Log In

Team Overview: Half Fast Velo

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Diamondback Cascadia Super G - Special Primes (Feb 4 2017)

Carly Heron Sportive Women 2 / 5

Diamondback Cascadia Super G - Overall (Feb 4 2017)

Carly Heron Sportive Women 1 / 4

Stumptown Criterium (Aug 3 2014)

Thomas Orth Men Cat 3-45 28 / 31

Tigard Criterium (Aug 20 2011)

David Rosen Men Cat 3 15 / 16

OBRA Uphill TT (Aug 20 2011)

David Hart Masters Men 40-44 2 / 11
David Saltzberg Masters Men 45-49 10 / 13
Craig Austin Masters Men 45-49 11 / 13

Longview Criterium (Aug 6 2011)

Saul Lopez Men Master 35+ Cat 1/2/3 25 / 33
Kevin Thompson Men Cat 3/4 10 / 14

Gresham Criterium (Jul 30 2011)

Robert Huff Master Men 35+ 19 / 24
Saul Lopez Master Men 35+ 20 / 24

Ironclad Criterium (Jul 16 2011)

Saltzberg David Masters Men 19 / 32
Rosen David Masters Men 24 / 32

High Desert Omnium: Road Race (Jul 10 2011)

Wade Goff Masters Men 3/4/5 3 / 36
Mark Magilner Masters Men 3/4/5 10 / 36

The PIR 100 (Jul 4 2011)

David Rosen Open 1/2/3/4 Men and Women 12 / 23

Pringle Creek Circuit Race (Jun 26 2011)

Ian Penner Cat 3 Men 18 / 20

Elkhorn Classic-The Dooley Mountain Road Race (Jun 19 2011)

Mark Magilner Masters Cat 1/2/3 Men 16 / 37
Craig Austin Masters Cat 1/2/3 Men 34 / 37
Nathan Hobson Masters Cat 1/2/3 Men 35 / 37
Ken James Masters Cat 4/5 Men 2 / 16

Elkhorn Classic-The Pleasant Valley Time Trial (Jun 18 2011)

Mark Magilner Masters Cat 1/2/3 Men 17 / 42
Doug Palmer Masters Cat 1/2/3 Men 36 / 42
Nathan Hobson Masters Cat 1/2/3 Men 38 / 42
Craig Austin Masters Cat 1/2/3 Men 40 / 42
Ken James Masters Cat 4/5 Men 15 / 18

Elkhorn Classic-The Oregon Trail Road Race (Jun 17 2011)

Mark Magilner Masters Cat 1/2/3 Men 23 / 42
Doug Palmer Masters Cat 1/2/3 Men 40 / 42
Nathan Hobson Masters Cat 1/2/3 Men 41 / 42
Craig Austin Masters Cat 1/2/3 Men 42 / 42
Ken James Masters Cat 4/5 Men 3 / 18

OBRA TT (Jun 12 2011)

Mark Magilner Masters Men 45-49 3 / 12
Robert Huff Masters Men 45-49 5 / 12
Doug Palmer Masters Men 45-49 6 / 12
Craig Austin Masters Men 45-49 10 / 12
Ian Penner Masters Men 40-44 8 / 12
Saul Lopez Masters Men 40-44 10 / 12

Mt. Hood Cycling Classic: Three Summits Road Race (Jun 5 2011)

Ken James Cat 4 Men 14 / 31

Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial (Jun 4 2011)

Ken James Cat 4 Men 21 / 32

Mt. Hood Cycling Classic: Hood River Criterium (Jun 4 2011)

Ken James Cat 4 Men 14 / 32

Bike Tires Direct TT at PIR (May 30 2011)

Aaron Zarosinski Masters Men 40+ 11 / 14

Bend Don't Brake (May 28 2011)

Wade Goff Men Masters 40+ 3 / 12
David Rosen Men Cat 3 8 / 18

Mt. Tabor Circuit Race (May 21 2011)

Mark Magilner Masters 40+ 1/2/3 19 / 26
Saul Lopez Masters 40+ 1/2/3 22 / 26
Nathan Hobson Masters 40+ 1/2/3 25 / 26
Nathan Hobson Senior Men 29 / 29

Silverton RR Champs (May 15 2011)

Mark Magilner Masters Men 40-49 12 / 24
Robert Huff Masters Men 40-49 18 / 24

Silverton RR Champs (May 14 2011)

Magilner Mark Master Men 40+ Cat 3 2 / 17
Goff Wade Master Men 40+ Cat 3 13 / 17
James Ken Master Men 40+ Cat 4-5 1 / 11

As the Raven Flies TT (May 7 2011)

Mark Magilner Masters Men 40-49 1 / 12
Ian Penner Masters Men 30-39 2 / 2

Eugene Roubaix (Apr 30 2011)

Mark Magilner Master Men 40+ 7 / 33
Robert Huff Master Men 40+ 16 / 33
Nathan Hobson Master Men 40+ 20 / 33
Saul Lopez Master Men 40+ 26 / 33
Craig Austin Master Men 40+ 33 / 33
Jordan Staples Men 4 33 / 33
John Baldwin Men 5 13 / 30
Dylan Cernitz Men 5 21 / 30

As the Raven Flies TT (Apr 23 2011)

Mark Magilner Masters Men 40-49 1 / 16
Ian Penner Masters Men 40-49 8 / 16

Estacada Time Trial Series (Apr 17 2011)

Doug Palmer Masters Men 40-49 9 / 14

Kings Valley Road Race (Apr 9 2011)

Mark Magilner Masters Men 1 / 38
Nathan Hobson Masters Men 7 / 38
Wade Goff Masters Men 11 / 38
Robert Huff Masters Men 15 / 38
Saul Lopez Masters Men 16 / 38

Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race (Apr 3 2011)

Nathan Hobson Masters 40+ 26 / 46
Mark Magilner Masters 40+ 39 / 46

Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium (Apr 1 2011)

Nathan Hobson Masters 40+ 8 / 48
Mark Magilner Masters 40+ 36 / 48

Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT (Apr 1 2011)

Mark Magilner Masters 40+ 9 / 50
Nathan Hobson Masters 40+ 25 / 50

Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race (Apr 1 2011)

Mark Magilner Masters 40+ 8 / 51
Nathan Hobson Masters 40+ 25 / 51

Banana Belt Series: Banana Belt 3 (Mar 27 2011)

Mark Magilner Men Master 40+ Cat 1/2/3 3 / 22
Saul Lopez Men Master 40+ Cat 1/2/3 11 / 22
David Saltzberg Men Master 40+ Cat 1/2/3 13 / 22
Robert Huff Men Master 40+ Cat 1/2/3 19 / 22

Banana Belt Series: Banana Belt 2 (Mar 13 2011)

David Saltzberg Men Master 40+ Cat 1/2/3 10 / 17
Wade Goff Men Master 40+ Cat 1/2/3 13 / 17

Banana Belt Series: Banana Belt 1 (Mar 6 2011)

Shawn Mccloud Men Masters 40+ 4/5 18 / 40
David Saltzberg Men Masters 40+ 1/2/3 10 / 29
Wade Goff Men Masters 40+ 1/2/3 23 / 29

Jack Frost Time Trial (Feb 20 2011)

Mark Magilner Masters Men 40-49 7 / 53
Nathan Hobson Masters Men 40-49 8 / 53
David Hart Masters Men 40-49 15 / 53
Saul Lopez Masters Men 40-49 16 / 53
Paul Anderson Masters Men 40-49 18 / 53
Craig Austin Masters Men 40-49 20 / 53
Ian Penner Masters Men 40-49 21 / 53
Aaron Zarosinski Masters Men 40-49 41 / 53
Cameron Vander stoep Masters Men 30-39 4 / 9
Kevin Thompson Masters Men 30-39 5 / 9

Cherry Pie Road Race (Feb 19 2011)

Ken James Men Cat 4 20 / 51
Jordan Staples Men Cat 4 51 / 51
Dylan Cernitz Men Cat 5B 18 / 42
James Medeiros Cat 4-5 Men 40+ 19 / 30
Devin Flynn Cat 4-5 Men 40+ 27 / 30
Mark Magilner Men Open 40+ 4 / 38
David Saltzberg Men Open 40+ 20 / 38

OBRA Hillclimb TT (Aug 15 2010)

David Hart Masters Men 40-44 3 / 7

OBRA Championship RR 2 (Aug 8 2010)

David Hart Masters Men 40-49 17 / 40

Camas Twilight Criterium (Jul 31 2010)

Shy Shyman Category 4/5 Men 10 / 16

Tuesday PIR #17 (Jul 27 2010)

Shy Shyman Cat 3/4 15 / 34

Monday PIR #15 (Jul 26 2010)

Steven Basden Master 4/5 35 / 40

Larch Mtn Hillclimb (Jul 25 2010)

David Hart Masters Men 40+ 4 / 19

Gresham Crit (Jul 18 2010)

Steven Basden Masters Men 4/5 16 / 20
David Hart Masters Men 1/2/3 23 / 32
Saul Lopez Masters Men 1/2/3 24 / 32
Shy Shyman Category 4 Men 14 / 17

Monday PIR #12 (Jul 5 2010)

Wade Goff Masters 4/5 23 / 27

Mt. Tabor Series #4 (Jun 30 2010)

David Hart Fixed Gear 7 / 12

Salem Fairview (Jun 27 2010)

Saul Lopez Men 3 27 / 33

Mt. Tabor Series #3 (Jun 23 2010)

Scott Ballard Category 5 Men 23 / 38

Monday PIR #10 (Jun 21 2010)

Aaron Bozeman Masters 1/2/3 35 / 54

Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit (Jun 19 2010)

Doug Palmer Master Men 1/2/3 41 / 42

Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT (Jun 19 2010)

Doug Palmer Master Men 1/2/3 24 / 42

Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race (Jun 18 2010)

Doug Palmer Men - Masters 40+ Cat 1/2/3 39 / 42

Tuesday PIR #11 (Jun 15 2010)

Shy Shyman Cat 3/4 6 / 14
Paul Anderson Cat 1/2/3 35 / 40
Wade Goff Cat 1/2/3 37 / 40

Monday PIR #9 (Jun 14 2010)

Ward Spears Masters 1/2/3 43 / 58

OBRA TT (Jun 13 2010)

Doug Palmer Masters Men 40-44 4 / 13
Ian Penner Masters Men 40-44 6 / 13

Tuesday PIR #10 (Jun 8 2010)

Shy Shyman Category 3/4 28 / 57

Monday PIR #8 (Jun 7 2010)

David Rosen Masters 1/2/3 37 / 81
Aaron Bozeman Masters 1/2/3 68 / 81
Doug Palmer Masters 1/2/3 69 / 81

Monday PIR #7 (May 31 2010)

David Rosen Masters 1/2/3 33 / 42

Monday PIR #6 (May 24 2010)

Shy Shyman Masters 4/5 27 / 56
David Rosen Masters 1/2/3 28 / 80
Saul Lopez Masters 1/2/3 48 / 80

OBRA TTT (May 23 2010)

Steven Basden Men 4/5 11 / 55
Shawn Mccloud Men 4/5 11 / 55
Scott Ballard Men 4/5 11 / 55
Shy Shyman Men 4/5 11 / 55
Saul Lopez Men 3 9 / 35
Wade Goff Men 3 9 / 35
Kevin Thompson Men 3 9 / 35
Cameron Vander stoep Men 3 9 / 35
Robert Huff Masters Men 160-199 2 / 16
Ian Penner Masters Men 160-199 2 / 16
Doug Palmer Masters Men 160-199 2 / 16
Mark Magilner Masters Men 160-199 2 / 16
Paul Anderson Masters Men 160-199 4 / 16
Dan Larson Masters Men 160-199 4 / 16
Dan Silvernail Masters Men 160-199 4 / 16
Craig Austin Masters Men 160-199 4 / 16

Mt. Tabor Circuit Race (May 22 2010)

Eric Stouck Masters 40+ Cat 4 10 / 15
Eric Stouck Cat 4 26 / 30

Tuesday PIR #7 (May 18 2010)

Shy Shyman Cat 3/4 31 / 50
Robert Huff Cat 1/2/3 42 / 83
Dan Larson Cat 1/2/3 67 / 83

Monday PIR #5 (May 17 2010)

Wade Goff Masters 1/2/3 14 / 18

Silverton RR (May 16 2010)

David Saltzberg Master Men 40+ 24 / 34
Robert Huff Master Men 40+ 27 / 34
Mark Magilner Master Men 40+ 30 / 34
Eric Stouck Men 4/5 28 / 39
Robert Huff Men 3 46 / 53

Tuesday PIR #6 (May 11 2010)

Shy Shyman Cat 3/4 45 / 52
David Rosen Cat 1/2/3 35 / 114
Robert Huff Cat 1/2/3 40 / 114

Bend Don't Brake (May 8 2010)

David Rosen Cat 3 10 / 20
Wade Goff Cat 3 20 / 20

Monday PIR #3 (May 3 2010)

Wade Goff Masters 1/2/3/ 22 / 52
David Rosen Masters 1/2/3/ 48 / 52

Eugene Roubaix (May 1 2010)

Eric Stouck Men 4 29 / 46
Mark Magilner Men's Mst 40 2 / 33

Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 (Apr 18 2010)

Doug Palmer Masters Men 40-49 4 / 15

Tuesday PIR April #2 (Apr 13 2010)

Robert Huff Cat 1/2/3 43 / 87
Douglas Shanks Cat 1/2/3 86 / 87

King's Valley (Apr 10 2010)

Mark Magilner Men Master 40+ 1 / 46
David Hart Men Master 40+ 11 / 46
Doug Palmer Men Master 40+ 23 / 46
Robert Huff Men Master 40+ 32 / 46
David Saltzberg Men Master 40+ 45 / 46
Wade Goff Men 3 45 / 63

Tuesday PIR April #1 (Apr 6 2010)

David Saltzberg Cat 1/2/3 34 / 67
David Rosen Cat 1/2/3 36 / 67

Port of Hood River Criterium (Apr 1 2010)

David Saltzberg Cat 3/4 18 / 36
David Saltzberg Cat 3/4 25 / 36
David Hart Cat 3/4 28 / 36
David Saltzberg Cat 1/2/3 9 / 16
David Hart Cat 1/2/3 11 / 16

Piece of Cake (Mar 28 2010)

Doug Palmer Masters 40+ 1/2/3 30 / 34
Eric Stouck Masters 40+ 4/5 6 / 27
Wade Goff Men 3 6 / 49
Kevin Thompson Men 3 35 / 49

As the Raven Flies TT (Mar 20 2010)

Mark Magilner Master Men 40+ 1 / 23
Doug Palmer Master Men 40+ 4 / 23
Craig Austin Master Men 40+ 13 / 23
Steve Truesdale Master Men 50+ 28 / 28

Banana Belt Series: Banana Belt 3 (Mar 14 2010)

Eric Stouck Men Master 40+ 4/5 9 / 25
Mark Magilner Men Master 40+ 1/2/3 2 / 38
David Saltzberg Men Master 40+ 1/2/3 20 / 38
Doug Palmer Men Master 40+ 1/2/3 28 / 38
Ian Penner Men Master 40+ 1/2/3 30 / 38
Paul Anderson Men Master 40+ 1/2/3 34 / 38
Robert Huff Men Master 40+ 1/2/3 36 / 38
Dan Larson Men Master 40+ 1/2/3 38 / 38

As the Raven Flies TT (Mar 13 2010)

Mark Magilner Masters 40+ 2 / 11

Banana Belt Series: Banana Belt 2 (Mar 7 2010)

David Saltzberg Men Master 40+ 1/2/3 11 / 35
Robert Huff Men Master 40+ 1/2/3 30 / 35
Ian Penner Men Master 40+ 1/2/3 31 / 35
Douglas Shanks Men Master 40+ 1/2/3 32 / 35
Dan Larson Men Master 40+ 1/2/3 33 / 35
Eric Stouck Men Masters 40+ 4/5 25 / 29
Wade Goff Men 3 36 / 65
Kevin Thompson Men 3 57 / 65

Banana Belt Series: Banana Belt 1 (Feb 28 2010)

Shy Shyman Men 4 32 / 41
David Rosen Men 3 38 / 60
Wade Goff Men 3 47 / 60
David Hart Men 3 51 / 60
Kevin Thompson Men 3 54 / 60
Eric Stouck Men Masters 40+ 4/5 20 / 38
David Saltzberg Men Masters 40+ 1/2/3 12 / 33
Ian Penner Men Masters 40+ 1/2/3 14 / 33
Doug Palmer Men Masters 40+ 1/2/3 25 / 33
Mark Magilner Men Masters 40+ 1/2/3 28 / 33
Craig Austin Men Masters 40+ 1/2/3 33 / 33

Jack Frost Time Trial: 14 Miles (Feb 21 2010)

Wade Goff Masters Men 30-39 26 / 26

Sublime Sublimity Circuit Race (Feb 20 2010)

Eric Stouck Men Cat 4/5 66 / 80
Mark Magilner Men 40+ 6 / 38
Ian Penner Men 40+ 19 / 38

Cherry Pie (Feb 13 2010)

David Saltzberg Men 40+ Open 16 / 32
Mark Magilner Men 40+ Open 23 / 32
Doug Palmer Men 40+ Open 24 / 32
Dan Larson Men 40+ Open 26 / 32
Ian Penner Men 40+ Open 27 / 32
Aaron Bozeman Men 40+ Open 30 / 32
Wade Goff Men 3 30 / 95
Douglas Shanks Men 3 46 / 95
Ward Spears Men 3 55 / 95
Kevin Thompson Men 3 58 / 95
Eric Stouck Men 4 37 / 67

Monday PIR August #5 (Aug 31 2009)

Dan Larson Masters 1/2/3 14 / 49
David Rosen Masters 1/2/3 17 / 49
Marcus Swanson Masters 1/2/3 38 / 49
Douglas Shanks Masters 1/2/3 49 / 49

Monday PIR August #4 (Aug 24 2009)

Douglas Shanks Masters 1/2/3 6 / 32
Tom Powers Masters 1/2/3 21 / 32
Marcus Swanson Masters 1/2/3 22 / 32
Aaron Bozeman Masters 1/2/3 30 / 32

Monday PIR August #3 (Aug 17 2009)

Ian Penner Masters 1/2/3 24 / 40
Paul Anderson Masters 1/2/3 34 / 40
Marcus Swanson Masters 1/2/3 36 / 40
Douglas Shanks Masters 1/2/3 37 / 40
Tom Powers Masters 1/2/3 39 / 40

OBRA Hillclimb Championship (Aug 16 2009)

Donovan Grabowski Masters Men 40-44 10 / 14

Monday PIR August #2 (Aug 10 2009)

Tom Powers Masters 1/2/3 18 / 34
Dan Larson Masters 1/2/3 23 / 34
Marcus Swanson Masters 1/2/3 30 / 34

Gresham Criterium (Aug 9 2009)

Saul Lopez Category 3 20 / 26
Dan Larson Masters 35+ 1/2/3 13 / 25

Monday PIR August #1 (Aug 3 2009)

Dan Larson Men 1/2/3 4 / 32
Tom Powers Men 1/2/3 30 / 32

Monday PIR July #4 (Jul 27 2009)

Doug Palmer Masters 1/2/3 21 / 23

OUCH (Jul 26 2009)

Brian Spears Men Category 3 17 / 17
Dan Larson Masters Men 40-44 6 / 8

Monday PIR July #3 (Jul 20 2009)

Tom Powers Masters 1/2/3 30 / 33
Doug Palmer Masters 1/2/3 31 / 33

Vancouver Courthouse Criterium (Jul 19 2009)

Dan Larson Master 40+ 18 / 19
Dan Larson Men 3 9 / 32
Saul Lopez Men 3 19 / 32
Dan Larson Men 3 28 / 32

Mt. Tabor Series #6 (Jul 15 2009)

Dan Larson Masters Men 22 / 29
Saul Lopez Category 3 Men 39 / 41

Monday PIR July #2 (Jul 13 2009)

Tom Powers Masters 1/2/3 16 / 29
Doug Palmer Masters 1/2/3 22 / 29

Monday PIR July #1 (Jul 6 2009)

Tom Powers Masters 1/2/3 18 / 23

Firecracker TT (Jul 4 2009)

Dan Larson Masters Men 35+ 3 / 6

Mt. Tabor Series #4 (Jul 1 2009)

Aric Rist Cat 3 32 / 45
Saul Lopez Cat 3 45 / 45

Salem Fairview Circuit Race (Jun 28 2009)

Dan Larson Masters 40+ 16 / 22
Dan Larson Masters Overall 22 / 30
Saul Lopez Cat 3 Men 12 / 99
Wade Goff Cat 3 Men 16 / 99
Aric Rist Cat 3 Men 21 / 99
David Rosen Cat 3 Men 27 / 99
Kevin Thompson Cat 3 Men 36 / 99

Swan Island Criterium (Jun 27 2009)

Paul Anderson Masters Men 40+ 35 / 41
David Rosen Men 3 29 / 46
Kevin Thompson Men 3 45 / 46

NWX Criterium (Jun 26 2009)

Turner Waskom Cat 3 5 / 21

Mt. Tabor Series #3 (Jun 24 2009)

Dan Larson Masters Men 30 / 41
Dan Silvernail Masters Men 34 / 41
Saul Lopez Cat 3 43 / 49
David Rosen Cat 3 46 / 49

Monday PIR June #4 (Jun 22 2009)

Wade Goff Masters 1/2/3 11 / 43
Tom Powers Masters 1/2/3 28 / 43
Kirk Matteson Masters 1/2/3 40 / 43

Mt. Tabor Series #2 (Jun 17 2009)

Dan Larson Masters Men 26 / 29
Wade Goff Cat 3 37 / 45
Saul Lopez Cat 3 42 / 45
David Rosen Cat 3 43 / 45

Monday PIR June #3 (Jun 15 2009)

David Rosen Masters 1/2/3 20 / 58
Wade Goff Masters 1/2/3 27 / 58
Aaron Bozeman Masters 1/2/3 31 / 58
Dan Larson Masters 1/2/3 33 / 58
Tom Powers Masters 1/2/3 39 / 58
Marcus Swanson Masters 1/2/3 45 / 58

Mt. Tabor Series #1 (Jun 10 2009)

Wade Goff Cat 3 28 / 47
Saul Lopez Cat 3 34 / 47
David Rosen Cat 3 43 / 47

Monday PIR June #2 (Jun 8 2009)

Dan Larson Masters 1/2/3 13 / 51
David Rosen Masters 1/2/3 37 / 51
Aaron Bozeman Masters 1/2/3 43 / 51
Tom Powers Masters 1/2/3 46 / 51

OBRA TTT Championships (May 31 2009)

Wade Goff Men Category 3 8 / 36
Aric Rist Men Category 3 8 / 36
Saul Lopez Men Category 3 8 / 36
Robert Huff Men Category 3 8 / 36
Kevin Thompson Men Category 3 9 / 36
Dan Larson Men Category 3 9 / 36
Ian Penner Men Category 3 9 / 36
Craig Austin Men Category 3 9 / 36

Monday PIR #4 (May 25 2009)

Saul Lopez Masters 1/2/3 16 / 43
David Rosen Masters 1/2/3 25 / 43

Rehearsal Road Race (May 23 2009)

Wade Goff Men Cat 3 22 / 66
Aric Rist Men Cat 3 46 / 66
Ian Penner Men Cat 3 51 / 66
Saul Lopez Men Cat 3 52 / 66
Mark Magilner Men Cat 3 56 / 66
Paul Anderson Men Cat 3 65 / 66

Monday PIR #3 (May 18 2009)

Dan Larson Masters 1/2/3 12 / 57
David Rosen Masters 1/2/3 33 / 57
Aaron Bozeman Masters 1/2/3 38 / 57
Wade Goff Masters 1/2/3 44 / 57
Marcus Swanson Masters 1/2/3 47 / 57
Kevin Thompson Masters 1/2/3 53 / 57
Aric Rist Masters 1/2/3 55 / 57

Silverton RR (May 17 2009)

Mark Magilner Masters 40+ 2 / 37
Dan Larson Masters 40+ 28 / 37
Robert Huff Masters 40+ 34 / 37
Dan Larson Masters Men 39 / 55
Robert Huff Masters Men 48 / 55
Kevin Thompson Cat 3 Men 30 / 36
Wade Goff Cat 3 Men 31 / 36
Saul Lopez Cat 3 Men 35 / 36

Tuesday PIR May #2 (May 12 2009)

Douglas Shanks Cat 1/2/3 73 / 76

Monday PIR #2 (May 11 2009)

Wade Goff Masters 1/2/3 7 / 42
Mark Magilner Masters 1/2/3 16 / 42
Kirk Matteson Masters 1/2/3 21 / 42
David Rosen Masters 1/2/3 25 / 42
Aaron Bozeman Masters 1/2/3 29 / 42
Dan Larson Masters 1/2/3 34 / 42

Icebreaker Criterium (May 10 2009)

Dan Larson Men 35+ 15 / 22

Tuesday PIR April #3 (Apr 21 2009)

Wade Goff Cat 3/4 2 / 103
Kevin Thompson Cat 3/4 93 / 103
Paul Anderson Cat 3/4 101 / 103
Shane Young Cat 4/5 65 / 65
Saul Lopez Cat 1/2/3 47 / 93
Robert Huff Cat 1/2/3 52 / 93
David Rosen Cat 1/2/3 53 / 93
Dan Larson Cat 1/2/3 68 / 93

Eugene Roubaix (Apr 18 2009)

Mark Magilner Men Masters 40+ 3 / 26

Tuesday PIR April #2 (Apr 14 2009)

Kevin Thompson Cat 3/4 45 / 61
Craig Austin Cat 3/4 51 / 61
Dan Larson Cat 1/2/3 45 / 66

King's Valley RR (Apr 11 2009)

Robert Huff Masters 40+ 14 / 46
Dan Silvernail Masters 40+ 31 / 46
Mark Magilner Masters 40+ 40 / 46
Dan Larson Masters 40+ 45 / 46
Eric Stouck Men Cat 4/5 51 / 79
Wade Goff Men Cat 3 24 / 59
Douglas Shanks Men Cat 3 44 / 59
Ian Penner Men Cat 3 50 / 59
Saul Lopez Men Cat 3 51 / 59
David Rosen Men Cat 3 53 / 59

Tuesday PIR April #1 (Apr 7 2009)

Wade Goff Cat 1/2/3 25 / 90
Dan Larson Cat 1/2/3 28 / 90
Robert Huff Cat 1/2/3 47 / 90
David Rosen Cat 1/2/3 88 / 90

Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race (Apr 5 2009)

Magilner Mark Master Men 40+/50+ 45 / 48

Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial (Apr 4 2009)

Mark Magilner Master Men 40+/50+ 10 / 49

Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium (Apr 4 2009)

Mark Magilner Master Men 40+/50+ 43 / 49

Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race (Apr 3 2009)

Mark Magilner Master Men 40+/50+ 23 / 49

Piece of Cake RR (Mar 29 2009)

Eric Stouck Mst 4 5 30 / 47
Steven Basden Mst 4 5 38 / 47
Mark Magilner Mst 1 2 3 3 / 45
Dan Larson Mst 1 2 3 28 / 45
Wade Goff Men 3 4 / 66
Kevin Thompson Men 3 50 / 66
David Rosen Men 3 51 / 66

Banana Belt Series #3 (Mar 22 2009)

Dan Larson Masters 40+ 1/2/3 13 / 21
Eric Stouck Masters 40+ 4/5 12 / 15
Donovan Grabowski Masters 40+ 4/5 13 / 15

Banana Belt Series #2 (Mar 15 2009)

Saul Lopez Cat 3 12 / 34
Wade Goff Cat 3 13 / 34
Robert Huff Master Men 1/2/3 4 / 20
Dan Larson Master Men 1/2/3 12 / 20
Paul Anderson Master Men 1/2/3 17 / 20
Dan Silvernail Master Men 1/2/3 19 / 20
Donovan Grabowski Masters Men 40+ 4/5 12 / 23
Eric Stouck Masters Men 40+ 4/5 20 / 23

Banana Belt Series (Mar 1 2009)

Mark Magilner Master 1.2.3 6 / 34
Robert Huff Master 1.2.3 7 / 34
Saul Lopez Men Cat 3 39 / 57
Aric Rist Men Cat 3 43 / 57
Kevin Thompson Men Cat 3 45 / 57
Wade Goff Men Cat 3 47 / 57
Donovan Grabowski Masters 4/5 2 / 34
Eric Stouck Masters 4/5 22 / 34

Jack Frost TT (Feb 22 2009)

Aric Rist Men Category 3 8 / 22
Mark Magilner Masters Men 40-49 6 / 48
Dan Larson Masters Men 40-49 14 / 48
Saul Lopez Masters Men 30-39 5 / 14
Cameron Vander stoep Masters Men 30-39 7 / 14

Sublime Sublimity Circuit Race (Feb 21 2009)

Magilner Mark Men 40+ 2 / 23
Larson Dan Men 40+ 13 / 23
Grabowski Donovan Men 4/5 46 / 55
Goff Wade Men 3 26 / 35

Cherry Pie (Feb 15 2009)

Donovan Grabowski Men Master 4/5 40+ 9 / 33
Aric Rist Men 3 18 / 61
Wade Goff Men 3 46 / 61
Nathan Spear Men 3 49 / 61
Saul Lopez Men 3 56 / 61
Kevin Thompson Men 3 57 / 61
Mark Magilner Men 40+ 4 / 26
Dan Larson Men 40+ 10 / 26
Paul Anderson Men 40+ 20 / 26

OBRA Criterium Championships (Aug 17 2008)

Steve Truesdale Masters Men 50+ 14 / 22
Saul Lopez Category 3 27 / 39

Swan Island Criterium (Aug 16 2008)

Reid Block Men 3 2 / 29
Wade Goff Men 3 3 / 29
Kevin Thompson Men 3 10 / 29
Saul Lopez Men 3 19 / 29

OBRA Time Trial Championships (Aug 10 2008)

Mark Timby Senior Men 4/5 18 / 18
Robert Huff Masters Men 45-49 4 / 12
Doug Palmer Masters Men 40-44 7 / 16

Portland Twilight Criterium (Aug 8 2008)

Reid Block Category 3 14 / 63
Saul Lopez Category 3 25 / 63

High Desert Omnium - Road Race (Aug 3 2008)

Wade Goff Masters 6 / 27
Kevin Thompson Masters 21 / 27
Doug Palmer Masters 23 / 27

Vancouver Courthouse Criterium (Jul 27 2008)

Saul Lopez Men Category 3 25 / 36
Reid Block Men Category 3 32 / 36

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race (Jun 20 2008)

Aaron Sander Men Pro/1/2 21 / 95
Doug Palmer M 40 1/2/3 46 / 46

Mount Tabor Circuit Race (Jun 15 2008)

Robert Huff Masters Men 40+ 1/2/3 16 / 21
Saul Lopez Category 3 26 / 29

OBRA Road Race (Jun 14 2008)

Robert Huff Masters 40-49 22 / 43
Mark Magilner Masters 40-49 32 / 43
Paul Anderson Masters 40-49 40 / 43
Wade Goff Masters 30-39 14 / 30

Silverton Road Race (Jun 1 2008)

Mark Magilner Masters 3/4 35+ 3 / 26

OBRA TTT Championships (May 31 2008)

Aaron Sander Senior Men 7 / 36
John Browning Senior Men 7 / 36
John Bravard Senior Men 7 / 36
Doug Palmer Senior Men 7 / 36
Chris Luby Masters Men 160-199 7 / 28
John Schader Masters Men 160-199 7 / 28
Marcus Swanson Masters Men 160-199 7 / 28
Ken James Masters Men 160-199 7 / 28
Wade Goff Category 3 Men 5 / 60
Robert Huff Category 3 Men 5 / 60
Saul Lopez Category 3 Men 5 / 60
Mark Magilner Category 3 Men 5 / 60
Craig Austin Category 3 Men 13 / 60
Dan Larson Category 3 Men 13 / 60
Kevin Thompson Category 3 Men 13 / 60
Paul Anderson Category 3 Men 13 / 60
Dan Silvernail Category 3 Men 15 / 60
Jason Gouger Category 3 Men 15 / 60
Shawn Mccloud Category 3 Men 15 / 60
Tracy Smith Category 3 Men 15 / 60

Rehearsal Road Race (May 24 2008)

Donovan Grabowski Category 4 50 / 60
Steven Basden Category 4 56 / 60
Wade Goff Category 3 33 / 75
Mark Magilner Category 3 39 / 75
Robert Huff Category 3 47 / 75
Saul Lopez Category 3 60 / 75
Paul Anderson Category 3 61 / 75

Mt. Hood Stage Race - Wy' East Road Race (May 17 2008)

John Browning Masters Men 35+ 4 / 34
Aaron Sander Category 2 Men 17 / 51

Mt. Hood Stage Race - Scenic Gorge Time Trial (May 16 2008)

John Browning Masters 35+ 9 / 34
Aaron Sander Category 2 Men 8 / 51

Mt. Hood Stage Race - Cooper Spur Circuit Race (May 15 2008)

John Browning Masters Men 35+ 4 / 35
Aaron Sander Category 2 Men 7 / 50

Table Rock Road Race (May 4 2008)

Mark Magilner Masters Men 40+ 1/2/3 5 / 22

Estacada Time Trial (Apr 27 2008)

Robert Huff Masters Men 40-49 5 / 14
Chris Luby Category 5 Men 14 / 15

Estacada Time Trial (Apr 20 2008)

Robert Huff Masters Men 40-49 3 / 11
Saul Lopez Category 3 Men 8 / 11

Estacada Time Trial (Apr 13 2008)

Mark Magilner Masters Men 40-49 8 / 23
Robert Huff Masters Men 40-49 13 / 23
Craig Austin Masters Men 40-49 18 / 23
Kevin Thompson Masters Men 30-39 8 / 10
Chris Luby Category 5 Men 19 / 19
Kevin Thompson Category 3 Men 13 / 15
Craig Austin Category 3 Men 14 / 15

Kings Valley Road Race (Apr 12 2008)

John Browning Pro/1/2 10 / 63
Aaron Sander Pro/1/2 15 / 63
Ian Leitheiser Pro/1/2 23 / 63
Mark Magilner Masters 40+ 1 / 48
Robert Huff Masters 40+ 15 / 48
Paul Anderson Masters 40+ 30 / 48
Steven Basden Masters 40+ 48 / 48
Wade Goff Category 3 47 / 65
Gant Enderle Category 3 52 / 65
Saul Lopez Category 3 57 / 65

Willamette - Coburg Prologue (Apr 3 2008)

Aaron Sander Pro/1/2 Men 10 / 73

Piece of Cake Road Race (Mar 30 2008)

John Browning Pro/1/2 11 / 64
Aaron Sander Pro/1/2 37 / 64
Eric Stouck Men 4 21 / 34
Wade Goff Category 3 1 / 66
Kevin Thompson Category 3 58 / 66

Banana Belt Road Race Series (Mar 9 2008)

Aaron Sander Pro/1/2 50 / 61
Kirk Matteson Masters 50+ 21 / 23
Mark Magilner Masters 1/2/3 40+ 14 / 20
Robert Huff Masters 1/2/3 40+ 15 / 20
Eric Stouck Category 4 28 / 47
Gant Enderle Category 3 19 / 58
Wade Goff Category 3 43 / 58
Saul Lopez Category 3 53 / 58

Banana Belt Road Race Series (Mar 2 2008)

Craig Austin Singlespeed 2 / 2
John Browning Pro/1/2 16 / 52
Aaron Sander Pro/1/2 29 / 52
Ian Leitheiser Pro/1/2 30 / 52
Robert Huff Masters Men 40 1/2/3 12 / 28
Eric Stouck Category 4 41 / 56
Gant Enderle Category 3 23 / 74
Saul Lopez Category 3 30 / 74
Wade Goff Category 3 43 / 74
Mark Magilner Category 3 66 / 74

Jack Frost Time Trial (Feb 24 2008)

Jason Gouger Men Category 4/5 55 / 66
Saul Lopez Men Category 3 12 / 28
Gant Enderle Men Category 3 17 / 28
Aaron Sander Men Category 1/2 4 / 18
Steve Truesdale Masters Men 50-59 11 / 29
Mark Magilner Masters Men 40-49 9 / 60
Craig Austin Masters Men 40-49 28 / 60
Paul Anderson Masters Men 40-49 37 / 60
Wade Goff Masters Men 30-39 5 / 18
Kevin Thompson Masters Men 30-39 8 / 18

Cherry Pie RR (Feb 17 2008)

Steven Basden Men 4/5 40+ 41 / 63
Donovan Grabowski Men 4/5 40+ 45 / 63
Chris Luby Men 4/5 40+ 48 / 63
Saul Lopez Men 3 32 / 67
Kevin Thompson Men 3 39 / 67
Mark Magilner Men 3 42 / 67
Wade Goff Men 3 46 / 67
Craig Austin Men 3 58 / 67
Paul Anderson Men 3 59 / 67

OBRA Hillclimb Championship (Sep 9 2007)

Jason Gouger Category 4 17 / 23

Eugene Celebration - Maxon Road Race (Sep 1 2007)

Aaron Sander Pro/1/2 3 / 18
Matthew Slater Masters 35+ 2 / 11
Paul Anderson Category 3 19 / 35

High Desert Omnium - Road Race (Aug 26 2007)

Wade Goff Masters Men 35+ 3/4/5 5 / 40
Tracy Smith Masters Men 35+ 3/4/5 9 / 40
Wade Goff Category 3 Men 13 / 24

Health Net Criterium (Aug 24 2007)

Aaron Sander Pro/1/2 27 / 30
Reid Block Category 3 19 / 37
Matthew Slater Category 3 30 / 37

Woodland Road Race (Aug 19 2007)

Aaron Sander Pro/1/2 4 / 25
Matthew Slater Masters 40+ 1 / 14
Paul Anderson Masters 40+ 4 / 14
Steven Basden Category 4/5 32 / 41
Donovan Grabowski Category 4/5 41 / 41
Wade Goff Category 3 8 / 15
Reid Block Category 3 12 / 15
Saul Lopez Category 3 14 / 15

OBRA Criterium Championships (Aug 12 2007)

Aaron Sander Senior Men 39 / 62
Nathan Hobson Masters 40-49 2 / 45
Matthew Slater Masters 40-49 11 / 45
Wade Goff Masters 30-39 21 / 27
David Diviney Masters 30-39 25 / 27
Steven Basden Category 4/5 30 / 32
Matthew Slater Category 3 4 / 42
Reid Block Category 3 12 / 42
Wade Goff Category 3 22 / 42

Crawfish Criterium (Aug 11 2007)

Aaron Sander Pro/1/2 2 / 37
John Bravard Pro/1/2 22 / 37
Saul Lopez Category 3 8 / 32
Wade Goff Category 3 13 / 32
Aric Rist Category 3 15 / 32

Vancouver Courthouse Criterium (Jul 29 2007)

Aaron Sander Pro/1/2 17 / 29
Saul Lopez Category 3 11 / 44

High Desert Omnium - OUCH (Jul 22 2007)

Brian Spears Men Category 3 13 / 13

Cascade Classic - Pacific Power Cascade Lakes RR (Jul 14 2007)

Matthew Slater Masters 35+ 8 / 53

Salem Fairview Circuit Race (Jul 8 2007)

Mark Magilner Masters 40+ 15 / 31

OBRA Road Race (Jul 1 2007)

Aaron Sander Senior Men 9 / 49

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Richland Road Race (Jun 22 2007)

Aaron Sander Pro/1/2 33 / 102
Matthew Slater Masters 10 / 47
Doug Palmer Masters 14 / 47
Nathan Hobson Masters 44 / 47
Reid Block Category 3 Men 34 / 87

Mt Tabor Series (Jun 20 2007)

John Browning Senior Men 10 / 26
Ian Leitheiser Senior Men 13 / 26
Geoff Raynak Senior Men 26 / 26
Jonathan Myers Masters 2 / 31
Robert Huff Masters 15 / 31
Doug Palmer Masters 16 / 31
Jeffrey Hwang Masters 29 / 31
Saul Lopez Category 3 14 / 41

Mt Tabor Circuit Race (Jun 17 2007)

Aaron Sander Pro/1/2 17 / 47
Geoff Raynak Pro/1/2 36 / 47
Nathan Hobson Pro/1/2 37 / 47
Ian Leitheiser Pro/1/2 47 / 47
Matthew Slater Masters Men 40+ 4 / 25
Nathan Hobson Masters Men 40+ 9 / 25
Robert Huff Masters Men 40+ 20 / 25
Saul Lopez Category 3 12 / 33
Matthew Slater Category 3 30 / 33

OBRA Rehearsal Race (Jun 10 2007)

Reid Block Men Category 3 15 / 49
Saul Lopez Men Category 3 36 / 49
Matthew Slater Masters Men 40-49 8 / 46
Michael Dunn Masters Men 40-49 10 / 46
Mark Magilner Masters Men 40-49 15 / 46
Nathan Hobson Masters Men 40-49 18 / 46
Robert Huff Masters Men 40-49 26 / 46

Mt Hood Cycling Classic - Wy' East Road Race (Jun 2 2007)

Matthew Slater Masters Men 18 / 71
Michael Dunn Masters Men 41 / 71
Mark Magilner Masters Men 55 / 71
Reid Block Masters Men 58 / 71
Paul Anderson Masters Men 65 / 71
Nathan Hobson Masters Men 67 / 71

Mt Hood Cycling Classic - Scenic Gorge Time Trial (Jun 1 2007)

Matthew Slater Masters Men 26 / 71
Mark Magilner Masters Men 35 / 71
Nathan Hobson Masters Men 39 / 71
Reid Block Masters Men 49 / 71
Michael Dunn Masters Men 52 / 71
Paul Anderson Masters Men 66 / 71

Mt Hood Cycling Classic - Cooper Spur Circuit Race (May 31 2007)

Matthew Slater Masters Men 16 / 78
Mark Magilner Masters Men 47 / 78
Michael Dunn Masters Men 48 / 78
Nathan Hobson Masters Men 55 / 78
Reid Block Masters Men 69 / 78
Paul Anderson Masters Men 70 / 78

Swan Island Criterium (May 20 2007)

Aaron Sander Category 1/2 17 / 28

OBRA Team Time Trial Championship (May 12 2007)

Nathan Hobson Masters Men 160-199 2 / 34
Robert Huff Masters Men 160-199 2 / 34
Matthew Slater Masters Men 160-199 2 / 34
Doug Palmer Masters Men 160-199 2 / 34
Paul Anderson Masters Men 160-199 6 / 34
Michael Dunn Masters Men 160-199 6 / 34
Mark Magilner Masters Men 160-199 6 / 34
Tracy Smith Masters Men 160-199 6 / 34
Wade Goff Masters Men 120-159 2 / 15
Aric Rist Masters Men 120-159 2 / 15
Aaron Sander Masters Men 120-159 2 / 15
Reid Block Masters Men 120-159 2 / 15
Craig Austin Category 3 Men 8 / 36
Ian Penner Category 3 Men 8 / 36
Shawn Mccloud Category 3 Men 8 / 36
Dan Larson Category 3 Men 8 / 36

Eugene Roubaix (Apr 28 2007)

Mark Magilner Men 40+ 8 / 22
Wade Goff Men 3 9 / 36

Estacada Time Trial (Apr 22 2007)

Robert Huff Masters Men 40-49 3 / 19
Dan Larson Masters Men 30-39 3 / 4
Craig Austin Category 3 Men 6 / 9

Three Rivers Road Race (Apr 22 2007)

Matthew Slater Masters 40+ 1/2/3 4 / 32
Nathan Hobson Masters 40+ 1/2/3 7 / 32
Michael Dunn Masters 40+ 1/2/3 16 / 32
Doug Palmer Masters 40+ 1/2/3 19 / 32
Ian Leitheiser Category 1/2 25 / 29

Estacada Time Trial (Apr 15 2007)

Aaron Sander Senior Men 7 / 12
Steve Truesdale Masters Men 50+ 7 / 16
Doug Palmer Masters Men 40-49 2 / 22
Robert Huff Masters Men 40-49 3 / 22
Nathan Hobson Masters Men 40-49 4 / 22
Mark Magilner Masters Men 40-49 8 / 22
Chris Luby Masters Men 40-49 18 / 22
Aric Rist Category 3 Men 11 / 17
Craig Austin Category 3 Men 13 / 17
Kevin Thompson Category 3 Men 14 / 17

Kings Valley Road Race (Apr 14 2007)

Aaron Sander Pro/1/2 21 / 44
Nathan Hobson Pro/1/2 38 / 44
Steven Basden Men Category 4 66 / 69
Matthew Slater Masters 40+ 2 / 34
Mark Magilner Masters 40+ 11 / 34
Robert Huff Masters 40+ 15 / 34
Paul Anderson Masters 40+ 17 / 34
Doug Palmer Masters 40+ 18 / 34
Aric Rist Category 3 20 / 67
Wade Goff Category 3 21 / 67
Tracy Smith Category 3 31 / 67
Saul Lopez Category 3 66 / 67

Piece of Cake (Apr 1 2007)

Aaron Sander Pro/1/2 28 / 52
Steven Basden Masters 40+ 4/5 31 / 36
Matthew Slater Masters 40+ 1/2/3 23 / 39
Nathan Hobson Masters 40+ 1/2/3 25 / 39
Tracy Smith Masters 40+ 1/2/3 30 / 39
Douglas Shanks Masters 40+ 1/2/3 31 / 39
Wade Goff Category 3 30 / 63
Paul Anderson Category 3 49 / 63
Saul Lopez Category 3 61 / 63

Banana Belt Road Race Series - Banana Belt Road Race III (Mar 18 2007)

Aaron Sander Pro/1/2 19 / 41
Ian Leitheiser Pro/1/2 23 / 41
Nathan Hobson Masters 40+ 8 / 44
Michael Dunn Masters 40+ 10 / 44
Matthew Slater Masters 40+ 16 / 44
Robert Huff Masters 40+ 19 / 44
David Hobson Masters 40+ 21 / 44
Douglas Shanks Masters 40+ 32 / 44
Mark Magilner Masters 40+ 33 / 44
Doug Palmer Masters 40+ 35 / 44
Jason Hobson Category 3 30 / 56
Paul Anderson Category 3 38 / 56
Aric Rist Category 3 51 / 56
Kevin Thompson Category 3 56 / 56

Banana Belt Road Race Series - Banana Belt Road Race II (Mar 11 2007)

Nathan Hobson Pro/1/2 16 / 35
Aaron Sander Pro/1/2 18 / 35
Ian Leitheiser Pro/1/2 20 / 35
Matthew Slater Masters 40+ 1 / 27
Michael Dunn Masters 40+ 22 / 27
Robert Huff Masters 40+ 23 / 27
Wade Goff Category 3 10 / 51
Saul Lopez Category 3 48 / 51
Kevin Thompson Category 3 51 / 51

Banana Belt Road Race Series - Banana Belt Road Race I (Mar 4 2007)

Aaron Sander Pro/1/2 14 / 38
Ian Leitheiser Pro/1/2 28 / 38
Nathan Hobson Pro/1/2 36 / 38
Kirk Matteson Masters 50+ 21 / 36
Robert Huff Masters 40+ 4 / 35
Mark Magilner Masters 40+ 14 / 35
Reid Block Category 3 10 / 20

Jack Frost Time Trial (Feb 25 2007)

Craig Austin Men Category 3 20 / 26
Cameron Vander stoep Men Category 3 23 / 26
Aaron Sander Men Category 1/2 9 / 19
Steve Truesdale Masters Men 50+ 14 / 42
Nathan Hobson Masters Men 40-49 1 / 50
Mark Magilner Masters Men 40-49 5 / 50
Robert Huff Masters Men 40-49 7 / 50
Chris Luby Masters Men 40-49 39 / 50
Wade Goff Masters Men 30-39 7 / 26
Dan Larson Masters Men 30-39 13 / 26

Cherry Pie Road Race (Feb 18 2007)

Wade Goff Men 3 27 / 64
Dan Larson Men 3 49 / 64
Caan Zarosinski Men 3 62 / 64
Nathan Hobson Masters Men 40+ 2 / 32
Mark Magilner Masters Men 40+ 5 / 32
Paul Anderson Masters Men 40+ 22 / 32
Chris Luby Masters Men 4/5 40+ 29 / 49

Woodland Road Race (Aug 20 2006)

Douglas Shanks Pro/1/2 15 / 30
Ian Penner Category 3 33 / 40

OBRA Criterium Championships (Aug 13 2006)

John Browning Senior Men 6 / 56
Aaron Sander Senior Men 38 / 56
Kirk Matteson Masters 50+ 10 / 22
Steve Truesdale Masters 50+ 16 / 22
Paul Anderson Masters 40+ 25 / 33
Steven Basden Masters 40+ 31 / 33
Geoff Raynak Masters 30+ 4 / 19
David Davidson Category 4/5 6 / 46
Steven Basden Category 4/5 33 / 46
Shane Young Category 4/5 37 / 46
Saul Lopez Category 3 8 / 51
Aric Rist Category 3 33 / 51
Kevin Thompson Category 3 44 / 51
David Diviney Category 3 50 / 51

Crawfish Criterium (Aug 12 2006)

Aaron Sander Senior Men 2 / 31
John Browning Senior Men 4 / 31
Geoff Raynak Senior Men 27 / 31
Shane Young Category 4/5 32 / 48
Geoff Raynak Category 3 4 / 30
Brian Spears Category 3 23 / 30
Aric Rist Category 3 24 / 30

Health Net Criterium (Aug 11 2006)

Aaron Sander Pro/1/2 21 / 24
Saul Lopez Masters 10 / 51
David Diviney Masters 41 / 51

The Mid-Summer Criterium Series (Aug 2 2006)

Saul Lopez Masters 7 / 27
Aaron Sander Category 1/2/3 17 / 33

Vancouver Courthouse Criterium (Jul 30 2006)

Aaron Sander Pro/1/2 8 / 39
John Browning Pro/1/2 22 / 39
John Bravard Pro/1/2 28 / 39
Nathan Hobson Masters 40+ 9 / 28
Michael Dunn Masters 40+ 23 / 28
Geoff Raynak Category 3 2 / 43
Saul Lopez Category 3 7 / 43
Aric Rist Category 3 28 / 43
Kevin Thompson Category 3 34 / 43

The Mid-Summer Criterium Series (Jul 26 2006)

David Davidson Category 4/5 17 / 22

Salem Fairview Circuit Race (Jul 23 2006)

Nathan Hobson Masters 40+ 6 / 15
Mark Magilner Masters 40+ 11 / 15
Saul Lopez Category 3 Men 8 / 14

The Mid-Summer Criterium Series (Jul 19 2006)

David Davidson Men Category 4/5 16 / 25
Saul Lopez Masters Men 7 / 21

Larch Mtn Hillclimb #2 (Jul 16 2006)

Ann Leitheiser Women 4 2 / 5
Jason Gouger Men 4 14 / 16
Brian Spears Men 3 11 / 12

Mt Tabor Circuit Race (Jul 2 2006)

Aaron Sander Pro/1/2 8 / 22
Nathan Hobson Masters 40+ 6 / 22

OBRA Road Race (Jul 1 2006)

Kirk Matteson Masters 50-59 13 / 27
Ted Jones Masters 50-59 25 / 27
Nathan Hobson Masters 40+ 17 / 39
Mark Magilner Masters 40+ 32 / 39

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race (Jun 23 2006)

Shari White Pro/1/2 Women 4 / 15
Aaron Sander Pro/1/2 Men 20 / 98
Doug Palmer Masters Men 30 / 59
Nathan Hobson Masters Men 34 / 59
Douglas Shanks Masters Men 41 / 59
Robert Huff Masters Men 49 / 59
Craig Austin Masters Men 51 / 59
David Davidson Category 4/5 Men 59 / 93
Wade Goff Category 3 Men 27 / 108
Geoff Raynak Category 3 Men 34 / 108
Saul Lopez Category 3 Men 75 / 108
Aric Rist Category 3 Men 80 / 108
Ian Penner Category 3 Men 90 / 108

Larch Mtn Hillclimb #1 (Jun 18 2006)

Ian Penner Men 3 14 / 19
Dan Silvernail Masters Men 40-44 3 / 6
Robert Huff Masters Men 40-44 5 / 6

Bend Crit/TT Series (Jun 14 2006)

Tracy Smith Category 3/4/5 8 / 19
Wade Goff Category 1/2/3 17 / 18

Mt Hood Cycling Classic - Cooper Spur Circuit Race (Jun 2 2006)

Geoff Raynak Category 3 Men 47 / 88

Mt Hood Cycling Classic - Columbia Hills Road Race (Jun 1 2006)

Aaron Sander Pro/1/2 52 / 123

Mt Hood Cycling Classic - Panorama Point Prologue (May 31 2006)

Aaron Sander Pro/1/2 Men 65 / 123

Silverton Road Race (May 28 2006)

Aaron Sander Pro/1/2 17 / 51
Nathan Hobson Pro/1/2 30 / 51
Robert Huff Masters 40+ 3/4 14 / 29
Wade Goff Category 3 22 / 56
Aric Rist Category 3 23 / 56
Kevin Thompson Category 3 28 / 56
David Diviney Category 3 31 / 56
Saul Lopez Category 3 37 / 56
Paul Anderson Category 3 45 / 56

Swan Island Criterium (May 21 2006)

Steven Basden Masters Men 40+ 4/5 33 / 35
Shane Young Category 4 56 / 57
Saul Lopez Category 3 18 / 58
Aric Rist Category 3 28 / 58
Geoff Raynak Category 3 51 / 58
Kevin Thompson Category 3 54 / 58
David Diviney Category 3 55 / 58
Aaron Sander Category 1/2/3 14 / 41

OBRA/FIAC Team Time Trial Championships (May 20 2006)

Kevin Thompson Masters Men 120-159 2 / 8
Paul Anderson Masters Men 120-159 2 / 8
Ian Penner Masters Men 120-159 2 / 8
Craig Austin Masters Men 120-159 2 / 8

Table Rock Road Race (May 7 2006)

Mark Magilner Masters 40+ 4 / 20

Estacada Time Trial (Apr 23 2006)

Steve Truesdale Masters Men 50+ 2 / 11
Robert Huff Masters Men 40-49 4 / 16
Ian Penner Masters Men 30-39 4 / 8
Craig Austin Category 4 Men 5 / 12
David Davidson Category 4 Men 7 / 12

The Willamette Valley Classic Stage Race - High Pass Road Race (Apr 21 2006)

Paul Anderson Masters Men 40+ 3/4/5 15 / 49
Mark Magilner Masters Men 40+ 3/4/5 24 / 49
Steven Basden Masters Men 40+ 3/4/5 35 / 49
Craig Austin Masters Men 40+ 3/4/5 40 / 49
Shawn Mccloud Masters Men 40+ 3/4/5 43 / 49
Douglas Shanks Masters Men 40+ 1/2/3 1 / 34
Nathan Hobson Masters Men 40+ 1/2/3 6 / 34
Ted Jones Category 4/5 Men 33 / 59
Wade Goff Category 3 Men 48 / 100

Estacada Time Trial (Apr 9 2006)

Aaron Sander Senior Men 3 / 6
Steve Truesdale Masters Men 50+ 2 / 12
Mark Magilner Masters Men 40-49 5 / 23
Robert Huff Masters Men 40-49 7 / 23
Shawn Mccloud Masters Men 40-49 9 / 23
Craig Austin Masters Men 40-49 12 / 23
Chris Luby Category 5 Men 3 / 8
Shawn Mccloud Category 4 Men 5 / 18
Craig Austin Category 4 Men 8 / 18
Steven Basden Category 4 Men 9 / 18
Ted Jones Category 4 Men 10 / 18

Piece of Cake (Apr 2 2006)

Shari White Women 1/2/3 10 / 12
John Browning Pro/1/2 Men 5 / 59
Aaron Sander Pro/1/2 Men 30 / 59
Douglas Shanks Pro/1/2 Men 32 / 59
Ian Leitheiser Pro/1/2 Men 45 / 59
Michael Dunn Pro/1/2 Men 50 / 59
Nathan Hobson Masters Men 1/2/3 2 / 29
Steven Basden Masters 4/5 Men 28 / 36
Ted Jones Category 4 Men 31 / 43
Geoff Raynak Category 3 Men 8 / 47
Paul Anderson Category 3 Men 22 / 47
Wade Goff Category 3 Men 37 / 47

Ice Breaker Criterium (Apr 1 2006)

Shane Young Category 4/5 Men 26 / 33
Kevin Thompson Category 3 Men 16 / 23
Ward Spears Category 3 Men 17 / 23

Banana Belt Road Race Series (Mar 19 2006)

Shari White Women 1/2/3 6 / 17
Nathan Hobson Pro/1/2 15 / 62
Aaron Sander Pro/1/2 38 / 62
Ian Leitheiser Pro/1/2 39 / 62
John Bravard Pro/1/2 46 / 62
Douglas Shanks Pro/1/2 58 / 62
John Browning Pro/1/2 60 / 62
Kirk Matteson Masters Men 50+ 14 / 31
Michael Dunn Masters Men 40+ 15 / 53
Shawn Mccloud Masters Men 40+ 24 / 53
Chris Luby Category 5 Men 27 / 56
David Davidson Category 4 Men 37 / 56
Ted Jones Category 4 Men 41 / 56
Geoff Raynak Category 3 Men 6 / 63
Clark Ritchie Category 3 Men 37 / 63
Paul Anderson Category 3 Men 45 / 63
Mark Magilner Category 3 Men 48 / 63
Ian Penner Category 3 Men 52 / 63
Kevin Thompson Category 3 Men 53 / 63

Banana Belt Road Race Series (Mar 12 2006)

Shari White Women 1/2/3 3 / 7
John Browning Pro/1/2 8 / 54
Aaron Sander Pro/1/2 22 / 54
Nathan Hobson Pro/1/2 23 / 54
Douglas Shanks Pro/1/2 24 / 54
Ian Leitheiser Pro/1/2 25 / 54
Mark Magilner Masters Men 40+ 6 / 49
Steve Truesdale Masters 50+ 10 / 24
Paul Anderson Category 3 29 / 71
David Diviney Category 3 38 / 71
Wade Goff Category 3 42 / 71
Kevin Thompson Category 3 45 / 71
Saul Lopez Category 3 49 / 71
Ian Penner Category 3 56 / 71
Ward Spears Category 3 57 / 71
Dan Larson Category 3 58 / 71
Geoff Raynak Category 3 59 / 71

Banana Belt Road Race Series (Mar 5 2006)

Shari White Senior Women 1/2/3 6 / 14
John Browning Senior Men Pro/1/2 2 / 47
Nathan Hobson Senior Men Pro/1/2 17 / 47
Aaron Sander Senior Men Pro/1/2 32 / 47
Douglas Shanks Senior Men Pro/1/2 45 / 47
Ted Jones Senior Men Category 4 19 / 53
Geoff Raynak Senior Men Category 3 8 / 74
Paul Anderson Senior Men Category 3 34 / 74
Kevin Thompson Senior Men Category 3 41 / 74
Mark Magilner Senior Men Category 3 47 / 74
Saul Lopez Senior Men Category 3 55 / 74
Ian Penner Senior Men Category 3 57 / 74
Ward Spears Senior Men Category 3 67 / 74
Kirk Matteson Masters Men 50+ 7 / 19
Steve Truesdale Masters Men 50+ 8 / 19

Jack Frost Time Trial (Feb 26 2006)

Steve Truesdale Masters Men 50+ 6 / 46
Nathan Hobson Masters Men 40-49 4 / 45
Doug Palmer Masters Men 40-49 9 / 45
Mark Magilner Masters Men 40-49 10 / 45
Craig Austin Masters Men 40-49 23 / 45
Dan Larson Masters Men 30-39 9 / 21
David Davidson Category 4/5 22 / 80
John Schader Category 4/5 33 / 80
Ted Jones Category 4/5 52 / 80
Chris Luby Category 4/5 68 / 80
Paul Anderson Category 3 17 / 24
Clark Ritchie Category 3 21 / 24

Cherry Pie Road Race (Feb 19 2006)

Dan Larson Senior Men Category 3 35 / 42
Wade Goff Senior Men Category 3 40 / 42
Ward Spears Senior Men Category 3 41 / 42
John Browning Senior Men Category 1/2 9 / 30
Craig Austin Fixed Gear 17 / 17