Log In
Butler County Stage Race - GC • Jul 18 2010
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Patrick Kineston Unattached
2 Robert Abramo Villanova University
3 John Cotter Freddie Fu Cycling Team
4 William Morris CycleLife/Raw Talent Ranch Racing
5 Brett Mckay Team Hollyloft
6 Matthew Furlow QCW Cycling
7 Joe Magro Mason Dixon Velo
8 Jason Mills Great Northern Cycles
9 Jonathan Marshall Lost Boys Racing inc.
10 Ben Reynolds Cyclelife/Raw Talent Ranch Racing Teammate Top 5: William Morris
11 Garrett Olsen Villanova University Teammate Top 5: Robert Abramo
12 Edward King-smith Iron City Bikes
13 Donald Splitstone Allegheny Cycling Association
14 Andy Gorski Allegheny Cycling Association
15 John Schmidt Paramount
Finishers: Cat 3: 10   Cat 4: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Thompson Unattached
2 Joseph Lydic Unattached
3 Mike Quigley Steel City Endurance
4 Andrzej Wojcieszynski QCW Cycling
5 Chris Hays Global Ride Racing
6 Roddy Gibbs Unattached
7 Ben Hay Team Hungry
8 Michael Runco Team Citius
9 Matthew Blystone Unattached
10 Nehemiah Mchugh Unattached
11 Caleb Smith Allegheny Cycling Association
12 Justin Flagg Iron City Bikes
13 Timothy Norejko Thru-It-All Body Shop Inc
14 Robert Lochner Iron City Bikes
15 Michael Appel Unattached
16 Owen Laurion Unattached
17 Jason Berardinelli DPS Penn
18 Derek Reager Koeles Cycling Club
19 David Thornton Unattached
20 Craig Stokan Unattached
21 Chase Howard 02 Modern Fitness
22 Chris Helbling Unattached
23 Kyle Kukieza Unattached
24 Matthew Holloway Koeles Cycling Club
25 John Churan Indiana University-PA
26 Brian Decann West Virginia University
27 David Petrak Iron City Bikes
28 Douglas Locke Unattached
29 Brad Bowser Unattached
30 Butch Rittelmann Unattached
31 Shawn Geiger Unattached
32 John Blank Indiana University-PA
33 Robert Powell Unattached
34 Edward Doughty Beaver Valley Velo
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 17   Cat 5: 12   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Raymond Russell Allegheny Cycling Association
2 Craig Cozza UPMC Cycling Performance
3 Robert Gottlieb Three Rivers Bicycle Club
4 Frankie Ross Allegheny Cycling Association Teammate Win: Raymond Russell
5 Jack Neyer Freddie Fu Cycling Team
6 Thomas Eberlein Unattached
7 Steve Svoboda RIDECLEAN
8 William Ehler UPMC Cycling Performance Teammate Top 5: Craig Cozza
9 Matt Cozza UPMC Cycling Performance Teammate Top 5: Craig Cozza
10 Michael Ellis UPMC Cycling Performance Teammate Top 5: Craig Cozza
11 Frank Corbett Allegheny Cycling Association Teammate Win: Raymond Russell
12 Christopher Rassekh ChamRakh Cycling
13 Ed Grystar Unattached
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 8   Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Max Korus Penn State Hershey Cancer Institute
2 Andreas Fliessgarten Team Schwalbe Trier
3 Stephen Cummings Fort Pitt Velo
4 Colin Sandberg Penn State Hershey Cancer Institute Teammate Win: Max Korus
5 S Charles zamastil QCW Cycling
6 Robert Stumpf Fort Pitt Velo
7 Edward Grystar Three Rivers Bicycle Club
8 Stephen Schott Cleveland Clinic Sports Health - RG
9 Brett Kielick QCW Cycling Teammate Top 5: S Charles zamastil
10 Andrew Seitz Allegheny Cycling Association
11 Nicholas Reinert Van Dessel Factory Team
12 Nick Rogers QCW Cycling Teammate Top 5: S Charles zamastil
13 Eric Lundgren Iron City Bikes
14 Dan Greene Iron City Bikes
15 Samson Mchugh University of Pitt
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 7   Cat 3: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alaina Gurski CAWES p/b Specialized
2 Emily Mackay Tri State Velo
3 Patricia George Steel City Endurance
4 Stephanie Swan Iron City Bikes
5 Jackie Mckay Team 53X11 Coffee
6 Nina Wilczek Global Ride Racing
7 Christina Buerkle Allegheny Cycling Association
8 Tammy Greene Iron City Bikes Teammate Top 5: Stephanie Swan
9 Anna Eichner Global Ride Racing
10 Susanna Fraley Unattached
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat 4: 4   Cat ?: 1