Log In
ACA Tuesday Night Criterium • May 11 2021 • Pittsburgh, PA
Partly Cloudy, 54 degrees, wind 5 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Degregorio
2 Steve Hunchuck
3 Michael Zagorski Roy & Associates Racing
4 Cameron Avrigean La Prima Espresso Co. Racing
5 Steven Shaffer Roy & Associates Racing
6 Eric Collazo BG Cycling Club
7 Patrick Otoole Golden Triangle Bike
8 Ian Pollock Massage Envy Racing
9 Elijah Pace Massage Envy Racing
10 Zachary White
11 Micheal Rogers Massage Envy Cycling Team
12 Brett White
13 John Moon
14 Felix Koenig Massage Envy Racing
15 John Lesure BG Cycling Club
16 Spencer Sterling
17 Eli Johnson
DNP Robert Baiko TEAM GTB
DNP Kyle Drexler
DNP Calvin Hogate
DNP Christopher Lewis
DNP Cansu Ozen Opus One Velo
DNP Brett Seich
DNP Camal Wagner PYL
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 6   Cat 5: 7   Cat ?: 9  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeffrey Koontz UPMC / ProBikes
2 David Galati La Prima Espresso Co. Racing
3 Jason Zimmerman Freddie Fu Cycling Team
4 Matt Humeston Massage Envy Racing
5 Robert Gottlieb
6 Aaron Bovalino Rivet 5 Racing
7 Mark Colenbrander UPMC / Pro Bike & Run
8 Edward Leonard jMac Cycling
9 Frankie Ross Sette Nove
10 Mike Janeiro Freddie Fu Cycling
11 Florian Lungu La Prima Espresso Co. Racing Teammate Top 5: David Galati
12 Aaron Shafer Fitt Racing
13 Neil Donahue East End Cycling
14 E Hubstenberger iii Rivet 5 Racing
15 Timothy Daigle Rivet 5
16 Brett Stana UPMC/Pro Bike and Run
17 Zachary Wills Massage Envy Racing Teammate Top 5: Matt Humeston
18 Ken Mowry East End Cycling Club
19 Brian Wieczorek Freddie Fu Cycling
20 Chris Helbling east end cycling club
21 Birk Mcgilvrey Rivet 5 Racing
DNP Topher Delamarter Sharktoothcycling
22 Bryan Routledge Sette Nove
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 13   Cat 4: 2   Cat ?: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cheyenne Noble La Prima Espresso Co. Racing
2 Shequaya Bailey LaPrima Espresso Co Racing Teammate Win: Cheyenne Noble
3 Kelly Collier La Prima Espresso Co. Racing Teammate Win: Cheyenne Noble
4 Elise Rowe La Prima Espresso Co. Racing Teammate Win: Cheyenne Noble
5 Kamila Zagorski Roy & Associates Racing
6 Anna-lena Kempen La Prima Espresso Co. Racing Teammate Win: Cheyenne Noble
7 Cansu Ozen Opus One Velo
8 Alexis Evans Pro bike run
9 Lauryn Falcone
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 2   Cat ?: 3