Log In

Team Overview: CCAP RTX MTB JUNIOR TEAM

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Team Red Dragon MTB p/b CCAP (Jun 6 2021)

Aeryn Northway Women Cat 2 Girls 12-18/High School 2 / 2
Oriana Flickinger Women Cat 3 Girls 9-12 3 / 10
Amanda Huber Women Cat 3 Girls 9-12 5 / 10
Alexandra Huber Women Cat 3 Girls 9-12 7 / 10
Kaelyn Bruce Women Cat 3 Girls 9-12 9 / 10
Cooper Ryan Men Cat 3 Boys 9-12 17 / 36
Brody Derosa Men Cat 3 Boys 9-12 27 / 36
Landon Hendershot Men Cat 3 Boys 13-14/Middle School 4 / 21
Max Milliard Men Cat 3 Boys 13-14/Middle School 11 / 21
Melody Desplaines Women Cat 3 Girls 15-18/High School 8 / 9
J reid Nelson Men Cat 3 Boys 15-18/High School 17 / 19

Bush Hill MTB (May 15 2021)

Aeryn Northway Women Cat 2 Girls 12-18/High School 2 / 5
Joel Kowalonek Men Cat 2 Boys 12-18/High School 11 / 15
Alejandro Huber Men Cat 2 Boys 12-18/High School 12 / 15

Governor's Guard Round Up (May 8 2021)

Aeryn Northway Women Cat 2 Girls 12-18/High School 3 / 4
Alejandro Huber Men Cat 2 Boys 12-18/High School 1 / 11
Elena Huber Women Cat 3 Girls 9-12 4 / 12
Carla Huber Women Cat 3 Girls 9-12 6 / 12
Oriana Flickinger Women Cat 3 Girls 9-12 8 / 12
Brandon Dewitt Men Cat 3 Boys 13-14/Middle School 5 / 19

Gnar Weasels (Jul 5 2019)

Aeryn Northway Sport Women U19 6 / 11
Melody Desplaines Sport Women U19 10 / 11
Joel Kowalonek Sport Men U19 9 / 17
Aaron Kowalonek Sport Men U19 10 / 17

Belltown Throwdown (Jun 15 2019)

Aeryn Northway Cat 2 Juniors - Girls Under 18 & Under* (Full Cour 1 / 1
Zachary Koenig Cat 3 Junior Boys 15-18 (High School) (Shorter Cou 9 / 9
Melody Desplaines Cat 3 Junior Girls 15-18 (High School) (Shorter Co 1 / 1
Emmett Roswech Cat 3 Junior Boys 13-14 (Middle School) (Shorter C 1 / 32
Brian Kalwat Cat 3 Junior Boys 13-14 (Middle School) (Shorter C 25 / 32
Joel Kowalonek Cat 3 Junior Boys 9-12 (Shorter Course) 1 / 39
Aaron Kowalonek Cat 3 Junior Boys 9-12 (Shorter Course) 3 / 39
Landon Hendershot Cat 3 Junior Boys 9-12 (Shorter Course) 4 / 39
Brandon Dewitt Cat 3 Junior Boys 9-12 (Shorter Course) 10 / 39
Max Milliard Cat 3 Junior Boys 9-12 (Shorter Course) 14 / 39
Noah Rocklin Cat 3 Junior Boys 9-12 (Shorter Course) 28 / 39
Greta Roswech Cat 3 Junior Girls 9-12 (Shorter Course) 6 / 14
Oriana Flickinger Cat 3 Junior Girls 9-12 (Shorter Course) 13 / 14

West Rock Super Prestige (May 19 2019)

Aeryn Northway Junior Girls Cat 2 1 / 1
Melody Desplaines Cat 3 Juniors 15-18 Girls 1 / 1
Zachary Koenig Cat 3 Juniors 15-18 Boys 6 / 6
Joel Kowalonek Cat 3 Juniors 9-12 Boys 1 / 17

Hop Brook MTB Race - Clif Bar Dirt Cup #1 (Apr 7 2019)

Aeryn Northway Cat 2 Jr Girs u 18 1 / 3
Greta Roswech Cat 3 jr 9-12 (Women) 4 / 9
Oriana Flickinger Cat 3 jr 9-12 (Women) 9 / 9
Melody Desplaines Cat 3 jr 15-18 (Women) 2 / 3
Brian Kalwat Cat 3 Jr 13-14 (Men) 27 / 43
Joel Kowalonek Cat 3 Jr 9-12 (Men) 1 / 43
Aaron Kowalonek Cat 3 Jr 9-12 (Men) 2 / 43
Landon Hendershot Cat 3 Jr 9-12 (Men) 3 / 43
Max Milliard Cat 3 Jr 9-12 (Men) 13 / 43
Sam Vincent Cat 3 Jr 9-12 (Men) 14 / 43
Rayce Burgess Cat 3 Jr 9-12 (Men) 38 / 43

New Haven Grand Prix (Sep 14 2018)

Joel Kowalonek Men Junior 9-10 1 / 5
Aaron Kowalonek Men Junior 9-10 2 / 5

Barn Burner - BUBBA Trophy Series Finals (Aug 5 2018)

Jon Northway FAT BIKE OPEN 9 / 11
Aeryn Northway SPORT WMN 12-18 3 / 5
Sarah Gibertoni SPORT WMN 12-18 5 / 5
Landon Hendershot NOVICE MEN 12-18 11 / 12

ShopRite Nutmeg State Games Criterium (Jun 9 2018)

Sarah Gibertoni Junior Girls 13-15 3 / 7
Alejandro Huber Junior Boys 9-12 2 / 7

Secret Squirrel - Bubba Trophy Series #3 (Jun 3 2018)

Landon Hendershot Novice Men Under 15 8 / 8

The CCNS Kermis (May 18 2018)

Alejandro Huber Men Junior 9-14 8 / 15

Bear Brook Classic (May 12 2018)

Sarah Gibertoni Cat 2 Women 12-18 3 / 3

Fat Tire Classic (Apr 22 2018)

Melody Desplaines CAT 3 JUNIOR WOMEN 13-14 2 / 2
Elena Huber FIRST TIMERS WOMEN under 19 11 / 16
Joel Kowalonek CAT 3 JUNIOR MEN 9-12 4 / 32
Alejandro Huber CAT 3 JUNIOR MEN 9-12 6 / 32
Aaron Kowalonek CAT 3 JUNIOR MEN 9-12 8 / 32
Landon Hendershot CAT 3 JUNIOR MEN 9-12 20 / 32
Max Milliard CAT 3 JUNIOR MEN 9-12 21 / 32
Brian Kalwat CAT 3 JUNIOR MEN 9-12 26 / 32
Lukas Bijleveld CAT 3 JUNIOR MEN 13-14 12 / 28

Hop Brook MTB Race (Apr 8 2018)

Sarah Gibertoni Women Junior 15-18 Cat 3 1 / 2
Aeryn Northway Women Junior 13-14 Cat 3 1 / 2
Melody Desplaines Women Junior 13-14 Cat 3 2 / 2
Emmett Roswech Men Junior 9-12 Cat 3 3 / 19
Joel Kowalonek Men Junior 9-12 Cat 3 4 / 19
Alejandro Huber Men Junior 9-12 Cat 3 7 / 19
Landon Hendershot Men Junior 9-12 Cat 3 10 / 19
Brian Kalwat Men Junior 9-12 Cat 3 16 / 19
Aaron Kowalonek Men First Timer Junior Boys Under 18 1 / 10
Max Milliard Men First Timer Junior Boys Under 18 7 / 10