Log In

Team Overview: Life Cycle Bike Shop

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Rolf Prima Main Street Criterium (Sep 3 2011)

August Frank NOVICE 1 / 4
August Frank Men 4/5 6 / 12

Eugene Celebration-Celebration Criterium (Aug 28 2011)

Alexander Chow Cat 4/5 Men 2 / 28
Rob Bingham Cat 4/5 Men 14 / 28
Peter Burrows Cat 4/5 Men 15 / 28
August Frank Cat 4/5 Men 17 / 28
Nick Alden Cat 3 Men 24 / 30

Eugene Celebration-Coburg Time Trial (Aug 28 2011)

Nick Alden Cat 3 Men 5 / 32
Peter Burrows Cat 4/5 Men 5 / 28
Rob Bingham Cat 4/5 Men 13 / 28
August Frank Cat 4/5 Men 20 / 28
Alexander Chow Cat 4/5 Men 28 / 28

Eugene Celebration-Briggs Hill Road Race (Aug 27 2011)

Peter Burrows Cat 4/5 Men 3 / 28
Rob Bingham Cat 4/5 Men 11 / 28
August Frank Cat 4/5 Men 17 / 28
Alexander Chow Cat 4/5 Men 28 / 28
Nick Alden Cat 3 Men 21 / 32
Michael Brunelle Pro 1/2 Men 21 / 27

Eugene Celebration-McBeth Prologue (Aug 26 2011)

Peter Burrows Cat 4/5 Men 3 / 28
Rob Bingham Cat 4/5 Men 15 / 28
August Frank Cat 4/5 Men 19 / 28
Alexander Chow Cat 4/5 Men 28 / 28
Nick Alden Cat 3 Men 12 / 33
Michael Brunelle Pro 1/2 Men 13 / 26

Giro di Portland (Aug 20 2011)

Scott Hill Cat 3 Men 7 / 29

OBRA Criterium (Aug 13 2011)

Graham Kelley Senior Men 31 / 31
Graham Kelley Men Cat 3 7 / 23
Thomas Pastor Men Cat 4 16 / 19

Albany Criterium (Aug 7 2011)

Maikey Lopera Master Men 40-49 3 / 18
Graham Kelley Men Cat 3 2 / 19

Gresham Criterium (Jul 30 2011)

Randy Paschall Men 4 4 / 16

Central Oregon Crit (Jul 13 2011)

Tom Pastor Cat 3/4/5 2 / 26

Twilight Criterium (Jul 12 2011)

Stephen Kocher Cat 1/2/3 2 / 17
James Jorgensen Cat 1/2/3 7 / 17
Maikey Lopera Cat 1/2/3 17 / 17
August Frank Cat 4/5 18 / 27
Alexander Chow Cat 4/5 23 / 27
Luis Palacios Cat 4/5 27 / 27

High Desert Omnium: Road Race (Jul 10 2011)

Thomas Pastor Men Cat 4/5 16 / 41
August Frank Men Cat 4/5 27 / 41
Maikey Lopera Men P/1/2 32 / 44
Stephen Kocher Masters Men 3/4/5 1 / 36
Maire Osborn Women 3 2 / 11
Rachelle Jorgensen Women 3 7 / 11
James Jorgensen Men Cat 3 29 / 32

High Desert Omnium: Time Trial (Jul 9 2011)

August Frank Cat 4/5 Men 18 / 25
James Jorgensen Cat 3 Men 20 / 21
Stephen Kocher Masters 40+ 3/4/5 Men 5 / 22

High Desert Omnium: Criterium (Jul 9 2011)

Thomas Pastor Cat 4/5 Men 15 / 40
August Frank Cat 4/5 Men 32 / 40
James Jorgensen Cat 3 Men 7 / 29
Osborn Maire Women 3 2 / 9
Maikey Lopera Men P/1/2 6 / 38
Stephen Kocher Masters 40+ 3/4/5 1 / 23

Swan Island Rose Festival Criterium (Jul 2 2011)

Maire Osborn Women 1/2/3 6 / 13
Jeremy Garbellano Category 3 10 / 31
Stephen Kocher Men Cat 4/5 2 / 47
Randy Paschall Men Cat 4/5 8 / 47
Alexander Chow Men Cat 4/5 10 / 47
Stephen Kocher Masters Cat 4/5 1 / 24

Pringle Creek Circuit Race (Jun 26 2011)

Stephen Kocher Cat 4/5 2 / 31
Alexander Chow Cat 4/5 12 / 31
Larry Linebaugh Cat 4/5 31 / 31
Graham Kelley Cat 3 Men 11 / 20
Stephen Kocher Masters Men 40+ 1 / 14
Maikey Lopera Men 1/2 7 / 16

Franz Criterium (Jun 25 2011)

Jeremy Garbellano Men Cat 1/2/3 16 / 30

NWX Crit (Jun 24 2011)

Pastor Thomas Cat 4/5 14 / 23

Elkhorn Classic-The Dooley Mountain Road Race (Jun 19 2011)

Maikey Lopera Pro/1/2 Men 20 / 32

Elkhorn Classic-The Pleasant Valley Time Trial (Jun 18 2011)

Maikey Lopera Pro/1/2 Men 29 / 33

Elkhorn Classic-The Gold Rush Criterium (Jun 18 2011)

Maikey Lopera Pro/1/2 Men 5 / 32

Elkhorn Classic-The Oregon Trail Road Race (Jun 17 2011)

Maikey Lopera Pro/1/2 Men 21 / 34
Michael Brunelle Pro/1/2 Men 27 / 34

OBRA TT (Jun 12 2011)

Kristen Fauria Senior Women 4 8 / 14
Mckenzie Sampson Senior Men 3 5 / 6
Michael Brunelle Masters Men 30-34 3 / 4

Bend Don't Brake (May 28 2011)

Thomas Pastor Men Cat 4/5 12 / 47

Mt. Tabor Circuit Race (May 21 2011)

Jeremy Garbellano Category 3 13 / 28
Matt Keeler Category 3 26 / 28
Peter Burrows Masters 40+ CAt 4/5 5 / 21

Silverton RR Champs (May 15 2011)

Maikey Lopera Masters Men 40-49 13 / 24

Silverton RR Champs (May 14 2011)

Sullivan Isaac Men Cat 3 36 / 37
Wells David Pro 1/2 27 / 31
Osborn Maire Women 3 6 / 8
Burrows Peter Master Men 40+ Cat 4-5 4 / 11

Eugene Roubaix (Apr 30 2011)

Heather Hill Women 1/2/3 9 / 13
Kristen Fauria Women 4 6 / 12
Maikey Lopera Master Men 40+ 4 / 33
Jeremy Garbellano Men 3 5 / 40
Nick Alden Men 3 19 / 40
Scott Hill Men 3 21 / 40
James Jorgensen Men 3 40 / 40
Peter Burrows Men 4 12 / 33
Thomas Pastor Men 4 25 / 33
David Wells Men 1/2 7 / 38
Maire Osborn Women 3 2 / 13
Luis Palacios Men 5 30 / 30

Icebreaker Criterium (Apr 16 2011)

Scott Hill Men Cat 3 6 / 13
Jeremy Cantrell Men Cat 4/5 27 / 32
Luis Palacios Men Cat 4/5 29 / 32
Maikey Lopera Men Masters 35+ 2 / 18
James Jorgensen Men Masters 35+ 6 / 18
Heather Hill Women Cat 1/2/3 1 / 2

Kings Valley Road Race (Apr 9 2011)

Isaac Sullivan Cat 3 Men 31 / 44
James Jorgensen Cat 3 Men 43 / 44
Heather Hill Women 1/2 8 / 14
Maire Osborn Women 3 3 / 6
David Wells Cat 1/2 Men 9 / 65
Michael Brunelle Cat 1/2 Men 41 / 65

Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race (Apr 3 2011)

Heather Hill Pro 1-2 Women 15 / 24
Maire Osborn Cat 3 Women 13 / 35
Thomas Pastor Cat 4 Men 36 / 41
David Wells Pro 1-2 Men 76 / 88

Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium (Apr 1 2011)

Scott Hill Cat 3 Men 12 / 55
Heather Hill Pro 1-2 Women 11 / 27
Maire Osborn Cat 3 Women 3 / 36
Thomas Pastor Cat 4 Men 24 / 43
David Wells Pro 1-2 Men 44 / 89

Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT (Apr 1 2011)

Scott Hill Cat 3 Men 49 / 56
Heather Hill Pro 1-2 Women 18 / 28
Maire Osborn Cat 3 Women 15 / 38
Thomas Pastor Cat 4 Men 42 / 45
David Wells Pro 1-2 Men 37 / 89

Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race (Apr 1 2011)

Scott Hill Cat 3 Men 49 / 56
Heather Hill Pro 1-2 Women 17 / 28
Maire Osborn Cat 3 Women 5 / 38
Thomas Pastor Cat 4 Men 38 / 44
David Wells Pro 1-2 Men 28 / 88

Banana Belt Series: Banana Belt 3 (Mar 27 2011)

Kristen Fauria Women Cat 4 5 / 16

Banana Belt Series: Banana Belt 2 (Mar 13 2011)

Kristen Fauria Women Cat 4 1 / 14
James Jorgensen Men Cat 3 4 / 25
Rob Bingham Men Master 40+ Cat 4/5 3 / 26
Peter Burrows Men Master 40+ Cat 4/5 16 / 26

Banana Belt Series: Banana Belt 1 (Mar 6 2011)

Rachelle Jorgensen Women Cat 3 6 / 10
Kristen Fauria Women Cat 4 2 / 22
Matt Keeler Men Cat 3 1 / 44
James Jorgensen Men Cat 3 2 / 44
Jeremy Garbellano Men Cat 3 9 / 44
Graham Kelley Men Cat 4 18 / 29
Heather Hill WOMEN CAT 1/2 6 / 7

Cherry Pie Road Race (Feb 19 2011)

David Wells Men Cat 1/2 1 / 51
Michael Brunelle Men Cat 1/2 44 / 51
Luis Palacios Men Cat 5A 39 / 43
Kristen Fauria Women Cat 4 7 / 26
James Jorgensen Men Cat 3 12 / 66
Matt Keeler Men Cat 3 19 / 66
Scott Hill Men Cat 3 50 / 66
Stephen Kocher Men Cat 5B 3 / 42
Alexander Chow Men Cat 5B 13 / 42
Jeremy Cantrell Men Cat 5B 42 / 42
Rachelle Jorgensen Women Cat 3 2 / 28
Maire Osborn Women Cat 3 5 / 28

Eugene Celebration - Coburg TT (Sep 6 2010)

Maire Osborn Women 3 3 / 5
David Wells Pro/1/2 10 / 21
Michael Brunelle Pro/1/2 13 / 21
Maikey Lopera Pro/1/2 14 / 21
Mckenzie Sampson Category 4/5 Men 7 / 39
Aaron Davis Category 4/5 Men 16 / 39
Matt Keeler Category 4/5 Men 33 / 39
Nicholas Alden Category 3 Men 11 / 38
Brian Scholl Category 3 Men 22 / 38
James Jorgensen Category 3 Men 26 / 38
Isaac Sullivan Category 3 Men 31 / 38

Eugene Celebration - Celebration Crit (Sep 6 2010)

Maire Osborn Women 3 3 / 5
Michael Brunelle Pro/1/2 1 / 19
Maikey Lopera Pro/1/2 4 / 19
David Wells Pro/1/2 11 / 19
Aaron Davis Category 4/5 Men 2 / 37
Mckenzie Sampson Category 4/5 Men 7 / 37
Matt Keeler Category 4/5 Men 28 / 37
James Jorgensen Category 3 Men 4 / 38
Isaac Sullivan Category 3 Men 11 / 38
Nicholas Alden Category 3 Men 20 / 38
Brian Scholl Category 3 Men 24 / 38

Eugene Celebration - Briggs Hill (Sep 5 2010)

Maire Osborn Women 3 2 / 6
David Wells Pro/1/2 3 / 27
Michael Brunelle Pro/1/2 7 / 27
Maikey Lopera Pro/1/2 12 / 27
Aaron Davis Category 4/5 Men 1 / 41
Matt Keeler Category 4/5 Men 2 / 41
Mckenzie Sampson Category 4/5 Men 3 / 41
James Jorgensen Category 3 Men 20 / 38
Nicholas Alden Category 3 Men 22 / 38
Isaac Sullivan Category 3 Men 35 / 38
Brian Scholl Category 3 Men 36 / 38

Eugene Celebration - McBeth Prologue (Sep 4 2010)

David Wells Pro/1/2 8 / 27
Michael Brunelle Pro/1/2 16 / 27
Maikey Lopera Pro/1/2 21 / 27
Mckenzie Sampson Category 4/5 Men 3 / 41
Matt Keeler Category 4/5 Men 7 / 41
Aaron Davis Category 4/5 Men 12 / 41
Nicholas Alden Category 3 Men 9 / 38
Brian Scholl Category 3 Men 22 / 38
Isaac Sullivan Category 3 Men 33 / 38
James Jorgensen Category 3 Men 34 / 38

OBRA Criterium Championships (Aug 22 2010)

Maire Osborn Women 3 3 / 10
Heather Hill Women 1/2 9 / 11
Maikey Lopera Senior Men 14 / 35
Aaron Davis Men Category 5 1 / 10
Isaac Sullivan Men Category 4 4 / 33
Scott Hill Men Category 3 9 / 30
Graham Kelley Men Category 3 18 / 30
Heather Hill Masters Women 30-39 1 / 3
Maikey Lopera Masters Men 40-49 9 / 27
Scott Hill Masters Men 30-39 8 / 16

Longview Grand Prix Criterium (Aug 14 2010)

Aaron Davis Men 4/5 6 / 14

Portland Twilight Crit (Aug 13 2010)

Scott Hill Category 3 9 / 42
Brian Scholl Category 3 23 / 42

OBRA Championship RR 1 (Aug 7 2010)

Heather Hill Women 7 / 32
Maire Osborn Women 14 / 32
David Wells Category 3 2 / 36

Vancouver Courthouse Criterium (Aug 1 2010)

Scott Hill Category 3 Men 4 / 33
Graham Kelley Category 3 Men 15 / 33

Co-Motion Criterium (Jul 31 2010)

Maire Osborn Women 1/2/3 2 / 4
Heather Hill Women 1/2/3 3 / 4
Maikey Lopera Masters Men 40+ 2 / 10
Greg Meller Masters Men 40+ 9 / 10
Aaron Davis Category 4/5 Men 5 / 10

Ironclad Street Sprints and Criterium - Ironclad Criterium (Jul 25 2010)

Heather Hill Women 1/2/3 7 / 15
Isaac Sullivan Category 4/5 2 / 26
Scott Hill Category 3 10 / 22

Larch Mtn Hillclimb (Jul 25 2010)

Larry Jackson Men Category 3 1 / 6

Gresham Crit (Jul 18 2010)

Randy Paschall Category 5 Men 7 / 11
Graham Kelley Category 3 Men 15 / 24

High Desert Omnium: Road Race (Jul 11 2010)

Heather Hill WOMEN CAT 1/2 7 / 17
Isaac Sullivan Cat 4/5 6 / 67
Graham Kelley Cat 4/5 18 / 67
Rachelle Jorgensen Women Cat 3 2 / 14
Maire Osborn Women Cat 3 3 / 14
Heather Hill Women Cat 1/2/3 7 / 32
Rachelle Jorgensen Women Cat 1/2/3 11 / 32
Maire Osborn Women Cat 1/2/3 12 / 32
Michael Brunelle Cat 3 1 / 42
David Wells Cat 3 3 / 42
Larry Jackson Cat 3 7 / 42
Scott Hill Cat 3 27 / 42

High Desert Omnium - Criterium (Jul 10 2010)

Maire Osborn Women Category 3 1 / 16
Rachelle Jorgensen Women Category 3 11 / 16
Heather Hill Women Category 1/2 3 / 11
James Jorgensen Category 4/5 1 / 58
Isaac Sullivan Category 4/5 6 / 58
Graham Kelley Category 4/5 20 / 58
Ben Moore Category 4/5 31 / 58
Michael Brunelle Category 3 3 / 37
David Wells Category 3 11 / 37
Scott Hill Category 3 15 / 37

High Desert Omnium - Time Trial (Jul 10 2010)

Rachelle Jorgensen Women Category 3 2 / 13
Maire Osborn Women Category 3 5 / 13
Heather Hill Women Category 1/2 9 / 11
Graham Kelley Category 4/5 19 / 43
Isaac Sullivan Category 4/5 20 / 43
David Wells Category 3 2 / 26
Michael Brunelle Category 3 7 / 26
Larry Jackson Category 3 26 / 26

Tuesday PIR #14 (Jul 6 2010)

Jeremy Garbellano Cat 1/2/3 29 / 74

Monday PIR #12 (Jul 5 2010)

Brian Scholl Masters 1/2/3 11 / 36

Firecracker Criterium (Jul 4 2010)

Heather Hill Women 1/2/3 1 / 4
Maire Osborn Women 1/2/3 3 / 4
Greg Meller Men Masters 40+ 5 / 10
Isaac Sullivan Men 4/5 1 / 22
Graham Kelley Men 4/5 4 / 22
Thomas Pastor Men 4/5 7 / 22
Greg Meller Men 4/5 9 / 22
David Wells Men 3 4 / 14
Michael Brunelle Men 3 6 / 14
Brian Scholl Men 3 7 / 14
Scott Hill Men 3 8 / 14

Firecracker Time Trial (Jul 3 2010)

Greg Meller Masters Men 40+ 2 / 3

Mt. Tabor Series #4 (Jun 30 2010)

Jeremy Garbellano Category 3 Men 18 / 40

Hutch's Twilight Crit Series #5 (Jun 29 2010)

Isaac Sullivan Cat 4/5 1 / 45
James Jorgensen Cat 4/5 2 / 45
Graham Kelley Cat 4/5 4 / 45
Maire Osborn Cat 4/5 15 / 45
Greg Meller Cat 4/5 16 / 45
Thomas Pastor Cat 4/5 19 / 45
Maikey Lopera Cat 1/2/3 8 / 32
David Wells Cat 1/2/3 9 / 32
Brian Scholl Cat 1/2/3 16 / 32
Nicholas Alden Cat 1/2/3 20 / 32
Larry Jackson Cat 1/2/3 23 / 32

Salem Fairview (Jun 27 2010)

Maikey Lopera Men 1/2 8 / 11
Graham Kelley Men 4/5 1 / 30
Isaac Sullivan Men 4/5 12 / 30
Michael Brindza Men 4/5 16 / 30
Maire Osborn Women Cat 3 1 / 6
Maire Osborn Sr Women 2 / 10
Heather Hill Sr Women 8 / 10
Maikey Lopera Master 40+ 6 / 18
Heather Hill Women CAT 2 4 / 4
Scott Hill Men 3 12 / 33
David Wells Men 3 23 / 33
David Wells Men 3 32 / 33

Swan Island Criterium (Jun 26 2010)

Jeremy Garbellano Cat 3 Men 4 / 42
David Wells Cat 3 Men 16 / 42
Scott Hill Cat 3 Men 41 / 42
Isaac Sullivan Cat 4/5 10 / 46
Ben Moore Cat 4/5 14 / 46
Michael Brindza Cat 4/5 38 / 46
Heather Hill Pro 1/2/3 Women 7 / 21

Hutch's Twilight Crit Series #4 (Jun 22 2010)

James Jorgensen Cat 4/5 1 / 48
Isaac Sullivan Cat 4/5 5 / 48
Thomas Pastor Cat 4/5 7 / 48
Ben Moore Cat 4/5 8 / 48
Heather Hill Cat 4/5 23 / 48
Michael Brindza Cat 4/5 25 / 48
Randy Paschall Cat 4/5 26 / 48
Rachelle Jorgensen Cat 4/5 27 / 48
Mike Stafford Cat 4/5 31 / 48
Dan Mahoney Cat 4/5 34 / 48
Graham Kelley Cat 4/5 38 / 48
David Wells Cat 1/2/3 8 / 27
Maikey Lopera Cat 1/2/3 11 / 27
Larry Jackson Cat 1/2/3 15 / 27
Nicholas Alden Cat 1/2/3 17 / 27
Michael Brunelle Cat 1/2/3 19 / 27
Scott Hill Cat 1/2/3 23 / 27

Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit (Jun 19 2010)

Larry Jackson Men Cat 3 39 / 58

Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT (Jun 19 2010)

Larry Jackson Men Cat 3 25 / 62

Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race (Jun 18 2010)

Larry Jackson Men Cat 3 21 / 61

Mt. Tabor Series #2 (Jun 16 2010)

Jeremy Garbellano Category 3 Men 10 / 22

Tuesday PIR #11 (Jun 15 2010)

Jeremy Garbellano Cat 1/2/3 20 / 40

Hutch's Twilight Crit Series #3 (Jun 15 2010)

Greg Meller Cat 4/5 3 / 33
James Jorgensen Cat 4/5 5 / 33
Graham Kelley Cat 4/5 6 / 33
Brian Scholl Cat 4/5 7 / 33
Ben Moore Cat 4/5 8 / 33
Michael Brindza Cat 4/5 11 / 33
Isaac Sullivan Cat 4/5 14 / 33
Heather Hill Cat 4/5 19 / 33
Rachelle Jorgensen Cat 4/5 30 / 33
Randy Paschall Cat 4/5 32 / 33
David Wells Cat 1/2/3 7 / 30
Maikey Lopera Cat 1/2/3 10 / 30
Nicholas Alden Cat 1/2/3 16 / 30
Larry Jackson Cat 1/2/3 22 / 30
Scott Hill Cat 1/2/3 23 / 30

OBRA TT (Jun 13 2010)

Maire Osborn Senior Women 3 2 / 3
Heather Hill Senior Women 3 / 3
Michael Brindza Senior Men 4/5 7 / 24
Nicholas Alden Senior Men 3 11 / 13
Greg Meller Masters Men 45-49 9 / 13

Cirque du Cycling (Jun 12 2010)

Scott Hill Cat 3 1 / 52

Hutch's Twilight Crit Series (Jun 8 2010)

Brian Scholl Cat 4/5 2 / 52
James Jorgensen Cat 4/5 4 / 52
Graham Kelley Cat 4/5 7 / 52
Isaac Sullivan Cat 4/5 10 / 52
Ben Moore Cat 4/5 14 / 52
Michael Brindza Cat 4/5 17 / 52
Greg Meller Cat 4/5 26 / 52
Thomas Pastor Cat 4/5 28 / 52
Maire Osborn Cat 4/5 29 / 52
Heather Hill Cat 4/5 33 / 52
Rachelle Jorgensen Cat 4/5 40 / 52
Randy Paschall Cat 4/5 51 / 52
Maikey Lopera Cat 1/2/3 6 / 31
Scott Hill Cat 1/2/3 10 / 31
David Wells Cat 1/2/3 11 / 31
Will Niemann-ross Cat 1/2/3 15 / 31
Azul Dahlstrom-eckman Cat 1/2/3 23 / 31
Nicholas Alden Cat 1/2/3 27 / 31
Michael Brunelle Cat 1/2/3 31 / 31

Monday PIR #8 (Jun 7 2010)

Brian Scholl Masters 4/5 32 / 58

Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race (Jun 5 2010)

Will Niemann-ross Men Pro/1/2 117 / 130

Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial (Jun 4 2010)

Will Niemann-ross Pro/1/2 108 / 131

Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race (Jun 3 2010)

Will Niemann-ross Pro/1/2 114 / 149

Mt Hood Cycling Classic: Mt Tabor Criterium (Jun 2 2010)

Will Niemann-ross Pro/1/2 144 / 154

Hutch's Twilight Crit Series #1 (Jun 1 2010)

Brian Scholl Category - 4/5 1 / 27
Isaac Sullivan Category - 4/5 3 / 27
Ben Moore Category - 4/5 4 / 27
Greg Meller Category - 4/5 8 / 27
Thom Pastor Category - 4/5 9 / 27
Michael Brindza Category - 4/5 14 / 27
Rachelle Jorgensen Category - 4/5 22 / 27
Heather Hill Category - 4/5 23 / 27
Michael Brunelle Category - 1/2/3 5 / 18
Maikey Lopera Category - 1/2/3 6 / 18
Azul Dahlstrom-eckman Category - 1/2/3 10 / 18
Nick Alden Category - 1/2/3 14 / 18
Allen Stewart Category - 1/2/3 16 / 18

Mt Hood Cycling Classic:Prologue (Jun 1 2010)

Will Niemann-ross Pro/1/2 131 / 167

Umpqua RR (May 30 2010)

Heather Hill Senior Women 1 / 5
Maire Osborn Senior Women 4 / 5
Maikey Lopera Men Mst 5 / 12
Brian Scholl Men 4/5 2 / 30
Isaac Sullivan Men 4/5 16 / 30
Michael Brunelle Men 3 1 / 20
Larry Jackson Men 3 2 / 20
David Wells Men 3 6 / 20
Azul Dahlstrom-eckman Men 3 8 / 20
Scott Hill Men 3 20 / 20

Umpqua Criterium (May 29 2010)

Maikey Lopera Men Mst 35+ 1 / 12
Brian Scholl Men Mst 35+ 8 / 12
Brian Scholl Men 4/5 1 / 26
Isaac Sullivan Men 4/5 10 / 26
Michael Brindza Men 4/5 11 / 26
Kristen Fauria Women 4 2 / 3
Azul Dahlstrom-eckman Men 3 2 / 15
Michael Brunelle Men 3 4 / 15

Mt. Tabor Circuit Race (May 22 2010)

Will Niemann-ross Cat 1/2/3 5 / 54
Jeremy Garbellano Cat 1/2/3 46 / 54

Silverton RR (May 16 2010)

Will Niemann-ross Men 1/2 15 / 44
Maire Osborn Women 4 1 / 12
Faina Kristen Women 4 4 / 12
Heather Hill Women 1/2 4 / 12
Isaac Sullivan Men 4/5 15 / 39
David Wells Men 3 2 / 53
Azul Dahlstrom Men 3 10 / 53
Jeremy Garbellano Men 3 34 / 53
Michael Brunelle Men 3 36 / 53
Scott Hill Men 3 52 / 53

Bend Don't Brake (May 8 2010)

Maikey Lopera Masters 40+ 3 / 14
Kristen Fauria Women Cat 4 1 / 6
Michael Brunelle Cat 3 2 / 20

Eugene Roubaix (May 1 2010)

Graham Kelley Men 4 3 / 46
Greg Meller Men 4 45 / 46
Thomas Pastor Men 5 12 / 19
Randy Paschall Men 5 15 / 19
Heather Hill Senior Women 7 / 28
Heather Hill Wmn 1/2 4 / 14
Maikey Lopera Men's Mst 40 14 / 33
Maire Osborn Wmn 4 1 / 14
Rachelle Jorgensen Wmn 4 5 / 14
Kristen Fauria Wmn 4 7 / 14
Will Niemann-ross Men 1/2 19 / 50
Scott Hill Men 3 6 / 40
David Wells Men 3 10 / 40
Azul Dahlstrom-eckman Men 3 31 / 40
Jeremy Garbellano Men 3 32 / 40
Michael Brunelle Men 3 40 / 40

Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium (Apr 25 2010)

Lyra Love Cat 3 Women 20 / 27
Rachelle Jorgensen Cat 4 Women 8 / 36
Scott Hill Cat 3 Men 7 / 67
Michael Brunelle Cat 3 Men 62 / 67
Heather Hill Pro-1-2 Women 16 / 30

Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial (Apr 25 2010)

Lyra Love Cat 3 Women 13 / 27
Rachelle Jorgensen Cat 4 Women 4 / 36
Michael Brunelle Cat 3 Men 23 / 72
Scott Hill Cat 3 Men 63 / 72

Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race (Apr 24 2010)

Lyra Love Cat 3 Women 11 / 27
Heather Hill Pro-1-2 Women 19 / 33
Rachelle Jorgensen Cat 4 Women 4 / 37
Michael Brunelle Cat 3 Men 35 / 73
Scott Hill Cat 3 Men 56 / 73
James Jorgensen Cat 4 Men 58 / 61

Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race (Apr 23 2010)

Lyra Love Cat 3 Women 3 / 29
Heather Hill Pro-1-2 Women 10 / 38
Rachelle Jorgensen Cat 4 Women 3 / 42
Michael Brunelle Cat 3 Men 52 / 83
Scott Hill Cat 3 Men 56 / 83
James Jorgensen Cat 4 Men 47 / 78

Hutch's Twilight Hillclimb Series #3 (Apr 20 2010)

Greg Meller Masters Men 40+ 2 / 4
Nick Alden Men 3 1 / 2

Table Rock Road Race (Apr 17 2010)

Graham Kelley Men 4/5 3 / 40
Heather Hill Women 1/2 4 / 12
David Wells Cat 3 2 / 14
Michael Brunelle Cat 3 5 / 14
Larry Jackson Cat 3 7 / 14
Jeremy Garbellano Cat 3 13 / 14

Hutch's Twilight Hillclimb Series #2 (Apr 13 2010)

Lief Hochendoner Men 4 10 / 11
Levi Hall Men 4 11 / 11
Greg Meller Masters Men 40+ 5 / 6
Heather Hill Women 1/2 1 / 1
Zachary Szmuc Men 5 4 / 10
Larry Jackson Men 3 1 / 4

Icebreaker Criterium (Apr 11 2010)

Heather Hill Senior Women 3 / 12
Greg Meller Men Mst 35+ 16 / 20
Randy Paschall Men Mst 35+ 20 / 20
Greg Meller Men 4/5 11 / 32
Michael Brindza Men 4/5 17 / 32
Zachary Szmuc Men 4/5 26 / 32
Randy Paschall Men 4/5 32 / 32
Rachelle Jorgensen Women 4 2 / 8
Greg Meller Men Masters 35+/50+ Overall 24 / 30
Randy Paschall Men Masters 35+/50+ Overall 29 / 30
Michael Brunelle Men 3 3 / 27
Jeremy Garbellano Men 3 5 / 27
Scott Hill Men 3 24 / 27

King's Valley (Apr 10 2010)

Greg Meller Men Master 40+ 24 / 46
James Jorgensen Men 4/5 1 / 58
Tim Christie Men 4/5 52 / 58
Maire Osborn Women 4 3 / 15
Heather Hill Women 1/2 6 / 16
David Wells Men 3 9 / 63
Scott Hill Men 3 48 / 63
Michael Brunelle Men 3 51 / 63

Hutch's Twilight Hillclimb Series (Apr 6 2010)

James Jorgensen Men 4 2 / 10
Lief Hochendoner Men 4 9 / 10
Levi Hall Men 4 10 / 10
Greg Meller Men Masters 40+ 1 / 3
Heather Hill Women 1/2 1 / 1

Piece of Cake (Mar 28 2010)

Rachelle Jorgensen Women 4 2 / 39
Maire Osborn Women 4 7 / 39
Michael Brindza Men 4 18 / 41
Greg Meller Masters 40+ 4/5 2 / 27
Heather Hill Women 1/2/3 4 / 18
Scott Hill Men 3 12 / 49
Jeremy Garbellano Men 3 19 / 49
David Wells Men 3 22 / 49
Erik Mills Men 3 46 / 49

As the Raven Flies TT (Mar 20 2010)

Greg Meller Master Men 40+ 10 / 23

Banana Belt Series: Banana Belt 3 (Mar 14 2010)

Michael Brindza Men 4 21 / 29
Greg Meller Men Master 40+ 4/5 11 / 25
Graham Kelley Men 5 Group A 4 / 41
Maire Osborn Women 4 6 / 27
Scott Hill Men 3 16 / 54
David Wells Men 3 25 / 54
Michael Brunelle Men 3 36 / 54
Heather Hill Men 3 40 / 54

Banana Belt Series: Banana Belt 2 (Mar 7 2010)

Michael Brindza Men 4 27 / 38
Graham Kelley Men 5 Group A 5 / 47
Maire Osborn Women 4 1 / 20
Greg Meller Men Masters 40+ 4/5 7 / 29
David Wells Men 3 19 / 65
Scott Hill Men 3 53 / 65

Banana Belt Series: Banana Belt 1 (Feb 28 2010)

Azul Dahlstrom-eckman Men 4 1 / 41
Michael Brindza Men 4 17 / 41
Will Niemann-ross Men 1/2 20 / 54
Scott Hill Men 3 40 / 60
Rachelle Jorgensen Women 4 2 / 22
Greg Meller Men Masters 40+ 4/5 10 / 38
Heather Hill Women 1/2 6 / 13
James Jorgensen Men 5B 1 / 28
Graham Kelley Men 5B 3 / 28

Sublime Sublimity Circuit Race (Feb 20 2010)

Azul Dahlstrom-eckman Men Cat 4/5 3 / 80
Greg Meller Men Cat 4/5 35 / 80
Graham Kelley Men Cat 4/5 38 / 80
Zack Szmuc Men Cat 4/5 68 / 80
Michael Brindza Men Cat 4/5 70 / 80
Heather Hill Women 1/2/3 4 / 17
Maire Osborn Women Cat 4 4 / 16
Rachelle Jorgensen Women Cat 4 6 / 16
Will Niemann-ross Men Pro, 1/2 8 / 34
Nicholas Alden Men Cat 3 21 / 56
Jeremy Garbellano Men Cat 3 26 / 56
Scott Hill Men Cat 3 45 / 56

Cherry Pie (Feb 13 2010)

Greg Meller Men 4/5 40+ 7 / 43
Rachelle Jorgensen Women 4 4 / 41
Maire Osborn Women 4 27 / 41
Michael Brunelle Men 3 7 / 95
Nicholas Alden Men 3 27 / 95
David Wells Men 3 32 / 95
Scott Hill Men 3 34 / 95
Larry Jackson Men 3 62 / 95
Azul Dahlstrom-eckman Men 4 13 / 67
Greg Meller Men 4 28 / 67
Heather Hill Women 1/2/3 5 / 15
James Jorgensen Men 5B 8 / 50
Zack Szmuc Men 5B 13 / 50
Will Niemann-ross Men1-2 21 / 54

Renegade Criterium Win & Out (Sep 1 2009)

Azul Dahlstrom-eckman Men 4/5 11 / 21

Eugene Celebration Stage Race - Final General Classification (Aug 30 2009)

Brian Scholl Category 4/5 14 / 57
Azul Dahlstrom-eckman Category 4/5 20 / 57
Michael Brunelle Category 3 27 / 35

Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium (Aug 30 2009)

Michael Brunelle Cat 3 35 / 36
Brian Scholl Cat 4/5 3 / 62
Azul Dahlstrom-eckman Cat 4/5 5 / 62
Devin Lee Cat 4/5 58 / 62
Greg Meller Cat 4/5 59 / 62

Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT (Aug 30 2009)

Michael Brunelle Cat 3 32 / 37
Brian Scholl Cat 4/5 17 / 63
Azul Dahlstrom-eckman Cat 4/5 22 / 63
Greg Meller Cat 4/5 37 / 63
Devin Lee Cat 4/5 53 / 63

Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race (Aug 29 2009)

Michael Brunelle Cat 3 25 / 39
Brian Scholl Cat 4/5 6 / 63
Greg Meller Cat 4/5 21 / 63
Azul Dahlstrom-eckman Cat 4/5 31 / 63
Devin Lee Cat 4/5 53 / 63

Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue (Aug 28 2009)

Michael Brunelle Cat 3 16 / 39
Brian Scholl Cat 4/5 13 / 63
Azul Dahlstrom-eckman Cat 4/5 23 / 63
Devin Lee Cat 4/5 25 / 63
Greg Meller Cat 4/5 36 / 63

Co-Motion Criterium (Aug 23 2009)

Greg Meller Masters 35+ 8 / 8
David Wells Pro 1/2 8 / 10
Michael Brunelle Cat 3 1 / 13
David Wells Cat 3 8 / 13
Brian Scholl Cat 4/5 2 / 22
Greg Meller Cat 4/5 11 / 22

OBRA Criterium Championships (Aug 15 2009)

Greg Meller Men mst 40-49 21 / 34
Greg Meller Men 4 17 / 43
Brian Scholl Men 5 1 / 16
Maire Osborn Wmn Cat 4 5 / 16

Gresham Criterium (Aug 9 2009)

David Wells Category 3 8 / 26
Maire Osborn Women Category 4 1 / 12
Jeremy Garbellano Category 4 1 / 13
Greg Meller Category 4 5 / 13
Brian Scholl Masters 35+ 4/5 2 / 19
Greg Meller Masters 35+ 4/5 4 / 19
Brian Scholl Category 5 1 / 15

Tuesday PIR July #4 (Jul 28 2009)

Jeremy Garbellano Cat 3/4 21 / 22

Vancouver Courthouse Criterium (Jul 19 2009)

Kristen Fauria Women 3 7 / 9

Mt. Tabor Series #6 (Jul 15 2009)

Jeremy Garbellano Category 4 Men 9 / 50

High Desert Omnium: Road Race (Jul 12 2009)

Brian Scholl Category 4/5 Men 30 / 55
Greg Meller Category 4/5 Men 34 / 55
Kristen Fauria Women 3 9 / 19
Michael Brunelle Category 3 Men 24 / 29

High Desert Omnium: Time Trial (Jul 11 2009)

Michael Brunelle Category 3 Men 13 / 21
Kristen Fauria Category 3 Women 9 / 13
Brian Scholl Category 4/5 Men 23 / 43
Greg Meller Category 4/5 Men 28 / 43

High Desert Omnium: Criterium (Jul 11 2009)

Michael Brunelle Cat 3 22 / 24
Brian Scholl Cat 4/5 7 / 45
Greg Meller Cat 4/5 27 / 45
Kristen Fauria Women 3 8 / 12

Mt. Tabor Series #5 (Jul 8 2009)

Jeremy Garbellano Cat 4 Men 8 / 39

Firecracker Crit (Jul 5 2009)

Michael Brunelle Cat 3 Men 8 / 12
Andrew Neill Men 4/5 10 / 20

Firecracker TT (Jul 4 2009)

Kristen Fauria Women Category 3 2 / 2

Salem Fairview Circuit Race (Jun 28 2009)

Brian Scholl Cat 4/5 Men 9 / 61
Azul Dahlstrom-eckman Cat 4/5 Men 18 / 61
Greg Meller Cat 4/5 Men 27 / 61
David Wells Cat 3 Men 18 / 99

Swan Island Criterium (Jun 27 2009)

Kristen Fauria Women 1/2/3 7 / 12
Azul Dahlstrom-eckman Men 4/5 10 / 53
David Wells Men 3 28 / 46

Mt. Tabor Series #3 (Jun 24 2009)

Azul Dahlstrom-eckman Cat 4 11 / 57

Tuesday PIR June #4 (Jun 23 2009)

Jeremy Garbellano Cat 3/4 3 / 41
Azul Dahlstrom-eckman Cat 3/4 18 / 41

Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race (Jun 21 2009)

Will Niemann-ross Pro 1/2 Men 34 / 62

Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Time Trial (Jun 20 2009)

Will Niemann-ross Pro 1/2 Men 68 / 89

Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium (Jun 20 2009)

Will Niemann-ross Pro 1/2 Men 48 / 89

Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race (Jun 19 2009)

Will Niemann-ross Pro/1/2 37 / 89

Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race (Jun 19 2009)

Will Niemann-ross Pro Men 1/2 37 / 89

Mt. Tabor Series #2 (Jun 17 2009)

Azul Dahlstrom-eckman Cat 4 8 / 55
Jeremy Garbellano Cat 4 11 / 55

Tuesday PIR June #3 (Jun 16 2009)

Azul Dahlstrom-eckman Category 4/5 2 / 30

Cirque du Cycling Criterium (Jun 13 2009)

David Wells Category 3 33 / 55

Mount Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race (Jun 9 2009)

Will Niemann-ross Men 3 1 / 61

Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial (Jun 5 2009)

Will Niemann-ross Category 3 Men 14 / 62

Mount Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Road Race (Jun 4 2009)

Will Niemann-ross Category 3 Men 3 / 75

Mount Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Road Race (Jun 4 2009)

Will Niemann-ross Category 3 Men 3 / 75

OBRA Road Race/OBRA Championship (May 30 2009)

Will Niemann-ross Sr Men 13 / 46
Greg Meller Masters Men 40-49 34 / 49

Rehearsal Road Race (May 23 2009)

Will Niemann-ross Men Cat 3 17 / 66
Greg Meller Men Cat 4 22 / 56

Silverton RR (May 17 2009)

Azul Dahlstrom-eckman Cat 4/5 Men 15 / 75
Greg Meller Cat 4/5 Men 46 / 75
Kristen Fauria Women 3 7 / 15
Will Niemann-ross Cat 3 Men 1 / 36

Monday PIR #2 (May 11 2009)

Michael Brunelle Masters 1/2/3 11 / 42

Icebreaker Criterium (May 10 2009)

Greg Meller Men 4-5 11 / 33
Greg Meller Men 35+ 18 / 22
Michael Brunelle Men 3 21 / 22

Tuesday PIR April #4 (Apr 28 2009)

Jeremy Garbellano Cat 4/5 2 / 33
David Wells Cat 1/2/3 18 / 45

Tuesday PIR April #3 (Apr 21 2009)

David Wells Cat 1/2/3 16 / 93

Table Rock RR (Apr 19 2009)

Michael Brunelle Cat 3 Men 10 / 11
Greg Meller Cat 4/5 Men 35 / 58

Eugene Roubaix (Apr 18 2009)

Azul Dahlstrom-eckman Men 4/5 11 / 64
Tyler Mangum Men 4/5 19 / 64
Jeremy Garbellano Men 4/5 59 / 64
Greg Meller Men 4/5 61 / 64

Tuesday PIR April #2 (Apr 14 2009)

Maire Osborn Cat 4/5 31 / 52

King's Valley RR (Apr 11 2009)

Greg Meller Masters 40+ 36 / 46
Andrew Neill Men Cat 4/5 31 / 79

Tuesday PIR April #1 (Apr 7 2009)

David Wells Cat 1/2/3 36 / 90

Piece of Cake RR (Mar 29 2009)

Greg Meller Mst 4 5 18 / 47

Banana Belt Series #3 (Mar 22 2009)

Greg Meller Masters 40+ 4/5 4 / 15
Scott Fisher Masters 40+ 4/5 15 / 15

Banana Belt Series #2 (Mar 15 2009)

Greg Meller Masters Men 40+ 4/5 11 / 23

Banana Belt Series (Mar 1 2009)

Logan Darling Category 5A 16 / 28
Jeremy Garbellano Category 5B 2 / 31
Azul Dahlstrom-eckman Category 5B 5 / 31
Tyler Mangum Category 5B 8 / 31
Will Niemann-ross Men Cat 3 22 / 57
Greg Meller Masters 4/5 11 / 34

Jack Frost TT (Feb 22 2009)

Andrew Neill Men Category 4/5 12 / 76

Sublime Sublimity Circuit Race (Feb 21 2009)

Meller Greg Men 4/5 26 / 55
Garbellano Jeremy Men 4/5 29 / 55
Mangum Tyler Men 4/5 50 / 55
Niemann-ross Will Men 3 10 / 35
Brunelle Michael Men 3 22 / 35

Cherry Pie (Feb 15 2009)

Kristen Fauria Women 4 12 / 47
Greg Meller Men 4 41 / 67
Tyler Mangum Men Cat 5 (A) 9 / 49
Evan Piepenbink Men Cat 5 (A) 39 / 49
Will Niemann-ross Men 3 9 / 61
Jeremy Garbellano Men Cat 5 (B) 6 / 38

Renegade Criterium (Sep 2 2008)

David Wells Men 4/5 5 / 10
James Jorgensen Men 4/5 7 / 10
Michael Brunelle Men 1/2/3 5 / 13
David Wells Men 1/2/3 9 / 13

Eugene Celebration Stage Race - Wolf Creek Road Race (Sep 1 2008)

Elijah Romer Pro/1/2 Men 22 / 22
Larry Linebaugh Category 4/5 Men 2 / 42
David Wells Category 4/5 Men 3 / 42
Andrew Neill Category 4/5 Men 23 / 42
Anthony Guisto Category 4/5 Men 41 / 42
Michael Brunelle Category 3 Men 16 / 29
Will Niemann-ross Category 3 Men 26 / 29
Karey Miles Category 1/2/3 Women 9 / 14

Eugene Celebration Stage Race - Maxon Road Race (Aug 30 2008)

Karey Miles Women 1/2/3 10 / 14
David Wells Category 4/5 Men 8 / 45
Larry Linebaugh Category 4/5 Men 9 / 45
Andrew Neill Category 4/5 Men 40 / 45
Anthony Guisto Category 4/5 Men 42 / 45
Michael Brunelle Category 3 Men 13 / 30
Will Niemann-ross Category 3 Men 25 / 30

OBRA Criterium Championships (Aug 17 2008)

Karey Miles Senior Women 8 / 16
David Wells Senior Men Category 4/5 9 / 21
Derek Newell Category 3 15 / 39

Swan Island Criterium (Aug 16 2008)

Karey Miles Women 1/2/3 9 / 17
David Wells Men 4 7 / 21

OBRA Time Trial Championships (Aug 10 2008)

Karey Miles Senior Women 3 2 / 3

Sunset Criterium (Aug 9 2008)

Karey Miles Women 1/2/3 3 / 5
David Wells Category 4 Men 4 / 17

Portland Twilight Criterium (Aug 8 2008)

Will Niemann-ross Category 3 39 / 63

High Desert Omnium - Road Race (Aug 3 2008)

Karey Miles Women 3 11 / 14
Robert Howell Category 4/5 38 / 54
Will Niemann-ross Category 3 14 / 25
Michael Brunelle Category 3 20 / 25

Vancouver Courthouse Criterium (Jul 27 2008)

Karey Miles Women Category 3/4 12 / 27
Larry Linebaugh Men Category 5 7 / 12
David Wells Men Category 4 19 / 35

Co-Motion Criterium (Jul 26 2008)

Karey Miles Senior Women 3 / 7
David Wells Category 4/5 Men 4 / 8
Bobby Howell Category 4/5 Men 6 / 8
Michael Brunelle Category 3 Men 10 / 10

Firecracker Criterium (Jul 5 2008)

Samuel Nicoletti Men 3 1 / 11
David Wells Category 4/5 Men 7 / 18

Salem Fairview Circuit Race (Jun 29 2008)

David Wells Category 4/5 4 / 35

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race (Jun 20 2008)

Anthony Guisto Men 4/5 36 / 65
Will Niemann-ross Men 3 65 / 88
Michael Brunelle Men 3 80 / 88

Mount Tabor Circuit Race (Jun 15 2008)

Karey Miles Senior Women 20 / 22
Kennett Peterson Senior Men 17 / 47
Derek Newell Category 4/5 Men 18 / 32
Samuel Nicoletti Category 3 12 / 29

Cirque du Cycling Criterium (Jun 14 2008)

Samuel Nicoletti Category 3/4 9 / 55
Will Niemann-ross Category 3/4 19 / 55
David Wells Category 3/4 26 / 55
Derek Newell Category 3/4 30 / 55
Kennett Peterson Category 1/2/3 22 / 55

OBRA Road Race (Jun 14 2008)

Will Niemann-ross Senior Men 16 / 39

Silverton Road Race (Jun 1 2008)

Karey Miles Women Category 4 23 / 23
Will Niemann-ross Category 4/5 4 / 50
Michael Brunelle Category 3 25 / 37

OBRA TTT Championships (May 31 2008)

Kennett Peterson Senior Men 3 / 36

Albany Criterium (May 25 2008)

Karey Miles Women 4 1 / 13
Kennett Peterson Pro/1/2 13 / 27
Samuel Nicoletti Category 4/5 2 / 35
Derek Newell Category 4/5 3 / 35
Anthony Guisto Category 4/5 8 / 35
David Wells Category 4/5 30 / 35

Rehearsal Road Race (May 24 2008)

Karey Miles Women Category 4 21 / 21
Kennett Peterson Pro/1/2 5 / 57
Will Niemann-ross Category 4 2 / 60
Anthony Guisto Category 4 14 / 60

Table Rock Road Race (May 4 2008)

Karey Miles Women 4 4 / 8
Kennett Peterson Men Pro/1/2 2 / 33
Luke Mcconnell Men 4/5 12 / 48
Andrew Neill Men 4/5 47 / 48
Michael Brunelle Men 3 20 / 22

Icebreaker Criterium (Apr 13 2008)

Samuel Nicoletti Category 4/5 3 / 23
Derek Newell Category 4/5 19 / 23

Piece of Cake Road Race (Mar 30 2008)

Anthony Guisto Men 4 1 / 34
Samuel Nicoletti Men 4 20 / 34

Banana Belt Road Race Series (Mar 9 2008)

Samuel Nicoletti Men 5 A 3 / 35
Will Niemann-ross Men 5 A 18 / 35
Andrew Neill Category 4 7 / 47
Kennett Peterson Category 3 1 / 58
Takuya Hagiwara Category 3 17 / 58

Banana Belt Road Race Series (Mar 2 2008)

Karey Miles Women Category 4 7 / 34
Will Niemann-ross Category 5 Group 1 4 / 36
David Wells Category 5 Group 1 14 / 36
Luke Mcconnell Category 4 3 / 56
Adam Edgerton Category 4 43 / 56
Kennett Peterson Category 3 6 / 74
Takuya Hagiwara Category 3 11 / 74

Cherry Pie RR (Feb 17 2008)

Karey Miles Women 4 22 / 35
Alexann Westlake Women 4 23 / 35
Larry Linebaugh Men 5 B 6 / 40
Cheyne Sorensen Men 5 B 13 / 40
Anthony Guisto Men 5 A 4 / 49
Will Niemann-ross Men 5 A 6 / 49
Samuel Nicoletti Men 5 A 14 / 49
Derek Newell Men 5 A 18 / 49
Austin Sommerfield Men 5 A 36 / 49
Aaron White Men 5 A 42 / 49
Andrew Neill Men 4 9 / 66
Luke Mcconnell Men 4 15 / 66
David Heritage Men 4 26 / 66
Adam Edgerton Men 4 37 / 66
Kennett Peterson Men 3 1 / 67
Takuya Hagiwara Men 3 13 / 67
Michael Brunelle Men 3 40 / 67
Gilad Gozlan Men 3 67 / 67