Log In
Sunshine GP-Powell TT and Ice Cream Hill RR • Mar 25 2018
Clear, 76 degrees, wind 7 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Justin Bolde 239 Racing Team
2 Benhur Sturaro
3 Garrison Gaylord VeloBrew Cycling Club
4 Richard Freeman iii FloridaVelo
5 David Wright
6 Brian Hale Welland Racing
8 Simon Weatherhead Sarasota Cycling Club p/b SeaSucker
9 Sean Hurley The Bike Store
11 Joey Medina
12 Gustavo Pizarro 239 Racing Team Teammate Win: Justin Bolde
13 Zachary West FloridaVelo Teammate Top 5: Richard Freeman iii
14 Erick Camacho 239 Racing Team Teammate Win: Justin Bolde
Finishers: Cat 3: 10   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gareth Com
2 Paul Fitzpatrick St Pete Bicycles/Brick City Bicycle
3 Samuel O'brien
4 Brian Miller
5 Mark Schiefer Sarasota Cycling Club p/b SeaSucker
6 Daniel Vargas 239 Racing Team
8 Miguel Mora copa Ocampo Racing Team
9 Rob Reynolds The Bike Store
10 Ricardo Almonte
11 Micah Cotton Snyder Factory Racing
12 Chad Goble Sarasota Cycling Club p/b SeaSucker Teammate Top 5: Mark Schiefer
13 Michael Kircher
14 Johnny Rhodes delbridge Mission Devo Cycling/NGCA p/b Tyler
15 Javier Candelaria
16 Carlos Martinez West Coast Cycling
17 Reece Latham Mission Devo Cycling/NGCA p/b Tyler
18 Luis Castro Orlando Road Club
19 Robert Desantis Sarasota Cycling Club p/b SeaSucker Teammate Top 5: Mark Schiefer
Finishers: Cat 4: 17   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Taylor Jacobs 850 Velo
2 Carlos Chacon Monster Media Racing
3 Antonio Parra Ocampo Racing Team
4 Federico Chang
5 Leonardo Solorzano
6 Paul Schulman
7 Chris King
8 Tyler Auger
9 Charles White
10 James Wahl
11 Paul Guerreso Team O2
12 Jacob Yundt West Coast Cycling
13 Philip Karwowski
14 Matthew Warren VeloBrew Cycling Club
15 Ashby Barnette
Finishers: Cat 5: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lucas Judycki Interactive Metronome p/b Mega Cycl
2 Corban Burford
Finishers: Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Julien Toussi VeloBrew Cycling Club
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Warren VeloBrew Cycling Club
2 Thomas Borowski St Pete Bicycles/Brick City Bicycle
Finishers: Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Caleb Burford
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Allison Anjos
2 Francisco Hernandez Compass Research Cycling Team
3 Pablo Santa cruz FloridaVelo
4 Laszlo Alberti Vision Racing p/b Sanford POWER
5 Rolando Hernandez Pioneer Mortgage pb Yourkey.com
6 James Harter
7 Whit Robinson Compass Research Cycling Team Teammate Top 5: Francisco Hernandez
8 Vance James FloridaVelo Teammate Top 5: Pablo Santa cruz
9 Nestor Rodriguez
10 Ken Vida FloridaVelo Teammate Top 5: Pablo Santa cruz
11 Alex Mitz
12 Hunter East DNA Racing
13 Paulo Silva Compass Research Cycling Team Teammate Top 5: Francisco Hernandez
14 Osvaldo Delgado
15 Terence Auter Infinity Bike Shop
16 John Balmer Century Road Club Of America
17 Chad Weisgram Vision Racing p/b Sanford POWER Teammate Top 5: Laszlo Alberti
18 Benjamin Weaver Texas Roadhouse Cycling Team
19 Ernie Pena FloridaVelo Teammate Top 5: Pablo Santa cruz
20 Sean Philyaw LittleFire Masters p/b Adventure Cy
21 Chris Tricoli Compass Research Cycling Team Teammate Top 5: Francisco Hernandez
22 Vasilios Palekis FloridaVelo Teammate Top 5: Pablo Santa cruz
23 Kevin Cook
24 Adam Baskin GearLink Racing INC.
25 Unknown Rider
26 Curtis Tolson Texas Roadhouse Cycling Team
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 10   Cat 3: 5   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Javier Hernandez
2 Mariusz Baran LCT/Bill Bone Bike Law
3 Roy Foley Aeropro Coaching Cycling Team
4 Patrick Diver
5 Kirk Corsello Next Moto Champion Cycling p/b Rosw
6 Chuck Holstein
7 Chris Antia
8 Didier Fresne West Coast Cycling
9 Michel Bermudez
10 Matthew Maddox VeloBrew Cycling Club
11 Charles Kyle Evolution Cycling Club p/b Long & F
12 Christopher Creyts FloridaVelo
13 Adrian Besancon West Coast Cycling
14 Mark Poteet West Coast Cycling
15 Osmay Rodriguez FloridaVelo
16 Jeff Leonard Compass Research Cycling Team
17 Romero Gill VeloBrew Cycling Club
18 Eric Specht Compass Research Cycling Team
19 Scott Lameier
20 Anthony Maisto FloridaVelo
21 Octavio Ocampo Ocampo Racing Team
22 Jared Zimlin GearLink Racing INC.
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 7   Cat 3: 8   Cat 4: 3   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Todd Sanders Support Clean Sport/SeaSucker/Gutte
2 Martin Bates West Coast Cycling
3 Dallas Rose GearLink Racing INC.
4 Will Larson GearLink Racing INC.
5 Randy Parker Velo Allegro
6 Michael Rhoades Treasure Coast Racing
7 Brian Davis Compass Research Cycling Team
8 Brian Brown Compass Research Cycling Team
9 Steven Kurth Treasure Coast Racing
10 Paul Bordas Treasure Coast Racing
11 Julius Aulisio Treasure Coast Racing
12 James W oreilly
13 James G wenzel Velo Voodoo
14 Adam Giles
15 James Dure VeloBrew Cycling Club
16 Omar Sassin
17 Mark Stein FloridaVelo
18 David Hiatt
19 Joseph Fritz Team Loblolly Cycling
20 John Hamilton Team Skyline Masters
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 6   Cat 3: 9   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Guttenplan Support Clean Sport/SeaSucker/Gutte
2 Michael Lambert AlaCOMP / Brick / James Bros Bikes
3 Declan Irvine
4 Roman Seliverstov UCI CT: CCB Foundation - Sicleri
5 Rolly Weaver Support Clean Sport/SeaSucker/Gutte Teammate Win: David Guttenplan
6 Samuel Munday
7 Bruno Moreira Pioneer Mortgage pb Yourkey.com
8 Brock Mason NGCA Elite p/b Tyler Perry Studios
9 Lucas Dauge
11 Emile Abraham NGCA Elite p/b Tyler Perry Studios
13 Jacob Hill Downtown Asheville Racing Club (DAR
14 Christian Ricci
15 Alex Winnicki
19 Justin Pfaff VeloBrew Cycling Club
20 Jacob Burbach FloridaVelo
21 Steven Perezluha Support Clean Sport/SeaSucker/Gutte Teammate Win: David Guttenplan
22 Ryan Woodall VeloBrew Cycling Club
23 Caleb Aoake Team Novo Nordisk
24 Ulugbek Saidov
25 Oliver Behringer
26 Hamish Beadle
27 William Arce rivera FloridaVelo
28 Fredd Matute Performance Team by Rossetti
29 Darren Dowling Sarasota Cycling Club p/b SeaSucker
30 Owen Shott VeloBrew Cycling Club
32 Peter Butler
Finishers: Cat 1: 12   Cat 2: 5   Cat 5: 1   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Connie Clement Sorella Cycling p/b Hincapie Sports
2 Phoebe Maisto FloridaVelo
3 Rachel Toomey Treasure Coast Racing
4 Kayla Yuengling One Love Cycling
5 Lilly Mcleod LUX Cycling
6 Samantha Morrison VeloBrew Cycling Club
7 Jennifer Hilton One Love Cycling Teammate Top 5: Kayla Yuengling
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sophie Zents Mission Devo Cycling/NGCA p/b Tyler
2 Amelia Hicks Mission Devo Cycling/NGCA p/b Tyler Teammate Win: Sophie Zents
3 Ashley Davis VeloBrew Cycling Club
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeanine Seeger
2 Simone Berger
3 Dana Stryk Evolution Cycling Club p/b Long & F
4 Loren Morgan
5 Jan Burger West Coast Cycling
6 Erika Sosa One Love Cycling
7 Robyn Bryde Georgia Neurosurgical Institute
8 Gabriella Dixon Interactive Metronome Development
9 Melody Mcleod LUX Cycling
10 Carlee Hemmerlein
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3   Cat 3: 6