
Sarah Blampied girls c 15 / 34
Evelyn Moss girls c 16 / 34
Carter Merrill boys c 1 / 25
Logan Brown boys c 9 / 25
Jakob Senft boys c 16 / 25
Tyler Ruggles boys c 18 / 25
Marshall Doughty boys c 22 / 25
Skyler Devoeq boys c 24 / 25
Trevor Blampied boys b 1 / 25
Asher Merrill boys b 14 / 25
Preston Jones boys b 15 / 25

Gould Academy Road Race (May 11 2013)

Raven Larcom girls c 8 / 18
Logan Brown boys c 8 / 27
Jakob Senft boys c 17 / 27
Spencer Shanshala boys c 19 / 27
Marshall Doughty boys c 25 / 27
Trevor Blampied boys b 2 / 18
Asher Merrill boys b 7 / 18
Preston Jones boys b 12 / 18

White Mountain School Road Race (May 8 2013)

Raven Larcom girls c 5 / 34
Sydney Pinard girls c 8 / 34
Evelyn Moss girls c 16 / 34
Sarah Blampied girls c 19 / 34
Carter Merrill boys c 1 / 36
Logan Brown boys c 10 / 36
Jakob Senft boys c 11 / 36
Patrick Christofferson boys c 13 / 36
Tyler Ruggles boys c 16 / 36
Spencer Shanshala boys c 30 / 36
Marshall Doughty boys c 32 / 36
Skyler Devoeq boys c 34 / 36
Trevor Blampied boys b 1 / 24
Asher Merrill boys b 2 / 24

KMS Hill Climb Time Trial (May 1 2013)

Raven Larcom girls c 7 / 25
Sarah Blampied girls c 16 / 25
Evelyn Moss girls c 20 / 25
Carter Merrill boys c 1 / 19
Jakob Senft boys c 9 / 19
Tyler Ruggles boys c 12 / 19
Marshall Doughty boys c 19 / 19
Trevor Blampied boys b 1 / 26
Asher Merrill boys b 2 / 26
Preston Jones boys b 13 / 26

Phillips Exeter Academy Team Time Trial (Apr 27 2013)

Raven Larcom girls c 2 / 28
Sydney Pinard girls c 2 / 28
Sarah Blampied girls c 10 / 28
Evelyn Moss girls c 10 / 28
Logan Brown boys c 25 / 30
Marshall Doughty boys c 26 / 30
Jakob Senft boys c 27 / 30
Tyler Ruggles boys c 28 / 30
Patrick Christofferson boys c 29 / 30
Luke Anneser boys c 30 / 30
Trevor Blampied boys b 2 / 22
Asher Merrill boys b 2 / 22
Ethan Peters boys b 21 / 22
Preston Jones boys b 22 / 22

Holderness School Road Race (Apr 24 2013)

Raven Larcom girls c 6 / 33
Sydney Pinard girls c 9 / 33
Sarah Blampied girls c 17 / 33
Evelyn Moss girls c 21 / 33
Trevor Blampied boys b 3 / 27
Asher Merrill boys b 4 / 27
Preston Jones boys b 15 / 27

Proctor Circuit Race (May 18 2012)

Asher Merrill boys c 2 / 27
Carter Merrill boys c 3 / 27
Trevor Blampied boys c 6 / 27
Jack Greene boys c 10 / 27
Nathan Sampo boys c 15 / 27
Dodge Garfield boys c 16 / 27
Ethan Peters boys c 17 / 27
Mckenna Cisler boys c 20 / 27
Tyler Ruggles boys c 22 / 27
Spencer Shanshala boys c 25 / 27
Patrick Christoferson boys c 27 / 27
Jaz Dowling boys b 2 / 17
Johanna Pastoriza girls c 2 / 35
Hadley Starer girls c 9 / 35
Evelyn Moss girls c 14 / 35
Raven Larcom girls c 20 / 35
Delia Carstens girls c 29 / 35

Profile School Road race (May 16 2012)

Johanna Pastoriza girls c 2 / 28
Sydney Pinard girls c 6 / 28
Raven Larcom girls c 9 / 28
Delia Carstens girls c 20 / 28
Evelyn Moss girls c 21 / 28
Asher Merrill boys c 1 / 29
Jack Greene boys c 2 / 29
Carter Merrill boys c 4 / 29
Nathan Sampo boys c 6 / 29
Trevor Blampied boys c 8 / 29
Ethan Peters boys c 10 / 29
Dodge Garfield boys c 17 / 29
Jakob Senft boys c 19 / 29
Tyler Ruggles boys c 20 / 29
Mckenna Cisler boys c 22 / 29
Patrick Christoferson boys c 23 / 29
Spencer Shanshala boys c 24 / 29
Jaz Dowling boys b 7 / 18

Exeter Team Time Trial (May 12 2012)

Sydney Pinard girls c 4 / 24
Johanna Pastoriza girls c 4 / 24
Nathan Sampo boys c 5 / 20
Dodge Garfiled boys c 5 / 20
Ethan Peters boys c 7 / 20
Jack Greene boys c 7 / 20
Spencer Shanshala boys c 8 / 20
Jakob Senft boys c 8 / 20
Mckenna Cisler boys b 10 / 20
Jaz Dowling boys b 10 / 20

White Mountain School Road Race (May 9 2012)

Carter Merrill boys c 1 / 28
Trevor Blampied boys c 2 / 28
Jack Greene boys c 3 / 28
Asher Merrill boys c 4 / 28
Nathan Sampo boys c 14 / 28
Ethan Peters boys c 16 / 28
Jakob Senft boys c 17 / 28
Spencer Shanshala boys c 22 / 28
Tyler Ruggles boys c 23 / 28
Mckenna Cisler boys c 24 / 28
Patrick Christoferson boys c 25 / 28
Johanna Pastoriza girls c 3 / 32
Hadley Starer girls c 4 / 32
Sydney Pinard girls c 11 / 32
Raven Larcom girls c 16 / 32
Evelyn Moss girls c 24 / 32
Jaz Dowling boys b 11 / 20

Gould Academy Road Race (Apr 28 2012)

Asher Merrill Boys C 3 / 37
Trevor Blampied Boys C 4 / 37
Jack Greene Boys C 5 / 37
Ethan Peters Boys C 10 / 37
Nathan Sampo Boys C 11 / 37
Dodge Garfiled Boys C 12 / 37
Mckenna Cisler Boys C 13 / 37
Jakob Senft Boys C 14 / 37
Spencer Shanshala Boys C 18 / 37
Patrick Christofferson Boys C 19 / 37
Tyler Ruggles Boys C 20 / 37
Jaz Dowling Boys B 9 / 31
Johanna Pastoriza Girls C 4 / 34
Hadley Starer Girls C 5 / 34
Raven Larcom Girls C 16 / 34
Evelyn Moss Girls C 20 / 34

Holderness School Road Race (Apr 25 2012)

Jaz Dowling Boys B 12 / 29
Asher Merrill Boys C 1 / 35
Trevor Blampied Boys C 5 / 35
Jack Greene Boys C 6 / 35
Carter Merrill Boys C 7 / 35
Nathan Sampo Boys C 9 / 35
Ethan Peters Boys C 10 / 35
Dodge Garfiled Boys C 22 / 35
Patrick Christofferson Boys C 24 / 35
Mckenna Cisler Boys C 26 / 35
Tyler Ruggles Boys C 27 / 35
Spencer Shanshala Boys C 29 / 35
Hadley Starer Girls C 4 / 38
Johanna Pastoriza Girls C 6 / 38
Sydney Pinard Girls C 10 / 38
Raven Larcom Girls C 19 / 38
Evelyn Moss Girls C 28 / 38