Log In
Rosena Ranch Circuit Race • May 1 2022 • San Bernardino, CA
Clear, 72 degrees, wind 5 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Aaron Miranda Team Six
2 Adrian Ko
3 Christian Zollner
4 Bryan Bombela Advance2race
5 Mark Dewey
Finishers: Cat 3: 4   Cat 5: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Maclean
2 Frankie Mecono Firestone Walker Race Team
3 Steven Fick GO FAST
4 Matt Walton Go Fast - Incycle
5 Al Quesada
6 Ian Kuerzinger
7 Anthony Pablo flores Monster Racing Team
8 Agustin Flores Opprime cycling
9 Jeff Deguide Padyak Racing Team
10 Anthony Ferrusi
11 Brian Cantrell
12 Christopher Evans
13 Sergio Lozoya
14 Brandon Owens-nilo
15 Rodolfo Olazaran
16 Jesse Moniz Padyak Racing Team
17 David Erghelegiu
18 Ricky Cortez Padyak Racing Team
19 Wilson Cheng Kitzuma Racing
20 Sebastian Funk
21 Austreverto Serafin Opprime Cycling Team
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 17   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kolbe Weinkopf
2 Francisco Flores
3 Abraham Arteaga
4 Daniel Lozoya
5 Roman Lopez S2C/BOSCH pb Primal
6 Steven Stewart
7 Joshua Seipel Opprime Cycling
8 Raul Quiroz CFT/AXION Cycling Team
9 Joseph Murphy
10 James Ratigan
11 Ben Israel Bikecoach Fitness Racing
12 Aira Cruz Go Fast - Incycle
DNP Page Broughton
DNP Ernesto Tovar
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 7   Cat ?: 5  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Austin Carroll Los Angeles Bicycle Club
2 Alex Brewer
3 Erick Herrera
4 Jason Cianfrocca Los Angeles Bicycle Club Teammate Win: Austin Carroll
5 Cameron Bond Guillotine Cycling
6 Christian Molina
7 Shanni Berger
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 1   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lawrence Xia Subaru Santa Monica Racing
2 David Aldrich
3 Lubin N piedras avila CFT/AXION Cycling Team
4 Seth Huggins E-Voke Racing
5 Brandon York Farmers Cycling / Pats 605
6 Jeff Deguide Padyak Racing Team
7 Michael Araluce Kitzuma Racing
8 Matt Walton Go Fast - Incycle
DNP Tony Sanchez Farmers Cycling
9 Wilson Cheng Kitzuma Racing
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 5  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rigoberto Meza S2C/BOSCH pb Primal
2 Kirk Bausch Davis Phinney Foundation Masters Cy
3 Brian Mitchell
4 Dustin Armstrong E-VOKE RACING
5 Jose Mata
6 Jon Alejo
DNP Jose Reyes S2C/BOSCH pb Primal Teammate Win: Rigoberto Meza
DNP Patrick Caro Go Fast - Incycle
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 3   Cat 3: 1   Cat 4: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Espen Kateraas
2 Tony Brady Davis Phinney Foundation Masters Cy
3 Scott Cox E-VOKE RACING
4 Martin Adamczyk SDBC / Emerald Textiles pb Bonnici
5 Robert Itoh Big Orange Cycling
6 Ruben Lopez
7 Louis Tejeda Padyak Racing Team
8 Anthony Freeman Big Orange Cycling Teammate Top 5: Robert Itoh
9 Christopher Judy
DNP Rudolph Napolitano
DNP Rodrigo Flores
DNP Joe Chang
DNP John Garbo
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 3   Cat 3: 4  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ruben Meza S2C/BOSCH pb Primal
2 John Garbo
3 Benjamin Petzoldt S2C/BOSCH pb Primal Teammate Win: Ruben Meza
4 Greg Kogut S2C/BOSCH pb Primal Teammate Win: Ruben Meza
5 Patrick Caro Go Fast - Incycle
DNP Rudolph Napolitano
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 1   Cat 3: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adam Beno
2 Oktay Ortabasi BOOST CycleSport
3 Tony Brady Davis Phinney Foundation Masters Cy
4 Michael Anderson S2C/BOSCH pb Primal
5 Ryan Dorris Kitzuma Racing
6 Mario Higareda Kitzuma Racing
7 Tim Coleman S2C/BOSCH pb Primal Teammate Top 5: Michael Anderson
8 Joel Wheeler
9 Christopher Bennett S2C/BOSCH pb Primal Teammate Top 5: Michael Anderson
10 James Robbins S2C/BOSCH pb Primal Teammate Top 5: Michael Anderson
DNP Kirk Bausch Davis Phinney Foundation Masters Cy Teammate Top 5: Tony Brady
DNP David Bautista
DNP Oliver Dayos Majestic Cycling
DNP Robert Itoh Big Orange Cycling
DNP Jose Eugenio vega S2C/BOSCH pb Primal Teammate Top 5: Michael Anderson
DNP Saul Nunez Kitzuma Racing Teammate Top 5: Ryan Dorris
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 6   Cat 3: 6   Cat 5: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steve Landry S2C/BOSCH pb Primal
2 Steve Remy Monster Racing Team
3 Michael Penta E-VOKE RACING
4 Kenneth Rogers Davis Phinney Foundation
5 Artemio Martinez S2C/BOSCH pb Primal Teammate Win: Steve Landry
6 Gerald Bacher e11even Masters
7 Victor Caraballo
8 Mario Higareda kitzuma
9 Andrew Lanyi Southern California Velo
10 Lee Frankel
11 Joseph Dagostino S2C
12 Phillip Husband
13 Ted Rupp Davis Phinney Foundation Masters Cy
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 6   Cat 4: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bradley Jones
2 Michael Reese Santa Barbara Bicycle Club/SBBC
3 Scott Claes e11even Masters
4 Michael Araluce Kitzuma Racing
5 Christopher Jaggers Southern California Velo
6 Fernando Lindo
7 Robert Allen
8 James Williamson
DNP Cyril Hunte CORE Racing
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 5  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Philine Endres
2 Jessica Garner Go Fast
3 Ellen Strickland
Finishers: Cat 4: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nora Escalante CFT/AXION Cycling Team
2 Maryn Yokoyama BOOST CycleSport
Finishers: Cat 5: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Melissa Locher Bikecoach Cycling Club
Finishers: Cat 3: 1