Log In
Ronde van Burns • Jun 9 2016
Partly Cloudy, 87 degrees, wind 8 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hunter East Oklahoma City Velo
2 Maxwell Sawyer
3 Oliver Lavigoeur
4 Kevin Solomon CARVE
5 Tim Duvall Christian Cycling
6 Cole Tininenko
7 John Gillum Oklahoma City Velo Teammate Win: Hunter East
8 Max Tucker DarkHorse Racing
9 Karl Hanson CARVE Teammate Top 5: Kevin Solomon
10 John Gillum Oklahoma City Velo Teammate Win: Hunter East
11 Unknown Rider
12 Zack Lavergne ISCorp Cycling
13 Martial Trigeaud CARVE Teammate Top 5: Kevin Solomon
14 Donnie Van patter CARVE Teammate Top 5: Kevin Solomon
15 Terry Coddington WalMart/GPP Racing Team
16 Caleb Pierce CARVE Teammate Top 5: Kevin Solomon
17 Forrest Russell ISCorp Cycling
18 Adolfo Cordova CARVE Teammate Top 5: Kevin Solomon
19 Robert Mooney Arkansas Cycling and Fitness
20 Logan Hall
21 Charlie Roberts Panda Racing Dev
DNF Brandon Thornton
DNF Zach Smith Volharden Team
DNF Jimmy Humston Treehouse Racing Team
DNF Joshua Darling???
DNF William Watts Panda Racing Dev
DNF Andrew Townsend CARVE Teammate Top 5: Kevin Solomon
DNF Scott Hall CARVE Teammate Top 5: Kevin Solomon
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 4   Cat 3: 9   Cat 4: 10   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Martial Trigeaud CARVE
2 Caleb Pierce CARVE Teammate Win: Martial Trigeaud
3 Scott Hall CARVE Teammate Win: Martial Trigeaud
4 Jay Gaddy
5 Andrew Townsend CARVE Teammate Win: Martial Trigeaud
6 Adolfo Cordova CARVE Teammate Win: Martial Trigeaud
7 Scott Penrod CARVE Teammate Win: Martial Trigeaud
8 Joshua Darling???
9 Logan Hall
10 Derek King CARVE Teammate Win: Martial Trigeaud
11 Neil Simmons CARVE Teammate Win: Martial Trigeaud
12 Paul Barre CARVE Teammate Win: Martial Trigeaud
13 Cameron Nolen Gearhead Cycle House Team
14 Oren Tucker
15 Terry Oxandale
16 Bill Kopsky
17 William Watts Panda Racing Dev
18 Matthew Bevans CARVE Teammate Win: Martial Trigeaud
19 Chris Hurst
20 Charles Wyrick CARVE Teammate Win: Martial Trigeaud
21 Michael Whitacre CARVE Teammate Win: Martial Trigeaud
22 Don Fletcher CARVE Teammate Win: Martial Trigeaud
23 Peyton Greenwald CARVE Teammate Win: Martial Trigeaud
24 Chris Keeling CARVE Teammate Win: Martial Trigeaud
25 Michael Snyder Arkansas Cycling and Fitness
26 Gabriel Lodge Experience Fayetteville Cycling
27 David Mccauley
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 17   Cat 5: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gabriel Lodge Experience Fayetteville Cycling
2 Paul Barre CARVE
3 Kyle Landrum Bell & Company Mountain Bike Team
4 Branden Blume
5 Jennifer Miceli
6 David Stout Johnson & Hayes Physical Therapists
7 Caleb Craig
8 Peyton Greenwald CARVE Teammate Top 5: Paul Barre
9 Brad Gridley FIAT of McKinney p/b Windsor Door
10 Mike Clark Mello Velo
DNF John Wilder baker CARVE Teammate Top 5: Paul Barre
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 10