Log In
Nanticoke Criterium • Jul 3 2010
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hayden Godfrey BikeNZ
2 ? John Jamis Sutter Home p/b Colavita
3 Rodney Santiago Champion System Racing
4 Ryan Shebelsky Team Alliance Environmental
5 Cameron Karwowski BikeNZ Teammate Win: Hayden Godfrey
6 Steven Wells Ingram Micro/Tom's Pro Bike
7 Kyle Wagner Chester County Velo - Smedley/Iron
8 Brett Kielick QCW Cycling/breakawaybikes.com
9 S Charles zamastil QCW Cycling/Breakawaybikes.com
10 Joseph Whitman AXA Equitable Cycling Team/CRCA
11 Rod Myers Liberty Cycle
12 Richard Straub Pabst Blue Ribbon / Talksoft Racing
13 Russell Blake Mason Dixon Velo/Team Cycle Works
14 Laura Van gilder Mellow Mushroom
15 Chad Adair BikeNZ Teammate Win: Hayden Godfrey
16 John Hunter Pabst Blue Ribbon p/b Talksoft Raci
17 A.t. Stamp Subaru/Gary Fisher Road Team
18 Jorge Romero Champion System Racing Teammate Top 5: Rodney Santiago
19 Meurig James QCW Cycling
20 Roberto Torres-aguiar Champion System Racing Teammate Top 5: Rodney Santiago
21 Richard Ball WW/High Gear
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 8   Cat 3: 2   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kenneth Wareham Thru-It-All Body Shop Inc.
2 Meurig James QCW cycling/breakawaybikes.com
3 Calvin Hoops Guy's Racing Club
4 John Spittal Thru-It-All Body Shop Inc Teammate Win: Kenneth Wareham
5 Charles Hanlon Guy's Racing Club
6 Nick Rogers QCW Cycling/ breakawaybikes.com
7 Arnaud Borner Penn State Cycling
8 Kevin Mcguire ACT
9 Robert Grimwood Eastern Mobile Cycling Team
10 Joseph Pigga Chester County Velo- Smedley/Iron H
11 Craig Alabovitz Unattached
12 Kevin Rooney CRCA/Houlihan-Lokey Sanchez
13 Brenton Swartz QCW Cycling/breakawaybikes.com Teammate Top 5: Meurig James
14 Noah Zitzer Chester County Velo- Smedley/Iron H
15 Willie Payton WS UNITED/SHEEPSHEAD CYCLE
16 Erik Mitchell Eastern Mobile Cycling Team
17 Chris Esposito Unattached
18 Cam Mancuso DeathRow Velo
Finishers: Cat 3: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Gregoire Unattached
2 Emmanual Gagne Espoirs de Laval
3 Eric Korolewski Unattached
4 Andy Mount National Capital Velo Club/Spokes E
5 Darren Hartman Unattached
6 Jeffrey Toth Unattached
7 Max Thilen Unattached
8 John Novak Upstate Velo
9 Daniel Fuehrer Unattached
10 David Hansen Big Horn Velo of Elmira NY
11 Steven Weaber ERA Cycling
12 Mariano Garay Unattached
13 Greg Horrocks QCW Cycling
14 Eric Fischer Yale University
15 Lee Sobotkin Tri State Velo
16 Lawrence Senese Tri State Velo
17 Brendan Newman Unattached
18 Timothy Kauffman International Christian Cycling Clu
Finishers: Cat 4: 15   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Zachary Houlik Bikeline/LWA
2 Emmanuel Gange
3 Greg Ratzell Bikeline / LWA Teammate Win: Zachary Houlik
4 Jonathan Bright Team Vortex
5 Kaitlyn Lawrence TEAM VORTEX
6 Max Thilen Megacycle Santos pb Anything on Whe
7 Nadia Latzgo Bikeline/LWA Teammate Win: Zachary Houlik
8 Nathanial Dietrila
9 Luke Lukas Upstate Velo
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Mcguire ACT
2 Cam Mancuso DeathRow Velo
3 Patrick Bastianelli Unattached
4 Brandon Niskala
5 Rachel Sladovnik Vortex
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Spittal Thru-It-All Body Shop inc.
2 Bruce Rohdenburg Corning R Team
3 Jeffrey Appeltans MAMBO Kings/D&Q-GoCycling
4 Martin Mrugal PA Masters RC
5 Patrick Gellineau Team Squiggle
6 Kevin Saint clair Main Line Cycling - Bikyle/Mazur co
7 Paul Pearson Tru-Brew/BCRC
8 Aubrey Gordon liberty cycle
9 Brad Ober Thru-It-All Body Shop Inc Teammate Win: John Spittal
10 Thomas Ratzell Bikeline / LWA
11 John Hamilton Main Line Cycling-BiKyle/Mazur Coac
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lauren Ellis BikeNZ
2 Kaytee Boyd BikeNZ Teammate Win: Lauren Ellis
3 Jaime Nielson BikeNZ Teammate Win: Lauren Ellis
4 Gemma Dudley BikeNZ Teammate Win: Lauren Ellis
5 Colleen Gulick Team Kenda
6 Dana Walton Team Alliance Environmental
7 Stacey Jensen CRCA/Radical Media
8 Cassandra King Amoroso's/Victory Brewing/Tri-State
9 Alaina Gurski CAWES Powered By Specialized
10 Andrea Luebbe Human Zoom / Pabst Blue Ribbon
11 Patricia Marzi Salamander
12 Dana Cuomo Thru-It-All Body Shop Inc
13 Elspeth Huyett Verducci/ Breakaway Racing
14 Kaitlyn Lawrence TEAM VORTEX
15 Jennifer Bollinger Chester County Cycling Foundation
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 6   Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat ?: 4