Log In
WORS #5 - Colectivo Coffee Bean Classic • Jul 18 2021 • Waukesha, WI
Clear, 78 degrees, wind 8 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Vincent Dipiazza Diablo cycling 27:38.5
2 Andrew Bertram 27:38.7
3 Joshua Wardle ASU DEVO 28:06.1
4 Reid Seeley Red Fury Sun Prairie 28:44.0
5 Anders Holmes L5 Racing 28:44.6
6 Ari Ganju 30:00.1
7 Charlie Rychlik 30:59.3
8 Kyle Guerra 31:00.6
9 Isaac Braatz 31:08.9
10 Henry Brandow na 31:50.7
11 Ethan Schneider 31:55.2
12 Casimir 'cash' kiesgen 32:38.3
13 Jake Mueller 34:15.7
14 Sam Terrones SLS MTB 36:10.7
15 Kevin Chan 40:15.7
16 Eli Strassburg 48:46.7
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joey Wilson 25:49.0
2 Jayce Mork 26:19.9
3 Zachary Benton Benton 27:04.8
4 Owen Williams Michael's Cycles 27:31.7
5 Matthew Milam 28:10.5
6 Brandon Paulson Washington County Trailsharks 28:39.8
7 Demitri Demolas SLS MTB 29:10.3
8 Colin Volm 29:24.5
9 Santiago Muirhead 29:25.1
10 Andrew Fleming Kegels Bicycle store 29:48.9
11 Aj Whitehouse AJ 30:07.4
12 Tucker Handlen Red Fury 30:09.2
13 Austin Moser 30:34.4
14 Max Briesemeister Janesville MTB club 30:45.4
15 Henry Zitoun 34:55.4
16 Nathan Antonneau 35:07.5
17 Peyton Hoffman 36:33.3
18 Bill Hunsicker Sun Prairie Red Fury 40:15.3
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nathan Bailey 31:11.1
2 Dylan Schroeder ASU Devo 32:14.3
3 Caden Budd Broken Spoke Racing 33:05.2
4 Austin Kaukl N/A 36:27.1
5 Max Garwick Thursday Night Killerz 37:02.4
6 Francis Kuefler 38:30.0
7 Hunter Gengler ASU Devo 38:45.8
8 Nate Luebke Smith's Bike Shop 41:16.1
9 Sam Cherchian ASU Devo 48:46.1
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Ruzicka ASU 33:47.8
2 Ryan Paupore 36:32.9
3 Kyle Griswold 40:40.3
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kellen Caldwell Athletic Mentors GREENWARE USA 55:30.8
2 Elias Saigh 57:32.0
3 Calhan Norman 00:46.6
4 Casey Griesemer 00:51.8
5 Adam Ptaszek 01:11.8
6 Connor Buchanan Southeastern Lakes Scholastic MTB 09:10.8
7 Nathan Johnson 09:43.5
8 Jura Gerlach Broken Spoke Racing 11:19.5
9 Nolan Magsamen 26:50.2
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Troy Wells 55:15.7
2 Dan Teaters Broken Spoke Racing 56:55.7
3 Carlos Haeckel GuatEver 59:42.0
4 Ryan Goemans Pete's Garage Racing 00:50.5
5 Maxwell Anderson 01:34.5
6 Michael Maney Sugar Bottom Bikes 03:59.7
7 Brad Heckert Team Pedal Moraine 04:47.0
8 Bryan Wenzel Johnson County Flyers 06:20.7
9 Nathan Abel Its Bubbles 17:17.1
DNF Michael Humpal 04:15.4
DNF Jordan Creech
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Timothy Strelecki 55:43.6
2 Alan Krueger LINEAR SPORT RACING / TREK 56:33.9
3 Jason Kloptowsky Rbikes.com / Terrene tires 58:58.8
4 Ryan Krayer 00:35.2
5 Mike Budd Broken Spoke Racing 02:53.5
6 Sanjay Ganju 07:19.0
7 Neil Zacharek Aventuron 07:26.4
8 Patrick Dowd Neff Cycle Service 08:29.3
9 Peter Cherchian Neff Cycle Service Team 11:58.1
10 James Holmes L5 Racing 20:18.6
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ray Nelson 03:49.3
2 Christopher Oleson 06:33.7
3 Jerrod Collier 12:11.5
4 Danny Warner 14:14.3
5 Roy Bailey 15:16.3
6 Mark Kitral F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles 20:14.1
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 George Bender SLS MTB 32:51.8
2 Asher Mcginnis The Scarlet Knights 34:03.6
3 Dominic Dipiazza Diablo 34:20.1
4 Landen Guenther 34:35.9
5 Warren Brandow na 34:46.7
6 Sam Main 35:17.3
7 Victor Haeckel 35:48.1
8 Zach Zielinski 39:47.9
9 ? 60 41:04.6
10 Philip Bender SLS MTB 42:02.5
11 Aris Volbrecht 46:16.6
12 Henry Smith 47:18.9
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Espen Wilke 28:33.6
2 Caleb Wardle ASU DEVO 29:38.0
3 Isaac Williams Michael's Cycles 29:48.9
4 Dusty Kallan kualheim 29:49.3
5 Jacob Schmidtke 30:34.1
6 Elliott Hallmark hallmark 31:52.0
7 Jarek Roman 31:59.3
8 Jacoby Van sistine 31:59.6
9 Henry Ziegler 32:33.1
10 Micah Guerra Benton 32:50.3
11 Aiden Guenther 32:53.3
12 John Lambe 33:08.7
13 William Main 33:53.5
14 Quintin Tavano Neff Cycle Service 34:19.5
15 Joseph Cole 35:32.2
16 Robert Harer 37:01.1
17 Levi Reindl Heavy Pedal Velo Club 37:15.5
18 Bodie Altman 38:09.6
19 William Heller 38:59.5
20 Frankie Imhoff 43:44.1
21 Sebastian Holmes L5 Racing 44:23.7
22 Dane Law 46:54.6
23 Nico Anelli Smiles & Helmets Bicycling 49:07.4
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Aaron Fleming Kegels Bicycle store 09:08.6
2 Michael Carew 11:48.4
3 Jeremy Roth Team Adventuron 12:27.2
4 Graham Goeglein 17:26.9
5 Tim Black Angry Monkeys 19:11.4
6 Tom Kotz ECBC 21:22.5
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Wade Cupkie Hollander Benelux Cycling 51:55.9
2 Tyler Byrnes Flying Bobcats 53:30.9
3 Brian Smith Beer and Pizza 54:01.2
4 Ken Lutze 55:21.6
5 Tad Bruckner 55:54.5
6 Joshua Kettle 56:57.9
7 Doug Rodenkirch Beer and Pizza 57:47.4
8 Gavin Leake 59:02.6
9 John Hepp 59:11.4
10 Walter Larson 59:48.2
11 Dave Kitkowski 59:49.0
12 Robert Kasper 05:21.0
13 Mark Grupka 07:42.2
14 Robert Kovell 08:15.0
15 Henry Berry Ratsch Engineering 17:03.7
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jarrod Kerkhoff 01:13.1
2 Javier Perez 02:04.4
3 Patrick Mcintyre 06:48.9
4 Jeff Pitts Aventuron 07:37.0
5 Lance Andre Swift Navigation 09:15.6
6 Nathin Davisson LaMere Racing Team. 10:01.1
7 Mark Rude 12:00.6
8 Frankie Piehl Treadhead Cycling 17:39.4
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Logan Powers SLS MTB 51:43.9
2 Rylan Zacharek ASU DEVO 51:50.5
3 Aleksandar Trajcev Cafe De Arts Roastery 52:17.9
4 Frankie Piehl Treadhead Cycling 53:09.4
5 Blake Seeman Janesville Area Youth Mt Bike Club 53:48.6
6 Aiden Mcginnis The Scarlet Knights 54:09.1
7 Caleb Sniff Pewaukee Mountain Biking 56:21.2
8 Walter Larson 56:25.5
9 Reed Neuser 56:33.1
10 Issac Zarda Scarlet Knights - FVYCT 57:07.1
11 Nolan Olson 57:10.0
12 Charlie Pease 57:30.3
13 Gavin Lindstrom SLS MTB 58:12.6
14 Robert Kiesgen iv Flyzone Racing 01:59.6
15 Rhys Ashworth 05:02.4
16 James Pavelski Sun Prairie Red Fury 06:19.1
17 Braiden Kovell 14:12.1
18 Conrad Iwen 16:06.1
19 Oscar Herbst 19:56.9
20 Rockett Altmann 29:45.7
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Wardle ASU Devo 04:14.4
2 Ryker Zarda Scarlet Knights FCYCT 06:58.4
3 Andrew Dipiazza Diablo Cycling 09:55.9
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dylan Hoard Broken Spoke Racing 49:27.2
2 Christian Berg 49:59.7
3 Finn Matthews 50:00.9
4 Joel Delonne 51:43.9
5 John Walrich SLS MTB Team 51:44.5
6 Gabriel Rogaczewski Diablo Cycling 54:01.3
7 Curtis Galstad 54:07.3
8 Caughnery Freese Southport Rigging 54:15.0
9 Adam Alt SPYCT (Red Fury) 54:18.2
10 Dominic Parker 54:57.6
11 Henry Elbert Pony Shop Juniors 56:16.6
12 Nathan Benton Benton 00:42.4
13 Alex Moser 04:07.1
14 Caden Toutenhoofd Aventuron 04:10.1
15 Gavin Knudson 04:31.4
16 Ian Terrones SPYCT (Red Fury) 05:28.6
17 Ben Bunton 08:40.9
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dylan Hart 01:53.8
2 Ben Carmody TreadHead Cycling 04:09.5
3 Harrison Buenger Red Fury 04:43.5
4 Samuel Dipiazza Diablo Cycling 07:48.1
5 Jon Olenick SLS MTB 08:21.1
6 Quentin Willmas 11:50.6
DNF Bradley Vincent
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Litton Colectivo 51:42.7
2 ? 25 51:43.6
3 Caden Herrick 52:41.0
4 Zachary Feldmann SPYCT Red Fury 54:17.6
5 Eric Pederson Red Fury 54:24.8
6 Sawyer Herbst 56:14.1
7 Justin Munzur Cafe De Arts / CZ Velo 56:49.0
8 Christian Randolph Treadheads 01:37.8
9 Isaac Busse 06:52.6
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ben Dohlby 02:23.7
2 Eli Kotz ECBC 03:04.1
3 Devin Hatch 04:01.2
4 Aj Beery 04:43.7
5 Owen Buske 05:43.5
6 Riley Writsman 06:04.0
7 Ean Dalton Janesville Area Mt Bike Club 08:50.0
8 Parker Faust Rib Mt Cycles 09:02.0
9 Isak Keyes Adapt Cycling 09:17.6
10 Ben Kowalczyk 12:00.2
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Liam Smith 30:55.7
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ezra Emme 01:50.7
2 Zach Dahlseng 03:14.5
3 Zane Bannink 03:16.1
4 Ethan Cramer 06:44.5
5 Drew Haas ECBC 07:48.4
6 Henry Jacobson 08:15.2
7 Jacob Bons 10:04.7
8 Jose Interiano 29:43.3
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Riley Kopesky 48:29.6
2 Ethan Hansen 48:59.8
3 Bergen Frank-loron 52:33.6
4 Samuel Ciha 54:07.2
5 Cameron Phillips 54:10.7
6 Paul Burrie 54:37.6
7 Carlos Aviles-berrios 02:27.3
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Brasel 33:15.7
DNF Carroll Elger
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Kitral 06:20.7
2 Nicholas Langreck Team Extreme 06:52.4
3 Derek Urban 16:45.6
4 Mark Hackett 24:28.0
5 Nicholas Doney 55:10.5
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gabriel Acaba 30:22.3
2 Jody Walker Zion Cyclery 31:02.2
3 Dan Wagner Neff Cycle Service 31:47.9
4 Kevin Niles 32:58.0
5 Jacob Glahn 34:50.8
6 Branden Downs 35:52.6
7 Joshua Rupnow 36:47.1
8 Rob Reindl Heavy Pedal Velo Club 40:46.2
9 Steve Pirelli Spandex Bandits 40:56.5
10 Tony Lemke Lemke Worldwide 44:57.3
11 Sam Leschisin 54:20.5
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Levi Ney Brazen Dropouts 02:53.8
2 Myles Lund 03:14.1
3 Wes Warne 03:51.4
4 Cesar Vega 04:06.5
5 Michael Fullan 04:13.7
6 Caleb Kleinhans TreadHead Cycling 06:02.8
7 J J flairty 07:52.3
8 Matt Young Trek Midwest Team 09:40.5
9 Rolf Marty Broken Spoke Racing 14:33.4
10 Keith Bennett 15:36.3
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Timothy Obermann 49:19.1
2 Thomas Carmody 50:54.8
3 Ben Warren 51:00.6
4 Brett Neylan 51:21.0
5 Steven Kuick Metro Motorcycles 52:58.0
6 Anthony Matysik 54:12.0
7 Brendan Pancheri 54:20.2
8 Nick Elder 55:12.8
9 Chris Smith 55:12.8
10 Jj Schmidtke 55:35.5
11 Randy Wardle 55:59.3
12 Luke Hallmark 56:16.6
13 Thomas Wegmann 56:26.8
14 Peter Johnson 58:12.7
15 Trent Parker 04:05.1
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Webb Diablo Cycling 34:51.2
2 Greg Niles 37:08.6
3 Brett Riemersma 39:28.0
4 Andy Rossetto 40:41.9
5 Doug Herrick Treadhead Cycling 48:55.7
6 Matthew Schmitz Half Acre Cycling 52:35.6
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Travis Mcfall Broken Spoke 06:05.3
2 Dean Wardle All Spoked Up 06:20.6
3 Tomasz Kapusciak 07:41.4
4 Kyle Bettilyon 07:52.0
5 Elliott Krizek 08:13.4
6 Joshua Bucholtz 08:30.5
7 Chris Volbrecht 12:22.0
8 Daniel Holbus 18:39.5
9 Josue Interiano 18:59.4
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Iverson 49:36.7
2 John Eaton Cafe De Arts / CZ Velo 51:26.8
3 Cory Fladhaer 52:34.3
4 Mike Badura 55:04.5
5 Justin Heiligenthal 56:33.3
6 Andrew Rychlik 58:29.9
7 Jason Finnegan 59:26.3
8 Robert Kiesgen 00:05.4
9 Dan Smith 08:13.0
10 Diego Ortiz 11:38.7
11 David Olenick SLS MTB 15:20.5
12 John Badal 34:34.2
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adam Raychel Midwest Orthopedic Specialty Hospit 37:26.1
2 Michael Hopkins Colectivo Coffee MTB 38:33.2
3 Mike Ziegler 39:38.4
4 Isaac Olson 39:43.7
5 Chris Hill Belgianwerkx 44:55.8
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carter Shelton 01:06.5
2 Eric Jensen Main Street Bicycles Sasquatch Squa 04:46.2
3 Ted German Neff Cycle Service 04:47.0
4 Zack Liska Crooked Wheeler 05:21.3
5 Ron Schneider 06:18.1
6 Tony Pirolo 07:48.3
7 Shaun Putz 08:27.2
8 Jason Baer Aventuron 08:32.9
9 John Middleton 09:19.3
10 Joshua Mendolla 10:07.0
11 Rich Lambe 12:38.1
12 Tim Gray 13:05.3
13 Dorian Mcfarlane 15:05.0
14 Esteban Fernandez 16:31.7
15 Michael Ellerbroek 17:30.3
16 Jeff Dahlseng 24:05.3
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Elbert The Pony Shop 51:13.2
2 Daniel Baumgartner Oberlin Filter Race Team 52:24.5
3 Ernesto Isip jr Full shoes 52:31.9
4 Ryan Vanderloop Shorewood 54:24.4
5 Tim Misavage 54:24.6
6 Brandon Levasseur 58:01.7
7 Stephen E graham SLSMTB 58:32.9
8 Brian Sniff Pewaukee Mountain Biking 01:35.9
9 Rich Lindstrom SLS MTB 04:05.5
10 Dean Kahl 04:38.7
11 David Estrada 07:16.7
12 Adrien Zitoun 07:27.0
13 Todd Hauser Bones in the Toaster 10:29.9
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Timothy Scanley 33:16.2
2 Justin Cloute Big Sky Bikes 39:34.8
3 Robb Brabant 41:29.3
4 Rick Walls 48:00.7
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Kuefler 03:01.4
2 Jamie Bloomquist Breaking wind 2 07:12.8
3 Robert Willmas 07:17.8
4 Jason Mork Linear Sport / Trek 08:03.4
5 Mike Mennenoh 08:24.8
6 Kyle Johnson All Spoked Up 10:50.9
7 Kevin Lisowe 13:30.1
8 Aaron Mcginnis The Scarlet Knights 15:52.8
9 Jeff Glessing Motorless Motion Bicycles 27:38.6
DNF Bryon Anderson Neff Cycle Service
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jess Kruchoski Unsponsored Rider 32:43.1
2 David Studner Trek Midwest Team 39:59.9
3 Matthew Lemorande Pete's Garage 41:44.0
4 Jeff Dohlby 42:31.7
5 Michael Jeschke 42:42.5
6 Peter Froelich Colectivo 42:42.9
7 John Cramer Neff Cycle Service 44:19.5
8 Dean Schadrie 48:57.2
DNF Jay Yanko Colectivo MTB Race Team
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joe Alligood 06:53.8
2 Mark Georg 06:54.0
3 ? 35 06:58.7
4 Enrico Digiammarino 08:34.3
5 Andrew Douglass 08:35.1
6 Jon Terrones 10:09.4
7 Jeff Wren 10:53.5
8 Dan Luebke Smith's Bike Shop 12:10.2
9 John Vandenberg 12:22.8
10 Thomas Hineline 13:56.3
11 David Mennenoh 15:31.4
12 William Oconnell Mustybutts 20:23.6
13 Kevin Polaski Kegels Bicycles 32:21.7
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Todd Hendrickson 52:04.0
2 Peter Matthews 53:30.5
3 Pablo Muirhead 53:58.0
4 Michael Welch 53:58.0
5 Stuart Scholz 53:59.7
6 Greg Mann 54:24.1
7 Scott Tank Associated Bank / Point Area Bicycl 54:28.0
8 Dave Karlovich Benton 54:47.0
9 Gregg Schutt 55:40.1
10 ? 80 Brazen Dropouts 57:00.3
11 Jeffrey Maxson 57:01.0
12 Michael Seiler 58:01.8
13 Andrew Frank-loron 58:52.1
14 Jeffrey Miller 59:59.5
15 Howard Hatch 01:28.0
16 Louis Armstrong Huber Bock 01:45.5
17 Mark Kessenich Colectivo 02:04.4
18 Ken Cole 02:15.7
19 John Altmann 02:47.4
20 Kurt Greenslit Colavita Racing 03:41.5
21 Steve Angove Team Angove 11:20.0
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stuart Shelton Team Wheel & Sprocket 39:05.9
2 Jeff Sympson Kegel's 40:57.5
3 Sean Shields 53:39.5
4 Rob Sleger 58:01.8
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Owens 06:18.4
2 Michael Tweet Brazen Dropouts 07:11.8
3 Pj Braun Fiets Club Flahute 07:23.8
4 Mike Bons Team Extreme 08:18.1
5 Thomas Wendland 08:53.1
6 Jerome Wisniewski 08:53.2
7 Scott Palmersheim 09:23.9
8 Eric Huff 09:36.7
9 Joseph Kuick Metro Motorcycles 10:43.1
10 Bruce Keyes 13:10.4
11 Daniel Hurdle Colectivo Coffee 15:20.7
12 Robert Manwaring Antioch cyclery 15:20.7
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Garner 07:16.2
2 David Gavinski Milwaukee Bicycle Company 11:51.0
3 John Senkerik Team Extreme 14:03.2
4 Michael Dobrient Brazen Dropouts 14:04.0
5 Donald Freitag Team Extreme 15:01.1
6 Dave Diamond 15:36.9
7 Todd Fletcher Treadhead 16:24.6
8 Bruce a Hauser 17:25.5
9 Mark Petterson TreadHead Cycling 17:26.9
10 Steve Drecoll 23:41.7
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jon Antonneau 55:45.3
2 Peter Ackermann Alumnus Project 57:00.1
3 Jed Kimla Team Extreme 57:02.3
4 Bob Pease 02:23.2
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joseph King Team Neff Cycle Service 11:06.6
2 Steve Kapaun 12:08.6
3 Alex Derderian Lifetime Fitness 14:45.4
4 Keith Westendorf Colectivo 18:02.0
5 Andrzej Sadanowicz 24:42.6
6 Rich Mennenoh TreadHead Cycling 31:46.3
7 Thomas Silbernagel Team Extreme 38:27.3
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Donald Howell 10:14.3
2 Dominic Rossetto 11:26.0
3 Dennis Klinkert 12:20.5
4 James Heinecke Alumnus Project 20:50.7
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Craychee Guaranteed Rate Cycling 15:18.1
2 Mark Barrette 20:54.3
3 Frank Lobello Treadheads 33:32.3
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ronald Stawicki 37:57.4
2 Steve Jeske Pedal Moraine 41:19.8
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nathan Guerra Broken Spoke Racing 53:01.8
2 Aidan Lemorande Pete's Garage/SCOTT 53:56.7
3 Cole House 56:32.3
4 Matthew Grady Team Pedal Moraine 59:47.0
5 Dallas Fowler 00:28.5
6 David Bender SLS MTB 00:49.9
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Macy Zielinski 31:35.5
2 Kylee Olenick SLS MTB 31:50.3
3 Parker Powers SLS MTB 32:47.5
4 Ivy Lindstrom SLS MTB 39:06.7
5 Sloan Becker 39:32.8
6 Sophia Bunton 46:02.7
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nadja Micklinghoff 29:39.0
2 Piper West 32:49.7
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Leah Fletcher 08:33.2
2 Josie Andre Swift Navigation 12:57.5
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michelle Anderson 59:59.1
2 Brooke Philbrick 03:31.7
3 Katelyn Vaskovsky 03:56.1
4 April Cunningham PCMB 07:27.7
5 Megan Agnew Brazen Dropouts 08:14.7
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kaitlin Keough Cannondale/Cyclocrossworld.com 41:32.5
2 Kathryn Mcdicken 51:02.9
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Amandarae Pintor 11:24.2
2 Megan Seiler Colectivo MTB Team 11:43.1
3 Kayla Johnson 14:17.1
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kayla Weiss 55:33.5
2 Steffanie Wallin 56:19.9
3 Allison Carmody 01:30.4
4 Melissa Wardle Aventuron 02:40.1
5 Courtney Rogaczewski Diablo Cycling 06:57.4
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Morgan Golabowski Neff Cycle Service 08:22.6
2 Leah Vanevenhoven 09:00.0
3 Kerrie Hughes 10:23.6
4 Jessica Helmlinger Main Street Bicycles Sasquatch Squa 22:13.9
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Renee Griswold 04:49.2
2 April Smith 11:03.5
3 Jeanne Bishop Tread heads 23:09.0
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Holly Lavesser Neff Cycle Service 35:18.2
2 Sydney Guagliardo 42:01.2
3 Sydney Shimko 42:16.9
4 Liz Baumgardt Kegel's Bicycle Store 47:30.4
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jamie Zarda 13:24.4
2 Sonia Haeckel 14:05.9
3 Renea Wrecke 17:31.6
4 Alice Hagen 22:10.1
5 Heather Rainer 25:11.3
6 Michelle Scanley 27:19.7
7 Kelli Piotrowski 27:55.3
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lisa Fitzgerald-fuerst 56:56.7
2 Karen Vaskovsky Tread heads 04:46.7
3 ? Dnf Colectivo 06:57.5
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Melissa Kennedy 27:13.1
2 Jacqueline Mueller 30:13.3
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charlotte Smith 37:20.6
2 Brooklyn Becker 37:21.1
3 Erika Wilke 38:09.6
4 Jana Trajcev 38:31.4
5 Emlyn Teaters 38:47.8
6 Astella Scanley 39:12.3
7 Bella Fletcher 40:01.8
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charis Guerra Broken Spoke Racing 59:18.6
2 Ryan Kahl 59:22.5
3 Abby Johnson ASU DEVO 01:23.7
4 Siobhan Artz Rib Mtn Cycles / Red Eye Brewing 05:08.7
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Isabella Moore The Pony Shop 27:32.1
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brianna Fletcher 54:15.5
2 Sam Mclain 56:23.7
3 Gabrielle Wrightsman 56:45.6
4 Walter Larson 58:29.1
5 Kilyn Brabant 58:53.1
6 Kelsey Krayer 59:19.2
7 Tatum Dalton Janesville Area Youth Mt Bike Club 02:17.1
8 Nadine Brunner 05:32.1
9 Ella Bishop Tread heads 06:35.4
10 Maia Shimko 09:35.5
11 Jasmine Shepherd 22:09.2
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Meira Kalbas 09:40.3
2 Estella Rogers Sun Prairie Youth Cycling Team 11:43.3
3 Lydia Elbert Pony Shop Juniors 14:06.9
4 Madeline Micklinghoff 15:27.9
5 Antonia Gengler ASU Devo 23:53.9
6 Amara Lisowe 24:24.6
DNF Kylie Krayer
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
DNF Rachel Headley Rachel Headley