Log In
Landmine MTB Classic - Results for EFTA Series • Sep 9 2018
Race uploaded by Anonymous Uploader csv | json
Mostly Cloudy, 62 degrees, wind 8 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Isaac Carlson NBX 2:11:35.24
2 Austin Beard 2:15:43.40
3 Zachary Hamadeh BMB racing 2:18:29.27
4 Carson Beard Bicycle Express Racing 2:21:26.55
5 Liam Foley Rye Airfield 2:27:03.42
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tim Pastika 2:06:38.45
2 Jeff Fairbanks Fritz 2:07:00.57
3 Miles Ericson 2:07:45.11
4 Colin Reuter B2C2 p/b JRA Cycles 2:08:14.90
5 Adam Sullivan Bell Lap Coaching 2:09:24.06
6 Cary Fridrich JRA 2:12:38.46
7 Josh Austin State 9 Racing p/b Vittoria 2:14:15.30
8 Greg Bonnette HUP United 2:17:37.57
9 Steven Hopengarten Craft Factory Racing / Pedro's / Ma 2:19:12.32
10 Peter Pellegrini 2:19:53.20
11 Alexander Hayes 2:24:27.11
12 Joshua Plisinski 2:26:49.22
13 Joshua Merchant JRA Cycles 2:40:15.64
14 Aaron Shelanskas 2:49:01.38
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Glen Gollrad Racer-X 2:08:29.24
2 Chris Busick Minuteman Road Club 2:10:52.96
3 Tom Pierce Cycle Lodge 2:13:09.26
4 David Dornaus Corner Cycle 2:13:28.43
5 Kenny Fries Scottee's Westport Bicycle 2:15:14.85
6 Peter Werner Blue Hills Cycling Club 2:18:00.57
7 Andrew Bennett Corner Cycle 2:18:37.55
8 Dan Desmarais Scottee's Westport Bicycle 2:20:02.06
9 Robert Mooney Class Act Racing 2:21:19.35
10 Jon Malone 2:22:32.35
11 Lucas Provost BZ RIDERS/caperacing.com 2:24:01.19
12 Ruy Ferreira Scottee's Westport Bicycle 2:24:57.68
13 Mark Gerard Bikebarn 2:29:52.42
14 Tim Trotter 365 Cycles 2:33:56.30
15 Robert Cruz thebicyclelink.com/Mass Bay Road Cl 2:40:09.76
16 David Beaulieu 2:48:02.10
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Samuel Morse Corner Cycle 2:02:42.05
2 Scott Martin Scottee's Westport Bicycle 2:03:18.94
3 Richard Pirro 2:07:38.46
4 Christian Butts Dr. Naylors-Treadwelltraining Racin 2:11:16.76
5 Bob Bisson "Spin Arts Cycling American L
6 Glenn Soulia Stedmans 2:13:29.33
7 Steve Rasmussen NBX 2:18:21.64
8 Tucker Walsh HUP United 2:19:31.57
9 Gary Musgrove bikebarnracing.com 2:21:28.63
10 Hans Fernsebner JRA CYCLES 2:26:24.70
11 Mark Bettinger NAV/Blue Sky Bicycles 2:27:36.15
12 Fabian Esponda LBC 2:29:56.35
13 Richard Brown 2:36:39.53
14 Stephen Romero North American Velo/Blue sky Bicycl 2:38:54.99
15 Chris Logan 2:58:03.75
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ruth Spooner Stage 1 - Airline Cycles 3:34:46.71
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Beth Shutt bikebarnracing.com 2:41:54.03
2 Christine Fort pedalpowertraining.com 3:13:24.16
3 Alexandra Goward 3:43:27.32
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Beth Mills Cycle Lodge 2:45:48.42
2 Rachel Brown Bikeman.com 2:58:46.04
Finishers: Cat 2: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jakob Oddleifson AP Junior Development p/b Corner Cy 2:14:46.94
2 Jacob Krivitsky DEVO Cycling Cape Cod 2:31:07.07
3 Sean Rourke CCAP Team Horst Junior Squad 2:43:36.08
4 Geo Mottram Sherpa 3:23:06.34
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Justin Ossa Stedman's Bike Shop Racing 2:16:00.40
2 Jonathan Fortin Nighthawks 2:16:20.67
3 Luciano Souza Class Act Racing 2:20:01.95
4 Brian Dussault Beta USA 2:23:32.42
5 Michael Tchen 2:23:54.64
6 Jason Albert 2:25:25.14
7 Gabriel Ytterberg 2:26:35.98
8 Steven Hall "Team SPARK p/b Craft Media INC"
9 Christopher Phenix Union Velo 2:27:56.72
10 Dan Northup Scottee?s Westport bicycle 2:32:37.09
11 Corey Bollier 2:35:17.55
12 Josiah Lasalle 2:36:24.14
13 Hao Nguyen General Tri 2:36:54.10
14 Chris Graveline 2:37:50.18
15 Lars Ahlzen Friends of Wompatuck 2:38:26.08
16 Tyler Parnes B2C2 p/b JRA Cycles 2:42:15.49
17 Greg Mackintosh 2:43:18.48
18 James Donahue Nighthawks 2:43:39.58
19 Christopher Weidman 2:44:50.46
20 Adam Wells 2:47:27.93
21 Nathan Johnston SCOTTEE'S WESTPORT BICYCLE 2:50:17.77
22 Brad Mak MFS 2:52:50.72
23 David Ross 2:52:52.60
24 Aaron Willard 2:54:50.70
25 Paul Schow bikebarnracing.com 2:55:06.56
26 Brandon Isberg Norwood Bike Depot 2:56:03.86
27 Ian Lemke 2:57:32.42
28 James Chue Bikebarn Racing 2:57:40.18
29 Michael Oconnell Team Spark 3:04:06.01
30 Brian Sanita Boro Manufacturing Solutions 3:10:55.01
31 Matthew Phaneuf 3:16:32.45
32 Christopher Gudas 3:19:51.32
33 Adam Terreri 3:35:57.78
34 Jim Deubler 3:43:34.46
35 Andrew Curran 3:46:20.98
36 Richard Siu 3:55:44.37
37 Louis Chevalier 3:57:19.72
38 Garrett Banuk 3:57:21.96
39 David Mcgough 4:01:09.14
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 2   Cat ?: 32  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Savignol 2:16:34.76
2 Eric Snyder Force Multisport 2:17:19.94
3 Adrian Clapp 2:17:30.63
4 Sean Godley 2:21:26.50
5 Andy Han Blue Hills Cycling Club 2:22:23.84
6 Harlan Lanes 2:24:20.63
7 David Smallwood Blue Hills Cycling Club 2:24:30.64
8 Benjamin Mast 2:25:09.46
9 Alexsandro Desouza Sherpa 2:25:51.43
10 Randal Parradee ROAG 2:27:36.36
11 William Mattey 2:28:34.52
12 Menachem Roth Blue Hills Cycling Club 2:28:40.45
13 Bob Moore 2:30:22.81
14 Marc Muldoon Stage 1 Muddy Mayhem 2:30:34.09
15 Christopher Kochanski 2:30:38.18
16 Chris Moore 2:30:54.96
17 Joshua Johnson 2:31:19.94
18 Tony Thissell Corner Cycle 2:31:26.27
19 Mark Frias 2:31:28.46
20 Chris Noonan 2:31:35.17
21 Paul Leteudre Serias Cycle 2:32:21.08
22 Gerard Kiley 2:32:59.91
23 Jordan Grant Nighthawks 2:33:20.42
24 Jason Cameron 2:34:13.20
25 Evan Goldberg 2:37:22.43
26 Mark Loughlin 2:37:41.01
27 Jeffrey Gonsalves Scottee's Westport Bicycle 2:37:43.55
28 Jay Cody 2:37:46.13
29 Jason Roberts Cycle Lodge 2:38:38.03
30 Gustavo Pardo CCRE Colombia 2:39:18.73
31 Jason Manfredi 2:39:45.33
32 Michael Donovan Team spark 2:40:13.44
33 John Stanvish 2:40:39.93
34 Ronald Donnelly 2:43:01.90
35 Darren Norton 2:43:31.10
36 Cristiano Jarbas Cannondale Sports Natick 2:43:34.41
37 Darren King 2:45:05.24
38 Douglas Quinn Cape Cactus 2:45:14.83
39 "larry Jordan Jr."
40 William Reilly P4P 2:46:29.71
41 Keith Canniff Cycle Lodge 2:46:57.89
42 Chris Regnier Blue Hills Cycling Club 2:49:56.28
43 Craig Blake SPARK BRS 2:51:57.45
44 John Naples 2:52:08.07
45 Bruce Mackenzie 2:52:29.85
46 Scott Barley MBRC 2:53:24.38
47 Dino Piskopanis ButcherBox Cycling/Atlas Sports 2:54:35.15
48 John Macdonald Muskrats 2:54:51.79
49 David Elwell Nighthawks 2:55:37.92
50 Scot Kudron 2:56:49.66
51 Matthew Bedford Team Spark 3:06:56.68
52 Stephen Murphy 3:11:53.33
53 Myles Mcpartland bikebarnracing.com 3:15:38.84
54 Mark Wolpers 3:16:10.88
55 Kevin Kline 3:20:03.27
56 Dr Morgan scheiber Cycle Lodge 3:23:10.97
57 Cecil Howell 3:29:06.47
58 Bo Walter 3:34:27.62
59 Jason Langseth 3:50:46.08
60 Brian Kennedy 3:54:17.73
61 Duane Samuel New Haven Bicycling Club 3:57:13.42
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 7   Cat 5: 5   Cat ?: 42  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Steiger Minuteman Road Club 2:19:42.64
2 Bob Leonard Rockland Cycle 2:23:52.08
3 Thomas Shastany CC NEMBA 2:24:09.90
4 William Paredes Blue Hills Cycling Club 2:24:27.82
5 James Godbey 545 Velo 2:24:38.57
6 Steven Constine CYCLESMITH 2:28:36.74
7 Mark Stephansky Bike Barn Racing 2:29:26.01
8 Mark Pelletier PELL RACING 2:29:50.91
9 Mark Rodman ROAG 2:30:37.83
10 William Daley 2:31:23.86
11 Brian Tucker 2:31:24.50
12 Christopher Burke Providence Velo Club 2:31:52.06
13 William Sawyer "Spin Arts Cycling American L
14 John Kelleher 2:35:21.43
15 Eamon Connolly 2:35:21.49
16 Andrew Cutler 2:35:42.26
17 Thomas Mckenna 2:37:32.45
18 Wade Swift Swift Innovations 2:37:35.94
19 Brian Jusseaume Scottie's Westport Cycle 2:38:40.92
20 Bryce Blair 2:39:07.42
21 John Peterson 2:42:18.85
22 Richard Borden 2:42:24.74
23 Rustin Mcintosh 2:42:36.00
24 Bob Deangelis Cycle Lodge 2:43:21.49
25 John Maple 2:45:00.83
26 Andrew Seem Nighthawks 2:45:50.77
27 John Smith Minuteman Road Club 2:46:29.39
28 Hank Kells NEMBA Racing 2:46:31.45
29 Gregg Reilly 2:49:07.92
30 Gary Fiero Arcadian Shop 2:49:42.83
31 Scott Nolan 2:50:18.03
32 John Matson??? 2:50:48.77
33 Dennis Newman Team BMW 2:56:09.75
34 Bill Penton 2:57:19.56
35 Mark Canning 2:57:21.03
36 Doug Conroy Team Beemah 3:00:25.19
37 Mike Attardo 3:02:14.36
38 Lloyd Graves Seven Cycles 3:03:13.45
39 Carl Forsythe Team Zipcar 3:07:21.85
40 Brett Phaneuf 3:07:31.56
41 Vincent Dunn Zipcar 3:08:20.39
42 Daniel Dowling 3:14:50.05
43 James Steven eustace 3:17:54.24
44 Craig Wojcieszak Wyoming 3:23:38.42
45 Robert Spooner Stage 1 - Airline Cycles 3:41:41.46
46 Charlie Cimeno 4:28:02.92
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 5   Cat 5: 1   Cat ?: 36  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kendall Larson ConVal Chain Gang 2:44:55.49
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erin Abrahams Hustle Hive p/b Allstonvelo 2:43:25.68
2 Lauren Coscia R Cubed 2:53:45.76
3 Lisa Keary 3:06:57.79
4 Heather Kilduff 3:54:19.25
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Pamela Ahern 3:20:43.63
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nick Cressey 51:56.44
2 Noah Allen Wheaton College 56:04.24
3 Jeb Burrows 56:51.62
4 Sergey Audreav 56:52.63
5 Richard Fulton 57:55.11
6 Andrew Maker SeaSports Cyclery & Outdoor 58:05.99
7 Liam Sullivan 58:16.52
8 William Lee 58:34.98
9 Joshua Vieira 58:38.30
10 Jon Tobin NEMBA Racing 58:49.45
11 Timothy Carr EABODirt 59:14.96
12 Kelan Danielson 59:48.23
13 Pete Lagos 1:00:33.26
14 Nicholas Weissman lafrance Wild Stallions 1:00:42.42
15 Jim Flynn 1:01:10.07
16 Brian Fabrizio Team Fab MTB 1:01:24.25
17 Brian Knowles 1:03:03.42
18 Dana Allen 1:03:53.03
19 Matthew Tempesta 1:05:32.66
20 Ryan Leib 1:06:39.12
21 Jeffrey D'angelo 1:06:50.43
22 David Moseley 1:06:53.48
23 Kenny O'sullivan 1:07:32.26
24 Jon Schlidt 1:08:01.45
25 Ben Mitchell 1:08:05.36
26 Keith Kaplan 1:08:37.71
27 Elliot Weene 1:08:38.11
28 Liam Curren The Wretched Refuse 1:09:04.84
29 Matthew Knight 1:12:07.79
30 Craig Sider 1:13:02.75
31 Justin Garrison 1:13:17.12
32 Bearson Smith 1:16:44.20
33 Tiago Caseiro 1:17:22.79
34 Brendan Mcdonald 1:17:35.29
35 Tim Ebbs 1:18:09.89
36 Juventas Telsinskas Stone Mountain CEOs 1:22:57.34
37 Jason Devitt 1:23:43.56
38 Tom Mcshane 1:24:06.94
39 John Partridge 1:31:33.75
40 Haven Nichols 1:35:38.31
Finishers: Cat 2: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 36  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Justin Moss 58:18.41
2 Randy Boneta 58:56.87
3 Edward Myles Blue Hills Cycling Club 59:24.81
4 Albert Fabrizio Bikebarn Racing 59:54.60
5 Marc Benedict 59:59.48
6 Michael Rucky 1:00:30.36
7 Mike Watkins 1:00:33.62
8 Allan Bora 1:00:36.41
9 Mark Mcclennan 1:00:38.09
10 Jarrod Ings 1:00:41.82
11 Jim Pisinski Blue Hills Cycling Club 1:02:10.06
12 Dan Moheban 1:02:23.80
13 Alex Boal 1:03:14.09
14 Christopher White Seawolf Cycling 1:03:30.01
15 Zak Gourley 1:03:40.86
16 Ken Channell FOW Wompatuck Warriors 1:03:55.60
17 Eric Gaus 1:04:13.37
18 Matthew Oreilly 1:04:13.78
19 Marc Carcio 1:04:37.09
20 John Edward 1:04:41.73
21 Mike Golay HUP United 1:04:46.24
22 John Galanek 1:05:02.50
23 Tim Stoddard 1:05:04.79
24 Eric Parent 1:06:17.21
25 Glenn Walker 1:06:24.30
26 Joe Famely 1:06:27.31
27 Mark Lawton 1:06:40.74
28 Fedor Smith BTT 1:06:42.52
29 Ryan Weaver 1:06:44.68
30 Jim Cree 1:06:48.64
31 Dan Szumierz State 9 Racing p/b Vittoria 1:06:52.50
32 Brendan Burke 1:06:56.15
33 Jason Labutti 1:07:27.39
34 Jeff Cunningham 1:07:33.61
35 Chad Reynolds 1:08:57.51
36 Brian Boyden Team Spark BRS 1:09:02.79
37 John Lundy 1:09:09.79
38 Sandy Weymouth 1:09:18.59
39 Ari Schwartz 1:10:56.34
40 Marcello Louro Site-Ready Materials & Recycling 1:11:11.48
41 Jeffrey Woods Team Top Shelf 1:11:16.13
42 Brent Campbell Blue Tape Racing 1:11:18.83
43 Chris Whitty Site-Ready Materials & Recycling 1:12:05.54
44 Jay Brochu 1:12:08.68
45 Clark Miranda 1:12:20.64
46 Roman Kishchenko 1:12:40.47
47 Ben Carcio 1:13:44.59
48 Jeff Alicea 1:14:22.95
49 Andrew Mcphee 1:14:35.12
50 Lance Davis Shedonville Bike Repair 1:15:01.77
51 Stephen Paquin Sheldonville Bicycle Repair 1:15:21.80
52 David Currie JRA cycles 1:16:18.62
53 Marcelo Pinheiro 1:16:52.21
54 Patrick Schiller 1:17:49.74
55 Jim Gagnon 1:19:41.80
56 Jamey Tesler 1:22:04.26
57 Michael Cerafici 1:23:36.10
58 Michael Nicholas 1:28:41.17
59 Kyriakos Economides Stone Mountain CEOs 1:30:49.25
60 Daniel Heine 1:34:37.87
61 Gerald Macciaccio 1:36:40.44
62 Praveen Sharma Stone Mountain CEOs 1:38:27.23
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 59  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Plump Bell Lap/Bikeway Source 57:45.95
2 Dean Whitney 59:01.76
3 Dave Lafreniere Sheldonville Bicycle Repair 59:02.51
4 Mark Field 1:00:21.16
5 Jim Burke 1:00:33.60
6 Louis Tavares 1:00:55.40
7 Bob Krohn 1:04:28.23
8 Ben Kiniry State 9 Racing p/b Vittoria 1:05:37.82
9 Jack Fargo 1:06:07.52
10 James Ahlstelt 1:06:12.67
11 Casey Nuttall Wampy Warriors 1:06:16.33
12 Jason Carleton Steve The Bike Guy 1:06:43.48
13 John Lovezzola 1:07:49.61
14 Gary Mitchell 1:07:53.24
15 Glenn Paradise 1:07:58.26
16 David St. james 1:08:21.18
17 Fred Shaw 1:08:22.16
18 Lawrence Mayo Attorney Lawrence P. Mayo PC 1:08:22.86
19 Tom Siegel 1:09:08.56
20 Jim Voodman 1:09:12.07
21 Randy Sider 1:09:46.02
22 Gary Shapiro 1:10:21.88
23 Mark Bialas 1:10:55.24
24 Brien Fields Cycle Loft 1:10:57.50
25 Anthony Acampora 1:11:05.60
26 Paul Gannon 1:11:17.90
27 Will Saltonstall 1:11:26.63
28 Joseph Kunigenas 1:11:45.12
29 Kevin Hughes Gears-N-Beers 1:11:57.49
30 Ed Sonier 1:12:24.20
31 Dan Marino 1:14:47.62
32 Thomas Digilio Gears-N-Beers 1:15:40.99
33 Kurt Brockwell 1:20:02.88
34 Robert A. richard Cycle Lodge 1:20:33.00
35 Stephen Sherman 1:24:18.47
36 Kevin Heine 1:24:29.10
37 Bob Garber Gears-n-Beers 1:25:24.89
38 Eric Perakslis 1:26:35.58
39 Gregory Maxwell ONEXONE 1:26:39.81
40 Thomas Titkus 1:41:34.51
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 38  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Anne Raymond B2C2 p/b JRA Cycles 1:06:21.83
2 Melissa Heine 1:13:25.23
3 Amy Connery 1:23:30.18
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elizabeth O'brien 1:10:26.06
2 Anna Sobieszek 1:12:20.28
3 Andrea Laplume 1:16:19.06
4 Leslie Riding Sheldonville Bicycle Repair 1:19:32.70
5 D Pegg 1:21:06.78
6 Lisa Drennan 1:21:12.59
7 Stephanie Murphy 1:25:07.31
8 Bonnie Sider 1:29:12.92
9 Tammy Schow bikebarnracing.com 2:02:35.28
Finishers: Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Carlson 2:47:21.65
2 Patrick Barter Gracenote Coffee Roasters 2:47:23.38
3 Paul Ceriani 2:51:48.74
4 Maciej Sobieszek 2:52:31.64
5 Mark Sheridan Cycle Lodge 2:53:05.50
6 Jeffrey Wilson Team Wompy 2:54:43.07
7 John H howley jr 2:55:55.89
8 Brandon Krebs 3:00:34.58
9 Tom Delaura Landry's Braintree 3:00:34.80
10 Steve Doty SVC/Bikeworks 3:04:21.05
11 Michael Hession BMW 3:09:05.26
12 Dave Riding Sheldonville Bicycle Repair 3:12:38.85
13 Eric Healey 5:02:58.26
Finishers: Cat 3: 2   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Nash Team Spark 1:56:07.87
2 Breeze Keller Wheels N Waves 1:56:23.04
3 William Kenney Corner Cycle of Cape Cod 1:58:53.04
4 John Harris Danielson Adventure Sports 1:59:38.38
5 Logan Kasper Peak Racing 1:59:41.19
6 Amos Brumble CCB racing 2:00:42.63
7 Matthew Curbeau Velocio Northeast 2:01:13.14
8 John Peterson www.bikebarnracing.com 2:03:14.92
9 Chase Kerzel CURE RAGE 2:06:47.98
10 Brian Hughes Fast Splits 2:09:36.68
11 Mike Moraites Bikebarn Racing 2:23:55.25
Finishers: Cat 1: 3   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kelly Catale State 9 Racing p/b Vittoria 2:14:04.74
2 Kathleen Wanat Minuteman road club/Bike+Life 2:27:25.52
3 Christin Reuter BikeReg | Share Coffee 2:31:33.68
4 Nikki Montanaro bikebarn Racing 2:37:26.22
5 Michelle Milton R-Cubed 2:41:51.31
6 Angie Sokorai Action Wheels Bike Shop 2:54:49.68
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 4