Log In
PICC Spring Training Series #4 • Apr 30 2011
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Dahl Hollyloft/Alfies
2 Patrick Kineston Hollyloft/Alfies Teammate Win: Robert Dahl
3 James Doan Hollyloft/Alfies Teammate Win: Robert Dahl
4 Randy Langworthy Unattached
5 James Graley Hollyloft/Alfies Teammate Win: Robert Dahl
6 Steven Wells Genesee Valley Cycling Club
7 Reese Collins Presque Isle Cycling Club
8 Randy Barnes Unattached
9 Erik Mitchell Philadelphia Ciclismo
10 Gregory Troyer Presque Isle Cycling Club
11 Craig Nivens Presque Isle Cycling Club
Finishers: Cat 3: 8   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Parke Wentling Presque Isle Cycling Club
2 Chad Huddy Beaver Valley Velo
3 Chaz Ormond Unattached
4 Alan Royek Hollyloft/Alfies
5 Brian Rohr Buffalo Bicycling Club Inc.
6 Bryan Bonn Buffalo Bicycling Club Inc.
7 Kris Meekins Hollyloft/Alfies Teammate Top 5: Alan Royek
8 Joseph Gustafson Unattached
9 Brennan Donnelly Unattached
10 Reid Williamson Unattached
11 Matthew Andring Unattached
12 Greg Beardsley Unattached
13 Aaron Bovalino Beaver Valley Velo Teammate Top 5: Chad Huddy
14 Scott Campbell Unattached
15 Robert Colburn Unattached
16 Benjamin Cole Unattached
17 Eugene Emborsky Unattached
18 Adrian Gorski Unattached
19 Chris Hunt Unattached
20 Stephen Kaminski Unattached
21 Chris Lamb Team Competitive Gear
22 Jonathan Mcnett Unattached
23 Cleo Nixon Unattached
24 Ronald Rosenberg Unattached
25 Ross Silvis Unattached
26 Sam Valone Unattached
27 Craig Zonna Team Competitive Gear
Finishers: Cat 4: 16   Cat 5: 8   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Casey Kelly Unattached
2 Jennifer Martin Team Kenda presented by Geargrinder
3 Amy Smith Team Competitive Gear
4 Jennifer Pontzer Team Competitive Gear
5 Jillian Behm Team 53X11 Coffee
6 Nancy White Hollyloft/Alfies
7 Bonnie Symes Unattached
8 Josephine Dombeck Unattached
9 Kathy Buerkle Unattached
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 7