Log In
Team Red Dragon MTB p/b CCAP - CT Dirt Cup #4 • Jun 5 2022 • Berlin, CT
Clear, 72 degrees, wind 5 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Caden Freyre TTENDURANCE Junior Devo
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Harry Gordenstein B2C2 p/b JRA Cycles
DNF Chris Lauro Define Athletic Performance
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jacob Harris State 9 Racing
2 Amos Brumble
3 Miles Ericson Eastern Bloc
4 Luciano Souza Class Act Racing
5 Karel Citroen WV Amsterdam
6 Hunter Pronovost Cheshire Cycle Racing
7 Stanley Lezon EUIN Creative Racing Team
DNF Esdras Pechim Class act racing
DNF Brett Chenail Team Horst Sports
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lucas Price-glynn CT Cycling Advancement Program
2 Joel Kowalonek CCAP RTX MTB Junior Team
3 Danny Vining
4 Boden Chenail CCAP Team Horst Junior Squad
5 Owen Wilson CCAP Team Horst Junior Squad
6 Myles Haas CCAP Waldo Warriors
7 Aaron Kowalonek CCAP RTX MTB Junior Team
8 Landon Hendershot CCAP RTX MTB
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexandra Miller-davey CCAP Team Horst Junior Squad
2 Aeryn Northway CCAP RTX MTB Junior team
3 Isabella Crespo CCAP Central Wheelers
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 William Borges Wixflooring
2 Samuel Silveira
DNF Justin Hardwick Team 304ever
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Benjamin Bruce Cheshire Cycle Racing
2 Bryan Haas EUIN Racing Team
3 Vincent Lore Sherpa Cycling
4 Matthew Jackson
5 Zoria Ospina
6 Gregg Ferraris Cheshire Cycle Racing / CCAP
7 John Hendershot CCAP RTX MTB
8 Daniel Flickinger Laurel Bicycle Club
9 John Day
10 Brian Sanita Cyclopath Bicycle Service LLC
11 Joe Koury
DNF Chris Demars Team 43/Bicycle World Greenfield
DNF Dennis Stechholz Stage 1 Airline Cycles
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alfred Sesta Stage 1 Airline Cycles
2 Frank Kowalonek Cheshire Cycle Racing
DNF Walter Laberge
DNF Wayne Sanita Cyclopath Bicycle Service, LLC
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Wayne Barlow Red Clover Bikes
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Luke Lodice Waldo Warriors
2 Jack Cote Stage 1 Cycles
3 Lex Picillo CCAP Greater Hartford ERRACERS
4 Eoin Cavanaugh
5 Kyle Hageman CCAP Team Horst Junior Squad
6 Max Milliard CCAP RTX MTB
7 Cameron Salem Motorex
8 Nathan Ben-ari CCAP Central Wheelers
9 Sam Hageman CCAP Team Horst Junior Squad
10 Blake Barnett CCAP Farmington Valley Team
11 Landon Searles East Hampton Middle School Bike Clu
12 Tanner Pierce CCAP Team Horst Junior Squad
13 Brandon Dewitt CCAP RTX MTB
14 Benjamin Moon CCAP Farmington Valley Youth Cyclin
15 Kyle Petit CCAP Central Wheelers
16 Ryan Babak CCAP Rocklandia Rad n Gnar
17 Jake Monaco-lizotte CCAP RTX MTB
18 Ryan Schlenger CCAP Team HORST Junior Squad
19 Bryce Young CCAP Farmington Valley Youth Cyclin
20 Cooper Ryan CCAP RTX MTB
21 Owen Lezon Euin Creative Racing Team
22 Riley Swacker CCAP Farmington Valley Youth Cyclin
23 Adam Stotz CCAP RTX MTB
24 Mineth Kulatunga East Hampton Middle school
DNF William Potter East Hampton Middle School Bike Clu
DNF Ethan Lezon Euin Creative Racing Team
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Crocker
2 Andrew Hawk East Hampton Middle School
3 Caleb Schall CCAP RTX MTB Junior Team
4 Max Zito CCAP
5 William Rueckert CT Cycling Advancement Program
6 Lars Roti CCAP Team Horst Junior Squad
7 William Oksanen CCAP Central Wheelers
8 Preston Dunlop
9 Colin Hamilton CCAP Farmington Valley Youth Cyclin
10 Bruce Zoeller CCAP Central Wheelers
11 Eric Figueroa 1 PVD Cycling
12 Colby Guptill CCAP Rocklandia Rad n Gnar 2022
13 Jacob Greenhouse CCAP Rocklandia Rad n Gnar
14 Ryan Cicchetti CCAP Central Wheelers
15 Anthony Cusano CCAP ROCKLANDIA Rag Gnar
16 Sam Lawless CCAP- RTX MTB 2022
17 Adner Nelson CCAP RTX MTB
18 Andrew Lurie CCAP Central Wheelers
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Trevor Bobbin CCAP Waldo Warriors
2 Luca Gnazzo CCAP Team HORST Junior Squad
3 Madsen Block CCAP Team HORST Junior Squad
4 Henryk Bober CCAP Rocklandia Rad n Gnar
5 Samuel Turner CCAP Farmington Valley Youth Cyclin
6 Brohm Citroen CCAP Team HORST Junior Squad
7 Andrew Meyer CCAP Rocklandia Rad n Gnar
8 Charles Clark Waldo Warriors
9 Grady Swacker CCAP Farmington Valley Youth Cyclin
10 Brody Derosa CCAP RTX MTB Junior Team
11 Marshall Bruce CCAP RTX MTB Junior Team
12 Keillor Fitton Rocklandia rad n gnar
13 Eli Boryczewski CCAP Farmington Valley Youth Cyclin
14 Aiden Walsh Stage 1 cycling
15 Evan Huang CCAP RTX MTB
16 Alexander Savino CCAP Farmington Valley Youth Cyclin
17 Jackson Royce
18 Nico Leonard Rocklandia Rad n Gnar
19 Frank Milde Ledyard Middle School
20 Jackson Mckenna CCAP Central Wheelers
21 Scott Lewis CCAP Central Wheelers
22 Colton Bader Rad n Gnar
23 James Cote Stage 1 Cycles
24 Trent Comstock Team YCI
25 Worthington Zinkerman Team YCI
26 Noah Rosenthal CCAP Central Wheelers
27 Michael Zokas CCAP Waldo Warriors
DNF Wyatt Pratt CCAP Farmington Valley Youth Cyclin
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emilia Schweitzer CCAP Petal Power
2 Eva Cohen CCAP Petal Power
3 Penelope Moses CCAP Farmington Valley Youth Cyclin
4 Zelda Walsh CCAP Petal Power
5 Greta Roswech CCAP RTX MTB
6 Lorelei Frazzinikendrick CCAP Petal Power
7 Amanda Huber CCAP RTX MTB - Hamden/Cheshire
8 Kaelyn Bruce CCAP RTX MTB Junior Team
9 Cora Tullo CCAP Waldo Warriors
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paige Tullo CCAP Waldo Warriors
2 Lily Collins CCAP Petal Power
3 Kelsey Gallaway Central Wheelers
4 Sadie Cohen CCAP Petal Power
5 Melody Desplaines CCAP RTX MTB
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nora Dumonski CCAP Farmington Valley Youth Cyclin
2 Chloe Hannon CCAPRTX MTB
3 Abigail O'Neil CCAP TTEndurance Junior Devo.
4 Avery Bruce CCAP RTX MTB Junior Team
5 Anna Block CCAP Team HORST Junior Squad
6 Alexandra Huber CCAP RTX MTB - Hamden/Cheshire
7 Lillian Dumonski CCAP Farmington Valley Youth Cyclin
8 Laurel Williams CCAP Waldo Warriors
9 Annabelle Boryczewski CCAP Farmington Valley Youth Cyclin
10 Vera Milone Team Horst Junior Squad
11 Fiona Long CCAP Petal Power
12 Lilly Price-glynn CCAP Central Wheelers
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Andrade
2 Jonathan Brito-roman 1 PVD Cycling
3 Eric Encarnacion Smooth Deuces 222
4 Robert Hughes
5 Sean Walsh
6 David Jaeger
7 Maurice Day
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Lewis Central Wheelers
2 Chris Stanchfield CompRacing/ GC Coaching
3 Eric Crespo Central Wheelers/Team ERRACE
4 Iddo Ben-ari CCAP Central Wheelers
5 Andrew Royce
6 Matthew Migiano
DNF Daniel Gould Stage 1 / Airline Cycles
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jon Northway CCAP RTX MTB Junior team
2 Todd Williams
3 Edward Desplaines Cheshire Cycle Racing
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mikayla Passage
2 Michaela Lawlor Bethel Cycle Works
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jamie Bruce CCAP RTX MTB Parent Devo Team
2 Lori Hendershot
3 Michelle Matteo CCAP RTX MTB
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jake Korn State 9 Racing
2 Miles Mattern Cannondale p/b Cyclocrossworld.com
3 John Day
4 Jason Lupke Cheshire Cycle Racing
5 Matthew Graham-O'Regan Pratt Racing
6 Adam Lovell State 9 Racing p/b Vittoria
7 Alden Copley Ludwig and Larsen
8 Jack Bernhard Minuteman/Empire Automation p/b Ful
9 Donny Green 1 PVD Cycling
10 Tom Eickelberg Engel Burman Racing
11 Adam Sullivan
12 Erik Carlson Cycle Craft Fitness
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Katherine Rusch BikeReg|Share Coffee
2 Danielle Power Corner Cycle
3 Cassandra Maximenko GU Energy Labs
4 Finley Aspholm FinKraft Cycling Team
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Anthony Vecca Stage 1 / AirLine Cycles
2 Eric Wyzga