Log In
Butler County Stage Race - Criterium • Jul 17 2010
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Garrett Olsen Villanova University
2 Robert Abramo Villanova University Teammate Win: Garrett Olsen
3 Ben Reynolds Cyclelife/Raw Talent Ranch Racing
4 Jonathan Marshall Lost Boys Racing inc.
5 Patrick Kineston Unattached
6 Jason Mills Great Northern Cycles
7 John Cotter Freddie Fu Cycling Team
8 Brett Mckay Team Hollyloft
9 Matthew Furlow QCW Cycling
10 William Morris CycleLife/Raw Talent Ranch Racing Teammate Top 5: Ben Reynolds
11 Fabian Muth RSG Frankfurt
12 Joe Magro Mason Dixon Velo
13 Andy Gorski Allegheny Cycling Association
14 Carl Flink UPMC Cycling Performance
15 John Schmidt Paramount
16 Edward King-smith Iron City Bikes
17 Donald Splitstone Allegheny Cycling Association
18 Keith Hower DPS Penn
19 Jeffrey Craddock Greenbrier Pawn Racing
20 Justin Cupples QCW Cycling
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 13   Cat 4: 4   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Thompson Unattached
2 Andrzej Wojcieszynski QCW Cycling
3 Robert Lochner Iron City Bikes
4 Mike Quigley Steel City Endurance
5 Joseph Lydic Unattached
6 Derek Reager Koeles Cycling Club
7 Chris Hays Global Ride Racing
8 Timothy Norejko Thru-It-All Body Shop Inc
9 Matthew Blystone Unattached
10 Michael Runco Team Citius
11 Ben Hay Team Hungry
12 Craig Stokan Unattached
13 Nehemiah Mchugh Unattached
14 Roddy Gibbs Unattached
15 Justin Flagg Iron City Bikes Teammate Top 5: Robert Lochner
16 Michael Appel Unattached
17 Owen Laurion Unattached
18 David Thornton Unattached
19 Caleb Smith Allegheny Cycling Association
20 Chase Howard 02 Modern Fitness
21 Jason Berardinelli DPS Penn
22 Kyle Kukieza Unattached
23 Chris Helbling Unattached
24 Timm Bauer Team CF-Penn
25 Butch Rittelmann Unattached
26 John Churan Indiana University-PA
27 David Petrak Iron City Bikes Teammate Top 5: Robert Lochner
28 Douglas Locke Unattached
29 Matthew Holloway Koeles Cycling Club
30 Brian Decann West Virginia University
31 Shawn Geiger Unattached
32 Brad Bowser Unattached
33 Brad Kriley Unattached
34 Tim Ludwig Unattached
35 John Blank Indiana University-PA
36 Robert Powell Unattached
37 Edward Doughty Beaver Valley Velo
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 19   Cat 5: 12   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Gottlieb Three Rivers Bicycle Club
2 Frankie Ross Allegheny Cycling Association
3 Raymond Russell Allegheny Cycling Association
4 Craig Cozza UPMC Cycling Performance
5 Thomas Eberlein Unattached
6 Jack Neyer Freddie Fu Cycling Team
7 Bob Milyak PRO Graphics Cycling Club
8 Steve Svoboda RIDECLEAN
9 Matt Cozza UPMC Cycling Performance Teammate Top 5: Craig Cozza
10 Michael Ellis UPMC Cycling Performance Teammate Top 5: Craig Cozza
11 Christopher Rassekh ChamRakh Cycling
12 Fred Baldasare Freddie Fu Cycling Team
13 Frank Corbett Allegheny Cycling Association Teammate Top 5: Frankie Ross
14 Ed Grystar Unattached
15 William Ehler UPMC Cycling Performance Teammate Top 5: Craig Cozza
16 Jay Downs ChamRakh Cycling
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 10   Cat 4: 3   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andreas Fliessgarten Team Schwalbe Trier
2 Max Korus Penn State Hershey Cancer Institute
3 Nicholas Reinert Van Dessel Factory Team
4 Brett Kielick QCW Cycling
5 Stephen Cummings Fort Pitt Velo
6 John Rowley Indiana Regional Medical Center
7 Andrew Seitz Allegheny Cycling Association
8 Colin Sandberg Penn State Hershey Cancer Institute Teammate Top 5: Max Korus
9 Nick Rogers QCW Cycling Teammate Top 5: Brett Kielick
10 Stephen Schott Cleveland Clinic Sports Health - RG
11 Edward Grystar Three Rivers Bicycle Club
12 Mike Stubna Fort Pitt Velo Teammate Top 5: Stephen Cummings
13 Micheal Jernigan Pittsburgh Elite Velo
14 Dan Greene Iron City Bikes
15 Eric Lundgren Iron City Bikes
16 Robert Stumpf Fort Pitt Velo Teammate Top 5: Stephen Cummings
17 S Charles zamastil QCW Cycling Teammate Top 5: Brett Kielick
18 Samson Mchugh University of Pitt
19 Steven Kurpiewski Iron City Bikes
20 Jared Babik Indiana Regional Medical Center
21 Brian Hoffman Pittsburgh Elite Velo
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 10   Cat 3: 6   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alaina Gurski CAWES p/b Specialized
2 Emily Mackay Tri State Velo
3 Patricia George Steel City Endurance
4 Stephanie Swan Iron City Bikes
5 Jackie Mckay Team 53X11 Coffee
6 Nina Wilczek Global Ride Racing
7 Christina Buerkle Allegheny Cycling Association
8 Kate Bennett Steel City Endurance Teammate Top 5: Patricia George
9 Anna Eichner Global Ride Racing
10 Tammy Greene Iron City Bikes Teammate Top 5: Stephanie Swan
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat 4: 5