Log In
BHB Short Track at Saint Augustine's University • Apr 20 2022 • Raleigh, NC
Clear, 57 degrees, wind 3 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sam Woodrum
2 Calvin Berger Berger hardware bikes
3 Ronald Kurney 700 cycling concept
4 Spencer Cathey North Carolina State University Cyc
5 Chris Black Berger Hardware Bikes
6 Larz Robison Pine State Party Squad
7 Nicolas Huffman Oak City Cycling
8 Douglas Brown Old North Cycling
9 Joe Fitzpatrick Pine state coffee
10 Matt Mcdougall
11 William Bryan I Know You Rider
12 Riley Smith
13 Justin Terry
14 Cliff Sherman
15 Curtis Staples Raynor Strength and Nutrition
16 Ross Cain
18 Brady Thomas
19 Eric Hamalainen I Know you Rider
20 Robert Bickerstaffe Team Spoke Cycles p/b Eatmon Law Fi
21 Stephon Beaufort Oak City Cycling Project Racing Tea
22 Logan Teal
23 Nicholas Meeker jbones_photography
24 Neal Caren NCTC
25 Paul Kovach
26 Nicholas Jordan 12th State Cycling Team p/b Trophy
27 Stephen Knight Constellation pb Inland Constructio
28 Josh Vancleef 12th State Cycling Team p/b Trophy
29 Sam Behringer
30 Jalen Little SAU cycling team
31 Joel Eisner Constellation Cycling p/b Inland Co
32 Michael Dep 12th State Cycling Team p/b Trophy
33 Jonas Cherry Redmond's Relyte/ Magne Sport Racin
34 Rob Aldina 12th State Cycling
35 Isaac Miller
36 Michael Porvaznik Crank Arm Brewing
37 Kensington Brown SAU Cycling Team
38 Paul Lumpkin
39 Alain A borthayre CRANK ARM BREWING RACE TEAM
41 Morgan Burns NCDH
42 Jonathan Brown
DNF Jon Naylor
DNF Stillman Jordan jbones_photography
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Baxter Caress NCTC
2 Hunter Dempsey Jigawatt
3 Henry Black Black and Jones
4 Peter Hartingh
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Todd Hancock Oak City Cycling Project Race Team
2 Byron Rice Unattached
3 Keith Gerarden Jigawatt Racing
4 Blake Norman Jigawatt cycling
5 Keith Handlon Jigawatt Cycling
6 Gorret Thompson Oak City Cycling Project Race Team
7 Will Pfeiffer Flow Formulas
8 Michael Jarzomski Crank Arm Brewing
9 Thomas Borner
10 Jason Biggs Jigawatt Cycling P/B Carolina Ale H
11 Calvin Hinkle Hammercross
12 Spencer Cathey North Carolina State University Cyc
13 Colin Kirila North Carolina State University
14 Sean Murphy Oak City Cycling Project Race Team
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Biggs Jigawatt Cycling P/B Carolina Ale H
2 Rod Stanton Team Spoke Cycles p/b Eatmon Law Fi
3 Jakub Augustyn Berger Hardware Bikes
4 Finote Weldemariam SAU Cycling Team
5 Dariusz Tyborowski Jigawatt Cycling p/b Carolina Ale H
6 Nathanael Zellmer Oak City Cycling Project Race Team
7 Jon Drozd
8 Michael Lockhart Revolution Cycle Sports p/b Lonerid
9 Matt Mcgrain TREK Raleigh Holly Park/Crank Arm B
10 Jonathan Strike Crankarm Brewing
11 Charlie Willis Oak City Cycling Project Race Team
12 Subal Das BHB
13 James Lee 12th State Cycling p/b Trophy Brewi
14 Jesse Patton
15 Mark Janas SAU
16 Curtis Staples Raynor Strength and Nutrition
17 Josue Ortiz-flores SAU
18 Nathan Mullins Team Spoke Cycles p/b Eatmon
19 William Garner 12th State Cycling Team p/b Trophy
20 Robert Bickerstaffe Team Spoke Cycles p/b Eatmon Law Fi
21 Michael Dep 12th State Cycling Team p/b Trophy
22 Josh Vancleef 12th State Cycling Team p/b Trophy
23 Nicholas Meeker 12th State Cycling Team p/b Trophy
24 Rob Aldina 12th State Cycling
25 Robert Breedlove Blue Sky Bicycles
26 David Stinson Bike Doctor Waldorf - SOMD Crew
DNF Brandon Valentine - parris Velocious Sport
DNF James Duncan
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cole Harrison Fayetteville composite Dirt grinder
2 Kalib Atkins Team Spoke Cycles
3 Brody Culton North Wake Trailhawks
4 Gavin Bickerstaffe Team Spoke Cycles
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eamon Queeney Oak City Cycling Project Race Team
2 Nathanael Zellmer Oak City Cycling Project Race Team
3 Kyle Boggess Greendale Community College
4 Jacob Clayton OCCPRT
5 Braxton Wilson Old North Cycling Team
6 Nathan Mullins Team Spoke Cycles p/b Eatmon
7 Sean Dill Team Flow Cycling
8 Morgan Burns
DNF Eric Collins
DNF William Garner 12th State Cycling Team p/b Trophy
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Renee Harrington
2 Caitlyn Davis 12th State Cycling p/b Trophy Brewi
3 Tanya Harris Team Spokescycle
4 Elise Freed
5 Rachel Porter
6 Victoria Pugh Crank Arm Cycling
7 Sarah Culton Cant stop Wont stop
8 Jordyn Burton SAU cycling team
9 Jacqueline Purdie SAU Cycling
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Tommerdahl Unicorn Racing
2 Renee Harrington
3 Adeline Brinkley Oak City Cycling Project Race Team
4 Zdenka Worsham Crank Arm Brewing Race Team
5 Caryn Willis Unicorn Women's Racing