Log In
Treadfest 2021 • Aug 29 2021 • Lake Geneva, WI
Humid and Mostly Cloudy, 84 degrees, wind 17 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
» Men 11-12 Junior » Men 13-14 Junior
» Men 15-16 Junior/Cat1 » Men 17-18 Junior/Cat1
» Men 19-29 Pro/1 » Men 30-39 Pro/1
» Men 40-49 Pro/1 » Men 50+ Pro/1
» Men 7-8 Junior » Men 9-10 Junior
» Men Clyde Clydesdale/2 » Men Clyde Clydesdale/3
» Men FB Fat Bike » Men M11-14 Citizen/3
» Men M13-14 Sport Cat 2 » Men M15-16 Citizen/3
» Men M15-16 Sport Cat 2 » Men M17-18 Citizen/3
» Men M17-18 Sport Cat 2 » Men M19-24 Comp/2
» Men M19-24 Sport Cat 2 » Men M19-29 Citizen/3
» Men M25-29 Comp/2 » Men M25-29 Sport Cat 2
» Men M30-34 Comp/2 » Men M30-34 Sport Cat 2
» Men M30-39 Citizen/3 » Men M35-39 Comp/2
» Men M35-39 Sport Cat 2 » Men M40-44 Citizen/3
» Men M40-44 Comp/2 » Men M40-44 Sport Cat 2
» Men M45-49 Citizen/3 » Men M45-49 Comp/2
» Men M45-49 Sport Cat 2 » Men M50-54 Comp/2
» Men M50-54 Sport Cat 2 » Men M50-59 Citizen/3
» Men M55-59 Comp/2 » Men M55-59 Sport Cat 2
» Men M60-64 Sport Cat 2 » Men M60-69 Citizen/3
» Men M65-69 Sport Cat 2 » Men M70+ Citizen/3
» Men MSS Single Speed » Men Pro Pro/1
» Women 11-12 Junior » Women 13-14 Junior
» Women 15-18 Junior/Cat1 » Women 19-29 Citizen/3
» Women 19-29 Pro/1 » Women 19-29 Sport Cat 2
» Women 30-39 Citizen/3 » Women 30-39 Pro/1
» Women 30-39 Sport Cat 2 » Women 40-49 Citizen/3
» Women 40-49 Pro/1 » Women 40-49 Sport Cat 2
» Women 50-59 Citizen/3 » Women 7-8 Junior
» Women 9-10 Junior » Women F11-14 Citizen/3
» Women F15-18 Citizen/3 » Women F15-18 Sport Cat 2
» Women F60+ Citizen/3 » Women Pro Pro/1
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marlo Hunter Revolutions Cycles 00:23:12.52
2 Joshua Wardle ASU DEVO 00:23:47.46
3 Hugo Hughes 00:24:02.17
4 Lukas Miller SLSMTB 00:25:19.80
5 Andrew Bertram 00:25:21.93
6 Mason Wilson��� 00:25:36.14
7 Owen Fluegel 00:25:37.71
8 Reid Seeley Red Fury Sun Prairie 00:26:57.69
9 Anders Holmes 00:27:30.16
10 Almanzo Hanes 00:27:39.24
11 Max Carlson sls 00:29:00.21
12 Sam Themanson SLS MTB 00:29:10.37
13 Henry Brandow na 00:33:02.22
14 Levi Eckert 00:47:25.48
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Owen Williams Michael's Cycles 00:21:51.84
2 Alex Wiacek 00:21:52.53
3 Henry Ingersoll Diablo 00:21:52.98
4 Lance Rogers 00:22:22.78
5 Charlie Ingersoll 00:22:57.27
6 Andrew Fleming 00:23:35.99
7 Matthew Milam SLSMTB 00:25:01.73
8 Brandon Paulson Washington County Trailsharks 00:25:16.74
9 Henry Florjancic Shorewood 00:27:24.72
10 Dakota Hendrickson 00:28:55.24
11 David Herman 00:29:04.74
12 Cody Hendrickson 00:31:03.16
13 Bill Hunsicker Sun Prairie Red Fury 00:31:06.25
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nathan Bailey Mock Rock Racing 01:24:23.39
2 Dylan Schroeder ASU Devo 01:24:24.82
3 Logan Drevlow 01:26:46.65
4 Ben Carmody 01:31:36.93
5 Max Garwick Thursday Night Killerz 01:34:39.34
6 Sam Cherchian ASU Devo 01:40:48.95
DNF Hunter Gengler ASU Devo DNF
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Drake Marks Hayward 01:30:15.95
2 Ben Dohlby Colectivo Coffee 01:31:05.08
3 Mark Ruzicka ASU 01:31:29.64
4 Riley Writsman 01:31:49.71
5 Ryan Paupore 01:31:50.99
DNF Jura Gerlach DNF
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elias Saigh Adapt Cycling 01:49:15.41
2 Morgan Hendricks 1(815)483-7881 01:53:46.69
3 Paul Johannes ASU Devo 01:54:31.75
4 Max Bailey Mock Rock Racing 01:56:17.17
5 Connor Buchanan SLS MTB 02:10:41.69
DNF Nolan Magsamen DNF
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carlos Haeckel GuatEver 01:50:17.29
2 Ryan Goemans Pete's Garage Racing 01:59:20.94
3 Michael Humpal 02:13:11.68
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Matter LINEAR SPORT RACING / TREK 01:42:29.65
2 Alan Krueger LINEAR SPORT RACING / TREK 01:52:24.32
3 Ryan Krayer 01:53:23.97
4 Jason Kloptowsky Rbikes.com / Terrene tires 01:56:05.55
5 Bruce Martens 01:57:50.69
6 Neil Zacharek Aventuron 02:04:43.80
7 Ted Hanes F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles 02:06:41.08
8 James Holmes 02:15:53.14
9 Patrick Dowd Neff Cycle Service 02:44:33.97
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ray Nelson Treadhead Cycling 01:50:25.02
2 Mark Kitral F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles 02:08:11.44
3 Jerrod Collier Treadhead Cycling 02:22:18.18
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dominic Dipiazza Diablo 00:26:44.28
2 George Bender SLS MTB 00:26:47.31
3 Landen Guenther Team Guenther 00:30:08.85
4 Warren Brandow na 00:33:06.85
5 Victor Haeckel 00:34:28.18
6 Oliver Lodl 00:35:50.09
7 Sam Main 00:36:33.86
8 Philip Bender SLS MTB 00:38:42.36
9 Dane Schmidt 00:40:16.86
10 Sean M. peterson Cykel Cycles 00:44:46.16
11 Logan Leanna Red Fury 00:46:00.09
12 Henry Smith 00:53:20.36
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Isaac Williams Michael's Cycles 00:24:19.55
2 Espen Wilke 00:24:42.46
3 Caleb Wardle ASU DEVO 00:24:44.38
4 Elliot Knox SLSMTB 00:26:53.49
5 Aiden Guenther Team Guenther 00:29:30.08
6 Wyatt Schmidt 00:30:08.14
7 William Main 00:30:35.64
8 John Lambe 00:33:54.14
9 Caleb Seegers Lucky Brake 00:36:47.14
10 Luke D'angelo 00:40:15.99
11 Finn Davis 00:40:33.03
12 Oliver Eckert 00:40:37.65
13 Sebastian Holmes 00:40:52.54
14 Finnegan Harang Red Fury 00:42:33.15
15 Connor Davis 00:44:49.65
16 Asher Seegers Lucky Brake 00:45:15.62
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeremy Roth Team Adventuron 01:14:52.30
2 Michael Belden 01:16:08.55
3 Eric Alexander StayRad 01:16:32.97
4 Graham Goeglein 01:20:28.37
5 Will Schmidt 01:22:10.80
6 Matthew Forst 01:39:19.06
7 Jeff Beck 01:43:30.20
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Wade Cupkie Hollander Benelux Racing 00:46:07.60
2 Tyler Byrnes 00:47:08.95
3 Tad Bruckner 00:49:10.59
4 Brian Smith Beer Pizza and a Kilt 00:49:10.70
5 Mike Bowman 00:51:20.83
6 Walter Larson 00:51:41.85
7 Adam Ingersoll 00:51:59.70
8 Jeff Polenske 00:53:02.04
9 Dave Kitkowski 00:55:29.08
10 Nick Buchheit 01:11:47.72
11 Henry Berry Ratsch Engineering 01:24:57.08
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Owens 00:59:40.68
2 Jon Smail Wattie Ink 01:00:50.93
3 Shannon Chapwesk Roots Racing 01:07:03.56
4 Mark Rude 01:10:18.67
5 Frankie Piehl Treadhead Cycling 01:27:59.50
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jack Bozych SLS MTB 00:40:57.56
2 Blake Seeman JVC Youth Club 00:43:22.06
3 Finnley Sonnemann Revolution Cycles Club 00:43:34.80
4 Rylan Zacharek ASU DEVO 00:44:41.68
5 Aleksandar Trajcev Cafe De Arts Roastery 00:45:27.25
6 Charlie Pease Psimet Racing 00:46:29.14
7 Rylan Bozych SLS MTB 00:46:29.56
8 Evan Alexander ASU DEVO 00:47:35.89
9 Walter Larson 00:48:45.61
10 Frankie Piehl Treadhead Cycling 00:49:40.89
11 Sean Minalga ABD 00:50:30.95
12 Issac Zarda Scarlet Knights - FVYCT 00:50:49.24
13 Demitri Demolas SLS MTB 00:53:03.74
14 Vincent Dipiazza Diablo cycling 00:53:05.64
15 Nolan Olson Colectivo Coffee 00:53:25.32
16 Conrad Iwen Colectivo 00:57:05.89
17 James Pavelski 01:04:55.63
18 Charlie Rychlik 01:11:55.76
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ali Agnew 00:59:06.14
2 Ryker Zarda Scarlet Knights FCYCT 01:01:04.43
3 Logan Powers SLS MTB 01:01:58.74
4 Andrew Dipiazza Diablo Cycling 01:05:44.22
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Samuel Marsteller SLS 00:39:40.39
2 Charlie Themanson SLS MTB 00:41:27.39
3 John Walrich SLS MTB 00:42:09.14
4 Allan Osuna SLSMTB 00:42:57.14
5 Alec Nelson 00:46:24.64
6 Haylan Engdahl SLSMTB 00:49:34.64
7 Dylan Breeden SLSMTB 00:57:30.05
8 Sam Biddle Aventuron 01:04:24.64
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dylan Hart 00:54:38.49
2 Dylan Hoard Broken Spoke Racing 00:58:48.64
3 Quentin Willmas 00:59:43.48
4 Samuel Dipiazza Diablo Cycling 00:59:49.99
5 Jon Olenick SLS MTB 01:01:11.08
6 Cameron Leighty 01:01:26.74
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Caden Herrick 00:44:32.79
2 Gavin Goold None 00:44:35.17
3 ? 25 00:44:43.51
4 Zachary Feldmann SPYCT Red Fury 00:46:22.46
5 Garrett Frank 00:50:24.24
6 Justin Munzur Cafe De Arts / CZ Velo 00:59:10.34
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Roscoe Guagliardo 00:54:29.74
2 Ean Dalton Janesville Area Mt Bike Club 00:55:26.99
3 Isaac Johnson ASU Devo 00:59:47.96
4 Parker Faust Rib Mt Cycles 01:01:40.74
5 David Litton Colectivo 01:16:14.15
6 Connor Polenske 01:29:33.48
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexander Stanley 01:32:37.36
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Hiles 00:57:48.80
2 Zach Dahlseng 00:59:08.00
3 Timothy Mikulski 01:09:19.50
4 Nicholas Lorenz 01:09:40.54
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nathan Hataj 00:44:16.01
2 Samuel Ciha 00:46:00.12
3 Paul Burrie 00:48:51.01
4 Levi Speckman 00:51:02.04
5 Refael Listman 00:52:00.45
6 Ben Paderta 00:57:35.01
7 Matt Paderta 00:59:35.88
8 Jarrett Debruin 01:02:16.11
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Brasel Cykle Cycle 01:30:13.33
2 Cody Louder 01:32:00.39
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Kitral F3 Cycling 00:57:55.02
2 Blake Bauer 01:01:45.29
3 Nicholas Langreck 01:04:47.45
4 Will Mann Matt Mason Photography 01:09:41.29
5 Zach Ott 01:11:18.04
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jody Walker Zion Cyclery 01:27:25.11
2 Kevin Niles 01:33:28.88
3 Joshua Rupnow Team Wheel & Sprocket 01:34:40.89
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kolby Wood Pedal Flow 00:55:20.59
2 Cesar Vega 00:55:51.78
3 Michael Fullan Dubuque Dad Club 00:56:22.30
4 Wes Warne 00:58:33.65
5 Caleb Wilson 00:58:54.55
6 Steven Kuick 01:04:11.54
7 Kyle Weck WAG Adventure Team 01:10:31.92
8 Keith Bennett 01:21:16.96
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dillon Bera 00:45:11.75
2 Dan Deja 00:45:29.52
3 Brian Runnells 00:46:05.78
4 Seth Frye 00:46:25.10
5 Nick Elder 00:46:47.22
6 Kevin Dwyer 00:56:14.35
7 Robert Voss 00:56:43.40
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andy Rossetto 01:39:33.64
2 Daniel Lawrence 01:42:00.76
3 Greg Niles 01:45:57.57
4 Doug Herrick Treadhead Cycling 01:47:15.76
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joe Babiarz Pedal Flow 00:58:31.00
2 Tomasz Kapusciak Team Bicycle Heaven 01:00:33.84
3 Dean Wardle All Spoked Up 01:01:46.11
4 Andy Osikowicz Pedal Flow 01:02:38.03
5 Elliott Krizek 01:03:06.44
6 Doug Dalsing 01:03:43.50
7 Thomas Carmody 01:04:03.15
8 Kyle Seegers Roots Racing 01:04:28.40
9 Dave Wasikowski 01:12:22.75
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Bean 00:42:15.97
2 John Eaton 00:42:47.47
3 Michael Kroha Cykel Cycles 00:46:41.72
4 Ulises Lopez Red Fury 00:49:30.26
5 Jeff Bernaeyge Psimet Racing 00:49:43.47
6 Andrew Rychlik 00:52:38.58
7 Timothy Carlson 00:53:36.02
8 Jeff Vangompel 00:56:10.46
9 Johan Lane 00:58:16.41
10 Jason Finnegan 01:03:20.97
11 David Olenick SLS MTB 01:05:10.65
DNF Diego Ortiz DNF
DNF Justin Heiligenthal SLSMTB DNF
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Ziegler 01:30:52.07
2 Carter Shelton 01:32:29.29
3 Piotr Wiktorczyk F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles 01:32:56.28
4 Peter Monko Spidermonkey Cycling 01:34:43.81
5 Javier Perez 01:39:24.19
6 Michael Hopkins Colectivo Coffee MTB 01:39:52.59
7 Isaac Olson Colectivo Coffee 01:41:14.78
DNF Kerry Gonzalez Treadhead Cycling DNF
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ken Bozych SLS MTB 00:57:16.18
2 Ted German Neff Cycle Service 00:57:19.18
3 Christopher Iversen 01:00:14.09
4 Eric Jensen Main Street Bicycles Sasquatch Squa 01:01:10.14
5 Tim Gray 01:03:04.20
6 Tony Pirolo 01:03:14.23
7 Myles Saigh 01:03:52.09
8 Grzetgorz Dziubek 01:05:05.02
9 John Middleton 01:08:53.88
10 Jason Baer Aventuron 01:16:55.79
11 Esteban Fernandez 01:17:58.66
12 Jeff Dahlseng 01:20:06.92
DNF Daniel Altneu DNF
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Vanderloop Shorewood 00:45:04.64
2 Eric Shaw 00:46:14.92
3 Tim Misavage 00:46:31.17
4 Daniel Baumgartner Oberlin Filter Race Team 00:48:02.67
5 David Carson 00:48:26.47
6 Stephen E graham SLS 00:52:21.70
7 Rafnie Gebusion 00:55:48.13
8 Dustin Burton 00:57:36.60
9 Aaron Taylor 00:58:22.21
DNF Erik Peterson DNF
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kenneth Walsh 01:33:15.54
2 Timothy Scanley Colectivo 01:34:12.77
3 Justin Cloute Big Sky Bikes 01:41:53.63
4 Jason Ruesch (262) 719-9911 01:47:06.40
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Herman Team Bicycle Heaven 00:58:27.53
2 Daniel Kolthoff 13 00:59:20.72
3 Ryan Frank 01:02:20.40
4 Robert Willmas 01:03:24.74
5 Greg Wasson 01:05:13.24
6 Kyle Johnson All Spoked Up 01:05:14.74
7 Mike Mennenoh 01:08:05.49
8 Matt Mason Matt Mason Photography 01:08:53.30
9 Matt Claybourn Team Pedal Moraine 01:12:38.36
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Studner Trek Midwest Team 01:42:16.65
2 Peter Froelich Colectivo 01:44:09.66
3 John Remi Plus One Cycling 01:45:22.27
4 Jeff Dohlby Colectivo Coffee 01:46:04.09
5 John Cramer Neff Cycle Service 01:51:25.80
DNF Patrick Petzold Team Wheel & Sprocket DNF
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Mcmanus Gryphon Velo Racing 00:59:56.20
2 Bryan Merrill Team Bicycle Heaven 01:03:23.61
3 Andrew Douglass Colectivo 01:06:30.94
4 John Vandenberg Scarlet Knights FCYCT 01:07:55.70
5 Jeff Wren E&L MTB RACING 01:12:34.68
6 Dirk Piening Pedal Flow 01:27:24.14
DNF Kevin Polaski Kegels Bicycles DNF
DNF Thomas Hineline DNF
DNF Enrico Digiammarino DNF
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Todd Hendrickson 00:44:19.59
2 Frank Pistorio 00:45:21.76
3 Stuart Scholz 00:45:59.34
4 Greg Mann 00:48:16.34
5 ? 80 00:49:46.09
6 Michael Seiler 00:50:11.42
7 Brian Olsen 00:52:24.06
8 Jeffrey Maxson 00:52:37.07
9 Richard Bechtel 00:52:54.32
10 Mike Paupore 00:54:29.36
11 Louis Armstrong 00:59:22.97
12 Derrill Peters 01:01:09.41
13 Timmy Martin 01:04:26.93
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Jones Neff Cycle Service 01:31:55.80
2 Danny Warner 01:34:01.59
3 Jeff Sympson Kegel's 01:37:23.89
4 Brian Louder 01:52:29.70
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Bons Team Extreme 01:01:31.73
2 Matthew Paradis Team Bicycle Heaven 01:03:13.22
3 Scott Palmersheim Pedal Flow 01:06:18.72
4 Eric Huff FatKats 01:06:33.62
5 Joseph Kuick Metro Motorcycles 01:07:43.72
6 Kreg Gruben Neff Cycle Service 01:14:45.33
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Garner Team Bicycle Heaven 01:02:04.73
2 Greg Niles Oberlin Filter Racing 01:06:08.67
3 Paul Ayres Red Flint Racing 01:10:45.39
4 David Gavinski Milwaukee Bicycle Company 01:12:46.57
5 Michael Dobrient Brazen Dropouts 01:15:00.47
6 John Senkerik Team Extreme 01:16:01.51
7 Todd Fletcher Treadhead 01:18:44.97
8 Mark Petterson TreadHead Cycling 01:19:39.14
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Walter Meanwell Brazen Dropouts 00:45:15.84
2 Jed Kimla Team Extreme 00:51:05.09
3 Peter Ackermann Alumnus Project 00:51:21.84
4 Bob Pease Psimet Racing 00:58:55.09
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joseph King Neff Cycle Service 01:08:48.17
2 Alex Derderian Lifetime Fitness 01:18:06.33
3 Rich Mennenoh TreadHead Cycling 01:36:12.45
4 Andrzej Sadanowicz 01:43:48.47
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dominic Rossetto 01:03:10.14
2 Don Howell Treadhead Cycling 01:03:50.98
3 Dennis Klinkert 01:06:13.91
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steve Jeske Pedal Moraine 01:51:08.33
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cole House Pete's Garage 01:42:37.05
2 Matthew Grady Pete's Garage 01:52:57.69
3 David Bender SLS MTB 02:01:00.44
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Agnew 00:27:06.81
2 Kylee Olenick SLS MTB 00:29:24.83
3 Parker Powers SLS MTB 00:32:56.47
4 Kaitlyn Phillips sls 00:43:49.90
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nadja Micklinghoff SLSMTB 00:26:02.49
2 Piper West Lucky Brake 00:28:25.74
3 Natalie Reed SLSMTB 00:32:25.49
4 Nora Alexander ASU DEVO 00:40:13.52
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Meira Kalbas 01:09:06.75
2 Lyllie Sonnemann Revolution Cycles Club 01:10:20.10
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gretchen Paderta 00:54:22.96
2 Amanda Keen Treadhead Cycling 01:06:45.50
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sydney Drevlow Donkey Label Racing 01:33:29.24
2 Leah Fletcher 01:46:41.87
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Amandarae Pintor Colectivo 01:07:45.14
2 Megan Seiler Colectivo MTB Team 01:08:53.81
3 Kayla Johnson Colectivo Coffee Racing 01:16:43.62
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Allison Carmody 00:52:26.00
2 Maggie Attoe 00:56:03.90
3 Melissa Wardle All Spoked Up 00:57:33.26
4 Jackie Guenther Team Guenther 00:58:54.28
5 Amanda Kraus (262) 455-5433 01:01:05.22
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Wendy Boehm Neff Cycle Service 01:49:15.30
2 Amanda Bayer 01:51:00.03
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Morgan Golabowski Neff Cycle Service 01:02:24.59
2 Kayla Weiss Team Pedal Moraine 01:04:52.14
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Frida Taylor 01:01:19.43
2 Sara Pletsch 01:04:05.25
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sherry Mix Broken Spoke 01:35:12.38
2 Sydney Guagliardo 01:43:41.38
3 April Beard 01:53:11.24
4 Liz Baumgardt Kegel's Bicycle Store 01:54:16.71
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sonia Haeckel Colectivo 01:08:23.04
2 Jamie Zarda 01:09:14.14
3 Andrea Pether 01:10:36.82
4 Shelly Dohlby Colectivo Coffee 01:21:20.32
5 Heather Rainer 01:34:04.52
DNF Kelli Piotrowski Colectivo DNF
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lisa Fitzgerald-fuerst 00:49:29.57
2 Laura Hall 01:06:04.28
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lucy Bozych SLS MTB 00:46:23.82
2 Issa Cohen Revolutions Cycles 01:30:06.31
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erika Wilke 00:33:18.79
2 Bella Fletcher 00:36:43.89
3 Charlotte Smith 00:37:22.14
4 Lillian Lodl 00:42:29.56
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Kahl 00:47:46.20
2 Abby Johnson ASU DEVO 00:51:28.49
3 Lily Alexander ASU DEVO 01:01:09.08
4 Siobhan Artz Rib Mtn Cycles / Red Eye Brewing 01:11:54.19
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gabrielle Wrightsman 00:46:22.76
2 Tatum Dalton Janesville Area Youth Mt Bike Club 00:47:50.44
3 Kelsey Krayer 00:49:40.01
4 Hailey Veldboom Aventuron 00:56:00.64
5 Norah Fitzgibbon Cafe De Arts / CZ Velo 00:58:56.69
6 Kate Fitzgibbon Cafe De Arts / CZ Velo 01:01:31.01
7 Elliott Zugel 01:04:30.25
8 Anna Wilson (262) 455-5433 01:05:32.02
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Anja Lanser Cafe Hollander 01:03:18.11
2 Brianna Fletcher 01:09:28.55
3 Madeline Micklinghoff SLSMTB 01:09:34.73
4 Fiona King 01:09:39.85
5 Genevieve Dockry 01:16:20.61
6 Antonia Gengler ASU Devo 01:17:31.95
7 Walter Larson 01:25:05.97
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
DNF Angele Morris Angela Morris
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Holly Lavesser Neff Cycle Service 01:31:08.81