Log In
2019 Baddlands Cooper Jones Twilight Series (SCR) • Apr 25 2019 • Airway Heights, WA
Partly Cloudy, 58 degrees, wind 4 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brandon Wagner
2 Alex Herr Baddlands
3 Lance Payne Vertical Earth
4 Luther Riley River City Red
5 Chad Eder Chinook Racing
6 Thomas Leach Spidermonkey Cycling
7 Christopher Deitz River City Red Teammate Top 5: Luther Riley
8 Russ Reser
9 Jason Edwards Vertical Earth Teammate Top 5: Lance Payne
DNP Shaun Morgen Bike Hub
10 Benjamin Atkinson Baddlands Teammate Top 5: Alex Herr
DNP Richard Sherwood Vertical Earth Teammate Top 5: Lance Payne
DNP Scott Long Two Wheeler Dealer
DNP Ty Driskel ODZ
DNP Meghan Henry Baddlands Teammate Top 5: Alex Herr
DNP Ryan Kettleson TeamODZ
DNP Ben Bartsch
DNP Alex Nelson Chinook Racing Teammate Top 5: Chad Eder
DNP Jason King
DNP Clint Hastings River City Red Teammate Top 5: Luther Riley
DNP Roman Dorr
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 10   Cat 5: 9   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Bradford-parish
2 Patrick Oneil Bandit Elite Racing
3 Kyle Mensing
4 Spencer Nietmann
5 Jonathan Raffaeli ODZ
6 Joshua Monteith The bike hub
7 Shawn Howard Vertical Earth
8 Bruce Johnson Two Wheeler Dealer
9 Andy Anderson Bandit Elite Racing Teammate Top 5: Patrick Oneil
10 John Kercher Bandit Elite Racing Teammate Top 5: Patrick Oneil
DNP Cameron York Two Wheeler Dealer
DNP Travis Monroe Vertical Earth
DNP Michael Gaertner Vertical Earth
DNP Paul Main River City Red
DNP Nigel Davies Bandit Elite Racing Teammate Top 5: Patrick Oneil
DNP Sam Waples Audi
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 9   Cat 3: 6  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Starbuck Baddlands
2 Bob Fisher Baddlands Teammate Win: Scott Starbuck
3 Joe Anchondo Vertical Earth
4 Alex Renner Baddlands Teammate Win: Scott Starbuck
5 Joey Reagan Baddlands Teammate Win: Scott Starbuck
6 Curtis Froscheiser Baddlands Teammate Win: Scott Starbuck
7 Peter Niday Baddlands Teammate Win: Scott Starbuck
8 Bradley Bleck Baddlands Teammate Win: Scott Starbuck
9 Larry Adams Emde
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 3   Cat 5: 2