Log In
ACA Tuesday Night Criterium • May 25 2021 • Pittsburgh, PA
Partly Cloudy, 83 degrees, wind 5 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Pollock Massage Envy Racing
2 Michael Zagorski Roy & Associates Racing
3 Parker Schrecengost Dig Deep Racing
4 Ian Harris Big Ring Cycling
5 Elijah Pace Massage Envy Racing Teammate Win: Ian Pollock
6 Felix Koenig Massage Envy Racing Teammate Win: Ian Pollock
7 Micheal Rogers Massage Envy Cycling Team
8 Steven Remaley Roy & Associates Racing Teammate Top 5: Michael Zagorski
9 Mathijs De rijk Massage Envy Racing Teammate Win: Ian Pollock
10 Patrick Otoole Golden Triangle Bike
11 John Moon
12 Steven Shaffer Roy & Associates Racing Teammate Top 5: Michael Zagorski
13 Eric Collazo BG Cycling Club
14 Jim Gianoglio Bounteous
15 Blake Chaney BG Cycling Club
16 Chago Bradbury PYL
17 Brett White
18 Greg Akins
19 Cruze Bradbury PYL
20 Kyle Drexler
21 John Lesure BG Cycling Club
DNP Nicholas Acuna
DNP Antawn James PYL
DNP Elijah James PYL
DNP Christopher Lewis
DNP Spencer Sterling
DNP Cody Wagner PYL
DNP Kamila Zagorski Roy & Associates Racing Teammate Top 5: Michael Zagorski
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 6   Cat 5: 6   Cat ?: 13  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeffrey Koontz UPMC / ProBikes
2 Robert Gottlieb
3 Matt Humeston Massage Envy Racing
4 Jason Zimmerman Freddie Fu Cycling Team
5 Edward Leonard jMac Cycling
6 E Hubstenberger iii Rivet 5 Racing
7 Mark Colenbrander UPMC / Pro Bike & Run
8 Raymond Russell Sette Nove
9 Aaron Shafer Fitt Racing
10 Edward Krall Team GPOA
11 Steve Bedilion Freddie Fu Racing
12 Chris Helbling east end cycling club
13 Jason Hochreiter Freddie Fu Cycling
14 Frankie Ross Sette Nove
15 Timothy Daigle Rivet 5
16 Russell Dryer Sette Nove
17 Al Meder Rivet 5 Racing
18 Neil Donahue East End Cycling Club
19 Brett Stana UPMC/Pro Bike and Run
20 Mike Janeiro Freddie Fu Cycling
21 Ken Mowry East End Cycling Club
22 Mark Nicoll Team GPOP
23 Birk Mcgilvrey Rivet 5 Racing
24 Eric Hodos UPMC / ProBike & Run
25 Brian Wieczorek Freddie Fu Cycling
26 Bryan Routledge Sette Nove
27 Michael Cline personal
DNF Jake Lifson Team Margie Bars / J Mac Cycling
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 6   Cat 3: 16   Cat 4: 2   Cat ?: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cheyenne Noble La Prima Espresso Co. Racing
2 Gray Patton Freddie Fu Cycling Team
3 Stephanie Ritter Opus One Velo
4 Sara Horsey East End Cycling Club
5 Elise Rowe La Prima Espresso Co. Racing Teammate Win: Cheyenne Noble
6 Lauryn Falcone
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 3   Cat ?: 1