Log In

Team Overview: Bobcats

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Secret Squirrel MTB (May 1 2021)

Dante Refford Boys 16 - 18 4 / 4
Landon Hughes Boys 13 - 15 1 / 29
Braeden Murray Boys 13 - 15 8 / 29
Michael Varnum Boys 13 - 15 9 / 29
Ryan Widdop Boys 13 - 15 10 / 29
Kian Kabir Boys 13 - 15 11 / 29
Max Falconeiri Boys 13 - 15 12 / 29
Ryan Vieira Boys 13 - 15 14 / 29
Benjamin Brodsky Boys 13 - 15 18 / 29
Aydin Kabir Boys 13 - 15 19 / 29
Hailey Maw Girls 12 and Under 5 / 16
Ryder Hughes Boys 12 and Under 3 / 52
Mason Martin Boys 12 and Under 12 / 52
Jack Baileygates Boys 12 and Under 13 / 52
Benjamin Mazzuca Boys 12 and Under 18 / 52
Ryan Geniuch Boys 12 and Under 23 / 52
Brendan Cusack Boys 12 and Under 25 / 52
Jack Leger Boys 12 and Under 28 / 52
Dylan Goulart Boys 12 and Under 52 / 52
Luke Patrick Sport Men Under 19 5 / 13
Tyler Young Sport Men Under 19 9 / 13

Landmine MTB Classic - For EFTA Headbangers Series Points (Sep 8 2019)

Landon Hughes Cat 3 - Men - Grades u16 7 / 27
Finn Spencer Cat 3 - Men - Grades u16 11 / 27
Dante Refford Cat 3 - Men - Grades u16 13 / 27
Kameron Hall Cat 3 - Men - Grades u16 20 / 27
Domenic Caledonia Cat 3 - Men - Grades u16 22 / 27
Colin Gould Cat 2 - Men - Junior Varsity (ages 12-18) 1 / 11

The Fox Factory BARN BURNER 2019 (Aug 4 2019)

Ryder Hughes Novice men 12-18 7 / 8
Landon Hughes Sport Men 12-18 14 / 14

Secret Squirrel (May 19 2019)

Liam Mcmahon Novice Men Under 19 8 / 10
Landon Hughes Novice Men Under 15 3 / 9

Schofield (May 4 2019)

Andrew Burnett 6th Grade Boys 41 / 53
Ryder Hughes 5th Grade Boys 8 / 37
Aneil Barnick 5th Grade Boys 30 / 37
Landon Hughes 7th Grade Boys 4 / 55
Colin Gould 7th Grade Boys 6 / 55
Shane Johnson 7th Grade Boys 7 / 55
Domenic Caledonia 7th Grade Boys 8 / 55
Kameron Hall 7th Grade Boys 29 / 55
Finn Spencer 7th Grade Boys 55 / 55
Rowan Baptista 8th Grade Boys 3 / 63
Shea Garland 8th Grade Boys 8 / 63
Ryan Widdop 8th Grade Boys 25 / 63
Nikhil Barnick 8th Grade Boys 34 / 63
Dante Refford 8th Grade Boys 48 / 63
Luke Patrick 9th Grade Boys 9 / 61
Aidan Blake 9th Grade Boys 29 / 61
Anna Kaplan 10th Grade Girls 4 / 8
Ryan Avery Junior Varsity Boys 1 / 28

Wallum Lake MTB Race (Apr 28 2019)

Shane Johnson Sport - Under 16 Men 1 / 4
Landon Hughes Sport - Under 16 Men 2 / 4
Ryder Hughes Novice - Under 13 Men 2 / 4