Log In
Englewood Open p/b Trek • May 22 2022 • Fall River, WI
Partly Cloudy, 55 degrees, wind 14 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
» Men Cat1 Jr 15-16 Cat 1 » Men Cat1 Jr 17-18 Cat 1
» Men Citizen 11-14 Cat 3 » Men Citizen 15-16 Cat 3
» Men Citizen 17-18 Cat 3 » Men Citizen 19-29 Cat 3
» Men Citizen 30-39 Cat 3 » Men Citizen 40-44 Cat 3
» Men Citizen 45-49 Cat 3 » Men Citizen 50-59 Cat 3
» Men Citizen 60-69 Cat 3 » Men Citizen 70&Up Cat 3
» Men Clydesdale Cat 2 » Men Clydesdale Cat 3
» Men Comp 19-24 Cat 2 » Men Comp 25-29 Cat 2
» Men Comp 30-34 Cat 2 » Men Comp 35-39 Cat 2
» Men Comp 40-44 Cat 2 » Men Comp 45-49 Cat 2
» Men Comp 50-54 Cat 2 » Men Comp 55&Up Cat 2
» Men Elite 29 & U Cat 1 » Men Elite 30-39 Cat 1
» Men Elite 40-49 Cat 1 » Men Elite 50 & U Cat 1
» Men Junior Boys 11-12 Cat 1/2/3 » Men Junior Boys 13-14 Cat 1/2/3
» Men Junior Boys 7-8 Cat 1/2/3 » Men Junior Boys 9-10 Cat 1/2/3
» Men SingleSpeed Cat 2 » Men Sport 13-14 Cat 2
» Men Sport 15-16 Cat 2 » Men Sport 17-18 Cat 2
» Men Sport 19-24 Cat 2 » Men Sport 25-29 Cat 2
» Men Sport 30-34 Cat 2 » Men Sport 35-39 Cat 2
» Men Sport 40-44 Cat 2 » Men Sport 45-49 Cat 2
» Men Sport 50-54 Cat 2 » Men Sport 55-59 Cat 2
» Men Sport 60-64 Cat 2 » Men Sport 65-69 Cat 2
» Men Sport 70&Up Cat 2 » Men Try-ItOut Cat 1/2/3
» Women Cat1 Jr 15-1 Cat » Women Citizen 11-1 Cat 3
» Women Citizen 15-1 Cat 3 » Women Citizen 19-2 Cat 3
» Women Citizen 30-3 Cat » Women Citizen 40-4 Cat 3
» Women Citizen 45-4 Cat 3 » Women Citizen 50-5 Cat 3
» Women Citizen 60&U Cat 3 » Women Elite 19-2 Cat 1
» Women Elite 30-3 Cat 1 » Women Elite 40-4 Cat 1
» Women Junior Girls 11-1 Cat 1/2/3 » Women Junior Girls 13-1 Cat 1/2/3
» Women Junior Girls 9-10 Cat 1/2/3 » Women Sport 13-1 Cat 2
» Women Sport 15-1 Cat 2 » Women Sport 30-3 Cat 2
» Women Sport 40-4 Cat 2 » Women Sport 50-5 Cat 2
» Women Try-ItOut Cat 1/2/3
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Luke Harris USA Cycling Olympic Development Aca 1:19:36.50
2 Miles Mattern Cannondale p/b Cyclocrossworld.com 1:19:45.80
3 George Frazier Bear National Team 1:19:47.00
4 Will Knowles ASU Junior Development 1:19:58.30
5 Mason Salazar Next Wave Development 1:21:56.60
6 Nathan Hendon Gravity Academy 1:22:06.60
7 Colin Knowles ASU Junior Development 1:22:32.30
8 Dalton King Dirt Camp Racing 1:23:56.70
9 Caden Budd Broken Spoke Racing 1:24:56.70
10 Alix Brunelle Siboire VM 1:24:56.90
11 Joel Bretzlaff GM 1:25:29.80
12 Aidan Haack Ciclismo 1:25:33.10
13 Teague Jackson NCYD p/b Donkey Label Racing 1:25:38.40
14 Jack Bernhard Minuteman/Empire Automation p/b Ful 1:25:41.60
15 James Meyer ATHLETIC MENTORS 1:26:04.30
16 Corbin Grim ASU Devo 1:26:31.70
17 Chad Brown Freefly Endurance 1:27:03.80
18 Max Garwick Mead's Bike Shop 1:27:19.60
19 Elijah Garris TEAM ATHLETIC MENTORS 1:27:41.20
20 Liam Garner Donkey label 1:28:33.40
21 Sam Cherchian ASU Devo 1:28:58.40
22 Logan Powers SLS MTB 1:29:15.30
23 Jason Sullivan Killington Mountain School 1:29:16.40
24 Christian Berg ASU Junior Development 1:29:24.40
25 Jack Ralston NYCD/Donkey Label Racing 1:29:49.50
26 Theo Holdsworth Donkey Label Racing 1:30:12.50
27 Hunter Gengler ASU Devo 1:30:13.00
28 Matthew Smith Donkey Label Racing 1:30:58.80
29 Jack Lackman Rib Mountain Cycles 1:31:54.70
30 Charlie Themanson SLSMTB 1:32:26.30
31 David barton Rains Dirt Camp Racing 1:35:06.70
32 Theo Hubanks Hollander-Neff 1:35:58.80
33 Cameron Leighty SLS MTB 1:38:20.20
34 John Walrich SLSMTB 1:39:48.30
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shannon Himstedt 706P Dirt Devo 1:19:26.60
2 John Boucher USA Cycling Olympic Development Aca 1:19:35.60
3 Elias Saigh ASU Junior Devo 1:19:42.20
4 Adam Mote USA Cycling Olympic Development Aca 1:20:42.80
5 Adam Ptaszek WE Devo 1:20:53.20
6 Preston Johnson USA Cycling Olympic Development Aca 1:20:54.20
7 Dylan Schroeder ASU Junior Development 1:21:10.80
8 Isaac Allred 1:21:21.60
9 Noah Warren USA Cycling Olympic Development Aca 1:21:24.40
10 Jonathan Meyer ATHLETIC MENTORS 1:21:56.30
11 Nathan Bailey Dekorra Producs 1:22:18.00
12 Andreas Drekonja NCYD p/b Donkey Label Racing 1:23:12.60
13 Brady Lawson 706P Dirt Devo 1:23:46.20
14 Jack Mccauley Donkey Label Racing 1:23:58.20
15 Owen Ballard KMS Cycling - Killington Mountain S 1:25:16.30
16 Dylan Hart ASU Junior Development 1:26:04.40
17 Gerrit Boer West Michigan Coyotes/JCS 1:26:13.70
18 Francis Kuefler 1:27:03.90
19 Spencer Blaz ATHLETIC MENTORS 1:27:33.40
20 Austin Kaukl 1:28:51.00
21 Ryan Paupore ASU Junior Development 1:29:12.20
22 Joshua Palmer wolverines 1:29:12.20
23 Patrick Mccauley Donkey Label Racing 1:29:45.50
24 Carmine Miller Dirt Camp racing LAP
24 Hadden Beykirch USA Cycling Olympic Development Aca LAP
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cole Falkenberry 43:03.70
2 Tozer Jones Gryphon Velo 44:32.20
3 Ryland Lapean Wisconsin Dental Hygiene Associatio 44:42.20
4 Issac Zarda ASU Devo 44:57.50
5 Landon Lade Pete's Garage 45:28.80
6 Owen Schwanz ASU Jr Devo/Ratsch Eng 46:16.00
7 Owen Williams Michael's Cycles 46:46.50
8 Sam Themanson SLSMTB 46:58.20
9 Marlo Hunter Revolutions Cycling Club 47:13.00
10 Anders Holmes Corridor Devo 47:44.90
11 Andrew Bertram Revolution Cycling Club 49:46.70
12 Joshua Wardle ASU Devo 51:14.40
13 Caleb Wardle ASU Devo 52:01.30
14 Jayden Ross 56:21.30
15 Vincent Dipiazza Diablo 58:11.80
16 Liam Schwaller 58:39.50
17 Boden Bruce LAP
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Warren Young 3 Broken spoke bike studio 41:30.80
2 Demitri Demolas SLSMTB 42:08.90
3 Ravonte Kriegler Donkey label racing 42:56.10
4 Conrad Iwen Colectivo Coffee 43:34.80
5 Orion Wilson Hollander-Neff Junior development t 44:14.30
6 Evan Alexander ASU Devo 44:14.50
7 Lyndon Torkelson 44:29.20
8 Elijah Downing Neff/Hollander 44:30.40
9 Aiden Krueger 44:40.80
10 Alec Nelson 44:57.60
11 Ezra Roang West Madison 46:01.00
12 Matthew Olesen ASU Devo 48:45.70
13 Brandon Paulson 48:53.10
14 Grant Nowak 49:21.60
15 Luca Nicometo 49:45.50
16 Mason Ziebell 50:35.80
17 Nathan Beekman 50:39.90
18 Eli Law 54:02.70
19 James Pavelski Sun Prairie Red Fury 54:05.10
20 Dew Ikeyama 56:20.80
21 Ian Terrones University of Wisconsin - Madison 59:39.90
22 Bill Hunsicker 1:03:36.90
23 Quentin Hagen Red Fury 1:09:21.20
24 Josh Pepin LAP
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Cowell 42:01.10
2 Zachary Feldmann Red Fury Sun Prairie 47:35.90
3 Christian Randolph 57:16.40
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Russell Carpenter 42:28.90
2 Isaac Shannon 44:25.30
3 Justin Hicks Brazen Dropouts 44:33.70
4 Matthew Harrison 44:52.40
5 Thomas Powers 45:31.50
6 Kyle Williams 46:41.10
7 Paul Burrie 47:14.60
8 Samuel Ciha 47:52.00
9 Jarrett Debruin 49:59.70
10 Griffin May All Spoked Up 54:55.20
11 N.n. 4283 58:10.50
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Berg Tower Racing 42:43.70
2 Chris Smith 42:49.10
3 Corey Hafemeister Team Pedal Moraine 43:28.30
4 Kendal Linscheid 44:31.90
5 Joe Paczkowski 46:47.60
6 Kevin Peters 46:59.90
7 Anthony Matysik 48:48.30
8 Nick Elder 49:26.90
9 Marcus Biagini 50:46.20
10 Tyler Briggs 51:44.20
11 Austen Portz 56:34.40
12 Chip Bartel 58:22.00
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chad Brown trek cyclocross collective 40:44.70
2 Eric Carder 43:03.60
3 John Eaton 43:05.10
4 Levi Pingel 44:24.50
5 Terry Micklinghoff 46:19.20
6 Andrew Rychlik 48:44.20
7 Justin Heiligenthal SLS MTB 48:44.80
8 Shain Wahlen 58:04.70
9 Justin Harer 1:05:14.30
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dainius Gabrenas 40:49.80
2 Ben Van male 42:25.30
3 Carey Falkenberry 43:36.70
4 Gene Flanagan INTENT 44:48.90
5 Daniel Baumgartner Oberlin Filter Race Team 46:25.00
6 Marc Lazzaro 47:07.90
7 Neil Purisch 47:18.20
8 Michael Kroha Cykel Cycles 47:19.10
9 Kevin Lahner 47:36.60
10 Gary Stevens 48:10.40
11 Stephen Graham SLSMTB 48:45.40
12 Bryan Connelly 52:17.60
13 Dominic Lapean 52:22.70
14 Daniel Infusino SLS MTB 53:22.30
15 Brian Mortvedt Westwood 54:33.40
16 Ryan Nicometo 55:28.40
17 Josh Ross 59:57.90
18 Matheus Mezzalira RED FURY 1:02:17.20
19 Gregory Moehrlin Cykel cycles 1:08:54.20
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Ford 43:38.00
2 Gehren Rall 44:29.00
3 Paul Donato F3 Cycling 45:33.40
4 Chris Dolan 47:06.90
5 Jesse Armstrong Huber Bock 47:18.40
6 Mark Thom 48:39.60
7 Alan Hoffman West Michigan Coyotes 49:22.20
8 Gregory Mann Team Gee 50:00.70
9 Jeffrey Maxson 50:28.10
10 Benn Witt 51:43.40
11 Jeffrey Miller Colectivo Coffee 53:14.80
12 Andrew Frank-loron 54:08.40
13 Louis Armstrong Huber Bock 54:27.10
14 Sverre Roang 54:27.90
15 Charles Berry 54:59.80
16 Thomas Kotz ECBC 55:01.50
17 Robert Vanvleet 56:37.10
18 Todd Somers Hayes Bicycle Group 58:52.20
19 Derrill Peters 1:10:52.50
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 ? 80 Brazen Dropouts 49:18.60
2 Jed Kimla Team Extreme 51:38.90
3 Mike Hoeft YMCA of Green Bay 53:43.60
4 Bob Pease 56:43.90
5 Steve Goodnetter AM Lumber 58:08.30
6 Craig Powers 1:19:20.80
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dominic Rossetto Project Echelon 59:32.30
2 Dennis Klinkert NONE 1:04:43.90
3 Don Howell Treadhead Cycling 1:10:38.60
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shawn Fahrmann Peace Coffee Racing 1:15:36.90
2 Nate Schoenemann 1:16:21.10
3 Will Schmidt Cykel Cycles 1:17:31.70
4 Nathin Davisson Treadhead Cycling 1:18:47.80
5 Ryan Haag NCYD/DLR 1:20:23.80
6 David Feuillerat 1:25:44.70
7 Wade Cupkie Hollander Benelux Racing 1:29:23.20
8 Eric Alexander StayRad Adventure Team 1:29:35.40
9 Bjorn Hulleberg 1:45:15.70
10 Jeff Beck LAP
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Schindel Gryphon Velo Racing 47:46.90
2 Tad Bruckner 47:58.90
3 Walter Larson SCUMBAG 49:20.60
4 Edward Stewart 49:44.40
5 Joshua Kettle 50:39.40
6 Tyler Gitter 52:41.30
7 Andrew Schweitzer 53:10.80
8 Ben Mikkelson 54:37.70
9 Alex Kobryn ATP Racing 56:39.90
10 Mark Bercher SCUMBAG 58:20.60
11 Dave Shackleton 59:32.00
12 Andrew Kaukl 1:01:40.00
13 Tim Gauger 1:16:25.80
14 Henry Berry Ratsch Engineering Company Ltd 1:23:02.40
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Owen Reich Team Extreme 1:24:36.90
2 Ezra Emme Broken Spoke Racing 1:24:49.50
3 Roscoe Guagliardo 1:25:37.40
4 Joshua Fitzgerald F3 Cycling 1:26:57.80
5 Riley Writsman 1:28:22.40
6 Devin Hatch 1:34:51.90
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jacob Bons Team Extreme 1:38:53.70
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jacob Glahn 801 W. Madison 1:26:02.20
2 Kevin Niles Salon Pure Kenosha 1:28:11.80
3 Cody Louder Louder Enterprises Inc. 1:29:30.50
4 Brian Mowcomber 1:34:04.90
5 Ian Gallo 1:35:01.70
6 Aaron Deutchman 1:35:55.10
7 Joshua Rupnow Team Extreme 1:36:34.70
8 Przemyslaw Krol Hollander Benelux Racing 1:37:20.40
9 Jake Spaciel Team Pedal Moraine 1:43:10.60
10 Aaron Smith Bonebell/WestTownBikes 1:46:12.40
11 Robert Scianni LAP
12 Matthew Mckeown LAP
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Goetz Plus One Cycling 1:29:30.90
2 Travis Mcfall Broken Spoke 1:34:00.40
3 Daniel Lawrence Midwest Orthopedic Specialty Hospit 1:34:06.20
4 Branden Downs 1:34:26.80
5 Jeff Niswander Cykel Cycles 1:35:58.40
6 Bobby Kaufman Bonkers 1:37:29.60
7 Tracy Johnson Colectivo Coffee Mountain Bike Team 1:37:32.20
8 Doug Herrick Treadhead Cycling 1:40:27.10
9 Myles Lund Philadelphia Ciclismo 1:43:02.70
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Vanduyne 1:27:46.60
2 Samuel Adams Milwaukee Bicycle Company 1:30:12.20
3 Adam Raychel Midwest Orthopedic Specialty Hospit 1:30:38.60
4 Jonathan Kloppenburg Beaker Concepts 1:31:08.00
5 Michael Ziegler 1:31:40.40
6 Greg Niles 1:34:23.30
7 Danial Knox SLSMTB 1:34:46.20
8 Isaac Olson Colectivo Coffee 1:43:15.30
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Timothy Strelecki 1:21:51.60
2 Bob Hubanks Neff Cycle Service 1:33:28.30
3 Anthony Schwaller 1:35:42.50
4 Robb Brabant Broken spoke 1:35:50.30
5 Jason Bretzlaff Orange Krush 1:36:19.30
6 Carter Shelton 1:36:46.20
7 Michael Hopkins Colectivo Coffee 1:37:40.20
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jess Kruchoski Unsponsored Rider LLC 1:27:44.50
2 Aaron Mock Trek Bicycles 1:28:09.90
3 Andrew Crass 1:32:21.10
4 Christopher Boer COSDI racing p/b VELOLAW 1:32:54.40
5 Richard Meyer ATHLETIC MENTORS 1:33:11.80
6 David Studner Trek Midwest Team 1:33:27.80
7 Matthew Lemorande Petes Garage Racing 1:34:25.00
8 Andrew Mcdicken Team Wheel & Sprocket 1:39:29.60
9 Matt Keon Eliel / Skratch Labs / Athletic Bre 1:40:38.50
10 Christopher Gabrielson 1:41:08.80
11 John Cramer Neff Cycle Service 1:47:19.00
12 Jon Smail PLUSH LAP
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Jones Neff Cycle Service 1:29:48.80
2 Jeff Sympson Kegel 1:34:34.70
3 Steve Jeske Team Pedal Moraine / Infinit 1:37:12.20
4 Mike Bons Team Extreme 1:37:54.10
5 John Riley Trek Midwest Team 1:38:28.60
6 Brian Louder Louder EnterprisesInc. 1:42:46.20
7 Mark Rude Broken Spoke Racing 1:43:47.40
8 Ken Krebs Ken's Big Bicycle Adventure LAP
9 Demetrius Banks ASSW LAP
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kyan Olshove Bear National Team 1:35:24.30
2 Casey Hildebrandt Broken Spoke 1:36:03.10
3 Aidan Lemorande Petes Garage Racing/SCOTT 1:36:22.60
4 Paul Fabian Bear National Team 1:36:43.60
5 Payson Partridge Mock Rock / DRYVE 1:36:57.80
6 Nathan Knowles ASU Junior Development 1:39:19.60
7 Benjamin Senkerik Team Extreme 1:40:19.10
8 Hayden Schlough Smith's Bike Shop 1:40:51.30
9 Elijah Johnson ASU Devo 1:40:56.20
10 Logan Schlough Smiths Bike Shop 1:41:12.90
11 Victor Cashes Team Audi McKinney-Encore Wire p/b 1:41:13.30
12 Zane Lyon USA Cycling Olympic Development Aca 1:41:50.60
13 Spencer Grasl Tiercel Capital / Finding Radiant H 1:43:51.40
14 Chad Cannon Gryphon Velo Racing 1:44:36.00
15 Ben Kolbie 706P Dirt Devo 1:44:47.50
16 Mason Switzer Velo Force 1:48:25.30
17 Jeremy Bloyd-peshkin Chicago Cuttin' Crew 1:49:16.20
18 Ben Carmody Vision Quest 1:49:23.60
19 Jura Gerlach Bicycle Doctor 1:49:59.40
20 Eli Kotz ECBC 1:53:54.70
21 Alex Sukowaty Broken Spoke Racing 1:54:45.70
22 Jack Haag NCYD/Donkey Label Racing 1:55:01.20
23 Roberto Noriega Dream Cycles Bike Shop 1:58:05.30
24 Scott Brasel Cykel Cycles 1:59:55.20
25 Luke Zuelke Rock n Road LAP
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jody Walker Zion Cyclery 1:44:22.60
2 Carlos Haeckel GuatEver/Team Celco 1:44:47.30
3 Josh Fangman Brazen Dropouts 1:45:12.00
4 Tyler Stein DNA Cycling 1:45:14.30
5 Alex Vanias Eclipse On Tap 1:47:01.50
6 Thomas Sturtevant Neff Cycle Service 1:47:26.80
7 Josh Meyer Heavy Pedal Velo Club 1:47:28.10
8 Danny Sonnentag Trek 1:51:19.20
9 Brad Heckert Team Pedal Moraine 1:51:19.50
10 Thomas Kehrer 606 Racing 1:53:21.90
11 Brandon Barber PR Endurance Sports 1:55:03.70
12 Jordan Creech Race Pace Cyclery 1:57:49.50
13 Brian Bierman 2 Bit Bicycle Goons LAP
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Matter Linear Sport 1:35:56.80
2 Richard Mezo RBIKES.COM/Diagrind 1:43:38.00
3 Aaron Drevlow Donkey Label 1:45:00.20
4 David Bender SLS MTB 1:46:12.60
5 Neil Zacharek All Spoked Up 1:48:31.30
6 Paul Juckem Neff Cycling Service 1:48:38.00
7 Joseph Dabbs Dirt Camp Racing 1:49:05.70
8 Bruce Martens NCYD p/b Donkey Label 1:51:11.80
9 Peter Cherchian Neff Cycle Service 1:52:20.80
10 Aaron Zuelke Cosdi p/b velo law 1:53:10.90
11 Michael Humpal 1:56:21.50
12 James Holmes 1:56:56.40
13 Brett May All Spoked Up LAP
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 D Scott daubert Trek Waterloo 1:45:26.00
2 Ray Nelson Tread head cycling 1:45:51.40
3 Mike Budd Broken Spoke Racing 1:46:24.60
4 Ryan Krayer 1:47:35.10
5 Greg Love 1:50:50.70
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Payton Mckeown DSEND Gravity Team 23:37.80
2 Espen Wilke 23:56.70
3 Henry Flentye SLS MTB 24:10.80
4 Wyatt Schmidt Cykel Cycles 24:16.20
5 Wyatt Flade Velosport 25:16.80
6 Isaac Williams Michael's Cycles 25:41.00
7 Aksel Drevlow North Star Development 25:45.40
8 Henry Bobyk 25:56.40
9 Henry Cooper 26:04.60
10 Henry Ziegler 26:58.00
11 Jackson Wright 27:46.00
12 Ben Stindt Team Stindt 27:49.80
13 Caleb Butler 28:01.40
14 Will Main 28:22.70
15 Trevin Lapean Wisconsin Dental Hygiene Associatio 28:26.40
16 Paxton Mckeown Sun Prairie Youth Cycling Team 28:36.30
17 Henry Brandow 29:07.00
18 Joseph Cole 29:32.50
19 Rocco Turner sturm Revolution Cycles Club 30:30.20
20 Jacob Schmidtke 32:45.80
21 Gabriel Jaeger 33:19.90
22 William Heller 35:55.00
23 Levi Eckert 36:01.50
24 Jaxon Gottfredsen 41:21.10
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jacob Butler 21:30.80
2 Henry Whyte Waunakee MTB 22:21.00
3 Levi Glen SPASH 23:28.60
4 Marijonas Gabrenas 24:21.40
5 Sam Wallace 25:26.80
6 Carlos Ricardo haeckel Colectivo Coffee Team 25:32.70
7 Ethan Schneider 27:18.90
8 Kaden Mckeown DSEND Gravity 27:18.90
9 Caden Cooper 27:42.50
10 Chase Flanagan 27:42.90
11 Jakob Suehring central wisconsin mtb club/spash mt 27:43.60
12 Charlie Rychlik 27:55.50
13 Ryan Boettcher Gryphon Velo 28:13.40
14 Nikhil Lazzaro 28:31.50
15 Logan Tuminaro Mox Multisport 29:42.30
16 Sam Terrones 30:18.20
17 Rowan Hall Red Fury 30:58.70
18 Jayin Lazzaro 36:09.70
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Victor Haeckel Colectivo Coffee Team 32:34.30
2 Willard Cheever 34:05.30
3 Max Bender SLS MTB 34:06.10
4 Steele Steger 34:39.40
5 Hadler Van male 34:47.70
6 Kaleb Holmes Corridor Devo 36:50.20
7 Wesley West 36:50.20
8 Joabie Allie Waupaca Youth MTB Club 37:06.30
9 Henry Smith 41:27.40
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charlie Kurth SLS MTB 25:28.20
2 Sam Cherry Appalachian Youth Cycling 25:41.30
3 Elliot Knox SLSMTB 25:44.10
4 Ryder Kurth SLS MTB 25:53.80
5 Asher Mcginnis 26:16.40
6 John Lambe 26:17.50
7 Dominic Dipiazza Diablo 26:25.30
8 Dusty Kvalheim 26:54.90
9 Dane Schmidt Cykel Cycles 27:02.30
10 Mauricio Rodriguez JESUS XC 27:33.50
11 George Bender SLS MTB 27:35.00
12 William Flentye SLS MTB 28:36.50
13 Ryan Cherry Appalachian Youth Cycling 29:42.80
14 Noah Heiligenthal SLS mtb 29:56.70
15 Kade Rychlik MSA Safety 30:36.20
16 Warren Brandow 30:39.80
17 Sebastian Holmes Corridor Devo 30:44.10
18 Samuel Main 32:09.00
19 Aj Allie Waupaca Youth MTB Club 34:30.70
20 Robert Harer 34:35.80
21 Philip Bender SLS MTB 35:18.40
22 ? 60 35:34.20
23 Matheus Markus mezzalira iii RED FURY 35:47.30
24 Oliver Eckert 36:06.30
25 Finnegan Harang Red Fury 38:24.90
26 Kaden Veenendaal Red Fury 38:40.10
27 Julian Hagen Red Fury 43:34.10
28 Joshua Jaeger 45:39.20
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Donnelly Vandelay Industries 1:25:46.50
2 Ryan Cooper 1:30:24.90
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Maxwell Fahrmann 1:05:18.00
2 Thomas Agnew Englewood Grass Farm 1:06:01.10
3 Eyob Yore Donkey Label Racing 1:08:34.30
4 Ryker Zarda ASU Devo 1:09:07.20
5 Finnley Sonnemann Revolution Cycles Club 1:10:01.70
6 Eric Oien National Youth Development/Donkey L 1:10:02.20
7 Iban Drevlow North Star Development 1:11:39.30
8 Rylan Zacharek ASU Junior Development 1:12:45.30
9 Andrew Dipiazza Diablo 1:16:30.40
10 Max Oien National Youth Development/Donkey L 1:16:31.80
11 Walter Larson SCUMBAG 1:19:43.30
12 Aiden Mcginnis 1:19:55.20
13 Ryder Schwaller 1:23:30.30
14 William Bercher SCUMBAG 1:36:53.30
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cohen Sylvester broken spoke racing 1:06:16.70
2 Haydon Frehr West Michigan Coyotes 1:07:54.40
3 Dylan Hoard Broken Spoke Racing 1:08:25.80
4 Aidric Gengler SSS DEVO 1:08:42.30
5 Sam Dejardin Pete's Garage 1:08:56.80
6 Haylan Engdahl SLSMTB 1:08:57.20
7 James Wardle ASU Devo 1:09:50.80
8 Calvin Branum 1:11:05.70
9 Neil Bhargava NYCD 1:11:06.10
10 Colin Cox Dirt Camp Devo 1:13:11.70
11 Bradley Vincent Hollander Neff Jr Development team 1:14:02.00
12 Samuel Dipiazza Diablo 1:15:12.00
13 Alex Byrnes Hollander-Neff Junior Cycling 1:15:31.10
14 Caleb Sniff Pewaukee Mountain Biking Team 1:16:52.80
15 Levi Minnerick West Michigan Coyotes 1:17:55.20
16 Adam Alt Red Fury 1:18:18.20
17 Charlie Pease 1:23:13.00
18 Will Greymont 1:35:15.40
19 Connor Cutsinger Waunakee MTB 1:40:28.00
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charley Chastain 706P Dirt Devo 1:05:45.00
2 Jesse Heim Donkey Label Racing 1:06:55.80
3 Bennett Bookter Broken Spoke 1:07:21.50
4 Mathew Howe 1:08:26.60
5 Arlo Waisman Hollander Benelux - Neff Cycle Serv 1:08:30.60
6 Quentin Willmas 1:11:38.40
7 Luka Kluetmeier 1:14:43.20
8 Finn Hill-gorman 1:16:12.30
9 Graham Adleman National Center for Youth Developme 1:16:52.90
10 Eric Pederson Red Fury 1:19:56.50
11 Christopher Haugen 1:20:26.00
12 Nathan Okey 1:20:54.70
13 Caleb Withrow 1:25:45.30
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Hoffman West Michigan Coyotes 1:09:08.20
2 Ethan Cramer Wheel & Sprocket 1:09:53.80
3 Thomas Hiles 1:10:41.10
4 Jacob Degroot Adapt Cycling 1:11:05.70
5 Chas Shefchik Petes Garage 1:11:46.40
6 Dylan Disarro 1:13:32.70
7 Ean Dalton VelociRiders 1:13:59.90
8 Payton Fernandes 1:15:02.20
9 Luka Towne 1:16:01.20
10 Corbin Hodgeman Englewood Grass Farm 1:18:36.70
11 Luke Larson SCUMBAG 1:19:35.00
12 Parker Faust 1:19:47.10
13 Hoyt Hall 1:22:19.80
14 Bergen Frank-loron 1:22:33.50
15 Will Darling ASU Devo 1:25:04.10
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Addison Sachse 1:09:07.70
2 Michael Koeppel Team Screw Boss Unaffiliated 1:12:25.40
3 Blake Bauer N/A 1:13:59.00
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cesar Vega 1:08:53.20
2 Benjamin Overeem 1:09:53.50
3 Anders Ahlberg 1:12:02.70
4 Benjamin Specht Black Saddle Bike Shop 1:13:04.90
5 Ryan Hinchey 1:16:51.10
6 Rolf Marty Broken Spoke Racing 1:20:09.40
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brandon Strausbaugh 1:08:17.50
2 Chris Woodke Broken Spoke 1:08:23.10
3 Kyle Bettilyon 1:12:17.70
4 Ben Haight 1:12:17.80
5 Thomas Carmody SLS MTB 1:12:34.30
6 Blake Picard Main Street Bicycles Sasquatch Squa 1:13:10.30
7 Elliott Krizek 1:13:44.00
8 Rory Agnew Englewood 1:14:17.60
9 Michael Eckert 1:14:21.90
10 Joshua Bucholtz 1:14:40.40
11 Doug Dalsing Testudo LLC 1:14:59.50
12 Dean Wardle ASU Devo 1:16:28.50
13 Landon Arkens 1:23:18.30
14 Joseph Marsik 1:24:30.70
15 Scott Moen 1:25:05.50
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dziubek Grzegorz PL+US cycling team 1:09:14.40
2 Travis Heller 1:10:10.50
3 Mark Vareschi Revolution Cycles Club 1:11:19.10
4 Ty Kurth PSIMET RACING 1:11:58.30
5 Joe Eick Aventuron 1:12:30.20
6 Rich Lambe 1:13:18.30
7 Zack Liska Crooked Wheeler 1:14:59.50
8 Cory Fladhammer 1:16:07.10
9 Matthew Kerr Matthew Kerr Design LLC 1:20:39.10
10 Luke Agnew 1:28:39.70
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Jones Gryphon Velo Racing 1:09:57.10
2 Kurt Droese Brighton Cycling 1:10:13.20
3 Ron Schneider 1:10:26.60
4 Brian Miller West Michigan Coyotes 1:10:36.10
5 Rj Bast 1:12:20.10
6 Robert Willmas 1:13:30.80
7 Mark Harms Neff Cycle Service 1:13:52.30
8 Matt Block 1:15:12.80
9 Brian Olesen Fox Cities Scarlet Knights 1:16:16.70
10 Myles Saigh BBL racing 1:17:10.70
11 Ryan Vanderloop Bike PT 1:17:40.60
12 Kyle Johnson ASU 1:17:52.00
13 Ryan Frank 1:19:01.40
14 Jonathan Krouse 1:19:54.50
15 Andrew Ross 1:20:16.10
16 Aaron Mcginnis 1:21:05.40
17 Jim Fernandes 1:22:12.40
18 Bo Johnson 1:24:19.20
19 Rory Lade Pete's Garage 1:26:20.20
20 Kevin Lisowe Scarlet Knights 1:28:10.70
21 Brian Sniff Pewaukee Mountain Biking Team 1:38:56.70
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rob Jacobsen INTENT 1:09:26.50
2 Steven Giles Colectivo MTB 1:09:58.50
3 Andy Boettcher Gryphon Velo Racing 1:18:13.70
4 Paul Towne Trek Waterloo 1:18:59.70
5 Don Iwen Colectivo Coffee 1:19:27.20
6 Jay Yanko Colectivo MTB Race Team 1:19:47.90
7 Shane Miller 1:19:49.10
8 Thomas Hineline 1:20:18.50
9 Jon Terrones Black Saddle Bike Shop 1:20:41.70
10 Enrico Digiammarino 1:23:18.50
11 Andy Meyers 1:23:24.60
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Max Debrouwer Velo Club La Grange 1:12:50.40
2 Jeff Wren Extreme 1:17:21.70
3 Eric Huff Bicycle Works 1:17:53.50
4 Patrick Ryder Treadhead cycling 1:20:53.90
5 Scott Tank 1:22:34.00
6 Todd Hendrickson 1:24:04.40
7 ? 139 1:30:22.40
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Greg Niles 1:18:02.40
2 Rich Baumgarten Half Acre Cycling 1:19:52.40
3 Donald Freitag team extreme 1:22:13.40
4 Michael Dobrient Brazen Dropouts 1:23:00.90
5 Scott Palmersheim Pedal Moraine 1:24:04.40
6 Dustin Vande zande Fxck Cancer Endurance Club/MindOver 1:24:38.10
7 Dave Diamond Colectivo 1:28:10.00
8 Bruce a Hauser 1:29:16.20
9 John Senkerik Team Extreme 1:29:54.10
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Garner team wisconsin/midwest orthopedic s 1:17:05.00
2 Jamie Mannion Smith's/ E.M.A.G. 1:17:44.30
3 Kyle Fingerson Neff Cycle Service 1:19:57.20
4 William Styer 1:26:49.20
5 Keith Westendorf Colectivo 1:36:59.50
6 Andrzej Sadanowicz 1:44:39.90
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gary Meader Smith's/ Trek 1:19:47.10
2 Don Edberg 1:38:38.50
3 Thomas Silbernagel Team Extreme LAP
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Wallace 26:16.70
2 Eric Okey 32:52.60
3 Carson Bembenek 34:47.70
4 Vinny Infusino SLS MTB 44:56.30
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Natasha Visnack WE Race 1:04:54.50
2 Greta Kilburn Bicycle Express Racing 1:05:02.70
3 Zanna Logar The Gravity Academy 1:06:56.80
4 Lyllie Sonnemann Revolution Cycles Club 1:07:27.00
5 Elin Hartmann Donkey Label Racing 1:07:54.60
6 Chloe Lutgring USA Cycling Olympic Development Aca 1:08:18.60
7 Kindsay Mclaughlin Women's Free State Racing 1:09:15.60
8 Elaina Griffiths Donkey Label Racing 1:09:44.80
9 Raina Logar The Gravity Academy 1:09:52.30
10 Emma Kaszajames ASU Devo 1:11:35.20
11 Mackenzie Haynes USA Cycling Olympic Development Aca 1:11:54.50
12 Anja Lanser Team Hollander Benelux Racing 1:12:17.10
13 Bridget Ciambotti Miller School of Albemarle 1:12:34.90
14 Isabella Donnelly Dirt Camp Racing 1:12:46.80
15 Nya Caldwell ATHLETIC MENTORS 1:13:07.10
16 Meira Kalbas ASU Development Team 1:13:47.20
17 Charlotte Rosinski Team Athletic Mentors 1:14:12.20
18 Madine Whitmer West Michigan Coyotes 1:16:50.70
19 Sabine Buccheri Knobby by Nature 1:16:57.50
20 Addison Forrester West Michigan Coyotes 1:17:53.70
21 Madeline Micklinghoff SLS MTB 1:18:05.50
22 Margaret Griggs 706P Dirt Devo 1:18:07.80
23 Cate Wittman