Log In
California State Championships: CBR Dominguez Hills Criterium SERIES 5 • Sep 26 2021 • Compton, CA
Mostly Cloudy, 66 degrees, wind 3 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Voth Team Redlands
2 Yi Sun Rule Five Racing
3 Max Van loo iSpeed Racing
4 Kyle Mitchell Majestic Cycling
5 Paterno Jr degracia Padyak Racing Team
6 Prince Patel Serious Cycling
7 Mateo Diaz
8 Austin Croyet
9 Brady White
10 Richard Welker
11 Tony Sanchez Farmers Cycling
12 Benjamin Garcia
13 Matthew Rios
14 Louis Tejeda Padyak Racing Team Teammate Top 5: Paterno Jr degracia
15 Aden Wardrop
16 Stephen Kohr Go Fast - Incycle
17 Joshua Sayre Serious Cycling
18 Lawrence Xia Subaru Santa Monica Racing
19 Jorge Alcaraz
20 Ryan Gielow Go Fast - Incycle
21 Katin Mitchell Majestic Cycling Teammate Top 5: Kyle Mitchell
22 Antwuan Hill Major Motion Cycling
23 Reyes Hilario
24 Scott Mcclave
25 Lare Wardrop Monster Racing Team
26 Aaron Miranda
27 Ray Martinez Go Fast - Incycle
28 Brendan Luongo Echelon Santa Barbara
29 Luke Fetzer Team Velosport Junior & U23 Develop
30 Brandon Vanbaggen Padyak Racing Team Teammate Top 5: Paterno Jr degracia
31 Luis Ramirez Padyak Racing Team Teammate Top 5: Paterno Jr degracia
32 Roman Encinas
33 Giovanni Romero
34 Devin Arenas
35 Jonatan Alvarez Pats605
36 Roberto Betancourt
37 Ladonn Williams Major Motion Cycling
38 Irvin Zavaleta Team Pats 605
39 Tristan Mitchell Majestic Cycling Teammate Top 5: Kyle Mitchell
40 Alhareth Albadarin Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
41 Miguel Angel mendez
42 Jeff Deguide Padyak Racing Team Teammate Top 5: Paterno Jr degracia
43 Al Quesada SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
44 Carlos Gonzalez South Bay Wheelmen Foundation
45 Michael Spangler
46 Enrique Martinez
47 Kyle Kilmartin
48 Jonathan Gutierrez S2C/BOSCH Primal
49 Octavio Marquez
50 Sean Krick
51 Shan Nowroozani
52 Jeremy Jacobs Serious Cycling
DNP Sharif Carter Funkadelic Velo/ FV Racing
DNP Montgomery Goodermont Monster Racing Team
DNP Timothy Mendoza Team Pats 605
DNP Paolo Panganiban IRZ Integrity RiderZ
DNP Russel Rodriguez IRZ Integrity RiderZ
DNP Ty Tucker Primal - Audi Denver
DNP Rafael Valente SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
Finishers: Cat 3: 17   Cat 4: 26   Cat 5: 6   Cat ?: 10  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paolo Panganiban IRZ Integrity RiderZ
2 Miguel Angel mendez
3 Alejandro Che
4 Brandon Vanbaggen Padyak Racing Team
5 Louis Tejeda Padyak Racing Team
6 Antwuan Hill Major Motion Cycling
7 Salvatore Raffelo Century Road Club Assoc
8 Matthew Rios
9 Ladonn Williams Major Motion Cycling
10 Luis Ramirez Padyak Racing Team Teammate Top 5: Brandon Vanbaggen
11 Giovanni Romero
12 Benjamin Garcia
13 Ray Vega Serious Cycling
14 Brian Loutherback S2C/BOSCH Primal
15 Jeff Deguide Padyak Racing Team Teammate Top 5: Brandon Vanbaggen
16 Octavio Marquez
17 Al Quesada SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
18 Ray Martinez Go Fast - Incycle
19 Fernando Munoz ii Monster Racing Team
20 Ronald Esteban
21 Brendan Luongo Echelon Santa Barbara
22 Shan Nowroozani
23 Rafael Valente SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
24 Jonatan Alvarez Pats605
25 Montgomery Goodermont Monster Racing Team
DNP Christopher Spencer Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
27 Jesse Moniz Padyak Racing Team Teammate Top 5: Brandon Vanbaggen
DNP Jonathan Gutierrez S2C/BOSCH Primal
DNP Jorge Chan Velosport Cycling
DNP Mario Munoz Team Pats 605
DNP Tony Dominguez S2C/BOSCH Primal
DNP Dariel Ramirez
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 16   Cat 5: 3   Cat ?: 12  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Mendoza
2 Roman Lopez
3 Bradley Morton
4 Denroy Langford
5 Steven Fick
6 Benjamin Patton
7 Benjamin Garcia
8 Frankie Levangie
9 Maxwell Lane
10 Willie Brown
11 Byron Perez
12 Tony Dominguez S2C/BOSCH Primal
13 Ryan Jaquez
14 Alejandro Hernandez Serious Cycling
15 Dmytro Demydov
16 Travis Bayles squadra Folgore
17 Chris Hernandez Echelon Cycling Tours
18 Brayan Rosales Echelon Cycling Tours
19 Hironobu Kobayashi San Diego Bicycle Club
20 Noah Shaw Flx
21 Ilan Goldstein
22 Diego Lopez
23 Grant Newman Velo Club La Grange
24 Will Patton
25 Austin Pangcog Padyak Racing Team
26 Conor Mccluney Southern California Velo
27 Kris Ulibarri
28 Christopher Schroeder
29 Bryce Smith
30 Hansel Flores Team Pats 605
31 Daladros Haston Go Fast
32 Claudio Betti squadra folgore
33 Ryan Garner Go Fast
34 Andrew Sanchez Serious cycling
35 Jose Duenas
36 Pedro Izquierdo
37 Nicholas Rich
38 Claren Flores Serious Cycling
39 Kennedy Maranion Padyak Racing Team
40 Efran Tash University of California-Davis
41 Kevin Ortega
42 Michael Cordia W L V S
43 Octavio Fierros
44 Vincent Shih Squadra Folgre
45 Roger Rojas saucedo
46 Doug Wyckoff
47 Michael Davidson Freakshow Aloha
48 Gilberto Bravo
49 Christian Villanueva Serious Cycling
50 Juan Villarreal
51 Adrian Villanueva Serious Cycling
52 Khai Do
DNP Allen Ford Padyak Racing Team
DNP Juan Martinez
DNP Sean Arlan pizarro IRZ Integrity RiderZ
DNP Giovanni Romero
DNP Roberto Valdo squadra folgore
DNP Isaiah Thompson Go Fast
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 11   Cat ?: 46  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cory Williams
2 Sean Mcelroy UCI CT: Aevolo
3 Osvaldo Mora SoCalCycling.com
4 Eduardo Cruz SoCalCycling.com Team
5 Ryan Jastrab UCI CT: Wildlife Generation Pro Cyc
6 Cesar Reyes Methods to Winning
7 Chris Hildreth Guillotine Cycling
8 Tyler Williams UCI CT: L39ION of Los Angeles
9 Leo Reyes Southern California Velo Elite Team
10 Gama Lara Advance2Race
11 Pablo Lozano Los Angeles Bicycle Club
12 Yumeto Shigihara Green Line Velo
13 Matt Jablonski Total Civil Construction p/b Battle
14 Espen Kateraas
15 Ruben Saatjian SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
16 Kyle Cooper Team Six
17 Nigel De sota UCI PCT: Team Novo Nordisk
18 Jacob Longo Go Fast - Incycle
19 Tristan Mitchell Majestic Cycling
20 Theodore Kincaid Toronto Hussle
21 Evan Larson Team California Juniors
22 Joe Chang
23 Julian Desmarets stageco cycling team
24 Austin Carroll
25 Duncan Clark Subaru Santa Monica Racing
26 Daniel Caldera Monster Racing Team
27 Aden Wardrop
28 Dante Young L39ION OF LOS ANGELES
29 Tyler Locke Support Clean Sport / BSCG / Gutten
30 Christian Molina M2W Academy Team P/B Giant Bicycles
31 Martin Adamczyk SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
32 William Cucco Tete de la Course
33 Danian Castillo Team Velosport Junior & U23 Develop
34 Rigoberto Meza S2C/BOSCH Primal
35 Daniel Beltran M2W Academy Team P/B Giant Bicycles
36 Brian Uno Majestic Cycling
37 Tim Woo
38 Eddy Huntsman UCI CT: Elevate-Webiplex Pro Cyclin
39 Manuel Barra SC Velo
40 Angel Munoz L39ION OF LOS ANGELES
41 Irvin Zavaleta Team Pats 605
42 Alex Brewer
43 Kirk Bausch Davis Phinney Foundation Masters Cy
44 Tim Coleman
45 David Kennedy
46 Lare Wardrop Monster Racing Team
47 ? Samuel UCI CT: L39ION of Los Angeles
48 Rex Roberts SoCalCycling.com Team Teammate Top 5: Eduardo Cruz
49 David Ruvalcaba SoCalCycling.com Team Teammate Top 5: Eduardo Cruz
50 Arturo Anaya Methods to Winning Elite
51 Charon Smith Methods to Winning Elite
52 C Williams L39ION OF LOS ANGELES
53 Carlos Gonzalez South Bay Wheelmen Foundation
54 Rafael Da le rosa SoCalCycling.com Team Teammate Top 5: Eduardo Cruz
55 Sholom Jaeger
DNP Cameron Bond Guillotine Cycling
DNP Jason Cianfrocca Los Angeles Bicycle Club
DNP John Janneck SoCalCycling.com Teammate Top 5: Osvaldo Mora
DNP Mike Mccluney Impact Racing Team
DNP Brian Nieport
DNP Freddy Ovett L39ION of Los Angeles
DNP Jason Paez Southern California Velo Elite Team
DNP Paige Handy Serious Cycling
DNP Colleen Gulick
DNP Steve Remy Monster Racing Team
DNP John Garbo Go Fast - Incycle
Finishers: Cat 1: 28   Cat 2: 17   Cat 3: 13   Cat 4: 2   Cat ?: 6  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eli Watson
2 Benjamin Cousins Team Velosport Junior & U23 Develop
3 Arjun Burgos BOOST CycleSport Junior Team
4 Michael Perez CCF Racing Team
5 Jesse Garcia
6 Marcos Solis Southern California Velo Junior Dev
7 Pedro Marquez
8 Sebastian Pena CCF/Hollydale Cycling Club
9 Jt Stark Stage 2 cyclery/ Bosch Primal
10 Meyer Forbes GS Andiamo
11 Myles Forbes
12 Alfredo Marquez
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 4   Cat ?: 7  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jack Watson
2 Carlos Garcia
3 Diego Rangel BOOST CycleSport
4 Evan Nahuat
DNP Arjun Burgos BOOST CycleSport Junior Team
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Luke Fetzer Team Velosport Junior & U23 Develop
2 Ian Abrahams
3 Alejandro Che
4 Brendan Luongo Echelon Santa Barbara
5 Tomoyuki Kanamori Padyak Racing Team
6 Tyler Neung VeloSport
7 Yazeed Albadarin Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
8 Davis Bos Hit Squad
9 Pierson Lumaya Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Luke Fetzer
10 Julian Rodriguez pats605
11 Alex Manssourian Boost
DNP Arturo Martinez jr
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 4   Cat ?: 5  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kyle Mitchell Majestic Cycling
2 Max Van loo iSpeed Racing
3 Aden Wardrop
4 Katin Mitchell Majestic Cycling Teammate Win: Kyle Mitchell
5 Nicolas Alonso Los Angeles Bicycle Academy
6 Oliver Lenoir Team Velosport Junior & U23 Develop
7 Joseph Valente Los Angeles Bicycle Academy Teammate Top 5: Nicolas Alonso
8 Zachary Chien Los Angeles Bicycle Academy Teammate Top 5: Nicolas Alonso
9 Diego Rivera Los Angeles Bicycle Academy Teammate Top 5: Nicolas Alonso
DNP Brady White
Finishers: Cat 4: 7   Cat ?: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steve Brown Methods to Winning Elite
2 Tyler Locke Support Clean Sport / BSCG / Gutten
3 Brian Uno Majestic Cycling
4 Joshua Sparks
5 Rigoberto Meza S2C/BOSCH Primal
6 Kyle Cooper Team Six
7 Daniel Caldera Monster Racing Team
8 Leo Reyes Southern California Velo Elite Team
9 Donnie Marquez Big Orange Cycling
10 Brian Mitchell Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
11 Ty Tucker Primal - Audi Denver
12 Brian Nieport
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 4   Cat 3: 4   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Max Hernandez Go Fast - Incycle
2 Patrick Bos
3 Dustin Armstrong
4 Anthony Freeman Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
5 Russel Rodriguez IRZ Integrity RiderZ
6 Ryan Ley AUDI RENO-TAHOE
7 Wesley Morgan ORIGIN Racing
8 Paul Chia D9 Foundation / CBS Cycling
9 Thurlow Rogers Davis Phinney Foundation Masters Cy
10 Frank Perez D9 Foundation / CBS Cycling
11 Jose Reyes S2C/BOSCH Primal
12 Timothy Hooten
13 Wilson Blas BOOST CycleSport Masters Mentors
14 Martin Adamczyk SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
15 Seth Huggins Team Simple Green/Specialized/Rock-
16 David Mcneal HSR Racing p/b BIRDWORX
17 Ara Oggoian AXIOM presented by Bike Legal
18 Kirk Bausch Davis Phinney Foundation Masters Cy
19 Ryan Gielow Go Fast - Incycle Teammate Win: Max Hernandez
20 Mike Mccluney Impact Racing Team
21 Steve Remy Monster Racing Team
22 Jesse Mendonca
23 Greg Kogut S2C/BOSCH Primal
24 Tory Gillett
25 Bryan Wierzchucki Impact Racing Team
26 Eduardo Vicencio
27 Brandon Sanchez Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe Teammate Top 5: Anthony Freeman
28 Patrick Caro Go Fast - Incycle Teammate Win: Max Hernandez
29 Gregory Seyranian Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe Teammate Top 5: Anthony Freeman
DNP Byron Davis HSR Racing p/b BIRDWORX
DNP Shaun Bagley E-VOKE RACING
DNP Lare Wardrop Monster Racing Team
DNP John Garbo Go Fast - Incycle Teammate Win: Max Hernandez
DNP Heather O'brien
DNP Kendall Stanley
DNP Scott Mcclave
DNP Robert Itoh Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe Teammate Top 5: Anthony Freeman
DNP Greg Hayes Impact Racing Team
DNP Gregory Coburn
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 12   Cat 3: 12   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Garbo Go Fast - Incycle
2 Charon Smith Methods to Winning Elite
3 Scott Cox Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic
4 Anthony Freeman Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
5 Ryan Dorris AXIOM presented by Bike Legal
6 Gil Ron iSpeed Racing
7 Johnny Lance E-VOKE RACING
8 Ryan Ley AUDI RENO-TAHOE
9 Kermit Mcgovern Celo Pacific
10 Wilson Blas BOOST CycleSport Masters Mentors
11 Byron Davis HSR Racing p/b BIRDWORX
12 Greg Kogut S2C/BOSCH Primal
13 Eduardo Vicencio
14 Frank Perez D9 Foundation / CBS Cycling
15 Adam Beno
16 Tory Gillett
17 Dustyn Benedict PAA Cycling
18 David Mcneal HSR Racing p/b BIRDWORX
19 Patrick Bos
20 Brandon Poser
21 Jeremy Cucco Hagens Berman Cycling
22 Brandon Sanchez Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe Teammate Top 5: Anthony Freeman
23 Jesse Mendonca
24 Brian Weaver S2C/BOSCH Primal
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 6   Cat 3: 9   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 ? Thomas Davis Phinney Foundation Masters Cy
2 Shaun Bagley E-VOKE RACING
3 Espen Kateraas
4 Ruben Meza S2C/BOSCH Primal
5 Tony Smith
6 Steve Remy Monster Racing Team
7 Steve Netter Impact Racing Team
8 Tim Coleman
9 Chuck Winn South Bay Wheelmen Foundation
10 Kirk Bausch Davis Phinney Foundation Masters Cy Teammate Win: ? Thomas
11 Jorge Hernandez Polli Veloce
12 Paul Chia D9 Foundation / CBS Cycling
13 Robert Itoh Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
14 Dan Vogt Ironfly
15 Artemio Martinez S2C/BOSCH Primal Teammate Top 5: Ruben Meza
16 Michael Spangler
17 Chris Hahn
18 Kenneth Rogers Davis Phinney Foundation Masters Cy Teammate Win: ? Thomas
19 Michael Stroud R5 Ciclismo
20 James Stark S2C/BOSCH Primal Teammate Top 5: Ruben Meza
21 Ara Oggoian AXIOM presented by Bike Legal
22 Scott Winzeler Carefast
23 John Slover E-VOKE RACING Teammate Top 5: Shaun Bagley
24 Michael Araluce R5 Ciclismo
25 Aaron Levin Davis Phinney Foundation Masters Cy Teammate Win: ? Thomas
26 Scott Claes
27 Russell Delavan Canyon Velo
28 Gregory Seyranian Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
29 Mario Higareda AXIOM presented by Bike Legal
30 Kendall Stanley
31 Michael Onkels S2C/BOSCH Primal Teammate Top 5: Ruben Meza
32 Ludovic Hilde Cannondale Capo p/b Incycle Bicycle
33 Thurlow Rogers Davis Phinney Foundation Masters Cy Teammate Win: ? Thomas
34 Christopher Jaggers Southern California Velo
35 James Jorgensen Majestic Cycling
36 Oliver Dayos Majestic Cycling
37 Ernest Sanchez S2C/BOSCH Primal Teammate Top 5: Ruben Meza
38 Darren Williams E-Evoke Racing
39 Bart Clifford E-VOKE RACING Teammate Top 5: Shaun Bagley
40 Wes Stephens
41 Douglas Knox
DNP Tomo Hamasaki
DNP Patrick Caro Go Fast - Incycle
DNP Marvin Hall Davis Phinney Foundation Masters Cy Teammate Win: ? Thomas
DNP Joseph Wells Monster Racing Team
DNP Jean Tawekjian Majestic Cycling
DNP James Perren SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
DNP Greg Hayes Impact Racing Team
DNP Gregory Coburn
Finishers: Cat 1: 11   Cat 2: 18   Cat 3: 17   Cat 4: 2   Cat 5: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bart Clifford E-VOKE RACING
2 Chris Hahn
3 Dan Vogt Ironfly
4 Marvin Hall Davis Phinney Foundation Masters Cy
5 Lare Wardrop Monster Racing Team
6 Artemio Martinez S2C/BOSCH Primal
7 Chuck Winn South Bay Wheelmen Foundation
8 Tony Smith
9 Steve Souisa Pinnaclife Racing Team
10 Kenneth Rogers Davis Phinney Foundation Masters Cy Teammate Top 5: Marvin Hall
11 Mario Higareda AXIOM presented by Bike Legal
12 Marque Grizzard
13 David Phillips Padyak Racing Team
14 Timothy Mendoza Team Pats 605
15 Gregory Coburn
16 Greg Hayes Impact Racing Team
17 John Slover E-VOKE RACING Teammate Win: Bart Clifford
18 Dennis King
19 Darren Williams E-Evoke Racing
20 Michael Araluce R5 Ciclismo
DNP Anrew Nuckles
DNP Satoshi Furukawa
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 6   Cat 3: 8   Cat 4: 3   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alberto Botero
2 Thurlow Rogers Davis Phinney Foundation Masters Cy
3 Scott Claes
4 Leo Pettus South Bay Wheelmen
5 Scott Winzeler Carefast
6 Malcolm Hill Davis Phinney Foundation Masters Cy
7 Fernando Lindo Padyak Racing Team
8 Russell Delavan Canyon Velo
9 Robert Deferrante PAA Cycling
10 David Hoime Radsport Cycling Team
11 James Perren SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
12 Darrell Askey BoulderCentre for Orthopedics & Spi
13 Hugh Lothrop
14 Wes Stephens
15 Viet Dao Padyak Racing Team
16 Christopher Jaggers Southern California Velo
17 Bob Guglielmelli
18 Howard Miller Velo Allegro
19 Brad Decker HitSquad Racing p/b Birdworx
DNP Douglas Knox
DNP Ralph Rivas
DNP Armen Khachadourian Padyak Racing Team
DNP Cyril Hunte CORE Racing
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 5   Cat 3: 11   Cat 4: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Darlene Krohn Echelon Santa Barbara
2 Jade Stevens Major Motion Cycling
3 Sarah Blazic
4 Philine Endres Go Fast
5 Marlaina Bemis Peach Racing
6 Samantha Nuss
7 Deryn Leduke University of California-San Diego
8 Anne Marie drolet WBPHL Racing
9 Jessica Garner Go Fast Teammate Top 5: Philine Endres
10 Summer Alvarado
11 Rachael Kam
12 Noemi Soto
13 Maryn Yokoyama BOOST CycleSport Junior Team
DNP Ann Lero
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 3   Cat ?: 9  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Colleen Gulick
2 Melissa Haley Los Angeles Bicycle Club
3 Heather O'brien
4 Mary Joyce monton Sisterhood of Cycling p/b Subaru Sa
5 Carla Northy
6 Grace Hutton Serious Cycling
7 Felicia Castellanos Padyak Racing Team
8 Morgan James Velo Club La Grange
9 Eire Chen SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
10 Charity Chia D9 Foundation / CBS Cycling
11 Rebekah Potter
12 Paige Handy Serious Cycling
13 Alexa Alarcon SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
14 Melissa Locher Bikecoach Fitness Women's Racing
DNP Veronica Scott Performance Cycle Coaching
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat 3: 5   Cat 4: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eire Chen SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
2 Sarah Vargas
3 Aine Chen SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc Teammate Win: Eire Chen
DNP Veronica Scott Performance Cycle Coaching
4 Maryn Yokoyama BOOST CycleSport Junior Team
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sage Lechusza aquallo Padyak Racing Team
2 Lynda Cruz Las Lomitas Racing
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charity Chia D9 Foundation / CBS Cycling
2 Lissa Muhammad Major Motion Cycling
3 Heather Odom SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
4 Melissa Meddock
5 Taisha Walker
6 Shari Stillman-corbitt
7 Ellen Strickland PAA Cycling
8 Melissa Locher Bikecoach Fitness Women's Racing
9 Jennifer Savoy Serious Cycling
10 Linda Valadez Padyak Racing Team
11 Raegan Lunsford Sisterhood of Cycling p/b Subaru Sa
12 Kimberlie Patten
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 6