Log In
2018 Baddlands Cooper Jones Twilight Series (SCR) • Jun 12 2018 • Airway Heights, WA
Partly Cloudy, 63 degrees, wind 6 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Conner Duppenthaler
2 Curt Dupuis Vertical Earth
3 Jonathan Raffaeli Baddlands
4 Alex Herr Baddlands
5 Ryan Witt Team Carytown Bicycle
6 Brandon Wagner
7 Karson Peach Vertical Earth Teammate Top 5: Curt Dupuis
8 Shane Devlin TeamODZ
9 Thomas Leach Spidermonkey Cycling
DNP Timothy Crum Bicycle Butler
10 Jim Stefanoff Two Wheeler Dealer
DNP Richard Sherwood Vertical Earth Teammate Top 5: Curt Dupuis
DNP Robert Seeley Vertical Earth Teammate Top 5: Curt Dupuis
DNP Christopher Armstrong River City Red
DNP Luther Riley River City Red
DNP Brian Comstock River City Red
DNP Scott Starbuck Baddlands Teammate Top 5: Jonathan Raffaeli
DNP Kevin Proszek Baddlands Teammate Top 5: Jonathan Raffaeli
DNP Bob Christensen
DNP Lance Payne Vertical Earth Teammate Top 5: Curt Dupuis
DNP Ty Driskel ODZ
DNP Todd Craigie TeamODZ
DNP Meghan Henry Baddlands Teammate Top 5: Jonathan Raffaeli
DNP Ryan Kettleson TeamODZ
DNP Cameron Forsythe TeamODZ
DNP Brent Roberts ODZ
DNP Seth Battista ODZ
DNP John Stoker ODZ
DNP Jason Edwards Vertical Earth Teammate Top 5: Curt Dupuis
DNP Russ Reser
DNP Jake Brooks Baddlands Teammate Top 5: Jonathan Raffaeli
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 12   Cat 5: 14   Cat ?: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexandria Bowmer Broadmark
2 Jason Brown Vertical Earth
3 Alex Renner Baddlands
4 Scott Willegalle Spokane Rocket Velo
5 Bradley Bleck Baddlands
6 Curtis Froscheiser Baddlands
7 Roman Dorr
8 Stewart Bowmer
9 Leslie Schroll Emde Sports
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 3   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matt Cusack Bandit Elite Racing
2 Shawn Howard Vertical Earth
3 Sam Waples Audi
4 Scott Allen Emde Sports
5 Christopher Hogan Bandit Elite Racing Teammate Win: Matt Cusack
6 Ryan Pursley River City Red
7 Jed Barden River City Red
8 Terry Mcleod Vertical Earth Teammate Top 5: Shawn Howard
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3   Cat 3: 4