Log In

Team Overview: Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

High Desert Omnium - Road Race (Jun 14 2015)

Donovan Birky Men Category 4/5 2 / 29
Eric Birky Men Category 4/5 4 / 29
Steve Wursta Masters Men 31 / 33

High Desert Omnium - Time Trial (Jun 13 2015)

Donovan Birky Men 4/5 15 / 24

High Desert Omnium - Criterium (Jun 13 2015)

Donovan Birky Men 4/5 5 / 26
Eric Birky Men 4/5 6 / 26
Ryan Altman Men 4/5 20 / 26
Brandon Gallagher Men 3 9 / 17

Hammer Velo Criterium (Jun 6 2015)

Steven Westberg Men Category 4/5 31 / 45
Steven Westberg Masters Men 40+ 29 / 34

Bend Don't Brake (May 23 2015)

Eric Birky Masters Men 40+ 11 / 27
Matthew Lasala Masters Men 40+ 26 / 27

OBRA Uphill TT Championship (Aug 10 2014)

Lisa Magness Women Category 1/2 2 / 3

OBRA TT (Aug 9 2014)

Lisa Magness Women Category 1/2 1 / 6
Kristina Hughes Women Category 1/2 4 / 6

Vancouver Criterium (Jul 27 2014)

Steven Westberg Category 4 Men 19 / 22

Gresham Criterium (Jul 26 2014)

Steven Westberg Category 4 9 / 13
Steven Westberg Masters 40+ 3/4 37 / 40
Steven Westberg Masters 40+ 4/5 8 / 13

Cascade Cycling Classic Overall (Jul 20 2014)

Susanna Julber Women Cat 3/4 16 / 29
Patricia Strange Women Cat 3/4 27 / 29

Cascade Cycling Classic Stage 6 (Jul 20 2014)

Susanna Julber Women Cat 3/4 13 / 30
Patricia Strange Women Cat 3/4 28 / 30

Cascade Cycling Classic Amateur TT (Jul 19 2014)

Susanna Julber Women Cat 3-4 21 / 32
Patricia Strange Women Cat 3-4 27 / 32

Cascade Cycling Classic Stage 5 (Jul 19 2014)

Susanna Julber Women Cat 3/4 24 / 32
Patricia Strange Women Cat 3/4 30 / 32

Cascade Cycling Classic Stage 4 (Jul 18 2014)

Susanna Julber Women Cat 3/4 18 / 32
Patricia Strange Women Cat 3/4 30 / 32

High Desert Omnium - Criterium (Jul 6 2014)

Laura Hagen Women 4/5 5 / 6
Mary Angelo Women 1/2 4 / 4
Eric Birky Men 4/5 4 / 24
Whit Bazemore Men 4/5 10 / 24
Donovan Birky Men 4/5 15 / 24
Chuck Kenlan Men 4/5 21 / 24
Ryan Altman Masters Men 40+ 13 / 15

High Desert Omnium - Time Trial (Jul 6 2014)

Laura Hagen Women 4/5 2 / 10
Lynda Palubeski Women 4/5 10 / 10
Lisa Magness Women 1/2 2 / 5
Eric Birky Men 4/5 8 / 16
Donovan Birky Men 4/5 12 / 16

High Desert Omnium - OBRA Road Championships (Jul 5 2014)

Patricia Strange Women 4/5 4 / 5
Kristina Hughes Women 1/2 3 / 6
Kerry Martin Women 1/2 4 / 6
Lisa Magness Women 1/2 5 / 6
Donovan Birky Men 4/5 7 / 24
Eric Birky Men 4/5 13 / 24
Whit Bazemore Men 4/5 22 / 24
Todd Berger Men 3 14 / 29
Mike Harris Masters Men 60+ 11 / 12

Baker City Cycling Classic (Jun 29 2014)

Kristina Hughes Pro/1/2 Women 6 / 18
Patricia Strange Category 4 Women 9 / 18

Baker City Cycling Classic - BCCC Time Trial (Jun 28 2014)

Kristina Hughes Pro/1/2 Women 16 / 18
Patricia Strange Category 4 Women 12 / 18

NWX Criterium (Jun 27 2014)

Eric Berky Men 4/5 1 / 3
Thomas Sickler Junior 3 / 3

Baker City Cycling Classic - The Catherine Creek Road Race (Jun 27 2014)

Kristina Hughes Pro/1/2 Women 6 / 18
Patricia Strange Category 4 Women 14 / 18

Laurelhurst Dentistry (Rainier) Road Race- Women's OBRA Championship RR (Jun 22 2014)

Kristina Hughes Senior Women 1/2/3 5 / 14

NW JR Champs Omnium - Luckiamute Road Race (Jun 15 2014)

Donovan Birky Junior Men 15-16 5 / 6

Mary's Peak Hillclimb (Jun 14 2014)

Lisa Magness Senior Women 1/2 2 / 3
Patricia Strange Masters Women 40-49 2 / 3
Donovan Birky Junior Men 15-16 3 / 7

Montinore Road Race (Jun 8 2014)

Kristina Hughes Women Category 1/2 2 / 5

Hammer Velo Criterium (May 31 2014)

Steven Westberg Men 5 13 / 15
Steven Westberg Men 4/5 27 / 45
Steven Westberg Masters 3/4/5 40+ 21 / 41

Bend Don't Brake (May 24 2014)

Patricia Strange Women Category 4/Master Women 40+/50+/60+ 18 / 32
Patricia Strange Women Category 4 14 / 18
Kristina Hughes Women Category 1/2/3 4 / 27
Mary Angelo Women Category 1/2/3 19 / 27
Kristina Hughes Women Category 1/2 4 / 13
Mary Angelo Women Category 1/2 11 / 13
Donovan Birky Men Category 5 1 / 15
Donovan Birky Men Category 4/5 3 / 33
Todd Berger Men Category 3 10 / 35
Darren Smith Men Category 3 28 / 35
Mike Harris Masters Men 60+ 1 / 14
Eric Schusterman Masters Men 50+ 18 / 25
Whit Bazemore Masters Men 50+ 20 / 25
Eric Birky Masters Men 40+/50+/60+ 20 / 66
Mike Harris Masters Men 40+/50+/60+ 23 / 66
Ryan Altman Masters Men 40+/50+/60+ 44 / 66
Eric Schusterman Masters Men 40+/50+/60+ 45 / 66
Whit Bazemore Masters Men 40+/50+/60+ 47 / 66
Steve Wursta Masters Men 40+/50+/60+ 48 / 66
Eric Birky Masters Men 40+ 13 / 27
Ryan Altman Masters Men 40+ 26 / 27
Steve Wursta Masters Men 40+ 27 / 27

Banana Belt Series - Banana Belt 2 (May 10 2014)

Patricia Strange Women 4/5 7 / 19
Kristina Hughes Women 1/2 5 / 9

Banana Belt Series - Banana Belt 1 (May 4 2014)

Kristina Hughes Women 1/2 2 / 7

Eugene Roubaix (Apr 26 2014)

Kristina Hughes Women Category 1/2/3 1 / 5
Kristina Hughes Women Category 1/2 1 / 3
Donovan Birky Men Category 4 6 / 15
Eric Birky Masters Men Category 4/5 40+ 4 / 19

Kings Valley Road Race (Apr 12 2014)

Lisa Magness Women Category 3 8 / 17
Kristina Hughes Women Category 1/2 6 / 15
Mary Angelo Women Category 1/2 8 / 15
Brenna Lopez-otero Women Category 1/2 13 / 15
Patricia Strange Masters Women 40+ 3/4/5 2 / 11
Whit Bazemore Masters Men 50+ 3/4/5 21 / 32
Eric Birky Masters Men 40+ 3/4/5 11 / 52
Ryan Altman Masters Men 40+ 3/4/5 51 / 52

Gorge Roubaix (Mar 29 2014)

Lisa Magness Women Category 1/2 7 / 9

Cherry Pie (Mar 23 2014)

Patricia Strange Masters Women Category 4/5 40+ 1 / 6

Dirty Circles 3 (Mar 16 2014)

Ryan Altman Masters Men 3/4 35+ 15 / 18

Mt Ashland Hillclimb (Sep 15 2013)

Kerry Martin Road Category 2/3 Women 40-59 2 / 2

Eugene Celebration Stage Race - Coburg TT (Aug 25 2013)

Patricia Strange Women 4/5 5 / 19
Brenna Lopez-otero Women 1/2/3 2 / 20
Kerry Martin Women 1/2/3 8 / 20
Susanna Julber Women 1/2/3 13 / 20
Michelle Cunha Women 1/2/3 19 / 20
Eric Schusterman Men 3 13 / 24

Eugene Celebration Stage Race - Celebration Criterium (Aug 25 2013)

Patricia Strange Women 4/5 9 / 18
Brenna Lopez-otero Women 1/2/3 1 / 20
Kerry Martin Women 1/2/3 13 / 20
Michelle Cunha Women 1/2/3 14 / 20
Susanna Julber Women 1/2/3 15 / 20
Eric Schusterman Men 3 15 / 23

Wildcat Mtn Uphill Challenge (Aug 25 2013)

Lisa Magness Senior Women 1/2 2 / 2

Eugene Celebration Stage Race - Briggs Hill RR (Aug 24 2013)

Patricia Strange Women 4/5 6 / 19
Brenna Lopez-otero Women 1/2/3 1 / 20
Kerry Martin Women 1/2/3 9 / 20
Susanna Julber Women 1/2/3 15 / 20
Michelle Cunha Women 1/2/3 16 / 20
Eric Schusterman Men 3 20 / 25

Eugene Celebration Stage Race - McBeth Prologue (Aug 23 2013)

Patricia Strange Women 4/5 7 / 19
Kerry Martin Women 1/2/3 4 / 20
Brenna Lopez-otero Women 1/2/3 11 / 20
Susanna Julber Women 1/2/3 15 / 20
Michelle Cunha Women 1/2/3 17 / 20
Eric Schusterman Men 3 17 / 25

Gresham Criterium (Aug 17 2013)

Brenna Lopez-otero Senior Women 1 / 15
Michelle Cunha Senior Women 14 / 15

OUCH OBRA Uphill TT Championship (Aug 11 2013)

Lisa Magness Senior Women Category 1/2 2 / 6
Kerry Martin Senior Women Category 1/2 5 / 6

OBRA Criterium p/b Franz Bakery (Aug 3 2013)

Helen Grogan Women Category 3 6 / 14
Brenna Lopez-otero Women Category 1/2 2 / 14
Michelle Cunha Women Category 1/2 10 / 14
Brenna Lopez-otero Women 1/2/3 2 / 28
Michelle Cunha Women 1/2/3 15 / 28
Helen Grogan Women 1/2/3 16 / 28
Matthew Lasala Men Category 3 38 / 44
Helen Grogan Masters Women 50+ 1 / 4
Michelle Cunha Masters Women 40-49 3 / 4
Matthew Lasala Masters Men 40-49 29 / 31

Montinore Road Race (Jul 14 2013)

Susanna Julber Women 1/2/3 11 / 18
Cary Schwarz Women 1/2/3 15 / 18
Eric Schusterman Masters Men 50+ Category 1/2/3 4 / 15

Redmond Downtown Criterium (Jul 13 2013)

Patricia Strange Women Category 4/5 1 / 7
Lynda Palubeski Women Category 4/5 3 / 7
Brenna Lopez-otero Women Category 1/2/3 1 / 5
Michelle Cunha Women Category 1/2/3 2 / 5
Helen Grogan Women Category 1/2/3 3 / 5
Mary Ramos Women Category 1/2/3 4 / 5
Kerry Martin Women Category 1/2/3 5 / 5
Cliff Cayer Men Category 4/5 6 / 13
Todd Berger Men Category 3 4 / 14
Brandon Gallagher Men Category 3 7 / 14
Matthew Lasala Men Category 3 9 / 14
Jay Palubeski Men Category 3 10 / 14
Steve Wursta Men Category 3 11 / 14
Ryan Altman Men Category 3 12 / 14
Eric Birky Masters Men 35+ Category 4/5 2 / 14
Matthew Lasala Masters Men 35+ Category 1/2/3 15 / 19
Brandon Gallagher Masters Men 35+ Category 1/2/3 17 / 19

High Desert Omnium - Road Raceā€”Men's OBRA Championship RR (Jul 7 2013)

Patricia Strange Women 4/5 4 / 12
Susanna Julber Women 3 4 / 7
Lisa Magness Women 1/2 1 / 3
Kerry Martin Women 1/2 2 / 3
Brenna Lopez-otero Women 1/2 3 / 3
Eric Birky Men 4/5 21 / 37
Sean Haidet Men 3 26 / 42
Ryan Altman Men 3 29 / 42
Brandon Gallagher Men 3 31 / 42
Matthew Lasala Men 3 32 / 42
John Craft Men 3 33 / 42
Steve Wursta Men 3 40 / 42
Mike Harris Masters Men 60+ 7 / 14
Eric Schusterman Masters Men 50+ 14 / 23
Jay Palubeski Masters Men 50+ 19 / 23

St. Honore Criterium (Jul 6 2013)

Brenna Lopez-otero Women 1/2/3 2 / 20
Brenna Lopez-otero Women 1/2 2 / 14

High Desert Omnium - Time Trial (Jul 6 2013)

Patricia Strange Women 4/5 3 / 15
Lynda Palubeski Women 4/5 9 / 15
Lisa Magness Women 1/2 1 / 1

High Desert Omnium - Criterium (Jul 6 2013)

Patricia Strange Women 4/5 6 / 15
Lynda Palubeski Women 4/5 9 / 15
Michelle Cunha Women 1/2 1 / 2
Lisa Magness Women 1/2 2 / 2
Eric Birky Men 4/5 5 / 30
Cliff Cayer Men 4/5 27 / 30
Brandon Gallagher Men 3 9 / 19
Matthew Lasala Men 3 13 / 19
Steve Wursta Men 3 17 / 19
Eric Schusterman Masters Men 50+ 5 / 12
Jay Palubeski Masters Men 50+ 6 / 12

Pringle Creek Criterium (Jun 30 2013)

Matthew Lasala Masters Men 40+ 11 / 19

NWX Criterium (Jun 28 2013)

Patricia Strange Women 1 / 4
Lynda Palubeski Women 2 / 4
Eric Birky Men 4/5 4 / 18
Brenna Lopez-otero Men 3 8 / 20
Sean Haidet Men 3 9 / 20
Matthew Lasala Men 3 11 / 20
Brandon Gallagher Men 3 13 / 20
Jay Palubeski Men 3 14 / 20
Ryan Altman Men 3 16 / 20
Eric Schusterman Men 3 17 / 20
Steve Wursta Men 3 18 / 20
Lance Haidet Men 3 19 / 20

Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR (Jun 16 2013)

Patricia Strange Women 4/5 6 / 10
Susanna Julber Women 3 7 / 14
Cary Schwarz Women 3 9 / 14
Lisa Magness Women 1/2/3 5 / 11
Kerry Martin Women 1/2/3 6 / 11
Brenna Lopez-otero Women 1/2/3 7 / 11
Eric Schusterman Masters Men 35+ 2/3 39 / 46

OBRA TTT (Jun 9 2013)

Lisa Magness Senior Women 4 / 16
Kerry Martin Senior Women 4 / 16
Michelle Cunha Senior Women 4 / 16

Bend Don't Brake (May 25 2013)

Patricia Strange Women 4 5 / 20
Laura Hagen Women 4 14 / 20
Susanna Julber Women 3 3 / 10
Helen Grogan Women 3 6 / 10
Brenna Lopez-otero Women 1/2/3 3 / 20
Susanna Julber Women 1/2/3 6 / 20
Helen Grogan Women 1/2/3 10 / 20
Kerry Martin Women 1/2/3 20 / 20
Brenna Lopez-otero Women 1/2 3 / 10
Kerry Martin Women 1/2 10 / 10
John Craft Men Category 3 2 / 35
Todd Berger Men Category 3 6 / 35
Sean Haidet Men Category 3 13 / 35
Matthew Lasala Men Category 3 16 / 35
Jay Palubeski Men Category 3 31 / 35
Ryan Altman Men Category 3 34 / 35
Mike Harris Category 4/5 Men 17 / 32

Banana Belt Series - Banana Belt 3 (May 19 2013)

Sean Haidet Men Category 3 32 / 39

Banana Belt Series - Banana Belt 2 (May 12 2013)

Brenna Lopez-otero Women Category 1/2 8 / 12
Lisa Magness Women Category 1/2 9 / 12
Michelle Cunha Women Category 1/2 12 / 12
Brenna Lopez-otero Women 1/2/3 12 / 21
Lisa Magness Women 1/2/3 13 / 21
Michelle Cunha Women 1/2/3 19 / 21

Banana Belt Series - Banana Belt 1 (May 5 2013)

Patricia Strange Women Category 4 13 / 23

Eugene Roubaix (Apr 27 2013)

Susanna Julber Women 3 3 / 12
Helen Grogan Women 3 6 / 12
Brenna Lopez-otero Women 1/2/3 4 / 16
Susanna Julber Women 1/2/3 8 / 16
Michelle Cunha Women 1/2/3 12 / 16
Helen Grogan Women 1/2/3 13 / 16
Mary Ramos Women 1/2/3 14 / 16
Brenna Lopez-otero Women 1/2 4 / 11
Michelle Cunha Women 1/2 7 / 11
Mary Ramos Women 1/2 8 / 11
Matthew Lasala Men 3 19 / 28
Matthew Lasala Men 3 23 / 28
Sean Haidet Men 3 27 / 28
Jay Palubeski Men 3 28 / 28
Eric Birky Masters 40+ Men 4/5 3 / 18
Whit Bazemore Masters 40+ Men 4/5 15 / 18

Kings Valley Road Race (Apr 13 2013)

Susanna Julber Women Category 3 6 / 8
Cary Schwarz Women Category 3 8 / 8
Patricia Strange Women 4/5 10 / 26
Brenna Lopez-otero Women 1/2/3 7 / 22
Lisa Magness Women 1/2/3 13 / 22
Susanna Julber Women 1/2/3 18 / 22
Cary Schwarz Women 1/2/3 22 / 22
Brenna Lopez-otero Women 1/2 6 / 14
Lisa Magness Women 1/2 10 / 14
Jay Palubeski Masters 50+ 13 / 20
John Craft Masters 40+ 1 / 45
Todd Berger Masters 40+ 13 / 45
Sean Haidet Masters 40+ 19 / 45
Eric Birky Masters 40+ 20 / 45
Matthew Lasala Masters 40+ 39 / 45
Lance Haidet Category 3 9 / 41
Eric Schusterman Category 3 40 / 41

Gorge Roubaix (Mar 24 2013)

Lisa Magness Women Category 1/2/3 6 / 25

Dirty Circles (Mar 17 2013)

Ryan Altman Masters Men 3/4 27 / 32

Longview Gran Prix Criterium (Aug 25 2012)

Jay Palubeski Masters 50+ 5 / 8
Jay Palubeski Masters 35+ Category 4/5 4 / 7
Jay Palubeski Category 4/5 5 / 10

Giro di Portland (Aug 18 2012)

Brenna Lopez-otero Senior Women 2 / 19
Matthew Lasala Men Category 3 16 / 28

OBRA TT (Aug 12 2012)

Lisa Magness Women Category 1/2 2 / 4

OBRA Criterium (Aug 11 2012)

Laura Hagen Women Category 4/5 1 / 9
Helen Grogan Women Category 3 3 / 8
Brenna Lopez-otero Women Category 1/2 1 / 9
Kerry Martin Women Category 1/2 7 / 9
Mary Ramos Women Category 1/2 9 / 9
Lance Haidet Men Category 4 5 / 19
Ryan Altman Men Category 4 9 / 19
Jay Palubeski Men Category 4 11 / 19
Todd Berger Men Category 3 3 / 16
Matthew Lasala Men Category 3 10 / 16
Steve Wursta Men Category 3 14 / 16
Sean Haidet Men Category 3 15 / 16
Helen Grogan Masters Women 50+ 1 / 4
Mary Ramos Masters Women 40-49 1 / 5
Brenna Lopez-otero Masters Women 40-49 2 / 5
Cary Schwarz Masters Women 40-49 5 / 5
Jay Palubeski Masters Men 50-59 5 / 12
Eric Schusterman Masters Men 50-59 8 / 12
George Wescott Masters Men 40-49 14 / 26
Sean Haidet Masters Men 40-49 18 / 26
Steve Wursta Masters Men 40-49 20 / 26
Lance Haidet Junior Men 15-16 2 / 3

OUCH (Aug 5 2012)

Lisa Magness Women Category 1/2 1 / 2

Redmond Downtown Criterium (Jul 29 2012)

Laura Hagen Women 4/5 1 / 5
Kerry Martin Women 1/2/3 2 / 8
Susanna Julber Women 1/2/3 4 / 8
Brenna Lopez-otero Women 1/2/3 5 / 8
Mary Ramos Women 1/2/3 6 / 8
Todd Berger Men Category 3 5 / 8
Cliff Cayer Men 4/5 6 / 11
Whit Bazemore Men 4/5 7 / 11
Jay Palubeski Men 4/5 11 / 11
Jay Palubeski Masters 4/5 5 / 15

Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race (Jul 22 2012)

Heather Fischer Pro/1 Women 8 / 79
Kimberley Turner Pro/1 Women 13 / 79
Lindsay Fox Pro/1 Women 28 / 79
Lance Haidet Men Category 4 3 / 52
Ryan Altman Men Category 4 38 / 52
David Taylor Men Category 4 39 / 52
Mike Harris Men Category 4 42 / 52
John Craft Men Category 3 53 / 101
Steve Wursta Men Category 3 77 / 101
Matthew Lasala Men Category 3 78 / 101
Eric Schusterman Men Category 3 79 / 101
Brenna Lopez-otero Men Category 3 80 / 101
Matt Russell Men Category 2 24 / 107
Marshall Greene Men Category 2 65 / 107
Ryan Mckean Masters 35+ 7 / 53

Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium (Jul 21 2012)

Kimberley Turner Pro/1 Women 18 / 80
Heather Fischer Pro/1 Women 35 / 80
Kerry Martin Pro/1 Women 68 / 80
Lindsay Fox Pro/1 Women 74 / 80
Lance Haidet Men Category 4 13 / 52
David Taylor Men Category 4 17 / 52
Ryan Altman Men Category 4 23 / 52
Mike Harris Men Category 4 45 / 52
Brenna Lopez-otero Men Category 3 44 / 100
Eric Schusterman Men Category 3 56 / 100
Matthew Lasala Men Category 3 60 / 100
John Craft Men Category 3 62 / 100
Steve Wursta Men Category 3 93 / 100
Matt Russell Men Category 2 38 / 105
Marshall Greene Men Category 2 41 / 105
Ryan Mckean Masters 35+ 42 / 53

Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race (Jul 20 2012)

Heather Fischer Pro/1 Women 32 / 88
Lindsay Fox Pro/1 Women 45 / 88
Kimberley Turner Pro/1 Women 54 / 88
Hilary Billington Pro/1 Women 56 / 88
Kerry Martin Pro/1 Women 61 / 88
Lance Haidet Men Category 4 14 / 55
Ryan Altman Men Category 4 36 / 55
David Taylor Men Category 4 46 / 55
Mike Harris Men Category 4 48 / 55
John Craft Men Category 3 82 / 102
Steve Wursta Men Category 3 83 / 102
Matthew Lasala Men Category 3 84 / 102
Eric Schusterman Men Category 3 88 / 102
Brenna Lopez-otero Men Category 3 90 / 102
Matt Russell Men Category 2 57 / 110
Marshall Greene Men Category 2 94 / 110
Marshall Greene Men Category 2 110 / 110
Ryan Mckean Masters 35+ 6 / 54

Cascade Classic - Prineville Time Trial (Jul 19 2012)

Lisa Turnbull Pro/1 Women 48 / 89
Heather Fischer Pro/1 Women 62 / 89
Hilary Billington Pro/1 Women 68 / 89
Kimberley Turner Pro/1 Women 76 / 89
Kerry Martin Pro/1 Women 78 / 89
Lindsay Fox Pro/1 Women 80 / 89

Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race (Jul 18 2012)

Heather Fischer Pro/1 Women 35 / 93
Kimberley Turner Pro/1 Women 53 / 93
Lindsay Fox Pro/1 Women 54 / 93
Kerry Martin Pro/1 Women 57 / 93
Hilary Billington Pro/1 Women 67 / 93
Lisa Turnbull Pro/1 Women 89 / 93

Cascade Classic - Prologue (Jul 17 2012)

Heather Fischer Pro/1 Women 56 / 92
Lisa Turnbull Pro/1 Women 69 / 92
Hilary Billington Pro/1 Women 77 / 92
Lindsay Fox Pro/1 Women 80 / 92
Kerry Martin Pro/1 Women 91 / 92
Kimberley Turner Pro/1 Women 92 / 92

Gresham Crit (Jul 14 2012)

David Taylor Category 5 Men 3 / 12

High Desert Omnium Road Race (Jul 8 2012)

Helen Grogan Women 3 1 / 8
Mary Ramos Women 3 2 / 8
Susanna Julber Women 3 5 / 8
Brenna Lopez-otero Women 1/2 2 / 5
Kerry Martin Women 1/2 4 / 5
Marshall Greene Men Pro/1/2 21 / 33
Ryan Altman Men 4/5 19 / 39
Jay Palubeski Men 4/5 25 / 39
Mike Harris Men 4/5 26 / 39
George Wescott Masters Men 3/4/5 40+ 7 / 31
Steve Wursta Masters Men 3/4/5 40+ 16 / 31
David Taylor Masters Men 3/4/5 40+ 29 / 31
Matthew Lasala Masters Men 3/4/5 40+ 31 / 31

High Desert Omnium Time Trial (Jul 7 2012)

Brenna Lopez-otero Women 1/2 1 / 2
Marshall Greene Men Pro/1/2 7 / 19
Ryan Altman Men 4/5 7 / 19
Cliff Cayer Men 4/5 18 / 19
Todd Berger Men 3 14 / 17
David Taylor Masters Men 3/4/5 40+ 3 / 16

High Desert Omnium Criterium (Jul 7 2012)

Mary Ramos Women 3 1 / 6
Susanna Julber Women 3 6 / 6
Brenna Lopez-otero Women 1/2 2 / 4
Marshall Greene Men Pro/1/2 6 / 24
Ryan Altman Men 4/5 4 / 25
Chuck Kenlan Men 4/5 7 / 25
Jay Palubeski Men 4/5 13 / 25
Whit Bazemore Men 4/5 18 / 25
Cliff Cayer Men 4/5 20 / 25
Steve Wursta Men 3 20 / 26
Todd Berger Men 3 22 / 26
George Wescott Masters Men 3/4/5 40+ 6 / 20
David Taylor Masters Men 3/4/5 40+ 8 / 20
Matthew Lasala Masters Men 3/4/5 40+ 16 / 20
Turner Waskom Masters Men 3/4/5 40+ 17 / 20

Baker City Cycling Classic - Stage 4: Tour d'Horn Road Race (Jul 1 2012)

Lisa Magness Pro/1/2 Women 9 / 12
Brenna Lopez-otero Pro/1/2 Women 10 / 12
George Wescott Masters Category 4/5 Men 5 / 14
Chuck Kenlan Masters Category 4/5 Men 10 / 14
Susanna Julber Category 3 Women 5 / 8

Baker City Cycling Classic - Stage 3: Tour d'Town Criterium (Jun 30 2012)

Brenna Lopez-otero Pro/1/2 Women 1 / 13
Lisa Magness Pro/1/2 Women 6 / 13
George Wescott Masters Category 4/5 Men 1 / 15
Chuck Kenlan Masters Category 4/5 Men 2 / 15
Susanna Julber Category 3 Women 6 / 9

Baker City Cycling Classic - Stage 2: Historic Baker City Time Trial (Jun 30 2012)

Lisa Magness Pro/1/2 Women 3 / 13
Brenna Lopez-otero Pro/1/2 Women 7 / 13
Chuck Kenlan Masters Category 4/5 Men 5 / 15
George Wescott Masters Category 4/5 Men 6 / 15
Susanna Julber Category 3 Women 4 / 9

Baker City Cycling Classic - Stage 1: Catherine Creek Road Race (Jun 29 2012)

Lisa Magness Pro/1/2 Women 11 / 13
Brenna Lopez-otero Pro/1/2 Women 12 / 13
George Wescott Masters Category 4/5 Men 1 / 16
Chuck Kenlan Masters Category 4/5 Men 8 / 16
Susanna Julber Category 3 Women 3 / 9

NWX Criterium (Jun 29 2012)

Helen Grogan Women 3 / 6
Kerry Martin Women 5 / 6
Lance Haidet Junior 2 / 6
Lance Haidet Category 4/5 3 / 21
Whit Bazemore Category 4/5 8 / 21
Ryan Altman Category 4/5 10 / 21
Cliff Cayer Category 4/5 13 / 21
Jay Palubeski Category 4/5 14 / 21
Todd Berger Category 3 4 / 15
Sean Haidet Category 3 5 / 15
Steve Wursta Category 3 10 / 15
Matthew Lasala Category 3 15 / 15
Marshall Greene Category 1/2 6 / 12

OBRA RR Championships Day 2 (Jun 16 2012)

Jay Palubeski Masters Men 50-59 20 / 33
Chuck Kenlan Masters Men 50-59 28 / 33
Ryan Altman Masters Men 40-49 30 / 35
Steve Wursta Masters Men 40-49 31 / 35

Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race (Jun 10 2012)

Ryan Altman Men Category 4 19 / 26
Chuck Kenlan Men Category 4 22 / 26

Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium (Jun 9 2012)

Chuck Kenlan Category 4 Men 14 / 26
Ryan Altman Category 4 Men 20 / 26

Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial (Jun 9 2012)

Ryan Altman Category 4 Men 20 / 27
Chuck Kenlan Category 4 Men 22 / 27

Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race (Jun 8 2012)

Ryan Altman Category 4 Men 16 / 28
Chuck Kenlan Category 4 Men 25 / 28

OBRA TTT (Jun 3 2012)

Brenna Lopez-otero Senior Women 1 / 4
Mary Ramos Senior Women 1 / 4
Kerry Martin Senior Women 1 / 4
Lisa Magness Senior Women 1 / 4

Summit Criterium Bend (May 27 2012)

Brenna Lopez-otero Women 1/2/3 2 / 11
Helen Grogan Women 1/2/3 5 / 11
Kerry Martin Women 1/2/3 7 / 11
Susanna Julber Women 1/2/3 8 / 11
Ryan Mckean Masters 40+ 6 / 18
Ryan Altman Masters 40+ 16 / 18
Steve Wursta Masters 40+ 17 / 18
Ryan Altman Category 4/5 7 / 15
Ryan Mckean Category 1/2/3 10 / 34
Brenna Lopez-otero Category 1/2/3 32 / 34

Bend Don't Brake (May 26 2012)

Mary Ramos Women 3 2 / 14
Helen Grogan Women 3 5 / 14
Susanna Julber Women 3 8 / 14
Brenna Lopez-otero Women 1/2 2 / 14
Kerry Martin Women 1/2 9 / 14
Lisa Magness Women 1/2 10 / 14
Lance Haidet Men 4/5 22 / 56
Ryan Altman Men 4/5 44 / 56
Whit Bazemore Men 4/5 54 / 56
Todd Berger Men 3 9 / 29
Steve Wursta Men 3 29 / 29
Ryan Mckean Men 1/2 9 / 43
Sean Haidet Masters Men 40+ 7 / 27
George Wescott Masters Men 40+ 11 / 27
Sebastian Lopez-otero Masters Men 40+ 23 / 27

OBRA RR Championships Day 1 (May 12 2012)

Brenna Lopez-otero Women 1/2 2 / 17
Lisa Magness Women 1/2 11 / 17
Todd Berger Men Cat 3 24 / 34
Mike Harris Cat 4/5 60+ 2 / 5
Ryan Mckean Pro 1/2 8 / 50

Eugene Roubaix (Apr 28 2012)

Helen Grogan Women 1/2/3 2 / 8
Lisa Magness Women 1/2/3 4 / 8
Mary Ramos Women 1/2/3 8 / 8
Matthew Lasala Men 3 10 / 32
Matt Engel Men 3 26 / 32
Steve Wursta Men 3 29 / 32
Chuck Kenlan Master Men 4/5 12 / 24

Kings Valley RR (Apr 14 2012)

Brenna Lopez-otero Women 1/2 4 / 8
John Craft Masters 40+ (Cat 3,4,5) 18 / 49
Ryan Altman Masters 40+ (Cat 3,4,5) 25 / 49
Matthew Lasala Masters 40+ (Cat 3,4,5) 26 / 49
Steve Wursta Masters 40+ (Cat 3,4,5) 36 / 49
Sean Haidet Masters 40+ (Cat 3,4,5) 44 / 49
Mary Ramos Women 3 5 / 17
Susanna Julber Women 3 12 / 17
Matt Russell Pro/1/2 Men 20 / 68
Mark Reinecke Masters 50+ (Cat 3,4,5) 20 / 30
Mike Harris Masters 50+ (Cat 3,4,5) 25 / 30
Chuck Kenlan Masters 50+ (Cat 3,4,5) 27 / 30

Piece of Cake RR (Apr 7 2012)

Chuck Kenlan Masters 40+ CAt 4/5 9 / 41
Brenna Lopez-otero Women Cat 1/2/3 Combined 4 / 21
Mary Ramos Women Cat 1/2/3 Combined 5 / 21
Brenna Lopez-otero WOMEN CAT 1/2 3 / 8
Mary Ramos Women Cat 3 2 / 13

Banana Belt #1 (Mar 4 2012)

Ryan Altman Master Men 4/5 30 / 57

Cherry Pie (Feb 19 2012)

Ryan Altman Men 5 - Group A 15 / 48
Sean Haidet Men 3 34 / 46
Lance Haidet Men 4 22 / 50
Mary Ramos Women 3 - Seniors/40+/50+ 6 / 15

Eugene Celebration-Celebration Criterium (Aug 28 2011)

Doug Laplaca Cat 3 Men 10 / 30

Eugene Celebration-Coburg Time Trial (Aug 28 2011)

Doug Laplaca Cat 3 Men 4 / 32

Eugene Celebration-Briggs Hill Road Race (Aug 27 2011)

Mary Ramos Women 1/2/3 8 / 8
Doug Laplaca Cat 3 Men 14 / 32

Eugene Celebration-McBeth Prologue (Aug 26 2011)

Mary Ramos Women 1/2/3 7 / 8
Doug Laplaca Cat 3 Men 5 / 33

Giro di Portland (Aug 20 2011)

Brad Gebhard Masters 1/2/3 16 / 22
Brenna Lopez-otero Women 1/2/3 4 / 23

OBRA Criterium (Aug 13 2011)

Alex Yount Junior Men 13-14 6 / 7
Steve Wursta Masters Men 40-49 23 / 25
Sean Haidet Masters Men 40-49 24 / 25
Matthew Lasala Masters Men 40-49 25 / 25
Todd Berger Men Cat 3 5 / 23
Anthony Broadman Men Cat 3 9 / 23
Darren Smith Men Cat 3 16 / 23
Sean Haidet Men Cat 3 18 / 23
John Craft Men Cat 3 22 / 23
Matthew Lasala Men Cat 4 12 / 19
Steve Wursta Men Cat 4 15 / 19
Helen Grogan Master Women 50+ 2 / 5
Ina Mclean Master Women 50+ 3 / 5
Kyle Wuepper Masters Men 30-39 4 / 14
Doug Laplaca Masters Men 30-39 8 / 14
Brenna Lopez-otero Women 1/2 2 / 3
Brenna Lopez-otero Master Women 40-49 1 / 6
Mary Ramos Master Women 40-49 4 / 6

Albany Criterium (Aug 7 2011)

Mary Ramos Women 1/2/3 5 / 10

Vancouver Criterium (Jul 31 2011)

Brenna Lopez-otero Masters 40+ 15 / 21
Brenna Lopez-otero Senior Women 3 / 16
Mary Ramos Senior Women 7 / 16

Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race (Jul 24 2011)

Ashley Koch Pro/1/2 Women 15 / 83
Elizabeth Newell Pro/1/2 Women 31 / 83
Sue Butler Pro/1/2 Women 42 / 83
Brenna Lopez-otero Pro/1/2 Women 52 / 83
Lindsay Fox Pro/1/2 Women 57 / 83
Anona Whitley Pro/1/2 Women 63 / 83
Anne Davis usher Pro/1/2 Women 74 / 83

Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium (Jul 23 2011)

Brenna Lopez-otero Pro/1/2 Women 13 / 85
Elizabeth Newell Pro/1/2 Women 44 / 85
Ashley Koch Pro/1/2 Women 45 / 85
Sue Butler Pro/1/2 Women 48 / 85
Anne Davis usher Pro/1/2 Women 74 / 85
Lindsay Fox Pro/1/2 Women 76 / 85
Anona Whitley Pro/1/2 Women 83 / 85

Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race (Jul 22 2011)

Ashley Koch Pro/1/2 Women 25 / 93
Elizabeth Newell Pro/1/2 Women 33 / 93
Sue Butler Pro/1/2 Women 42 / 93
Anona Whitley Pro/1/2 Women 57 / 93
Anne Davis usher Pro/1/2 Women 61 / 93
Lindsay Fox Pro/1/2 Women 68 / 93
Brenna Lopez-otero Pro/1/2 Women 81 / 93

Cascade Cycling Classic-Hutch's Bicycles Time Trial (Jul 21 2011)

Elizabeth Newell Pro/1/2 Women 21 / 96
Ashley Koch Pro/1/2 Women 41 / 96
Sue Butler Pro/1/2 Women 45 / 96
Brenna Lopez-otero Pro/1/2 Women 64 / 96
Lindsay Fox Pro/1/2 Women 82 / 96
Anne Davis usher Pro/1/2 Women 85 / 96
Anona Whitley Pro/1/2 Women 88 / 96

Cascade Cycling Classic-Les Schwab McKenzie Pass Road Race (Jul 20 2011)

Elizabeth Newell Pro/1/2 Women 24 / 105
Sue Butler Pro/1/2 Women 34 / 105
Ashley Koch Pro/1/2 Women 37 / 105
Anona Whitley Pro/1/2 Women 63 / 105
Brenna Lopez-otero Pro/1/2 Women 71 / 105
Lindsay Fox Pro/1/2 Women 78 / 105
Amy Campbell Pro/1/2 Women 82 / 105
Anne Davis usher Pro/1/2 Women 84 / 105

Cascade Cycling Classic-Wells Fargo Prologue (Jul 19 2011)

Sue Butler Pro/1/2 Women 30 / 105
Brenna Lopez-otero Pro/1/2 Women 40 / 105
Ashley Koch Pro/1/2 Women 43 / 105
Elizabeth Newell Pro/1/2 Women 62 / 105
Amy Campbell Pro/1/2 Women 64 / 105
Anne Davis usher Pro/1/2 Women 84 / 105
Lindsay Fox Pro/1/2 Women 99 / 105
Anona Whitley Pro/1/2 Women 103 / 105

Central Oregon Crit (Jul 13 2011)

Mary Ramos Women/Juniors 2 / 4
Cary Schwarz Women/Juniors 3 / 4
Cliff Cayer Cat 3/4/5 3 / 26
Matthew Lasala Cat 3/4/5 5 / 26
Mary Rramos Cat 3/4/5 7 / 26
Chuck Kenlan Cat 3/4/5 9 / 26
Steve Wursta Cat 3/4/5 11 / 26
Darren Smith Cat 3/4/5 20 / 26
Todd Berger Cat 3/4/5 24 / 26

High Desert Omnium: Road Race (Jul 10 2011)

Darren Smith Men Cat 4/5 6 / 41
Todd Berger Men Cat 4/5 7 / 41
Cameron Carrick Men Cat 4/5 8 / 41
Steve Wursta Men Cat 4/5 17 / 41
David Taylor Men Cat 4/5 20 / 41
Matthew Lasala Men Cat 4/5 30 / 41
Matthew Lasala Men Cat 4/5 32 / 41
Mike Harris Men Cat 4/5 34 / 41
Brenna Lopez-otero Women 1/2 2 / 9
Kyle Wuepper Men P/1/2 9 / 44
Greg Miller Masters Men 3/4/5 8 / 36
Helen Grogan Women 3 3 / 11
Susanna Julber Women 3 8 / 11
Schwarz Cary Women 3 10 / 11
Matt Engel Men Cat 3 13 / 32
Doug Laplaca Men Cat 3 22 / 32
Sean Haidet Men Cat 3 26 / 32

High Desert Omnium: Time Trial (Jul 9 2011)

Steve Wursta Cat 4/5 Men 12 / 25
Doug Laplaca Cat 3 Men 7 / 21
Brenna Lopez-otero Women 1/2 3 / 8
Susanna Julber Women 3 7 / 9
David Taylor Masters 40+ 3/4/5 Men 16 / 22

High Desert Omnium: Criterium (Jul 9 2011)

Matthew Lasala Cat 4/5 Men 6 / 40
Darren Smith Cat 4/5 Men 7 / 40
Steve Wursta Cat 4/5 Men 12 / 40
Todd Berger Cat 4/5 Men 14 / 40
Cliff Cayer Cat 4/5 Men 30 / 40
Chuck Kenlan Cat 4/5 Men 39 / 40
Doug Laplaca Cat 3 Men 3 / 29
Matt Engel Cat 3 Men 6 / 29
Sean Haidet Cat 3 Men 15 / 29
Anthony Broadman Cat 3 Men 25 / 29
Brenna Lopez-otero Women 1/2 3 / 10
Julber Susanna Women 3 9 / 9
Kyle Wuepper Men P/1/2 4 / 38
David Taylor Masters 40+ 3/4/5 15 / 23

NWX Crit (Jun 24 2011)

Lasala Matthew Cat 4/5 7 / 23
Kenlan Chuck Cat 4/5 8 / 23
Wursta Steve Cat 4/5 12 / 23
Smith Darren Cat 4/5 15 / 23
Engel Matt Cat 3 5 / 22

Elkhorn Classic-The Dooley Mountain Road Race (Jun 19 2011)

Cole Sprague Cat 3 Men 24 / 42
Doug Laplaca Cat 3 Men 33 / 42
Susanna Julber Cat 3 Women 3 / 5
Chuck Kenlan Masters Cat 4/5 Men 14 / 16

Elkhorn Classic-The Pleasant Valley Time Trial (Jun 18 2011)

Doug Laplaca Cat 3 Men 12 / 42
Cole Sprague Cat 3 Men 26 / 42
Susanna Julber Cat 3 Women 3 / 5
Chuck Kenlan Masters Cat 4/5 Men 17 / 18

Elkhorn Classic-The Gold Rush Criterium (Jun 18 2011)

Cole Sprague Cat 3 Men 23 / 42
Doug Laplaca Cat 3 Men 31 / 42

Elkhorn Classic-The Oregon Trail Road Race (Jun 17 2011)

Cole Sprague Cat 3 Men 22 / 43
Doug Laplaca Cat 3 Men 24 / 43
Susanna Julber Cat 3 Women 3 / 5
Chuck Kenlan Masters Cat 4/5 Men 15 / 18

Mt. Hood Cycling Classic: Three Summits Road Race (Jun 5 2011)

Kyle Wuepper Masters 42 / 79

Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial (Jun 4 2011)

Kyle Wuepper Masters 35-45 40 / 82

Mt. Hood Cycling Classic: Hood River Criterium (Jun 4 2011)

Kyle Wuepper Mastes Men 22 / 81

Bend Don't Brake (May 28 2011)

Darren Smith Men Cat 4/5 1 / 47
Todd Berger Men Cat 4/5 5 / 47
Steve Wursta Men Cat 4/5 14 / 47
Matthew Lasala Men Cat 4/5 28 / 47
Cliff Cayer Men Cat 4/5 42 / 47
Mike Harris Men Cat 4/5 44 / 47
Kyle Wuepper Men Cat 1/2 1 / 24
Brenna Lopez-otero Women 1/2 1 / 7
Susanna Julber Women 3 5 / 12
Cary Schwarz Women 3 10 / 12
Cole Sprague Men Cat 3 3 / 18
Sean Haidet Men Cat 3 6 / 18
John Craft Men Cat 3 18 / 18

Mt. Tabor Circuit Race (May 21 2011)

Cole Sprague Category 3 2 / 28

Silverton RR Champs (May 15 2011)

Richard Albrow Masters Men 40-49 10 / 24
Kyle Wuepper Masters Men 30-39 2 / 6

Silverton RR Champs (May 14 2011)

Sprague Cole Men Cat 3 22 / 37
Osgood Brayton Men Cat 3 28 / 37
Albrow Richard Master Men 40+ Cat 3 4 / 17
Engel Matt Master Men 40+ Cat 3 17 / 17
Smith Darren Men 4/5 26 / 26
Kenlan Chuck Master Men 40+ Cat 4-5 9 / 11
Lasala Matthew Master Men 40+ Cat 4-5 10 / 11

Eugene Roubaix (Apr 30 2011)

Brenna Lopez-otero Women 1/2/3 5 / 13
Matt Engel Master Men 40+ 18 / 33
Matthew Lasala Men 4 27 / 33
Helen Grogan Women 3 6 / 13
Susanna Julber Women 3 7 / 13

Kings Valley Road Race (Apr 9 2011)

Darren Smith Men 4/5 15 / 52
Todd Berger Men 4/5 18 / 52
Helen Grogan Women 3 2 / 6

Willamette Capitol Cup Criterium (Mar 19 2011)

Mary Ramos Women 3 3 / 11

Cherry Pie Road Race (Feb 19 2011)

Todd Berger Men Cat 4 11 / 51
Darren Smith Men Cat 4 23 / 51
Steve Wursta Men Cat 4 35 / 51
Chuck Kenlan Cat 4-5 Men 40+ 16 / 30
Mary Ramos Women Cat 3 11 / 28
Cary Schwarz Women Cat 3 18 / 28

Eugene Celebration - Coburg TT (Sep 6 2010)

Doug Laplaca Category 3 Men 14 / 38

Eugene Celebration - Celebration Crit (Sep 6 2010)

Doug Laplaca Category 3 Men 31 / 38

Eugene Celebration - Briggs Hill (Sep 5 2010)

Doug Laplaca Category 3 Men 26 / 38

Eugene Celebration - McBeth Prologue (Sep 4 2010)

Doug Laplaca Category 3 Men 20 / 38

OBRA Criterium Championships (Aug 22 2010)

Todd Berger Men Category 4 2 / 33
Matthew Lasala Men Category 4 19 / 33
Steve Wursta Men Category 4 22 / 33
Mary Ramos Masters Women 40-49 2 / 5
Matthew Lasala Masters Men 40-49 18 / 27
Steve Wursta Masters Men 40-49 21 / 27

Franz Bakery Criterium (Aug 21 2010)

Mark Reinecke Masters 35+ 15 / 21
Matthew Lasala Category 4/5 18 / 32

Central Oregon Crit Champs (Aug 18 2010)

Kyle Wuepper Pro/1/2 5 / 11
Todd Berger Category 4/5 2 / 13
Darren Smith Category 4/5 4 / 13
Matthew Lasalla Category 4/5 5 / 13
Chuck Kenlan Category 4/5 8 / 13
Cliff Cayer Category 4/5 13 / 13
Peter Christoff Category 3 4 / 9
Mark Reinecke Category 3 6 / 9

OBRA Hillclimb TT (Aug 15 2010)

Richard Albrow Masters Men 40-44 2 / 7

OBRA Championship RR 2 (Aug 8 2010)

Susanna Julber Masters Women 40-49 5 / 7
Mike Harris Masters Men 60+ 5 / 15

OBRA Championship RR 1 (Aug 7 2010)

Brenna Lopez-otero Women 3 / 32
Peter Christoff Category 3 6 / 36
Cole Sprague Category 3 35 / 36

High Desert Omnium: Road Race (Jul 11 2010)

Richard Albrow Masters Men 3/4/5 3 / 18
Mark Reinecke Masters Men 3/4/5 18 / 18
Brenna Lopez-otero WOMEN CAT 1/2 6 / 17
Matt Engel Cat 4/5 10 / 67
Sean Haidet Cat 4/5 19 / 67
Todd Berger Cat 4/5 27 / 67
Steve Wursta Cat 4/5 28 / 67
Matthew Lasala Cat 4/5 32 / 67
Darren Smith Cat 4/5 37 / 67
Mike Harris Cat 4/5 39 / 67
Cliff Cayer Cat 4/5 59 / 67
Cary Steinman Women Cat 3 5 / 14
Brenna Lopez-otero Women Cat 1/2/3 6 / 32
Cary Steinman Women Cat 1/2/3 14 / 32
Peter Christoff Cat 3 9 / 42
Doug Laplaca Cat 3 16 / 42
Marshall Greene Cat 3 19 / 42
Brayton Osgood Cat 3 23 / 42
Cole Sprague Cat 3 28 / 42
John Craft Cat 3 35 / 42
Robert Sheasby Cat 3 41 / 42
Kyle Wuepper P/1/2 11 / 48

High Desert Omnium - Criterium (Jul 10 2010)

Mary Ramos Women Category 3 3 / 16
Helen Grogan Women Category 3 6 / 16
Cary Steinman Women Category 3 9 / 16
Brenna Lopez-otero Women Category 1/2 4 / 11
Kyle Wuepper Pro/1/2 21 / 38
Mark Reinecke Masters Men 3/4/5 12 / 16
Sean Haidet Category 4/5 5 / 58
Matt Engel Category 4/5 9 / 58
Todd Berger Category 4/5 17 / 58
Steve Wursta Category 4/5 26 / 58
Cliff Cayer Category 4/5 33 / 58
Darren Smith Category 4/5 34 / 58
Matthew Lasala Category 4/5 37 / 58
Marshall Greene Category 3 1 / 37
John Craft Category 3 10 / 37
Peter Christoff Category 3 13 / 37
Doug Laplaca Category 3 23 / 37
Cole Sprague Category 3 25 / 37
Robert Sheasby Category 3 28 / 37
Mark Reinecke Category 3 31 / 37
Brayton Osgood Category 3 37 / 37

High Desert Omnium - Time Trial (Jul 10 2010)

Mary Ramos Women Category 3 4 / 13
Cary Steinman Women Category 3 8 / 13
Brenna Lopez-otero Women Category 1/2 8 / 11
Richard Albrow Masters Men 3/4/5 1 / 14
Sean Haidet Category 4/5 11 / 43
Steve Wursta Category 4/5 25 / 43
Marshall Greene Category 3 3 / 26
Doug Laplaca Category 3 8 / 26
Peter Christoff Category 3 14 / 26
Cole Sprague Category 3 23 / 26
John Craft Category 3 25 / 26

Salem Fairview (Jun 27 2010)

Peter Christoff Men 4/5 3 / 30
Mary Ramos Women Cat 3 5 / 6
Mary Ramos Sr Women 9 / 10

Swan Island Criterium (Jun 26 2010)

Mary Ramos Pro 1/2/3 Women 5 / 21

Monday PIR #10 (Jun 21 2010)

Cliff Cayer Novice Men 3 / 18

Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race (Jun 20 2010)

Cole Sprague Cat 4/5 Men 11 / 54
Sean Haidet Cat 4/5 Men 12 / 54
Darren Smith Cat 4/5 Men 26 / 54
Susanna Julber Women Cat 3 6 / 14
Kyle Wuepper Pro/1/2 41 / 76

Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit (Jun 19 2010)

Kyle Wuepper Men Pro/1/2 67 / 77
Susanna Julber Women Cat 3 16 / 18
Sean Haidet Men Cat 4/5 2 / 54
Darren Smith Men Cat 4/5 9 / 54
Cole Sprague Men Cat 4/5 24 / 54

Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT (Jun 19 2010)

Kyle Wuepper Men - Pro 1/2 62 / 80
Susanna Julber Women Cat 3 5 / 18
Cole Sprague Men Cat 4/5 19 / 54
Sean Haidet Men Cat 4/5 27 / 54
Darren Smith Men Cat 4/5 33 / 54

Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race (Jun 18 2010)

Kyle Wuepper Men Pro/1/2 64 / 80
Susanna Julber Women Cat 3 15 / 19
Cole Sprague Men Cat 4/5 5 / 54
Sean Haidet Men Cat 4/5 15 / 54
Darren Smith Men Cat 4/5 37 / 54

Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium (Jun 6 2010)

Richard Albrow Masters Men 35+ 32 / 39
Marshall Greene Cat 4 Men 2 / 39
Steve Wursta Cat 4 Men 24 / 39

Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race (Jun 5 2010)

Richard Albrow Masters Men 35+ 13 / 40
Marshall Greene Cat 4 Men 3 / 41
Steve Wursta Cat 4 Men 30 / 41

Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial (Jun 4 2010)

Richard Albrow Masters Men 35+ 29 / 40
Marshall Greene Cat 4 Men 1 / 41
Steve Wursta Cat 4 Men 37 / 41

Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race (Jun 3 2010)

Richard Albrow Masters Men 35+ 24 / 44
Marshall Greene Cat 4 Men 1 / 48
Steve Wursta Cat 4 Men 36 / 48

Umpqua RR (May 30 2010)

Brenna Lopez-otero Men 3 19 / 20

Umpqua Criterium (May 29 2010)

Cole Sprague Men 4/5 12 / 26
Brenna Lopez-otero Women 1/2/3 2 / 4

OBRA TTT (May 23 2010)

Cole Sprague Men Junior 1 / 17

Mt. Tabor Circuit Race (May 22 2010)

Cole Sprague Jr 13-18 1 / 16
Cole Sprague Cat 4 8 / 30

Tuesday PIR #7 (May 18 2010)

Cliff Cayer Cat 3/4 32 / 50
Cliff Cayer Cat 4/5 15 / 37

Silverton RR (May 16 2010)

Richard Albrow Master Men 40+ 3 / 34
Sean Haidet Master Men 40+ 7 / 34
Matt Engel Master Men 40+ 12 / 34
Mark Reinecke Master Men 40+ 22 / 34
Matthew Lasala Master Men 40+ 25 / 34
Steve Wursta Master Men 40+ 31 / 34
Brenna Lopez-otero Women 1/2 7 / 12
Mike Harris Master Men 60+ 5 / 5

Tuesday PIR #6 (May 11 2010)

Cliff Cayer Cat 3/4 41 / 52

Bend Don't Brake (May 8 2010)

John Craft Cat 4/5 1 / 49
Matthew Lasala Cat 4/5 7 / 49
Cole Sprague Cat 4/5 8 / 49
Steve Wursta Cat 4/5 9 / 49
Cliff Cayer Cat 4/5 42 / 49
Todd Berger Cat 4/5 49 / 49
Mary Yax Women 1/2/3 2 / 13
Cary Steinman Women 1/2/3 6 / 13
Susanna Julber Women 1/2/3 9 / 13
Brenna Lopez-otero Women 1/2/3 11 / 13
Renee Mansour Women 40+ 2 / 9
Richard Albrow Masters 40+ 10 / 14
Brayton Osgood Cat 3 14 / 20
Doug Laplaca Cat 3 15 / 20

Eugene Roubaix (May 1 2010)

Marshall Greene Men 4 17 / 46
Cole Sprague Men 4 24 / 46
Brayton Osgood Men 3 29 / 40

Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium (Apr 25 2010)

Mary Yax Cat 3 Women 4 / 27
Cary Steinman Cat 3 Women 15 / 27
Renee Mansour Cat 4 Women 24 / 36
Steve Wursta Cat 4 Men 39 / 52

Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial (Apr 25 2010)

Mary Yax Cat 3 Women 14 / 27
Cary Steinman Cat 3 Women 19 / 27
Renee Mansour Cat 4 Women 19 / 36

Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race (Apr 24 2010)

Cary Steinman Cat 3 Women 12 / 27
Mary Yax Cat 3 Women 21 / 27
Renee Mansour Cat 4 Women 16 / 37
Steve Wursta Cat 4 Men 50 / 61

Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race (Apr 23 2010)

Cary Steinman Cat 3 Women 13 / 29
Mary Yax Cat 3 Women 15 / 29
Richard Albrew Master 40+ 52 / 57
Richard Albrew Master 40+ 53 / 57
Renee Mansour Cat 4 Women 18 / 42
Doug Laplaca Cat 3 Men 81 / 83
Steve Wursta Cat 4 Men 24 / 78

Table Rock Road Race (Apr 17 2010)

Cole Sprague Men 4/5 2 / 40
Susanna Julber Women 4 1 / 7

Icebreaker Criterium (Apr 11 2010)

Cole Sprague Men 4/5 15 / 32
Cole Sprague Juniors 3 / 14

Eugene Celebration Stage Race - Final General Classification (Aug 30 2009)

Amanda Atwill Women 4 2 / 17
Susanna Julber Women 4 7 / 17
Mary Ramos Women 1/2/3 11 / 15
Cary Steinman Women 1/2/3 12 / 15
Mary Ramos Category 3 Women 2 / 5

Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Road Race (Jul 26 2009)

Teri Sheasby Women 1/2 17 / 86
Doug Smith Masters 45+ 18 / 43
Richard Albrow Masters 35+ 36 / 64
Peter Christoff Category 4 Men 8 / 65
Stephen Szufnarowski Category 4 Men 15 / 65
Darren Smith Category 4 Men 29 / 65
Matt Engel Category 4 Men 32 / 65
Matthew Lasala Category 4 Men 50 / 65
Steve Wursta Category 4 Men 52 / 65
Mike Harris Category 4 Men 58 / 65
Murphy Mcfarland Category 4 Men 61 / 65
Doug Laplaca Category 3 Men 50 / 89
Kyle Wuepper Category 2 Men 92 / 105

Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race (Jun 19 2009)

Sarah Max Women 4 3 / 26
Amanda Atwill Women 4 4 / 26
Mary Ramos Women 3 23 / 32
Teri Sheasby Pro/1/2 Women 1 / 23
Ryan Mckean Pro/1/2 35 / 89
Darren Smith Men 4/5 34 / 62
Steve Wursta Men 4/5 36 / 62
Chuck Kenlan Men 4/5 46 / 62
Murphy Mcfarland Masters Men 4/5 26 / 26
Richard Albrow Masters 1/2/3 Men 15 / 47
Doug Smith Masters 1/2/3 Men 31 / 47

Deschutes River Valley TT Festival - Stage Three (Apr 26 2009)

Scott Steinman Category 3 Men 4 / 4

Deschutes River Valley TT Festival - Stage One (Apr 24 2009)

Scott Steinman Category 3 Men 3 / 6

Jack Frost TT (Feb 22 2009)

Murphy Mcfarland Men Category 4/5 34 / 76

Eugene Celebration Stage Race - Wolf Creek Road Race (Sep 1 2008)

Doug Smith Masters Men 45+ 7 / 13

Eugene Celebration Stage Race - Maxon Road Race (Aug 30 2008)

Doug Smith Masters 45+ 7 / 13
Pete Rudge Category 4/5 Men 45 / 45
Greg Miller Category 3 Men 14 / 30

OBRA Criterium Championships (Aug 17 2008)

Matthew Lasala Senior Men Category 4/5 16 / 21
Turner Waskom Category 3 3 / 39

Portland Twilight Criterium (Aug 8 2008)

Kyle Wuepper Pro/1/2 30 / 61

High Desert Omnium - Road Race (Aug 3 2008)

Lynn Albrow Women Pro/1/2 9 / 11
Sarah Max Women 4 3 / 27
Renee Mansour Women 4 11 / 27
Karen Oppenheimer Women 3 3 / 14
Kyle Wuepper Pro/1/2 17 / 41
Mark Reinecke Masters 8 / 27
Doug Smith Masters 9 / 27
Sean Rogers Masters 10 / 27
Turner Waskom Masters 11 / 27
Marshall Greene Category 4/5 2 / 54
Matthew Lasala Category 4/5 15 / 54
Mike Harris Category 4/5 31 / 54
Matt Plummer Category 4/5 35 / 54
Greg Miller Category 3 10 / 25

Cascade Classic - Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race (Jul 13 2008)

Teri Sheasby Pro/1/2 Women 16 / 74
Heather Clark Pro/1/2 Women 39 / 74
Jen Weinbrecht Pro/1/2 Women 51 / 74
Katharine Lundby Pro/1/2 Women 74 / 74
Brent Bookwalter Pro 1 Men 13 / 111
Jeff Louder Pro 1 Men 16 / 111
Darren Lill Pro 1 Men 17 / 111
Steve Bovay Pro 1 Men 70 / 111
Ian Mckissick Pro 1 Men 79 / 111
Scott Nydam Pro 1 Men 81 / 111
Nathan Miller Pro 1 Men 94 / 111
Michael Larsen Masters Men 35+ 20 / 52
Ryan Mckean Masters Men 35+ 42 / 52
Mark Reinecke Category 4 Men 19 / 38
Matt Engel Category 4 Men 21 / 38
Matthew Lasala Category 4 Men 28 / 38
Kyle Wuepper Category 3 Men 5 / 65
Josh Gobershock Category 3 Men 20 / 65
Sean Rogers Category 3 Men 28 / 65
Hans Bielat Category 3 Men 33 / 65
Doug Smith Category 3 Men 52 / 65
Turner Waskom Category 3 Men 60 / 65

Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race (Jul 12 2008)

Teri Sheasby Pro/1/2 Women 17 / 81
Heather Clark Pro/1/2 Women 32 / 81
Katharine Lundby Pro/1/2 Women 33 / 81
Jen Weinbrecht Pro/1/2 Women 37 / 81
Megan Elliott Pro/1/2 Women 79 / 81
Arielle Filiberti Pro/1/2 Women 80 / 81
Brent Bookwalter Pro 1 Men 7 / 128
Darren Lill Pro 1 Men 11 / 128
Jeff Louder Pro 1 Men 12 / 128
Steve Bovay Pro 1 Men 22 / 128
Ian Mckissick Pro 1 Men 34 / 128
Scott Nydam Pro 1 Men 45 / 128
Nathan Miller Pro 1 Men 89 / 128
Michael Larsen Masters 35+ 5 / 53
Ryan Mckean Masters 35+ 39 / 53
Mark Reinecke Category 4 Men 18 / 47
Matt Engel Category 4 Men 20 / 47
Matthew Lasala Category 4 Men 30 / 47
Matt Plummer Category 4 Men 43 / 47
Mike Harris Category 4 Men 44 / 47
Kyle Wuepper Category 3 Men 20 / 66
Hans Bielat Category 3 Men 21 / 66
Josh Gobershock Category 3 Men 44 / 66
Doug Smith Category 3 Men 46 / 66
Sean Rogers Category 3 Men 47 / 66
Turner Waskom Category 3 Men 62 / 66

Cascade Classic - Bend Bike N Sport - Three Creeks Road Race (Jul 10 2008)

Teri Sheasby Pro/1/2 Women 28 / 86
Katharine Lundby Pro/1/2 Women 39 / 86
Jen Weinbrecht Pro/1/2 Women 48 / 86
Heather Clark Pro/1/2 Women 50 / 86
Arielle Filiberti Pro/1/2 Women 59 / 86
Megan Elliott Pro/1/2 Women 83 / 86
Lynn Albrow Pro/1/2 Women 84 / 86
Darren Lill Pro 1 Men 10 / 145
Jeff Louder Pro 1 Men 16 / 145
Brent Bookwalter Pro 1 Men 25 / 145
Scott Nydam Pro 1 Men 48 / 145
Steve Bovay Pro 1 Men 50 / 145
Jonathan Garcia Pro 1 Men 74 / 145
Ian Mckissick Pro 1 Men 94 / 145
Nathan Miller Pro 1 Men 130 / 145

Cascade Classic - Robberson Ford - Prineville Road Race (Jul 9 2008)

Teri Sheasby Pro/1/2 Women 21 / 88
Heather Clark Pro/1/2 Women 34 / 88
Katharine Lundby Pro/1/2 Women 37 / 88
Jen Weinbrecht Pro/1/2 Women 38 / 88
Arielle Filiberti Pro/1/2 Women 46 / 88
Lynn Albrow Pro/1/2 Women 70 / 88
Megan Elliott Pro/1/2 Women 74 / 88
Jeff Louder Pro 1 Men 3 / 149
Brent Bookwalter Pro 1 Men 6 / 149
Darren Lill Pro 1 Men 11 / 149
Ian Mckissick Pro 1 Men 16 / 149
Scott Nydam Pro 1 Men 24 / 149
Jonathan Garcia Pro 1 Men 34 / 149
Steve Bovay Pro 1 Men 40 / 149
Nathan Miller Pro 1 Men 69 / 149

NWX Criterium (Jun 27 2008)

Heather Clark Women 3 / 13
Teri Sheasby Women 4 / 13
Mark Reinecke Category 4/5 Men 3 / 18
Matt Engel Category 4/5 Men 4 / 18
Matthew Lasala Category 4/5 Men 7 / 18
Kyle Wuepper Category 3 Men 2 / 12
Doug Smith Category 3 Men 7 / 12

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race (Jun 20 2008)

Cary Steinman Women 4 3 / 19
Heather Clark Women 3 1 / 20
Cate Hass Women 3 2 / 20
Chuck Kenlan Men 4/5 44 / 65
Josh Gobershock Men 3 44 / 88
Scott Steinman Men 3 52 / 88
Turner Waskom Men 3 79 / 88

Mount Tabor Circuit Race (Jun 15 2008)

Kyle Wuepper Category 3 13 / 29

Cirque du Cycling Criterium (Jun 14 2008)

Shaun Albin Category 1/2/3 52 / 55

OBRA Road Race (Jun 14 2008)

Sean Rogers Masters 40-49 13 / 43
Doug Smith Masters 40-49 28 / 43
Kyle Wuepper Masters 30-39 4 / 30

Silverton Road Race (Jun 1 2008)

Cary Steinman Women Category 4 5 / 23
Renee Mansour Women Category 4 11 / 23
Heather Clark Women 1/2/3 7 / 25
Cate Hass Women 1/2/3 10 / 25
Jill Waskom Women 1/2/3 23 / 25
Teri Sheasby Women 1/2/3 24 / 25
Chuck Kenlan Masters Category 5 3 / 7
Mark Reinecke Masters 3/4 35+ 17 / 26
Marshall Greene Category 4/5 11 / 50
Kyle Wuepper Category 3 12 / 37
Josh Gobershock Category 3 22 / 37
Doug Smith Category 3 27 / 37
Josh Gobershock Category 3 35 / 37

Rehearsal Road Race (May 24 2008)

Cary Steinman Women Category 4 13 / 21
Heather Clark Women 3 2 / 16
Doug Smith Category 3 32 / 75

Mt. Hood Stage Race - Wy' East Road Race (May 17 2008)

Doug Smith Masters Men 45+ 20 / 26
Josh Gobershock Category 3 Men 41 / 65
Hans Bielat Category 3 Men 60 / 65

Mt. Hood Stage Race - Scenic Gorge Time Trial (May 16 2008)

Doug Smith Masters 45+ 21 / 26
Josh Gobershock Category 3 Men 32 / 65
Hans Bielat Category 3 Men 64 / 65

Mt. Hood Stage Race - Cooper Spur Circuit Race (May 15 2008)

Doug Smith Masters Men 45+ 24 / 28
Hans Bielat Category 3 Men 19 / 69
Josh Gobershock Category 3 Men 37 / 69

Table Rock Road Race (May 4 2008)

Heather Clark Women Pro/1/2/3 4 / 14
Jill Waskom Women Pro/1/2/3 7 / 14
Cate Hass Women Pro/1/2/3 8 / 14
Cary Steinman Women 4 3 / 8
Doug Laplaca Men 4/5 14 / 48
Chuck Kenlan Men 4/5 42 / 48
Kyle Wuepper Men 3 10 / 22
Josh Gobershock Men 3 13 / 22
Mark Reinecke Masters Men 40+ 4/5 3 / 5
Matt Engel Masters Men 40+ 4/5 4 / 5
Doug Smith Masters Men 40+ 1/2/3 12 / 22

Deschutes River Valley TT Festival - Stage Three (Apr 27 2008)

Hans Bielat Men 3 2 / 7

Icebreaker Criterium (Apr 13 2008)

Turner Waskom Category 3 4 / 23

Kings Valley Road Race (Apr 12 2008)

Cary Steinman Women Category 4 3 / 21
Heather Clark Senior Women 6 / 31
Teri Sheasby Senior Women 7 / 31
Jill Waskom Senior Women 12 / 31
Cate Hass Senior Women 16 / 31
Mike Harris Masters 50+ 16 / 27
Matt Engel Masters 40+ 20 / 48
Matthew Lasala Masters 40+ 36 / 48
Mark Reinecke Masters 40+ 40 / 48
Josh Gobershock Category 3 7 / 65
Brook Gardner Category 3 32 / 65
Scott Steinman Category 3 36 / 65
Doug Smith Category 3 39 / 65
Turner Waskom Category 3 55 / 65

Willamette - Coburg Prologue (Apr 3 2008)

Heather Clark Women 1/2/3 6 / 19
Teri Sheasby Women 1/2/3 9 / 19

Banana Belt Road Race Series (Mar 9 2008)

Renee Mansour Women Category 4 14 / 21
Matthew Lasala Masters 4/5 40+ 22 / 42
Matt Engel Masters 4/5 40+ 27 / 42
Chuck Kenlan Masters 4/5 40+ 33 / 42
Shaun Albin Masters 1/2/3 40+ 20 / 20
Matt Plummer Category 4 46 / 47
Doug Smith Category 3 11 / 58

Banana Belt Road Race Series (Mar 2 2008)

Cary Steinman Women Category 4 18 / 34
Teri Sheasby Senior Women 1/2 and 3 7 / 17
Chuck Kenlan Masters 4/5 40+ 30 / 48
Turner Waskom Category 3 36 / 74
Doug Smith Category 3 48 / 74
Scott Steinman Category 3 59 / 74

Jack Frost Time Trial (Feb 24 2008)

Cary Steinman Women Category 4/5 7 / 23
Scott Steinman Men Category 3 8 / 28

Cherry Pie RR (Feb 17 2008)

Cary Steinman Women 4 10 / 35
Renee Mansour Women 4 18 / 35
Jill Waskom Women 3 2 / 9
Heather Clark Women 3 7 / 9
Mark Reinecke Men 4/5 40+ 2 / 63
Matt Engel Men 4/5 40+ 11 / 63
Chuck Kenlan Men 4/5 40+ 19 / 63
Mike Harris Men 4/5 40+ 22 / 63
Matthew Lasala Men 4/5 40+ 33 / 63
Doug Smith Men 3 27 / 67
Turner Waskom Men 3 34 / 67
Scott Steinman Men 3 57 / 67

High Desert Omnium - Road Race (Aug 26 2007)

Doug Smith Masters Men 35+ 3/4/5 20 / 40
Sean Rogers Masters Men 35+ 3/4/5 30 / 40
Marshall Greene Category 4/5 Men 18 / 34
Hans Bielat Category 3 Men 3 / 24
Doug Smith Category 3 Men 11 / 24

Health Net Criterium (Aug 24 2007)

Chad Hartley Pro/1/2 3 / 30

Cascade Classic - Pacific Power Cascade Lakes RR (Jul 14 2007)

Ryan Mckean Pro/1/2 88 / 97
Sloan Anderson Pro/1/2 89 / 97
Doug Smith Masters 45+ 24 / 29
Michael Larsen Masters 35+ 13 / 53
Douglas Robertson Masters 35+ 26 / 53
Scott Steinman Masters 35+ 51 / 53
Turner Waskom Masters 35+ 52 / 53
Brook Gardner Category 4 12 / 53
Mark Reinecke Category 4 14 / 53
Josh Gobershock Category 4 16 / 53
Heather Clark Category 4 28 / 53
Cate Hass Category 4 46 / 53
Matthew Lasala Category 4 49 / 53

Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race (Jul 12 2007)

Sloan Anderson Pro/1/2 Men 66 / 102
Ryan Mckean Pro/1/2 Men 92 / 102

Cascade Classic - Prineville Road Race (Jul 11 2007)

Sloan Anderson Pro/1/2 Men 49 / 103
Ryan Mckean Pro/1/2 Men 100 / 103

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Richland Road Race (Jun 22 2007)

Heather Clark Women 3/4 2 / 22
Teri Sheasby Women 3/4 3 / 22
Cate Hass Women 3/4 4 / 22
Ryan Mckean Pro/1/2 53 / 102
Doug Smith Masters 35 / 47
Josh Gobershock Category 4/5 3 / 66
Sloan Anderson Category 3 Men 8 / 87

Mt Tabor Circuit Race (Jun 17 2007)

Chad Hartley Pro/1/2 25 / 47

Mt Hood Cycling Classic - Wy' East Road Race (Jun 2 2007)

Teri Sheasby Pro 1-3 Women 14 / 50
Heather Clark Pro 1-3 Women 39 / 50
Jill Waskom Pro 1-3 Women 44 / 50
Cary Steinman Category 3/4 Women 12 / 19
Renee Mansour Category 3/4 Women 13 / 19

Mt Hood Cycling Classic - Scenic Gorge Time Trial (Jun 1 2007)

Teri Sheasby Women Pro 1-3 27 / 51
Heather Clark Women Pro 1-3 42 / 51
Jill Waskom Women Pro 1-3 43 / 51
Cary Steinman Women 3/4 12 / 19
Renee Mansour Women 3/4 14 / 19

Mt Hood Cycling Classic - Cooper Spur Circuit Race (May 31 2007)

Teri Sheasby Pro 1-3 Women 27 / 55
Heather Clark Pro 1-3 Women 37 / 55
Jill Waskom Pro 1-3 Women 49 / 55

Mt Hood Cycling Classic - Columbia Hills Road Race (May 30 2007)

Teri Sheasby Women Pro 1-3 40 / 56
Heather Clark Women Pro 1-3 46 / 56
Jill Waskom Women Pro 1-3 52 / 56

Mt Hood Cycling Classic (May 29 2007)

Teri Sheasby Women Pro 1-3 33 / 57
Heather Clark Women Pro 1-3 41 / 57
Jill Waskom Women Pro 1-3 54 / 57

Silverton Road Race (May 27 2007)

Cate Hass Women 1/2/3 8 / 17
Josh Gobershock Men 4/5 10 / 55

Table Rock Road Race (May 19 2007)

Teri Sheasby Women 1/2/3 2 / 5
Ryan Mckean Pro/1/2 8 / 17
Robert Sheasby Masters 40+ 1/2/3 10 / 21
Mike Harris Category 4/5 Men 26 / 28

OBRA Team Time Trial Championship (May 12 2007)

Ryan Mckean Masters Men 120-159 1 / 15
Robert Sheasby Masters Men 120-159 1 / 15
Scott Steinman Masters Men 120-159 1 / 15
Brook Gardner Masters Men 120-159 1 / 15

Three Rivers Road Race (Apr 22 2007)

Chad Hartley Category 1/2 1 / 29

Kings Valley Road Race (Apr 14 2007)

Cary Steinman Women Category 4 11 / 19
Teri Sheasby Women 1/2/3 5 / 19
Heather Clark Women 1/2/3 12 / 19
Cate Hass Women 1/2/3 13 / 19
Jill Waskom Women 1/2/3 14 / 19
Chad Hartley Pro/1/2 6 / 44
Josh Gobershock Men Category 4 14 / 69
Mark Reinecke Masters 40+ 8 / 34
Doug Smith Masters 40+ 31 / 34
Matthew Lasala Masters 40+ 33 / 34

Piece of Cake (Apr 1 2007)

Turner Waskom Category 3 44 / 63

Banana Belt Road Race Series - Banana Belt Road Race III (Mar 18 2007)

Boone Tompkins Category 5 12 / 37

Banana Belt Road Race Series - Banana Belt Road Race II (Mar 11 2007)

Renee Mansour Women Category 4 16 / 25
Cary Steinman Women Category 4 17 / 25
Jill Waskom Women 1/2/3 2 / 9
Heather Clark Women 1/2/3 7 / 9
Boone Tompkins Category 5 9 / 43

Banana Belt Road Race Series - Banana Belt Road Race I (Mar 4 2007)

Robert Sheasby Category 3 5 / 20

Jack Frost Time Trial (Feb 25 2007)

Cary Steinman Women Category 4/5 21 / 26
Scott Steinman Men Category 3 6 / 26
Chad Hartley Men Category 1/2 7 / 19
Doug Smith Masters Men 40-49 20 / 50

Cherry Pie Road Race (Feb 18 2007)

Renee Mansour Women 4 19 / 47
Jill Waskom Women 3 3 / 11
Heather Clark Women 3 6 / 11
Cate Hass Women 3 8 / 11
Brook Gardner Men 4 6 / 70
Josh Gobershock Men 4 66 / 70
Turner Waskom Men 3 60 / 64
Chad Hartley Men 1/2 1 / 45
Doug Smith Masters Men 40+ 28 / 32
Mark Reinecke Masters Men 4/5 40+ 2 / 49
Mike Harris Masters Men 4/5 40+ 15 / 49
Matthew Lasala Masters Men 4/5 40+ 23 / 49

Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race (Jul 14 2006)

Teri Sheasby Women 16 / 60
Doug Smith Masters 45+ 23 / 28
Sloan Anderson Category 3 Men 16 / 80
Sean Rogers Category 3 Men 46 / 80

Cascade Classic - Center-McKenzie Pass RR (Jul 13 2006)

Teri Sheasby Elite Women 30 / 62

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race (Jun 23 2006)

Doug Smith Masters Men 42 / 59
John Swanson Category 4/5 Men 91 / 93
Sean Rogers Category 3 Men 58 / 108
Turner Waskom Category 3 Men 77 / 108
Sloan Anderson Category 3 Men 99 / 108
Greg Miller Category 3 Men 104 / 108

Bend Crit/TT Series (Jun 14 2006)

Marshall Greene Category 3/4/5 1 / 19
Doug Smith Category 3/4/5 12 / 19
Sean Rogers Category 1/2/3 13 / 18

Silverton Road Race (May 28 2006)

Greg Miller Category 3 17 / 56

OBRA/FIAC Team Time Trial Championships (May 20 2006)

Sean Rogers Masters Men 160-199 4 / 23
Robert Sheasby Masters Men 160-199 4 / 23
Scott Steinman Masters Men 160-199 4 / 23

The Willamette Valley Classic Stage Race - High Pass Road Race (Apr 21 2006)

Doug Smith Masters Men 40+ 3/4/5 14 / 49
Scott Steinman Category 4/5 Men 29 / 59
Cary Steinman Category 4 Women 15 / 28
Heather Clark Category 3 Women 7 / 16
Teri Sheasby Category 3 Women 13 / 16
Jill Waskom Category 3 Women 15 / 16
Karen Oppenheimer Category 3 Women 16 / 16
Sloan Anderson Category 3 Men 17 / 100
Matt Lieto Category 3 Men 23 / 100
Greg Miller Category 3 Men 24 / 100
Turner Waskom Category 3 Men 28 / 100
Sean Rogers Category 3 Men 50 / 100

Estacada Time Trial (Apr 9 2006)

Cary Steinman Women Category 4 6 / 10
Scott Steinman Category 4 Men 1 / 18

Piece of Cake (Apr 2 2006)

Turner Waskom Category 3 Men 34 / 47

Banana Belt Road Race Series (Mar 19 2006)

Cary Steinman Women 4 8 / 29
Heather Clark Women 1/2/3 8 / 17
Jill Waskom Women 1/2/3 9 / 17
Doug Smith Masters Men 40+ 20 / 53
Joe Mansfield Category 5 Men 47 / 56
Scott Steinman Category 4 Men 24 / 56
Turner Waskom Category 3 Men 9 / 63
Matt Lieto Category 3 Men 36 / 63

Banana Belt Road Race Series (Mar 12 2006)

Cary Steinman Women Category 4 9 / 15
Heather Clark Women 1/2/3 4 / 7
Jill Waskom Women 1/2/3 5 / 7
Doug Smith Masters Men 40+ 23 / 49
John Swanson Category 5 24 / 58
Scott Steinman Category 4 43 / 66
Turner Waskom Category 3 25 / 71

Banana Belt Road Race Series (Mar 5 2006)

Scott Steinman Senior Men Category 5 43 / 47
Turner Waskom Senior Men Category 3 9 / 74
Doug Smith Masters Men 40+ 17 / 32

Jack Frost Time Trial (Feb 26 2006)

Cary Steinman Masters Women 40-49 8 / 13
Scott Steinman Category 4/5 2 / 80

Cherry Pie Road Race (Feb 19 2006)

Cary Steinman Senior Women Category 4 23 / 36
Heather Clark Senior Women 1/2/3 5 / 17
Scott Steinman Senior Men Category 5 11:30 Start 1 / 29
John Swanson Senior Men Category 5 12 / 39
Sean Rogers Senior Men Category 3 36 / 42
Cary Steinman Masters Women 40+ 5 / 11