Log In
Monsters of the Midway • Apr 27 2024 • Chicago, IL
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Whitmore
2 Matthew Beeber
3 Maxime Bernard
4 Christopher Lam Bad Bikes
5 Spencer Collins
6 Diego Hernandez
7 Adrian Pintatara Plus Cycling Team
8 Dion Obrien Evolution Cycling
9 Manuel Alejandro cuervo
10 John Burchmore Okay Cc Team
11 Ian Wright
12 Paul Zdon Evolution Cycling
13 James David xXx Racing - Athletico
14 William Danay Half Acre Cycling
15 Benjamin Paterson
16 Floyd Stoner Okay Cc
17 Damian Frosztega Plus Cycling Team
18 Jeffrey Priddy
19 Paul Steenwyk Plus Cycling Team Team
20 Owen Reaney Indiana Cycling Development
21 Liam Harvey
22 Freddy Bernabe
23 Oliver Bock University of Chicago
24 Conner Enciso LAPT
25 Joshua Topor
26 James Duval Okay Cc Team
27 Stephen Wunrow PSIMET Racing Team
28 Duncan Lamb xXx Racing - Athletico
29 Joseph Proszowski
30 Sean Oneill
31 Richard Sim Indigo Cycling Chicago Team
32 Kevin White
33 Benjamin Steves Okay Cc Team
34 Christopher Kackert
35 Diego Arana South Chicago Wheelmen Team
DNF Lawrence Collymore
DNF Lucas Gutzwiller Okay CC
DNF Patrick Mclarty PSIMET Racing
DNF Kevin Ramos santillan South Chicago Wheelmen
DNF Lukas Skucas
DNF Andy Vera Okay Cc
Finishers: Cat 3: 15   Cat 4: 23   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rodel Mejorada
2 Maxime Bernard
3 Daniel Wijma
4 Darian Duchan Half Acre Cycling Team
5 Stephen Wunrow PSIMET Racing Team
6 Joshua Topor
7 Lucas Gutzwiller Okay CC
8 Benjamin Paterson
9 Sean Oneill
10 Ian Wright
11 Rage Thomas Okay CC
12 James David xXx Racing - Athletico
13 Brandon Phouybanhdyt Chicago United
14 Oliver Bock University of Chicago
15 Jeffrey Priddy
16 Duncan Lamb xXx Racing - Athletico
17 Tony Quach
18 Stephen Farr PSIMET Racing
19 Conner Enciso LAPT
20 Benjamin Steves Okay Cc Team
21 Christopher Kackert
22 Sohan Patel
23 Chris Murphy
24 Richard Sim Indigo Cycling Chicago Team
25 James Duval Okay Cc Team
26 Abimael Burgos Okay Cc
27 Daniel Corley Half Acre Cycling Teammate Top 5: Darian Duchan
28 Gabriel Rojas Chicago United
29 Maciej Wojtasik
30 Lawrence Collymore
31 Ryan Schneider
32 Patrick Mclarty PSIMET Racing
33 Hector Santillan vazquez
34 Jacob Gazes
35 Mark Buhoveckey
36 Aiden Gentil
37 Micah Ariel Half Acre Cycling Teammate Top 5: Darian Duchan
38 Alberto Ruiz Chicago United
39 Spencer Melgreen Half Acre Cycling Team Teammate Top 5: Darian Duchan
40 Julio Martinez
41 Hippolyte Legrand
42 Brian Dodge
43 Eric Schultz
44 Matthew Maule
45 Michael Han
46 Alec Macartney
DNF Ralph Harrison
Finishers: Cat 4: 29   Cat 5: 6   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nate Coleman 606 Racing
2 Jake Buescher 606 Racing Teammate Win: Nate Coleman
3 Max Broening
4 Andrew Sparks
5 Ross Tuneberg 606 Racing Teammate Win: Nate Coleman
6 Craig Woodmansee xXx Racing
7 Chris Wiatr 606 Racing Teammate Win: Nate Coleman
8 Stephen Wagstaff 606 Racing Teammate Win: Nate Coleman
9 Christopher Lam Bad Bikes
10 Matthew Beeber
11 Trevor Holowaty xXx Racing Team
12 Spencer Collins
13 Jacob Kucik xXx Racing
14 Michael Baldus 606 Racing Teammate Win: Nate Coleman
15 Lukas Skucas 606 Racing
16 Daniel Feuling 606 Racing Teammate Win: Nate Coleman
17 Talius Chickering Loop Cycling Team
18 Ben O'malley Rams
19 John Burchmore Okay Cc Team
20 Andy Vera Okay Cc
21 Dion Obrien Evolution Cycling Club Team
22 Paul Zdon Evolution Cycling
23 Ben Tantasook
24 Manuel Alejandro cuervo
25 Jose Rodriguez
26 Joe Sullivan
27 William Danay Half Acre Cycling
28 Jared Zollars
29 Daniel McMahon
30 Sean Metz xXx Racing
DNF Kevin Ramos santillan South Chicago Wheelmen
DNF Brent Zelinski Okay Cc
DNF Freddy Bernabe
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 7   Cat 3: 15   Cat 4: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Lanyon 606 Racing
2 Jacob Kucik xXx Racing
3 Christopher Beedie EMC2 / Elmhurst Masters Team
4 Christopher Kackert
DNF Bobby Atkins
DNF Ryan Petrey EMC2 / Elmhurst Masters Team
DNF Sean Metz xXx Racing Teammate Top 5: Jacob Kucik
Finishers: Cat 1: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carl Norris 606 Racing
2 Tom Driver 606 Racing Teammate Win: Carl Norris
3 Evan Jahn
4 Nathan Brown
5 Nathan Troia EMC2 / Elmhurst Masters
6 Walid Abu ghazaleh The Pony Shop
7 Kurt Bentsen PSIMET Racing
8 Peter Cavoto
9 Mason Rocca
DNF Greg Mueller Team Heroes
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Haas
2 Siegfried Froelich Fairlife
3 Dean Abt xXx Racing
4 Mark Misicko INTENT
5 J Timothy radcliff EMC2 / Elmhurst Masters Team
6 Stephen Feehery South Chicago Wheelmen Team
7 Michael Maliska
8 John Perales
DNF Tim Elebaut
DNF Tim Schnittker EMC2 / Elmhurst Masters
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 2   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jacqueline Wunrow PSIMET Racing Team
2 Nicole Newton 606 Racing
3 Rosalind Patterson 606 Racing Team
4 Jennifer Orozco PSIMET Racing
5 Karlyn Gorski Okay Cc Team
6 Ellie Walsh Indigo Cycling Chicago Team
DNF Babs Owca Half Acre Cycling
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Karlyn Gorski Okay Cc Team
2 Babs Owca Half Acre Cycling
3 Naomi Greenberg
4 Stella Bickham-okoniewski Adapt Cycling
5 Ellie Walsh Indigo Cycling Chicago Team
6 Tsz Long leung Ucvc
7 Linda Murray 606 Racing Team
8 Jennifer Mosley Half Acre Cycling Teammate Top 5: Babs Owca
9 Cameron Chase Half Acre Cycling Team Teammate Top 5: Babs Owca
10 Brenda Bylaitis PSIMET Racing
11 Rachel Hinton Chicago United
12 Erin Cwiakala
13 Kaeley Rollins
14 Bernadette Siudock Half Acre Cycling Teammate Top 5: Babs Owca
15 Nataliya Mykhayliv
16 Annaelle Le guellec
Finishers: Cat 4: 8   Cat 5: 2   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Simone Hussussian 606 Racing Team
2 Gabriela Guerra
3 Katie Isermann PSIMET Racing
4 Lydia Elbert 606 Racing Teammate Win: Simone Hussussian
5 Rosalind Patterson 606 Racing Team Teammate Win: Simone Hussussian
6 Jennifer Orozco PSIMET Racing
32 Jacqueline Wunrow PSIMET Racing Team
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 4   Cat ?: 1