Log In
Table Rock Road Race • Apr 17 2010
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brig Brandt Rebound SPL
2 Scott Gray Therapeutic Associates Cycling/GENR
3 Donald Reeb HPChiro/Scott's Cycling of Salem
4 Paul Bourcier Hutch's-Co-Motion
5 Doug Wilmes Portland Bicycle Studio
6 Galen Mittermann Bicycleway.com
7 Molly Cameron Portland Bicycle Studio Teammate Top 5: Doug Wilmes
8 Brandon Dyer Cyclesoles/Sagebrush Cycles
9 Brandon Fisher Team S&M
10 Graham Howard HPChiro/Scott's Cycling of Salem Teammate Top 5: Donald Reeb
11 Andrew Boone Cycle Soles/Sage Brush
12 Doug Smith BendBroadband/WebCyclery.com
13 Doran Mori Team Cliff Bar
14 Rob Vankirk Idaho cycling Events
15 Erik Bergstrom Therapeutic Associates Cycling/GENR Teammate Top 5: Scott Gray
16 Edward Micek BendBroadband/WebCyclery.com
17 Kelly Ryan Portland Bicycle Studio Teammate Top 5: Doug Wilmes
18 Jason Riffle HPChiro/Scott's Cycling of Salem Teammate Top 5: Donald Reeb
19 Matt Ritzow Bicycleway.com
20 Chris Swan Team Oregon presented by Laurelwood
21 Devin Zoller Portland Bicycle Studio Teammate Top 5: Doug Wilmes
22 Brandt Hueser
23 Marc Collard Hutchs
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 5   Cat 3: 1   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Dubois Team Oregon presented by Laurelwood
2 David Wells Life Cycle Bike Shop
3 Steven Hunter Portland Bicycle Studio
4 Adam Edgerton Team Oregon presented by Laurelwood Teammate Win: Christopher Dubois
5 Michael Brunelle Life Cycle Bike Shop
6 Tom Scales
7 Larry Jackson Life Cycle Bike Shop Teammate Top 5: David Wells
8 Matt Fox Sunnyside Sports
9 Patrick Gerke Team Oregon presented by Laurelwood Teammate Win: Christopher Dubois
10 Andy Su Hutch's/ClearOne/Bend Dental
11 Spencer Newell Therapeutic Associates Cycling/GENR
12 Juan Quintero
13 Jeremy Garbellano Life Cycle Bike Shop Teammate Top 5: David Wells
14 Spencer Gray Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cyc
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 5   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Cloninger Hutch's/ClearOne/Bend Dental
2 Bruce Rogers Hutch's/ClearOne/Bend Dental Teammate Win: David Cloninger
3 Sloan Anderson ProAir
4 Tim Hittner Veloforma
5 Sal Collura SLOCUM Rebound Racing
6 Todd Dodds Owens Healthcare
7 John Friesen Owens Healthcare
8 Mark Krause Land Shark
9 Derek Stallings BendBroadband/WebCyclery.com
10 Jonz Norine Owens Healthcare
11 Jurgen Fennerl Hutch's/ClearOne/Bend Dental Teammate Win: David Cloninger
12 Bill Reurs Owens Healthcare
13 Mitch Denham NoMad Sports Club
14 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions
15 Colin Mullane Land Shark
Finishers: Cat 2: 6   Cat 4: 4   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Seaton Hutch's/ClearOne/Bend Dental
2 Brad Earl Land Shark
3 Doug Perrin Hutch's/ClearOne/Bend Dental Teammate Win: Scott Seaton
4 Harry Phinney Pacific Power Blue Sky
5 Scott Carroll Pacific Power Blue Sky
6 Michael Dunn Echelon Gran Fondo/ZteaM
7 John Slawta Land Shark Teammate Top 5: Brad Earl
8 Bob Grover Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cyc
9 Scott Toll Desalvo Custom Cycles Racing
10 George Jones NAC Bikes
11 Donald Vizzini Marty's Cycle & Moore
12 Paul Lennon Owens Healthcare
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions
2 Cole Sprague Bend Memorial Clinic Total Care Rac
3 Graham Kelley Life Cycle Bike Shop
4 Cordino Longiotti Flywheel Bicycle Solutions Teammate Win: Ryan Wilcoxson
5 Dan Shepherd Cycle Sport
6 Matt Keeler
7 Doug Striley Cycle Sport Teammate Top 5: Dan Shepherd
8 Matthew Rider Team Bike Tires Direct
9 Tim Dougherty Flywheel Bicycle Solutions Teammate Win: Ryan Wilcoxson
10 Ryan Champion Pacific Power Blue Sky
11 Zack Zeis Owens Healthcare
12 Mike Campbell
13 Alan Vos Flywheel Bicycle Solutions Teammate Win: Ryan Wilcoxson
14 Ryan Dunagan
15 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions Teammate Win: Ryan Wilcoxson
16 Brian Davis Cycle Sport Racing
17 John Hinke Cycle Sport Teammate Top 5: Dan Shepherd
18 Tobin Peyton-levine
19 Joe Chaves
20 Andrew Roberts
21 Rob Angelo Therapeutic Associates Cycling/GENR
22 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions Teammate Win: Ryan Wilcoxson
23 Randy Helms
24 Eugene Anderson Cycle Analysis
25 Travis Caldwell Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cyc
26 Zach Gilmour
27 Adam Artner Cycle Sport Teammate Top 5: Dan Shepherd
28 John Fricker
29 Chris Minutt Pacific Power Blue Sky
30 Corey O'neill Marty's Cycle & Moore
31 Nate Bailey FCA/Hammer Nutrition
32 Bart Qualls Land Shark
33 Joseph Davis Cycle Analysis
34 Corey Qualls Cycle Analysis
35 Patrick Hansen Desert Orthopedics
36 Mckenzie Sampson
37 Edgar Vasquez
38 Drake Wilson
39 Tim Turk Cycle Sport Teammate Top 5: Dan Shepherd
40 Davis Darnall
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 5   Cat 5: 6   Cat ?: 24  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Teri Sheasby Veloforma
2 Jade Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions
3 Jen Akeroyd Sorella Forte
4 Heather Hill Life Cycle Bike Shop
5 Jenny Slawta Land Shark
6 Lisa Reeve Veloforma Teammate Win: Teri Sheasby
7 Lindsay Fox Veloforma Teammate Win: Teri Sheasby
8 Elise Huggins Veloforma Teammate Win: Teri Sheasby
9 Kristi Green Desalvo Custom Cycles Racing
10 Susan Peithman Veloforma Teammate Win: Teri Sheasby
11 Nicette Quintero Ride Clean
12 Kalli Phillips Poplollies
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 5   Cat 4: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Serena Bishop Sunnyside Sports
2 Anna Vaughn Hammer Velo
3 Molly Mullane Land Shark
4 Megan Chinburg Veloforma
5 Amanda Atwill Hammer Velo
6 Virginia Pedersen Veloforma
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Susanna Julber Bend Memorial Clinic Total Care Rac
2 Erica Loder Veloforma
3 Amy Champion Pacific Power Blue Sky
4 Esthek Sung
5 Emma Anderson Cycle Analysis/St Mary's Velo
6 Sara Slawta Land Shark
7 Madison Sexton St. Mary's
Finishers: Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lillian Schiavo Hutch's Bend
2 Melissa Boyd Pacific Power Blue Sky
Finishers: Cat 4: 2