Log In
Port of Hood River Criterium • Apr 1 2010
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 William O'donnell Westwood Velo
2 Steve Schwaeber Veloce Racing
3 Michael Benno Veloce Racing
4 Christian Tresser Cyclepath Racing
5 Sal Collura SLOCUM Rebound Racing
6 Daryl Hemenway BRIHOP Cycling (Brian's House of Pa
7 William Zale Specialized River City Bicycles
8 Jesse Homan Veloce Racing Teammate Top 5: Steve Schwaeber
9 David Saltzberg Half Fast Velo
10 Chad Swanson Team S&M
11 David Hart Half Fast Velo
12 Nelson Snyder Cyclepath Racing Teammate Top 5: Christian Tresser
13 Nathan r Frechen Team Beer
14 Benjamin Weaver Ten Guys Named Alex
15 Dennis Petross Ten Guys Named Alex
16 Gary Cornilles Specialized River City Bicycles
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 7   Cat 3: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eirik Schulz Specialized River City Bicycles
2 Joseph Holcomb Specialized River City Bicycles Teammate Win: Eirik Schulz
3 William Laubernds Ten Guys Named Alex
4 Jesse Homan Veloce Racing
5 Nathan r Frechen Team Beer
6 Robert Crocker Team Portland Mercury
7 William Zale Specialized River City Bicycles Teammate Win: Eirik Schulz
8 Harald Graham Specialized River City Bicycles Teammate Win: Eirik Schulz
9 Tim Schauer Specialized River City Bicycles Teammate Win: Eirik Schulz
10 Jon Pearson Therapeutic Associates Cycling/GENR
11 Tony Dirks Mountain View Cycles
12 Andy Redden NoLimitz/ICE
13 Jeff Tedder Hammer Velo
14 Zachary Utz Ruckus Test Team
15 Dean Anderson North River Racing
16 Sean Becker Ten Guys Named Alex Teammate Top 5: William Laubernds
17 John Lance Guinness Cycling Team
18 David Saltzberg Half Fast Velo
19 Troy Sexton
20 Chad Sperry Team Breakaway
21 ? ?
22 Matthew Rider Team Bike Tires Direct
23 ? ?
24 Brian Towey Mountain View Cycles
25 David Saltzberg Half Fast Velo
26 ? ?
27 Gary Cornilles Specialized River City Bicycles Teammate Win: Eirik Schulz
28 David Hart Half Fast Velo
29 Matthew Rider Team Bike Tires Direct
30 Andrew Hayes Mountain View Cycles
31 Chad Smeltzer Team Bike Tires Direct
32 David Ripp Specialized River City Bicycles Teammate Win: Eirik Schulz
33 Craig Ruby Waterfront Bicycles
34 Thomas Morgan bicycleattorney.com
35 Jim Moore Specialized River City Bicycles Teammate Win: Eirik Schulz
36 Cary Mallon
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 6   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 25  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alan Whitney Team Oregon presented by Laurelwood
2 Lincoln Wettenhall Hammer Velo
3 Dean Anderson North River Racing
4 Ricardo Medina Hammer Velo
5 William Laubernds Ten Guys Named Alex
6 Zachary Utz Ruckus Test Team
7 Keith Levesque Hammer Velo Teammate Top 5: Lincoln Wettenhall
8 Eric Anderson Pacific Power Blue Sky
9 Sean Becker Ten Guys Named Alex Teammate Top 5: William Laubernds
10 Tony Dirks Mountain View Cycles
11 James Bradley Hammer Velo Teammate Top 5: Lincoln Wettenhall
12 Richard Rosko Hammer Velo Teammate Top 5: Lincoln Wettenhall
13 Brian Towey Mountain View Cycles
14 Eric Moody Mountain View Cycles
15 Brad Ryhlick Mountain View Cycles
16 Sean Kellogg Ruckus Test Team
17 Matthew Rider Team Bike Tires Direct
18 Casey Ehrmann Specialized River City Bicycles
19 Ed Tyynismaa Mountain View Cycles
20 Jeff Fink
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Trevor Schauer Specialized River City Bicycles
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Judy Richardson Sorella Forte
2 Karleta Reierson Sorella Forte Teammate Win: Judy Richardson
3 Anna Saltonstall Team S&M
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 2