Log In
Radiant Lake Crit • Jun 23 2015
Partly Cloudy, 76 degrees, wind 6 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
» C race » Cat 1/2/3
» D Race » Open
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Beverly Vertical Earth
2 Alex Renner Baddlands
3 Joel Wright Emde
4 Benjamin Richardson Emde
5 Joey Reagan Baddlands
6 Larry Adams Emde
7 Deborah Long Two Wheeler Dealer
8 Glenn Griese
9 Nick Wood Baddlands Teammate Top 5: Alex Renner
10 John Day Two Wheeler Dealer
DNF Tony Bremer
DNF John Moore Baddlands Teammate Top 5: Alex Renner
DNF John Mcentire This Bike Life
DNF Edward Lee Baddlands Teammate Top 5: Alex Renner
DNF Kent Eggleston 4th Street Cycling
DNF Tony Brown River City Red
DNF Curtis Froscheiser Baddlands Teammate Top 5: Alex Renner
DNF Joe Myers Two Wheeler Dealer
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 4   Cat 5: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Hogan Bandit Elite Racing
2 John Kercher Bandit Elite Racing Teammate Win: Christopher Hogan
3 Patrick Oneil River City Red
4 Mark Knokey Vertical Earth
5 Richie Frahm River City Red
6 Travis Monroe Audi
7 Travis Coleman River City Red Teammate Top 5: Patrick Oneil
8 Shawn Howard Vertical Earth Teammate Top 5: Mark Knokey
9 Sam Riegel Santa Clara U
10 Bruce Johnson Two Wheeler Dealer
DNF Timothy D hines
DNF Steve Bertrand Baddlands
DNF Jed Barden River City Red Teammate Top 5: Patrick Oneil
DNF Michael Gaertner Vertical Earth Teammate Top 5: Mark Knokey
DNF Rick Mattis Two Wheeler Dealer
DNF David Holden Team Type 1
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 6   Cat 3: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stephen Sauser Baddlands
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joshua Monteith Vertical Earth
2 Alexander Martinek River City Red
3 Brad Leggat Mountain View
4 Mark Statema Emde
5 Thomas Leach Spidermonkey Cycling
6 Ryan Pursley River City Red
7 Curt Dupuis Vertical Earth Teammate Win: Joshua Monteith
8 Richard Sherwood Vertical Earth Teammate Win: Joshua Monteith
9 Mark Monroe Two Wheeler Dealer
10 Justin Wagner Baddlands
DNF Myron Higel Two Wheeler Dealer
DNF Steve Calder
DNF Jason Marshall
DNF Jerry Hitchcock Vertical Earth Teammate Win: Joshua Monteith
DNF Robert Seeley Vertical Earth Teammate Win: Joshua Monteith
DNF Joe Anchondo Vertical Earth Teammate Win: Joshua Monteith
DNF Jon Visintainer Baddlands
DNF Scott Long Two Wheeler Dealer
DNF Frank Johnson River City Red Teammate Top 5: Alexander Martinek
DNF Kathy Mcleod Divine electric
DNF Benjamin Morin Baddlands
DNF Brian Comstock Baddlands
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 12   Cat 5: 7   Cat ?: 1