Log In
Monday PIR #4 • May 25 2009
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Steger Nike Cycling
2 Karsten Hagen ZTeam
3 Brian Ratliff Portland Velo
4 Christian Tresser Cyclepath Racing
5 Shannon Skerritt Vanilla Bicycles
6 Brandt Hueser Portland Bicycle Studio
7 ? ?
8 Mark Crawford Ironclad Performance Wear
9 Joseph Holcomb Specialized River City Bicycles
10 Jacob Hill Bridgetown Velo
11 Mark Duff Veloforma/Zym
12 John Mitchem Guinness Cycling Team
13 Mike Sheppard
14 James Randall Southtown Velo
15 Dickie Mallison Mellow Johnny's Bike Shop
16 Saul Lopez Half Fast Velo
17 David Pilz Gentle Lovers
18 Nate Magaret Rapha Racing
19 Anthony O'neal
20 Tom Simon Specialized River City Bicycles
21 Mark o. Johnson Bridgetown Velo
22 David Hopper NoMad Sports Club
23 Dl Byron Wines of Washington
24 Bret Berner River City Bicycles
25 David Rosen Half Fast Velo
26 Ken Spiess bicycleattorney.com
27 Jim Moore Specialized River City Bicycles
28 David Haag Portland Velo Teammate Top 5: Brian Ratliff
29 Keith Seed
30 John Wiest NoMad Sports Club
31 Michael Dunn ZTeam Teammate Top 5: Karsten Hagen
32 Joseph Boquiren Portland Velo Teammate Top 5: Brian Ratliff
33 Brion Barnett Portland Velo Teammate Top 5: Brian Ratliff
34 ? ?
35 Charles Warner Veloce/Felt
36 Jason Mauer Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
37 Mark Damon
38 Jeff Buck Team Rose City
39 Joshua Creem Portland Bicycle Studio
40 Danny Knudsen bicycleattorney.com
41 Phil De la motte Team Oregon
42 Derwyn Harris Specialized River City Bicycles
43 Shari White Team Castelli
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 5   Cat 3: 4   Cat 4: 6   Cat 5: 2   Cat ?: 24  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Richard Desmond Team Oregon
2 Stephen Mcdade Beaverton Bicycle Club
3 Peter Seelig
4 Dave Aldersebaes Ironclad Performance Wear
5 Eric Anderson Pacific Power Blue Sky
6 Tim Rich Team Rose City
7 Drew Tracy
8 Will Harden
9 Chad Smith Team Oakland
10 Tom Ricciardi Portland Velo
11 Matt Radich Cat 6
12 Jeffrey Pollock Portland Velo
13 Scott Bradway Team S&M
14 John Porter Portland Velo
15 Jon Polonsky
16 Cody Dritchell Viking sport
17 Martin Shellard
18 Casey Mcdonald OrganicAthlete
19 Scott Ballard Veloshop
20 ? ?
21 Mitch Gold Portland Velo
22 Russ Patterson Portland Velo
23 Kevin O'connell
24 Cliff Allen
25 Joe Cadwell Bike City Racing
26 Jamie Fitzgerald
27 Stuart Anderson Cycle Sport
28 Jp Mickelsen
29 Brice Stivers Bike Gallery
30 Kevin Ward Team Oregon Teammate Win: Richard Desmond
31 Jim Hinkley Southtown Velo
32 Steven Burger Sunset Cycles
33 Shawn Dimke
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 6   Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Hagmeier
2 Jeff Wolf OrganicAthlete
3 Donovan Stewart Portland Velo
4 Eric Pool
5 Matt Payson
6 Kim Neve
7 Mark Koller
8 Brian Claytor
9 Steve Lamper Portland Velo Teammate Top 5: Donovan Stewart
10 Dennis Bley
11 Adam Misenheimer
12 Tom Perelli-minetti
13 Malcolm Johnson Portland Velo Teammate Top 5: Donovan Stewart
14 Steve Johnson
15 Bill Croswell
16 Kevin Edwards i
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emily Hackenberg ZTeam
2 Zan Gibbs Sorella Forte
3 Amy Shepard
4 Katy Pranian Sorella Forte
5 Anne Kennedy Guinness Cycling Team
6 Anne Hartgerink
7 Melissa Cate
8 Michelle Mishoe Specialized River City Bicycles
9 Heather Chandler
10 Lynn Thompson
11 Traci D'elia Portland Velo
12 Hannah Mcdade Beaverton Bicycle Club
13 Allison Medellin
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Karey Miles Therapeutic Associates Inc. Cycling
2 Heather Vanvalkenburg Land Rover-ORBEA Benefiting the Lan
3 Kendra Wenzel Wenzel Coaching
4 Pam Massey Wines of Washington
5 Anne Linton Sorella Forte
6 Sarah Tisdale Sorella Forte
7 Dawn Riddle Veloshop
8 Fiona Graham Specialized River City Bicycles
9 Laura Mcgraw Veloforma
10 Debra Stolt-krichko
11 Alice Chang Hammer Velo
12 Sherry Jako Sorella Forte Teammate Top 5: Anne Linton
13 Lisa Reeve
14 Deann Krill Ironclad Performance Wear
15 Margi Lifsey Bridgetown Velo
16 Renata Hahn Team Rose City
17 Angela Horton gapay Hammer Velo
18 Sallyanne Ellis Hammer Velo
19 Erin Playman Gentle Lovers
20 Shari Matyas Sorella Forte Teammate Top 5: Anne Linton
21 Casey Arendt Bridgetown Velo
22 Camille Hook
23 Ellene Smith Portland State University
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 4   Cat ?: 15