Log In
Spin the District Hapeville • Apr 23 2022 • Hapeville, GA
Clear, 75 degrees, wind 8 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Caleb Landgrebe DDP Cycling Team
2 Dyllon Gunsolus 0
3 Preston Eye Nashville Local Cycling
4 Reilly Oberding ONTO Juniors
5 Christian Corsello 0
6 Julien Ruhe Team Rocket Revolution
7 Dillon Swaim 0 Teammate Top 5: Dyllon Gunsolus
8 Joe Nau VEO Cycling
9 Gray Barnett ONTO p/b Hincapie Racing
10 Luke Woodard 0 Teammate Top 5: Dyllon Gunsolus
11 Dylan Ogle Flicker | Hub Bikes
12 Jonathan Hauck 0 Teammate Top 5: Dyllon Gunsolus
13 Kevin Spicer VEO Cycling
14 Preston Beasley Nashville Local WOLFPACK
15 Jaden Grimes Piedmont
16 Enzo Hincapie ONTO p/b Hincapie Racing
17 Ben Mcconchie ONTO p/b Hincapie Racing
18 Niels Seim Team Semi-automatic
19 Andre Silva Total Cycling Team
20 Zachary Mccullough Dornier Racing
21 William Wilhelm Piedmont
22 Robert Rogan Nashville local cycling Teammate Top 5: Preston Eye
23 Patrick Homan Oceanic Racing
24 Hunter Jossim Ponte Vedra Racing
25 Aaron Whalen Unaffiliated
26 Alex Brown Ponte Vedra Racing
27 Jonathan Austin Chrome Yellow
28 Romero Gill Ponte Vedra Racing
29 James Jetton MACC Racing
30 Jonathan Sierra Southern Velo
31 Reece Latham Pent Up U23 Cycling Team
32 Samuel Rideout Piedmont
Finishers: Cat 2: 9   Cat 3: 19   Cat 4: 3   Cat 5: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dylan Lindsey Piedmont
2 Will Mcdonald Rocket Revolution
3 Matthew Crabbe North Georgia Cycling Association
4 Niels Seim Team Semi-automatic
5 Juan Furtado 0
6 Jon Brock MACC Racing
7 Ty Boyle Semi automatic
8 John Beckner 0 Teammate Top 5: Juan Furtado
9 Markelly Belvy 0 Teammate Top 5: Juan Furtado
10 Sheldon Edwards VeloBrew Racing
11 Parker Lovelace Nashville Local Cycling
12 Messen Timothy 0 Teammate Top 5: Juan Furtado
13 Justin Strother MACC Racing
14 Robert Desantis Florida Velo
15 Daniel Bourke Suprabars.com
16 Ageu Costa Free-Flite Masters
17 Blake Snellings 0 Teammate Top 5: Juan Furtado
18 Sean Cantrell Bonafide Racing
19 Ben Eckles Outback Bikes
20 George Cullen 0 Teammate Top 5: Juan Furtado
21 Shayeon Hawkins Bonafide Riders Cycle Club
22 Mauricio Campos 0 Teammate Top 5: Juan Furtado
23 Spencer Caratti Pieluminati
24 Quill Martin Piedmont Teammate Win: Dylan Lindsey
25 Hunter Brown 0 Teammate Top 5: Juan Furtado
26 Reace Hudgeons Semi-automatic
27 Robert Phipps Bonafide Cycling Club
29 Ryan Fish Free-Flite Masters
30 John Sasser #N/A
31 Isaiah Turner Bonafide Riders Cylce Club
Finishers: Cat 4: 19   Cat 5: 7   Cat ?: 4  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nestor Rodriguez #N/A
2 Andrew Kingdom Supra Functional Food Bars.com
3 Sean Cantrell Bonafide Racing
4 Scott Kramer 0
5 Jason Jones #N/A Teammate Win: Nestor Rodriguez
6 Matthew Hanson 0
6 Thomas Day #N/A Teammate Win: Nestor Rodriguez
7 John Sasser #N/A Teammate Win: Nestor Rodriguez
8 Jerome Temple Metro Atlanta Cycle Club Racing
9 Jim Adams Rocket Revolution
10 Matthew Crabbe North Georgia Cycling Association
11 Branden Nguyen MACC Racing
12 Messen Timothy 0 Teammate Top 5: Scott Kramer
14 Prabhu Patil #N/A Teammate Win: Nestor Rodriguez
15 Jaquan Jones 0 Teammate Top 5: Scott Kramer
16 Jeremiah Washington Welland Racing
17 Shayeon Hawkins Bonafide Riders Cycle Club
18 Thomas Day #N/A Teammate Win: Nestor Rodriguez
19 Jon-moses Robinson Reunion Racing
20 Robert Phipps Bonafide Cycling Club
21 James Goodnight Bonafide Riders Cycling Club
22 Kishane Taylor 0 Teammate Top 5: Scott Kramer
23 Khalim Phillips MACC Racing
24 Jerry Buker ACR Cycling
25 Laurence Denney Mission Devo
26 Kristopher Starkey Gordon Social Group
27 Jacob Brennan 0 Teammate Top 5: Scott Kramer
28 Isaiah Turner Bonafide Riders Cylce Club
29 Dennis Francis Metro Atlanta Cycling Club
30 Jacob Brennan 0 Teammate Top 5: Scott Kramer
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 20   Cat ?: 8  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Laurence Denney Mission Devo
2 Charlie Hipp Mission Devo Cycling p/b Tyler Perr
DQ Jackson Daughtry 0
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Crabbe North Georgia Cycling Association
DQ Nestor Rodriguez #N/A
DQ Jaquan Jones 0
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Caney Nashville Local Cycling
2 Tommaso Caccia Nashville Local Cycling Teammate Win: Michael Caney
3 Baden Rogan Nashville Local Cycling Teammate Win: Michael Caney
4 Jeremiah Washington Welland Racing
Finishers: Cat 5: 4  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Preston Eye Nashville Local Cycling
2 Matthew Hanson 0
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
28 Jeff Tibbetts Tibbetts Software
Finishers: Cat 5: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marc Boults VeloBrew
2 Alex Mitz PV Racing
3 Justin Jordan Velo Brew Teammate Win: Marc Boults
4 Ryan Collins L5Flyers p/b OrthoAtlanta
5 Nestor Rodriguez #N/A
6 Tyrone Edwards The Paceline Project
7 Daudi Cobb MACC Racing
8 Rolando Hernandez Pioneer Mortgage pb Yourkey.com
9 Ageu Costa Free-Flite Masters
10 Isaac Strickland Senoia Bicycle
11 Aaron Whalen Unaffiliated
12 John Davis VeloBrew Teammate Win: Marc Boults
13 Robert Desantis FloridaVelo
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 5   Cat 3: 3   Cat 4: 2   Cat 5: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marcos Follonier North Georgia Cycling Association
2 Frank Negri 0
3 Terence Auter PV racing
4 Curtis Long Ponte Vedra Racing
5 Modesto Diaz Giovannis tile design race team
6 Chris Chotas The Paceline Project
7 Dan Klapheke Tyler Perry Studios/NGCA
8 Kevin Maxey The Paceline Project
9 Kevin Price MACC Racing
10 Ryan Fish Free-Flite Masters
11 James Jetton MACC Racing
12 Ryan Fish Free-Flite Masters
13 Brady Rogers The Paceline Project
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 2   Cat 3: 4   Cat 4: 4  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kirk Corsello NGCA Tyler Perry
2 Robert Mayerik Free-Flite Racing
3 Robert Rogan Nashville local cycling
4 Steve Robertson 0
5 Romero Gill Ponte Vedra Racing
6 Pablo Santa cruz FloridaVelo
7 Ray Cipollini Hilton Head Cycling
8 Norman Brookins 0 Teammate Top 5: Steve Robertson
9 James G wenzel Velo Voodoo
10 Michael Pavuk Free Flite Masters Teammate Top 5: Robert Mayerik
11 Barry Carswell 0 Teammate Top 5: Steve Robertson
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sophie Zents Team Rocket Revolution
2 Ruth Allen Metro Atlanta Cycling Club Racing
3 Rhylee Wittrock Piedmont
4 Bea Galbreath team rocket revolution Teammate Win: Sophie Zents
7 Saskia Hoppe Sorella Cycling
8 Anya Peregrino 0
9 Carla Bates NGCA
10 Christina Panella #N/A
11 Amalia Marcu NGCA p/b Tyler Perry Studios
Finishers: Cat 3: 6   Cat 4: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Laura Kate galbreath Team Rocket Revolution
2 Carla Bates NGCA
3 Amelia Hicks Virginias Blue Ridge TWENTY24 Devo
4 Joy Davis Bonafide Cycle Club
5 Tammy Benton-porter MACC
5 Kelli Rogan Nashville Local Cycling
6 Kelli Rogan Nashville Local Cycling
7 Eboni Dubose Bonafide Riders Cycle Club
8 Johanna De jesus 0
9 Angela Brewer Team Bonafide Riders
DNF Claudia Bailey Sorella Cycling
DNF Kimberly Anderson Bonafide Riders Cycling Club
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 3   Cat ?: 4  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Pippa Denney Mission Devo