Log In

Team Overview: Ski City

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Utah State Time Trial Championships (Jun 15 2019)

Norman Frye Men Masters 60-64 Open 4 / 7
Kenneth Morris Men Masters 50-54 Open 1 / 7

Murray Criterium (Mar 29 2019)

Kenneth Morris Men Masters 45+ Cat 14 2 / 4

West Mountain Road Race (Aug 25 2018)

Andre Gonzalez Men Masters 45-54 Open 2 / 5

Chicken Dinner Road Race (Jul 15 2018)

Will Hanson Men Pro/Cat 1 59 / 44

Andersen Banducci Twilight Criterium (Jul 14 2018)

Andre Gonzalez Men Master 40+ 1 / 35
Will Hanson Men Master 40+ 11 / 35
Steve Albrecht Men Cat1/2/3 4 / 47
Will Hanson Men Cat1/2/3 34 / 47
Andre Gonzalez Men Cat1/2/3 35 / 47

Lifetime Fitness Criterium (Jul 4 2018)

Steve Albrecht Men master 35-44 open 1 / 4
Aaron Olsen Men master 35-44 open 3 / 4
Andre Gonzalez Men master 35-44 open 4 / 4

Antelope Island Classic (May 5 2018)

Cody Haroldsen Men Pro 1/2/3 26 / 30
Andre Gonzalez Men Masters 45-54 Cat 1/2/3 12 / 14

Blackwell Realty Group Circuit Race (Mar 31 2018)

Andre Gonzalez Men 45+ 1 / 11

Chico Stage Race - Stage 2 (Mar 17 2018)

Grant Simonds Men Cat 2 64 / 67

Chico Stage Race - Stage 1 (Mar 16 2018)

Grant Simonds Men Cat 2 17 / 76

Valley of the Sun Stage Race - GC (Feb 18 2018)

Grant Simonds Men Cat 2 16 / 54
Will Hanson Men Pro/Cat 1 46 / 61

Valley of the Sun Stage Race - Stage 3 (Feb 18 2018)

Grant Simonds Men Cat 2 25 / 54
Will Hanson Men Pro/Cat 1 50 / 61

Valley of the Sun Stage Race - Stage 2 (Feb 17 2018)

Grant Simonds Men Cat 2 3 / 63
Will Hanson Men Pro/Cat 1 53 / 69

Valley of the Sun Stage Race - Stage 1 (Feb 16 2018)

Grant Simonds Men Cat 2 22 / 63
Will Hanson Men Pro/Cat 1 54 / 70

West Mountain Road Race (Sep 2 2017)

Andre Gonzalez Men Masters 45-54 Open 1 / 18

Treasure Valley Grand Prix Criterium (Jul 16 2017)

Grant Simonds Men Cat 1/2 6 / 14
Will Hanson Men Cat 1/2 13 / 14
Andre Gonzalez Men Cat 1/2 14 / 14
Andre Gonzalez Men Open Master 40+ 2 / 5
Will Hanson Men Open Master 40+ 4 / 5

Andersen Banducci Twilight Criterium (Jul 15 2017)

Andre Gonzalez Men Master 40+ 19 / 28
Grant Simonds Men Cat1/2/3 9 / 37
Andre Gonzalez Men Cat1/2/3 16 / 37

SBR Criterium (Jul 1 2017)

Will Hanson Men Cat 1/2/3 14 / 15

13th Annual Porcupine Hill Climb (Jun 17 2017)

Will Hanson Men Master 40-44 Open 1 / 11

Adventure Week Crit (Jun 17 2017)

Andre Gonzalez Men Master 35+ 1 / 6
Jared Brewer Men Cat 1/2/3 1 / 23
Will Hanson Men Cat 1/2/3 8 / 23
Cody Haroldsen Men Cat 1/2/3 10 / 23
Aaron Olson Men Cat 1/2/3 15 / 23
Joshua Frick Men Cat 1/2/3 16 / 23
Andre Gonzalez Men Cat 1/2/3 21 / 23
Norman Frye Men Cat 1/2/3 23 / 23

The Sugarhouse Criterium (May 27 2017)

Alison Frye Women Masters 44+ 2 / 5
Jared Brewer Men Pro 123 6 / 39
Will Hanson Men Pro 123 14 / 39
Aaron Olsen Men Pro 123 28 / 39
Joshua Frick Men Pro 123 39 / 39
Will Hanson Men Masters 35-44 Open 2 / 18
Aaron Olsen Men Masters 35-44 Open 16 / 18
Joshua Frick Men Masters 35-44 Open 17 / 18
Connor Patten Men Cat 4 2 / 9
Skylar Patten Men Cat 4 3 / 9
Alison Frye Women Pro 123 7 / 9

Bear Lake Classic - Circuit Race (May 14 2017)

Norm Frye Men Masters 45+ Cat 1/2/3/4 2 / 11

Antelope Island Classic (May 6 2017)

Andre Gonzalez Men Masters 45-54 CAT 1/2/3/4 11 / 16

East Canyon-Echo Road Race (Apr 15 2017)

Zach Calton Men Pro/Cat 1/2/3 22 / 30
Connor Patten Men CAT 3/4 9 / 29
Skylar Patten Men CAT 3/4 11 / 29

Harvest Moon Criterium (Sep 17 2016)

Steve Albrecht Men Pro 123 5 / 19
Will Hanson Men Pro 123 12 / 19
Aaron Olsen Men Pro 123 14 / 19
Joshua Frick Men Pro 123 18 / 19

The Sugarhouse Criterium (May 28 2016)

Will Hanson Men Masters 35-44 Cat 1/2/3 8 / 30
Grant Simonds Men Cat 3/4 2 / 29
Zach Calton Men Cat 3/4 4 / 29
Robyn Masters Women Masters 44+ 6 / 7

Bikes 4 Kids - TT (May 22 2016)

Grant Simonds Men Category 3-4 13 / 19

Bikes 4 Kids - RR (May 22 2016)

Grant Simonds Men Category 3-4 5 / 35

Bikes 4 Kids - Crit (May 21 2016)

Grant Simonds Men Category 3-4 7 / 35

Antelope Island Classic (May 7 2016)

Robyn Masters Women Masters 35+ 3 / 4
Matthew Turner Men Cat 3/4 19 / 35

Ghost Town Omnium - Crit 2 (Apr 10 2016)

Aaron Olsen Men Cat 1-23 4 / 10
Kathryne Carr Women Cat 1-23 2 / 7
Andre Gonzalez Men 35+ Cat 1-23 2 / 3

Ghost Town Omnium - RR (Apr 9 2016)

Will Hanson Men P-123 4 / 17
Whitney Mentaberry Women Cat 3-4 1 / 4
Robyn Masters Women Masters 35+ 1 / 3
Andre Gonzalez Men Masters 35+ 1-234 3 / 3

Ghost Town Omnium - Crit 1 (Apr 8 2016)

Andre Gonzalez Men Masters 35+ Cat 1-234 1 / 5