Log In
Rosena Ranch Circuit Race • Feb 27 2022 • San Bernardino, CA
Partly Cloudy, 68 degrees, wind 8 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gavin Hlady Los Gatos Bicycle Racing Club
2 Blake Becker Velosport Cycling
3 Mateo Diaz S2C/BOSCH pb Primal
4 Darren Parham
5 Scout Hollister
6 Ian Abrahams Team Elevate Racing
7 Kyle Kilmartin
8 Aaron Miranda Team Six
9 Alejandro Che
10 Sviatoslav Gudzenko
11 Richard Welker
12 Conan Wen SoCalCycling.com Team
13 Jacob Peraza
14 Giovanni Romero S2C/BOSCH pb Primal Teammate Top 5: Mateo Diaz
15 Nicholas Mcchesney Team Velosport Junior & U23 Develop
16 Scott Bollt PAA Cycling
17 Bryan Bombela Advance2Race
18 Kevin Locher GS Andiamo
19 Rory Osbrink D3 Racing
20 Frank Torres
DNP Sukhbat Azikh
DNP Christian Cabral Go Fast - Incycle
DNP Edgardo Hernandez San Diego Bicycle Club
DNP Henry Salke
DNP Michael Spangler S2C/BOSCH pb Primal Teammate Top 5: Mateo Diaz
DNP Nathan Hill
DNP Jeffrey Bowens
DNP Julian Diaz
DNP Rony Osbrina
Finishers: Cat 3: 20   Cat 4: 5   Cat 5: 2   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Frankie Mecono Firestone Walker Race Team
2 Alessixdaniel Sanchez
3 Michael Gibbs Firestone Walker Race Team Teammate Win: Frankie Mecono
4 Collin Benetz
5 Lars Rikse
6 Mackenzie Bass
7 Ulises Lopez
8 Jakob Sandberg
9 Robert Nelson PAA Cycling
10 Anthony Strickland PAA Cycling
11 William Sawrey Team Mike's Bikes powered by Equato
12 Sergio Martin rodriguez quintero
13 Christopher Ackerman Velo Club La Grange
14 Montgomery Goodermont
15 Jon Alejo
16 Kris Ulibarri S2C/BOSCH pb Primal
17 Odinn Thordarson
18 Jimmy Gao
19 Jorge Parada PAA Cycling
20 Steven Fick
21 Octavio Marquez
22 Ryan Hastings
23 Tony Dominguez S2C/BOSCH pb Primal
24 Chris Hernandez BOOST CycleSport
25 Brandon Owens-nilo
26 Calvin Smith
27 Benjamin De vicente
28 Brayan Rosales BOOST CycleSport
29 ? Dnp
30 Ray Martinez
31 Phillip Gutierrez FLX Racing
32 Oliver Lenoir Velosport Cycling
33 Daladros Haston Go Fast
34 Arturo Martinez
35 William Rosales BOOST CycleSport
36 Domingo Chavez CFT/AXION Cycling Team
37 Roman Lopez S2C/BOSCH pb Primal
DNP Benjamin Cousins Velosport Cycling
DNP Christopher Evans
DNP Brandon Howard Raising Cane's / ORIGIN Racing
DNP Oscar Lugo
DNP Rodolfo Olazaran
DNP Jesus Sanchez
DNP Eli Watson
DNP Jack Watson
DNP Ladonn Williams
DNP Francisco Jimenez
DNP Jaime Espinoza
DNP Vaz Deravanesian
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 38   Cat 5: 5   Cat ?: 4  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Doug Small San Diego Bicycle Club
2 Frank Iglesias Southern California Velo
3 Angel Perza
4 Shahir Sikder CFT/AXION Cycling Team
5 Raul Quiroz CFT/AXION Cycling Team
6 Evgene Cancio
7 Sergio Lozoya Opprime Cycling
8 Ernesto Tovar
9 Ramon Rios
11 Ilan Goldstein
12 Manueljose Reyes arroyo
13 Chris Mang PAA Cycling
14 Bryce Smith
15 Patrick Silva
16 Justin Moreno
17 Aira Cruz Go Fast - Incycle
18 Everett Wilson
19 Randy Nusantara
20 Ben Israel
DNP Simon Bott suzuki SDBC Powered by Bonnici Law Group p
DNP Matthew Mateos
DNP Julio Cesar renteria S2C/BOSCH pb Primal
DNP Daniel Osorio
DNP Jaime Espinoza
DNP Samuel Gutierrez
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 20   Cat ?: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Julien Bourdevaire
2 Jason Paez Los Angeles Bicycle Club
3 John Janneck
4 Luke Fetzer LUX/CTS p/b Specialized
5 Aden Wardrop Ride Bikes Bro
6 Leo Reyes Southern California Velo
7 Angel Munoz Miami BLAZRS
8 Bergen West
9 Rigoberto Meza S2C/BOSCH pb Primal
10 Kyle Kinder
11 Espen Kateraas Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
12 Andrew Scott
13 Tim Woo
14 Juan Aldapa
15 Kyle Cooper Ride Bikes Bro Teammate Top 5: Aden Wardrop
16 Jacob Longo Los Angeles Bicycle Club Teammate Top 5: Jason Paez
17 Austin Carroll Los Angeles Bicycle Club Teammate Top 5: Jason Paez
18 Pablo Lozono
DNP Alex Brewer
19 Sholom Jaeger Methods to Winning Elite
DNP Travis Longfellow Ride Bikes Bro Teammate Top 5: Aden Wardrop
DNP Christian Molina
DNP Roberto Rodriguez CFT
DNP Yumeto Shigihara
DNP Chazmichael Morales
DNP Hasani Hennis
DNP Eduardo Vicencio
Finishers: Cat 1: 12   Cat 2: 13   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
DNP Carson Bagley Carson BAGLEY
DNP Arjun Burgos Arjuna BURGOS
DNP Alfredo Marquez Alfredo MARQUEZ
DNP Sebastian Pena Sebastian PENA
DNP Pedro Marquez Pedro MARQUEZ
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Benjamin Cousins Velosport Cycling
2 Max Leong Team Velosport Junior & U23 Develop
3 Eli Watson
4 Sebastian Funk
5 Michael Perez Velosport Cycling Teammate Win: Benjamin Cousins
6 Noah Hofman Velosport Cycling Teammate Win: Benjamin Cousins
7 Cyril Mandzok
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Diego Rangel BOOST CycleSport
Finishers: Cat 5: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brandon York Farmers Cycling
2 Solomon Cantwell
3 David Aldrich
4 Michael Hamman Coureur presented by Spinergy
5 Timothy Hooten
6 Luke Vaughn
7 Brian Maclean
8 Giovanni Romero S2C/BOSCH pb Primal
9 Jorge Palafox camarena CFT/AXION Cycling Team
10 Robert Nelson PAA Cycling
11 Jason Hole
12 Vaz Deravanesian
13 Mateo Diaz S2C/BOSCH pb Primal
14 Michael Spangler S2C/BOSCH pb Primal
15 Agustin Flores Opprime Cycling
16 Jon Alejo
17 Frank Torres
18 Jose Corona CFT/AXION Cycling Team
19 Reyes Hilario
20 Irvin Zavaleta Team Pats 605
21 Miguel Angel mendez Team Pats 605
22 Stephan Burge San Diego Bicycle Club
23 Joel Rivera
DNP Jonatan Alvarez Team Pats 605
DNP Ronney Escobar Team Pats 605
DNP Hansel Flores
DNP Seth Huggins E-VOKE RACING
DNP Calvin Smith
DNP Hans Wilhelm
DNP Hicham Bekraoui
Finishers: Cat 3: 14   Cat 4: 15   Cat 5: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matt Ardito
2 Dustin Armstrong
3 Kyle Cooper Ride Bikes Bro
4 Brian Mitchell
5 Steve Brown
6 Max Hernandez
7 Victor Guzman Padyak Racing Team
8 Lubin N piedras avila CFT/AXION Cycling Team
9 Michael Schanafelt E-VOKE RACING
10 Stephen Kohr
11 Nicholas Bishop
12 Seth Huggins E-VOKE RACING
DNP Martin Adamczyk SDBC Powered by Bonnici Law Group p
DNP Marco Diaz Go Fast - Incycle
DNP Jose Mata
DNP Jose Reyes S2C/BOSCH pb Primal
DNP Ronald Toth AXIOM presented by Bike Legal
DNP Steven Salazar Bahati Foundation
DNP Kyle Kinder
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 8   Cat 3: 7  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Bierman
2 Anthony Freeman Big Orange Cycling
3 Omar Audelo CFT/AXION Cycling Team
4 Hans Wilhelm
5 Jesus Rocha CFT/AXION Cycling Team
6 Carlos Franco
8 Gil Ron iSpeed Racing
9 Victor Ayala Velo Club LaGrange/ Michelob Ultra
10 Matthew Easter HSR Racing p/b BIRDWORX
11 Charity Chia D9 Foundation / CBS Cycling
DNP Eric Anderson Bahati Foundation
14 Oliver Dayos Majestic Cycling
DNP Charles Hogan
15 James Barnwell Velo Pasadena Team
16 John Garbo
DNP Jorge Tejada
DNP Gordon Hilleque
17 Andow Rodriguez Elias Vega Trainer / OSI BIKE TEAM
DNP Joe Chang
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 3   Cat 3: 9   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Patrick Fetzer
2 Michael Morrison
3 Adam Beno
4 Paul Chia D9 Foundation / CBS Cycling
5 Oktay Ortabasi
7 David Morrison SDBC Powered by Bonnici Law Group p
8 Nick Gillock Velo Club La Grange
9 Gregory Seyranian Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
10 Gerald Bacher e11even Masters
11 Dustyn Benedict Go Fast - Incycle
12 Scott Claes e11even Masters
14 Christopher Bennett S2C/BOSCH pb Primal
DNP Patrick Caro Go Fast - Incycle
DNP Ryan Dorris Kitzuma Racing
DNP Robert Itoh Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
DNP Andrew Lanyi Southern California Velo
DNP James Macdonald Coureur presented by Spinergy
DNP Kendall Stanley FACTORY RACING
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 5   Cat 3: 6   Cat 4: 2   Cat 5: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kenneth Rogers Davis Phinney Foundation Masters Cy
2 Steve Remy
3 Tony Smith
4 Mario Higareda Kitzuma Racing
5 Jon Nist Monster Racing Team
6 Artemio Martinez S2C/BOSCH pb Primal
7 Ricardo Luengas Radsport Cycling Team
8 Victor Caraballo
DNP Greg Hayes Impact Racing Team
DNP Jaime Espinoza
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 5   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Jaggers Southern California Velo
2 Michael Reese Santa Barbara Bicycle Club/SBBC
3 William Wiggs Team Simple Green
4 Russell Delavan Canyon Velo
5 Bill Carlson
6 Alan Flores Monster Racing Team
7 Cleaveran Law
DNP Michael Araluce R5 Ciclismo
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 6  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 India Harvey Sisterhood of Cycling/ Sisterhood o
2 Amelia Durst
Finishers: Cat 3: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Philine Endres
2 Marlaina Bemis Peach Racing
3 Nora Escalante CFT/AXION Cycling Team
4 Linda Gonzalez
5 Nadia Rayo
6 Ellen Strickland
7 America Rayo
8 Karla Mireles CFT/AXION Cycling Team Teammate Top 5: Nora Escalante
9 Jessica Garner Go Fast
10 Martina Morales Peach Racing Teammate Top 5: Marlaina Bemis
11 Lissa Muhammad
12 Marie Martinez Go Fast - Incycle
13 Kenya Mcelroy-covarrubias
14 Erin Morten
15 Summer Alvarado Go Fast - Incycle
16 Laura Martin PAA Cycling
Finishers: Cat 4: 6   Cat 5: 9   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Colleen Gulick
2 Priscilla Calderon
3 Georgeta Ungureanu Sisterhood of Cycling - Team OH.SO
4 Julie Cutts
5 Jancy Meraz SDBC Powered by Bonnici Law Group p
6 Rebekah Potter Los Angeles Bicycle Club
7 Laurel Rathbun Los Angeles Bicycle Club
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 2   Cat 3: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
DNP Melissa Locher Melissa LOCHER
Finishers: Cat 3: 1